ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مارول
فیلم سینمایی

10 دلیل که فاز ششم دنیای سینمایی مارول را هیجان‌انگیز می‌کند

اخیراً چندین فیلم از آثار دنیای مارول با انتقاد روبرو شده‌اند؛ با این وجود فاز ششم بسیار هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد و احتمال می‌دهیم که اوضاع تغییر کند. دنیای سینمایی مارول (MCU) با Infinity Saga ...

حمزه سروری
نوشته شده توسط حمزه سروری | ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۲:۵۷

اخیراً چندین فیلم از آثار دنیای مارول با انتقاد روبرو شده‌اند؛ با این وجود فاز ششم بسیار هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد و احتمال می‌دهیم که اوضاع تغییر کند.

دنیای سینمایی مارول (MCU) با Infinity Saga عصری طلایی گذراند که در واقع سه فاز اول این فیلم‌ها را در برمی‌گیرد. با فیلم Avengers: Endgame شاهد به پایان رسیدن یک حماسه بودیم؛ در آن شاهد جمع شدن Avengers، شخصیت‌های Guardians of Galaxy و قهرمانان متعدد دیگری از دنیای مارول بودیم که قصد شکست دادن Thanos را داشتند. با چنین شخصیت‌هایی پایانی مناسب برای این حماسه را شاهد بودیم. از سوی دیگر شخصیت‌هایی مثل کاپیتان امریکا و آیرون من یا از دنیا رفتند یا پیر شدند که ما را به سوی آغاز شدن فصلی نو در دنیای سینمایی مارول سوق داد.

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول وظیفه بسیار سختی برای ادامه دادن بر اساس پایان Infinity Saga داشت و نهایتاً نتایج به دست آمده ابداً راضی‌کننده نبودند. استودیوهای مارول بسیار پرکار تر از گذشته بودند و با ایجاد دیزنی+، شاهد ساخته شدن سریال‌ها، انیمیشن‌ها و ارائه‌های ویژه از دنیای مارول بودیم. با این وجود، فاز چهارم خیلی‌ها را خسته و ناامید کرد، چرا که پروژه‌ها یکی پس از دیگری با شکست روبرو می‌شدند و از نظر کیفیت در سطح پایین‌تری نسبت به سه فاز اول دنیای سینمایی مارول قرار داشتند؛ تمام این‌ها به فاز پنجم هم سرایت کرد! در حالی که خیلی‌ها احتمالاً خسته شده باشند، فاز ششم دلایلی متفاوت به طرفداران می‌دهد تا برای آن هیجان زده شوند.

در اینجا نگاهی خواهیم داشت به 10 دلیلی که می‌تواند شما را برای فاز ششم دنیای سینمایی مارول هیجان زده کند.

10. در فاز ششم، شخصیت‌‌های معروف مارول حضور دوباره دارند

مارول

فاز چهارم و آغاز شدن فاز پنجم، شخصیت‌های بسیار جالبی از دنیای مارول معرفی کرد که البته خیلی از آن‌ها آن چنان معروف نبودند. اما در فاز ششم قضیه متفاوت است، با عرضه Fantastic Four در سال 2025 شاهد حضور یکی از به یاد ماندنی ترین تیم‌های حاضر در کمیک‌ها خواهیم بود. حضور شخصیت رید ریچادرز در Doctor Strange in the Multiverse of Madness باعث هیجان زیادی میان طرفداران در فضای مجازی شد و به وضوح می‌توان متوجه شد که Fantastic Four  تا چه حد میان آن‌ها موردانتظار است. همچنین با تأخیرهای اخیر فیلم‌های مارول می‌توانیم شخصیت بلید (با بازی ماهارشالا علی) را هم در فاز ششم داشته باشیم که معرفی بزرگ و هیجان انگیزی برای طرفداران خواهد بود.

