ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انیمه

25 انیمه برتر ژانر دبیرستانی چه آثاری هستند؟

سوال ما این است که کدام انیمه‌ها در ژانر دبیرستانی بهترین هستند؟ دنیای انیمه پر است از سریال‌هایی که زندگی شخصیت‌هایشان در دبیرستان جریان دارد، اما در میان آن‌ها تعدادی برجسته‌تر هستند و اثر بزرگ‌تری ...

حمزه سروری
نوشته شده توسط حمزه سروری | ۲ آبان ۱۴۰۲ | ۲۰:۳۰

سوال ما این است که کدام انیمه‌ها در ژانر دبیرستانی بهترین هستند؟ دنیای انیمه پر است از سریال‌هایی که زندگی شخصیت‌هایشان در دبیرستان جریان دارد، اما در میان آن‌ها تعدادی برجسته‌تر هستند و اثر بزرگ‌تری داشته‌اند. در اینجا نگاهی خواهیم داشت به 25 انیمه برتر در ژانر دبیرستانی یا همان بهترین انیمه های تینیجری ؛ اگر از طرفداران این سبک هستید و دوست دارید با موردهای بیشتری آشنا شوید و وقت خود را به آن اختصاص دهید، به جای درستی آمده‌اید. همچنین اگر طرفدار دنیای انیمه‌ها هستید، بد نیست که مقاله مرتبط با انیمه های کاراگاهی را نیز از ویجیاتو بخوانید. همچنین اگر به دنبال لیستی از انیمه عاشقانه هستید، مقاله مرتبط با این موضوع را از ویجیاتو بخوانید. در ادامه فهرست برخی از بهترین انیمه‌های دبیرستانی با بالاترین نمره IMDb را مشاهده می‌کنید:

از طرفی نیز توصیه می‌شود که اگر طرفدار فیلم‌های عاشقانه هستید، مطلب مرتبط با انیمه اکشن عاشقانه را نیز از ویجیاتو بخوانید.

 • Haikyuu! (نمره: ۸.۷)
 • Great Teacher Onizuka (نمره: ۸.۵)
 • The Disastrous Life of Saiki K (نمره: ۸.۳)
 • Azumanga Daioh! (نمره: ۸.۲)
 • Ouran High School Host Club (نمره: ۸.۲)

25. The Disastrous Life of Saiki K

انیمه
صداپیشگانهیروشی کامیا، نوبوناگا شیمازاکی، آی کایانو، ساتوشی هینو
سازندههیروآکی ساکورای
سال انتشار۲۰۱۶-۲۰۱۸
تعداد قسمت۱۲۰
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۸.۳
امتیاز راتن تومیتوز۸۰٪

کوزو سایکی یکی از قوی‌ترین شخصیت‌هایی است که در ژانر دبیرستانی خواهید دید، اما او با وجود قدرت ذهنی خارق‌العاده‌اش در انطباق یافتن با زندگی مدرسه‌ای مشکل دارد. سایکی قدرت ذهنی‌اش را صرف صحبت با ارواح و کمک به گربه‌ها می‌کند و همچنین سعی می‌کند که در مدرسه دوام بیاورد! او مشخصاً از آن دسته قهرمانانی نیست که برود و دنیا را به جای بهتری تبدیل کند یا در مقابل جنایات بایستد.

بطور کلی انیمه The Disastrous Life of Saiki K، یک انیمه کمدی با محتوای استهزا آمیز و میزان مسخرگی خیلی شدید است و جزو بهترین انیمه های تینیجری تاریخ است.

24. Horimiya

انیمه
صداپیشگانکوکی اوچیاما، کوکی اوچیاما، هاروکا توماتسو، یوری کوزاکای
سازندهماساشی ایشیهاما
سال انتشار۲۰۲۱
تعداد قسمت۱۳
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۸.۱
امتیاز راتن تومیتوز-

انیمه Horimiya انیمه‌ای در سبک دبیرستانی است که المان‌های عاشقانه هم در آن پیاده شده‌اند. این انیمه دبیرستانی یکی از بهترین‌ها در شخصیت‌پردازی و پر و بال دادن به آن‌ها محسوب می‌شود؛ در آن اکثر شخصیت‌ها وارد رابطه می‌شوند و این روابط یکی یکی با ظرافت پرداخته می‌شوند. موضوع اصلی انیمه، نشان دادنِ قانون جذب، با وجود تمام تفاوت‌ها و تضادها در انسان‌ها است و به شکلی چنان تازه ارائه می‌شود که ابداً تکراری به نظر نمی‌رسد.

