ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

دی‌سی کمیک-کان ۲۰۲۳ - Banner
کمیک بوک

۱۰ کمیک که دی‌سی از آن‌ها در کامیک-کان ۲۰۲۳ رونمایی کرد

حضور دی‌سی در سن دیگو کامیک-کان سال ۲۰۲۳ به لطف همزمانی این همایش با رویداد Dawn of DC تبدیل به یکی از هیجان‌انگیزترین حضورهای این انتشارات در سال‌های گذشته شد. دی‌سی به طور کلی خبرهای ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۲ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

حضور دی‌سی در سن دیگو کامیک-کان سال ۲۰۲۳ به لطف همزمانی این همایش با رویداد Dawn of DC تبدیل به یکی از هیجان‌انگیزترین حضورهای این انتشارات در سال‌های گذشته شد. دی‌سی به طور کلی خبرهای گوناگونی از مدیوم‌ها و ساخته‌های مختلف خود برای هوادارانش داشت. در بین این خبرها اما رونمایی از چندین کمیک نیز دیده می‌شوند که برخی‌ها هیجان‌انگیز به نظر می‌رسند و بعضی‌ها دور از انتظار. در این نوشتار به سراغ ۱۰ کمیکی می‌رویم که دی‌سی در سن دیگو کامیک-کان ۲۰۲۳ از آن‌ها رونمایی کرد.


آرک Outlaw سری کمیک Detective Comics

 • تیم پدیدآورنده: رام وی، داستین نگوین و جیسن اسکات الکساندر

رانِ رام وی در سری کمیک Detective Comics برای هواداران این عنوان همچون یک دگرگونی طراوت‌بخش بود. این ران همانند ترکیبی از سری کلاسیک Batman: Legends of the Dark Knight با استایل ویژه‌ی خود وی به نظر می‌رسید. حالا اما برای ۴ شماره، رام وی قرار است تا از آرک داستانی بزرگ خود فاصله بگیرد و به هواداران یک ماجراجویی سرگرم‌کننده از بتمن که در غرب وحشی جریان دارد را هدیه کند.

هر چقدر که این ماجرا باورنکردنی به نظر می‌رسد ولی بتمن نسبت به غرب وحشی و کابوی‌های ناآشنا نیست. پیش از این شوالیه‌ی تاریکی به واسطه‌ی کراس‌اوورهایی با جونا هکس و روایت‌های الس‌ورد در چنین محیطی قرار گرفته بود.

مطلب پیشنهادی
از روزنامه‌فروش و راننده‌ی تاکسی تا نویسنده‌ی کمیک و مدل
۱۲ شغل که دیک گریسون سرگرم آن‌ها بود

Titans: Beast World

 • تیم پدیدآورنده: تام تیلور و ایوان رِیز

قرار است Titans: Beast World واپسین رویداد دی‌سی در طی Dawn of DC باشد. این سری کمیک روی بیست بوی متمرکز است که تبدیل به یکی از ویلن‌های جاستیس لیگ با نام استارو می‌شود تا بتواند در برابر نکرواستار (Necrostar) ایستادگی کند. همچنین این رویداد با برنامه‌های آماندا والر علیه متاهیومن‌های دنیای دی‌سی پیوند می‌خورد.

ویژه‌ی ۳۰امین سالگرد Return of Superman

 • تیم پدیدآورنده: دن یورگنز، لوئیس سیمونسون، جری آردوِی، برت بریدینگ و کارل کِسِل

داستان Return of Superman واپسین بخش از حماسه‌ی Death and Return of Superman دی‌سی در دهه‌ی ۹۰ میلادی به شمار می‌آید. این ماجرا زبان‌زد است که چندین شخصیت تازه که می‌خواستند هویت سوپرمن را به دست آورند به میدان آورد؛ استیل، سایبروگ سوپرمن و سوپربویِ کانر کنت. این ویژه‌ی سالگرد در طی پنل جیم لی و دوستان رونمایی شد. ویژه‌ی ۳۰امین سالگرد Return of Superman کمی پس از جاینت بوک خود Death of Superman در دسترس قرار می‌گیرد.

مطلب پیشنهادی
این هفته یه رویداد کامیکی از جهان دی‌سی داریم
کوییز ۴۴ ویجیاتو؛ چقدر با داستان‌های کامیک DC آشنا هستید؟

Amazons Attack

 • تیم پدیدآورنده: جوزی کمبل و واسکو جورجیف

Amazons Attack که زمانی نام یکی از رویدادهای نه چندان محبوب با حضور واندر وومن و هم‌رزمانش بود، حالا به عنوان یک سری تازه بازمی‌گردد. هنوز مشخص نیست که این سری تازه چه پیوندی با سری پیشین دارد یا اصلاً قرار است به هم مربوط باشند یا خیر ولی با توجه به عملکرد سری گذشته به نظر هواداران می‌خواهند تا Amazons Attack نو یک روایت نامربوط و پیوند نخورده به سری قبلی باشد. قرار است این سری Amazons Attack در تاریخ ۲۴ اکتبر سال ۲۰۲۳ (۲ آبان سال ۱۴۰۲) منتشر شود.

شماره‌ی ۸۵۰ کمیک Superman

 • تیم پدیدآورنده: جاشوا ویلیامسون، گلب ملنیکوف و دن یورگنز

عنوان ری‌لانچ شده‌ی سوپرمن با نویسندگی جاشوا ویلیامسون یکی از لذت‌بخش‌ترین کمیک‌های تازه‌ی دوران Dawn of DC به شمار می‌آید. حالا که شماره‌ی ۸۵۰ این کمیک در حال سر رسیدن است، دی‌سی اطمینان حاصل پیدا می‌کند تا روی این نقطه‌ی عطف با یک تیم پدیدآورنده‌ی درخشان و یک کمیک اوور-سایزد تأکید کند. در حال حاضر آشکار نیست که آیا سری بنیادین Superman به شماره‌گذاری میراثی بازمی‌گردد یا شماره‌ی ۸۵۰ تنها به خاطر این یابود است.