9. در فاز ششم، شاهد جمع شدن دوباره قهرمانان مارول هستیم

مارول

یکی از شایع‌ترین ایراداتی که به فاز چهارم و پنجم دنیای سینمایی مارول می‌توان وارد کرد، بی‌هدف بودن معرفی شخصیت‌های جدید و نبود یک پروژه برای گردآروی همه آن‌ها بود. به همین دلیل اکثر شخصیت‌های معرفی شده در فاز چهارم و پنجم و همچنین شخصیت‌های بزرگ دنیای مارول هرگز هدفی مشترک را دنبال نکردند که معرفی آن‌ها را از ابتدا الزامی نشان دهد. پس از Avengers: Endgame در سال 2019، برای جمع شدن دوباره قوی‌ترین قهرمانان زمین باید تا سال 2026 و فیلم Avengers: The Kang Dynasty منتظر بمانیم. همچنین پایان‌بندی فاز ششم و پایان حماسه Multiverse، با پروژه‌ی عظیم Avengers: Secret Wars در نظر گرفته شده است، که در سال 2027 شاهد آن خواهیم بود.

نبود یک فیلم از تیم شدن قهرمانان، ضربه بزرگی به فازهای چهارم و پنجم زد اما برای فاز ششم دو فیلم برای گرد هم آوردن قهرمانان مختلف در نظر گرفته شده است که می‌تواند طرفداران را بسیار هیجان زده کند.

8. طرفداران احتمالاً در Avengers: Secret Wars، کراس‌اور رویایی خود را خواهند دید

مارول

فیلم Avengers: Secret Wars به شکلی عظیم Multiverse Saga را به پایان خواهد رساند و احتمالاً در آن شاهد کراس‌اورهایی خواهیم بود که طرفداران چه پیش از آغاز دنیای سینمایی مارول و چه بعد از آن رویایش را در سر داشته‌اند. با حضور سه اسپایدرمن در Spider-Man: No Way Home و بازگشت هیو جکمن به عنوان ولورین در Deadpool 3 درها برای دیدن کراس‌اورهای موردانتظار طرفداران بیش از پیش گشوده شده‌اند. در Avengers: Secret Wars احتمالاً شاهد همکاری ستاره‌های قبل از MCU مثل جکمن و مگوایر باشیم، در عین حال احتمالاً نسخه‌هایی از X-men و Fantstic Four داشته باشیم که با Avengers همکاری می‌کنند و همچنین احتمال می‌رود شاهد بازگشت آیرون من و کاپیتان امریکا نیز باشیم تا رویای طرفداران کامل بشود.

7. فاز ششم می‌تواند دنیای سینمایی مارول را بازسازی کند

مارول

شخصیت‌های جدیدی اخیراً معرفی شده‌اند تا جایگزین شخصیت‌های کنار گذاشته شده در دنیای سینمایی مارول بشوند. با این حال، احتمالاً در Avengers: Secret Wars شاهد بازسازی دنیای سینمایی مارول باشیم، مشابه با کاری که کمیک‌های همین سری در سال 2015 کرد. با این روش، استودیوهای مارول می‌توانند این دنیا را اصلاح کنند و پیچیدگی‌های زائد را از آن کنار بزنند. بازیگرانی که می‌خواهند با آن‌ها ادامه دهند را نگه دارند؛ مثل تیم بازیگری Fantastic Four. همچنین سری X-men را به شکلی که کمتر پیچیده باشد بازسازی کنند. علاوه بر این احتمال می‌رود که قهرمانان اصلی Avengers هم دوباره با ستارگانی جدید معرفی بشوند.

6. در Fantastic Four شاهد ارائه بهتری از شخصیت گالاکتوس خواهیم بود

مارول

شایعاتی مبنی بر حضور سیلور سرفر و گالاکتوس در Fantastic Four وجود دارد. اگر واقعاً گالاکتوس را دوباره ملاقات کنیم، احتمال می‌رود که دیگر شاهد اشتباهات کودکانه در قبال طراحی او نباشیم! آخرین باری که گالاکتوس و سیلور سرفر در یک فیلم لایو اکشن حضور داشتند فیلم Fantastic Four: Rise of Silver Surfer در سال 2007 بود. با وجود اینکه سیلور سرفر به خوبی ارائه شد، اما همین را نمی‌توان درباره گالاکتوس گفت؛ بجای اینکه او را در قالب یک انسان‌نما ببینیم، تنها یک ابر عجیب به نمایش درآمد که بسیاری از طرفداران را ناامید کرد. دنیای سینمایی مارول در سال‌های اخیر در طراحی شخصیت‌ها بیشتر به کمیک بوک‌ها وفادار بوده است، پس انتظار می‌رود که گالاکتوس هم بالاخره شکلی قابل قبول به خود بگیرد.