یک اتفاق تصادفی منجر به آشنایی هوری، دختر محبوب مدرسه، با میامورا، پسری آرام و درونگرا می‌شود؛ این رابطه یکجور آغاز برای Horimiya به حساب می‌آید و ما را به دل اثری طوفانی با المان‌های مدرسه‌ای و عاشقانه می‌برد. داستان این انیمه شدیداً دلگرم کننده و پر شور است که سبب می‌شود بینندگان تا لحظه آخر به تماشای آن بپردازند. این انیمه از بهترین انیمه های عاشقانه دبیرستانی چند سال اخیر به حساب می‌آید.

23. Magical Sempai

انیمه
صداپیشگانآئویی ایچیکاوا، آئویی ایچیکاوا، اری کیتامورا
سازندهفومیاکی یوسو
سال انتشار۲۰۱۹
تعداد قسمت۱۲
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۶.۲
امتیاز راتن تومیتوز-

انیمه Magical Sempai، یک انیمه شدیداً دوست داشتنی است که هر قسمتِ کوتاه آن پر از شیطنت‌های جادویی و بامزه می‌باشد. تمامی 12 قسمت انیمه پیرامون شخصیتی بدون نام است که در تلاش است کلابِ جادویی خود را در مدرسه راه بیندازد. یکی از کسانی که در گروه او استخدام می‌شود، با وجود استعدادی که در جادوگری نشان می‌دهد، ترس نامعقول و عجیبی از صحنه نمایش دارد که باعث می‌شود اکثر تردستی‌هایش خراب بشوند.

با وجود موانع و مشکلاتی که در مسیرِ بوجود می‌آید، او نهایتاً یاد می‌گیرد که با ترس‌هایش روبرو شود و به بهبود مهارت‌های خود بپردازد؛ ما با انیمه Magical Sempai، در سفری جادویی او را در این مسیر همراهی خواهیم کرد آن هم در یکی از بهترین انیمه های مدرسه ای.

22. Komi Can’t Communicate

انیمه
صداپیشگانآئویی کوگا، ری موراکاوا، رینا هیداکا
سازندهیوشیهیتو اوکاشیتا
سال انتشار۲۰۲۱-۲۰۲۲
تعداد قسمت۸
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۷.۷
امتیاز راتن تومیتوز-

یکی از انیمه‌های بسیار محبوب در پلتفرم نت‌فلیکس Komi Can’t Communicate نام دارد. داستان آن پیرامون شخصی به نام کومی است که توانایی برقراری رابطه با دیگران ندارد و از اضطراب اجتماعی رنج می‌برد. همکلاسی‌های او متوجه این خصلت کومی نمی‌شوند و در این میان تنها هیتوهیتو تادانو است که متوجه اضطراب‌های کومی می‌شود. او با کومی آشنا می‌شود و حتی به او قول می‌دهد که کمکش خواهد کرد تا حداقل 100 دوست پیدا کند! این چنین رابطه عاشقانه این دو، آرام آرام پر و بال داده می‌شود. داینامیک رابطه آن‌ها بسیار خوش ساخت است و جستجوی آن‌ها در دبیرستان واقعاً جالب و دوست‌داشتنی می‌باشد.

هنوز فصل سوم Komi Can’t Communicate تأیید نشده است، با این وجود کارگردان اصلی اعلام کرده که عاشق این انیمه مدرسه ای است و با کمال میل ادامه آن را خواهد ساخت و بعید است حالا حالاها این اثر را در فهرست برترین انیمه های دبیرستانی از دست بدهیم.