مطلب پیشنهادی
و همان بهتر که برخی‌هایشان فراموش شوند!
۱۰ اقتباس از دی‌سی که از یادها رفته‌اند

Batman & Robin

 • تیم پدیدآورنده: جاشوا ویلیامسون و سیمون دی مئو

بتمن و رابین از همان نخستین ماجراهایشان در دوران طلایی به عنوان جفتی عالی در نظر گرفته می‌شدند. در تازه‌ترین سری درباره‌ی این دو شخصیت، هواداران شاهد روایتی از نسخه‌های سال‌خورده‌تر بتمن و رابین خواهند بود که در آن دیمین وین به دبیرستان می‌رود.

سری کمیک Batman & Robin در واقع نخستین بار در ابتدای سال ۲۰۲۳ و آغاز شکل‌گیری Dawn of DC رونمایی شد ولی جاشوا ویلیامسون در سن دیگو کامیک-کان ۲۰۲۳ جزئیات بیش‌تری از آن را نمایان کرد. به گفته‌ی او، دیمین با یکی از ویلن‌های کله‌گنده‌ی شوالیه‌ی تاریکی درگیر خواهد شد و همچنین شاش (Shush)، نسخه‌ی مونث هاش، نیز معرفی می‌شود.

Outsiders

 • تیم پدیدآورنده: کالین کِلی، جکسن لنزینگ و رابر کرِی

اوتسایدرز یکی از دست‌کم‌گرفته‌شده‌ترین گروه‌های دی‌سی از زمان پدیدآمدنشان در دهه‌ی ۷۰ به شمار می‌آیند. در سن دیگو کامیک-کان ۲۰۲۳، این انتشارات یک نسخه‌ی نو و بدون حضور بتمن از اوتسایدرز را رونمایی کرد. این تیم با رهبری بتوومن و لوک فاکس که معمولاً بلک لایتنینگ و کاتانا را نیز در کنار خود می‌بینند پس از سری ۲۰۱۹ برایان ادوار هیلز دوباره بازخواهد گشت. این پرده‌برداری در طی پنل گاتهام سیتی انجام شد و تیم پدیدآورنده، این سری کوتاه ۱۲ شماره‌ای را «ماجرای عجیبِ فرهنگ فراگیر» توصیف کرد.

مطلب پیشنهادی
با توجه به شکست‌های سال ۲۰۲۳، تغییر موضع بهترین گزینه است
چرا استراحت مارول و دی‌سی در سال ۲۰۲۴ امری ضروری است؟

Batman: Gargoyle Of Gotham

 • تیم پدیدآورنده: رافائل گرامپا و مت لوپز

سری Batman: Gargoyle of Gotham با همان نخستین تیزرهای خود در سوشال مدیا توانست نظر هواداران را به خود جلب کند. دی‌سی در سن دیگو کامیک-کان ۲۰۲۳ نه تنها جزئیات کاملی از این کمیک منتشر کرد بلکه نخستین تریلر این کمیک را نیز به نمایش درآورد.

این سری کوتاه بلک لیبل در ماه سپتامبر سال ۲۰۲۳ (شهریور/مهر سال ۱۴۰۲) منتشر خواهد شد. از روی تریلر این کمیک می‌توان برداشت کرد که با یک روایت تیره که المان‌های وحشت را در خود جای داده است طرف هستیم.

Kneel Before Zod

 • تیم پدیدآورنده: جو کیسی و دن مک‌دِید

یکی از سری کمیک‌های دور از انتظار، هم از نظر ایده و هم از نظر تیم پدیدآورنده، Kneel Before Zod است که رویدادهای منجر به نابودی سیاره‌ی کریپتون را از دید زاد به نمایش درمی‌آورد. زاد با داشتن توانایی‌های سوپرمن، آموزش‌های یک رهبر نظامی و تفاوت‌ها و ژرفای شخصیتی نسبی که با دیگر ویلن‌های ساده دارد، پتانسیل بالایی در خود نهفته است. طبق گفته‌ی کیسی، این داستان در شماره‌ی ۱۰۶۰ کمیک Action Comics آغاز خواهد شد و سپس دنباله‌ی آن در سری اختصاصی‌اش ادامه پیدا می‌کند.

مطلب پیشنهادی
از سه جوکر تا علاقه به بتمن!
داستان The Joker: Year One چگونه جوکر را دگرگون ساخت؟

Justice League vs. Godzilla vs. Kong

 • تیم پدیدآورنده: برایان بوچلاتو و کریستین دوچه

نه تنها یک رونمایی خیلی دور از انتظار، بلکه Justice League vs. Godzilla vs. Kong یکی از جاه‌طلبانه‌ترین سری‌های کراس‌اووری به شمار می‌آید که دی‌سی تا به حال انجامش داده است. با پرده‌برداری توسط جیم لی، این سری کمیک داستان یک بتل رویال را بین تیم پرچم‌دار انتشارات دی‌سی، کینگ کونگ و گودزیلا روایت خواهد کرد. Justice League vs. Godzilla vs. Kong برای ۷ شماره برنامه‌ریزی شده است و شروع انتشارش از ماه اکتبر سال ۲۰۲۳ (مهر/آبان سال ۱۴۰۲) خواهد بود.

CBR
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • AMIR83
  AMIR83 | ۲ مرداد ۱۴۰۲

  لطفا یه همچین مقاله‌ای هم برای مارول بنویسید

مطالب پیشنهادی