مطلب پیشنهادی
مبارزات به یادماندنی پو و دوستانش!
10 سکانس برتر مبارزه در سری انیمیشن پاندای کونگ‌فو کار

5. در فاز ششم، مشکلات مربوط به دیزنی+ کمتر خواهند بود

مارول

با وجود اینکه دیزنی+ یکی از اضافات جالب به دنیای سینمایی مارول به حساب می‌آید و شاهد معرفی قهرمان‌های فرعی‌تر مثل اسکارلت ویچ در آن بودیم، مشکلاتی نیز بوجود آمد. در فاز چهارم شاهد عرضه 18 پروژه در طول دو سال بودیم که با وجود بازه زمانی بسیار کوچک‌تر، به 23 پروژه ساخته شده در کل سه فاز اول نزدیک شد! نقدهای بسیاری به سریال‌های عرضه شده در دیزنی+ وارد شد؛ انتقاداتی مثل اشکالات روایی، CGI مشکل‌دار و داستان‌های نامتجانس. اکثر این مشکلات بخاطر تاریخ انتشار زودهنگام آن‌ها بود. مارول در فاز ششم تغییراتی در عرضه آثار دیزنی+ بوجود آورده است که به سازندگان اجازه می‌دهد تمرکز بیشتری روی پروژه‌های خود قبل از عرضه داشته باشند.

4. فاز ششم سنگ‌بنای حماسه بعدی در دنیای سینمایی مارول خواهد بود

مارول

در طول سه فاز اول شاهد شکل‌گیری داستان Thanos در Infinity Saga بودیم. با آغاز فاز چهارم تا کنون شاهد حضور کانگِ فاتح و شخصیت‌های پیرامون او در Multiverse Saga هستیم و داستان آن‌ها تا پایان فاز ششم ادامه خواهد یافت. با ساخته شدن Avengers: Secret Wars این حماسه نیز پایان خواهد یافت و احتمالاً شاهد آغاز Mutant Saga باشیم. پس از اینکه دیزنی کمپانی فاکس را خریداری کرد، طرفداران بی‌صبرانه منتظر معرفی سری X-Men در دنیای سینمایی مارول بوده‌اند و احتمالاً با آغاز حماسه بعدی انتظاراتشان برآورده خواهد شد. هم اکنون در فاز ششم با ددپول و ولورین شاهد مقدماتی برای فاز بعدی دنیای سینمایی مارول هستیم.

3. در Armor Wars شاهد میراث آیرون‌ من خواهیم بود

مارول

با پخش شدن سریال Secret Invasion مقدمات شخصیت Rhodey برای فیلم Armor Wars مهیا شد. در این سریال متوجه شدیم که شخصیت Don Cheadle پس از تصادفش در Captain America: Civil War با یک Skrull جایگزین شده است. درباره ایجاد مقدمات Armor Wars، کارگردان این سریال یعنی علی سلیم می‌گوید که مارول به او گفته مطمئن شود پاهای Rhodey  برای Armor Wars از کار افتاده باشند! در فاز ششم شاید خود آیرون من حضور نداشته باشد اما میراث او همچنان ادامه دارد. از یک سو Rhodey با زمان از دست رفته‌اش باید کنار بیاید و آز آنجایی که هنگام مرگ تونی در کنار او نبود، شاهد داستانی احساسی خواهیم بود. از سویی دیگر در جنگ ماشینی او ‌می‌باید از کمپانی Stark Industries محافظت کند و نگذارد به دست افراد اشتباهی بیفتد.

2. پروژه‌های معرفی نشده در فاز ششم دنیای سینمایی مارول می‌توانند آثاری باشند که منتظر آن‌ها بوده‌ایم

مارول

تا به اینجا تنها سه پروژه از فاز ششم معرفی شده‌اند: Fantastic Four، Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars. چند فیلم و سریال معرفی نشده نیز از این فاز در حال ساخت هستند که می‌توانند آثاری باشند که طرفداران مدت‌ها منتظرشان بوده‌اند. یکی از اینها احتمالاً نوا باشد، قهرمان کیهانی که می‌تواند Thanos را به همراه خود به دنیای سینمایی مارول بازگرداند. یک سریال از شخصیت نوا در حال ساخت است و در کنار آن اگر شاهد تخریب Xandar توسط Thanos باشیم، فاز ششم به حماسه Infinity وصل خواهد شد. انتشار فیلم‌هایی مثل Werewolf by Night و Blade نزدیک است و در کنار این دو اگر شاهد ساخته شدن پروژه Ghost Rider هم باشیم، بازار آثار فراطبیعی مارول به خوبی گرم خواهد شد.

1. فاز ششم به فرانچایزها مسیری مشخص خواهد داد

مارول

انتقادات زیادی به مارول بخاطر بی‌هدف بودن دنیای سینمایی‌اش، اخیراً وارد شده است. اما خوشبختانه به نظر می‌رسد که یکی از اهداف فاز ششم دادن وحدتی دوباره به فرانچایز است. در فازهای چهارم و پنجم شاهد معرفی شخصیت‌های زیادی بودیم که داستان‌شان ارتباطی به یکدیگر نداشت، فاز ششم می‌تواند این شخصیت‌ها و دنیای آن‌ها را به نحوی معنی‌دار به یکدیگر وصل کند. با فیلم Avengers: Secret Wars، در پروژه‌های فاز ششم یکجور هدف احساس می‌شود که طرفداران ناامید شده بخاطر بی‌هدفی فیلم‌های دو سه سال گذشته را خوشحال می‌کند. فاز ششم حماسه Multiverse را به یک سوی مشخص هدایت می‌کند که احتمالاً باعث دمیده شدن جانی دوباره به دنیای سینمایی مارول است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (11 مورد)
 • wolf Morgan 1389y
  wolf Morgan 1389y | ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

  5. در فاز ششم، مشکلات مربوط به دیزنی+ کمتر خواهند بود
  فکر کنم باید برگردم به دیدن فیلمهای مارول

 • sibzaminie
  sibzaminie | ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  واقعا به Armor Wars امید دارم
  ولی تجربه ثابت کرده سریالهای مارول تاثیر زیادی رو فیلما ندارن
  در واقع انگار هیچکدوم اون اتفاقا نیفتاده!

 • AMIR83
  AMIR83 | ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  تصور کنید مارول دوباره برگرده به روزهای اوجش
  دیسی هم بالاخره بعد سال ها پا بگیره و سینماش رو ارتقا بده
  اونوقت یه فضای رقابت خیلی جذاب بین دوتا غول سرگرمی پیش میاد که واقعا دیدنی میشه

  • Mr. Night
   Mr. Night | ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

   رویای پوچ مارول بر نمیگرده شاید دیسی بهتر بشه ولی ماورل با فمنیست بازیا و رنگین کمونی بازیشان کاملا گند زده داستان ها هم تکراری و حوصله سربر

  • Alireza
   Alireza | ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

   فعلا در حد رقابت ایران خودرو و سایپاست😂😂

 • Mohammad Amin
  Mohammad Amin | ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  یه شمشیر دو لبس.
  شاید به دلیل گسترگی بیش از حد، توجه کافی بهشون نشه.

 • Alireza
  Alireza | ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  دلیل اصلی فاز ششم
  حضور دکتر دووم

 • MMYKING
  MMYKING | ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  خیلی دوست دارم بعد سکرت وارز MCU ریبوت بشه

  • Eigi.1385.kabir
   Eigi.1385.kabir | ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

   اصلا! حوصله داریا دوباره از اول شروع بشه و بشینی ببینی

   • MMYKING
    MMYKING | ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

    اگر هم از اول شروع بشه دوباره نمیان ارجین تک تک ابرقهرمان هارو نشون میدن و اینطوری میشه کلی پروژه و کراس اوور جدید ساخت

    • Eigi.1385.kabir
     Eigi.1385.kabir | ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

     خب اونارم همین الآن میتونن بسازن

مطالب پیشنهادی