21. ReLIFE

انیمه
صداپیشگانکنشو اونو، جسی جیمز گرله، ریوهی کیمورا، بلیک شپارد
سازندهساتورو کوساکا
سال انتشار۲۰۱۶-۲۰۱۸
تعداد قسمت۱۳
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۷.۸
امتیاز راتن تومیتوز-

انیمه ReLIFE، سوال مشخصی مطرح می‌کند و در طول داستان خود به دنبال جوابش می‌رود: «اگر دوباره می‌توانستید به سال‌های گذشته‌ی زندگی خود برگردید، دقیقاً چه چیزهایی را تغییر می‌دادید؟»

داستان این انیمه از آنجایی آغاز می‌شود که آراتا کایزاکی در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات بزرگسالی است و به دنبال یک شغل خوب می‌گردد. با این حال، شخصیتی اسرارآمیز که در حال انجام یک آزمایش است، به او پیشنهاد می‌کند با خوردن یک قرص ده سال جوان‌تر بشود و آراتا، بدون درنگ آن را قبول می‌کند.

آراتا به دوران دبیرستان باز می‌گردد و اینبار درس‌هایی که از زندگی یاد گرفته است را پیاده می‌کند. او با دوستان جدیدی در مدرسه آشنا می‌شود و به دل دوستی‌ها، ماجراها و اسرار دوران نوجوانی می‌رود.

بطور کلی انیمه RELIFE اثری درگیر کننده است که توییست منحصر به فردی را در ژانر مدرسه‌ای دنبال می‌کند.

20. ?Oresuki: Are You The Only One Who Loves Me

انیمه
صداپیشگانساچیکا میساوا، هاروکا شیرایشی، شوکا سایتو
سازندهنوریاکی آکیتایا
سال انتشار۲۰۱۹
تعداد قسمت۱۲
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۷.۱
امتیاز راتن تومیتوز

مثل بسیاری انیمه‌های دیگر در سبک دبیرستان، Oresuki نیز روابط عاشقانه، دوستانه و چالش‌های موجود در آن‌ها را دنبال می‌کند. شخصیت اصلی پسری به نام جورو است که امیدوار است دختران مدرسه با او وارد رابطه شوند، اما پس از صحبت خصوصی با دوتا از آن‌ها، متوجه می‌شود که این دختران جذب دوست جورو، یعنی اوگا شده‌اند! امیدهای جورو تبدیل به ناامیدی می‌شوند. روابطی که در انیمه Oresuki نمایش داده می‌شوند به همینجا ختم نمی‌شوند و در طول داستان شاهد مثلث‌های عاشقانه زیادی هستیم!

شاید در اینجا بهترین روابط موجود ارائه نشده باشند، اما داستانِ انیمه زیرکانه و جذاب است و مطمئناً می‌تواند طرفداران کمدی‌های عاشقانه دبیرستانی را راضی کند.

19. Angel Beats

انیمه
صداپیشگاناری کیتامورا، هارومی ساکورای، کانا هانازاوا
سازندهسیجی کیشی
سال انتشار۲۰۱۰
تعداد قسمت۱۳
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۷.۶
امتیاز راتن تومیتوز-

انیمه Angel Beats یکی از خاص‌ترین‌ها و متفاوت‌ترین‌ها در سبک مدرسه‌ای به حساب می‌آید که واقعاً نمونه مشابه آن را نمی‌توان پیدا کرد. داستان از آنجایی آغاز می‌شود که یوزورو اوتوناشی، در مدرسه‌ای ناآشنا از خواب بیدار می‌شود. در همین حال، کاناده، دختری با موهای سفید، کشته شده است.

یوزورو خیلی زود متوجه می‌شود که در یک دبیرستان عادی نیست، بلکه جایی است که دانش آموزانِ مشکل‌دار، پس از مرگ به آنجا انتقال داده می‌شوند تا کاملاً پاک بشوند. این باعث آغاز داستانی جالب درباره رسیدن به آرامش و طغیان در برابر تقدیر می‌شود. تمامی شخصیت‌ها در Angel Beats به خوبی پرداخته شده‌اند و هر کدام داستانی برای ارائه دارند. بطور کلی با این انیمه به یکی از خاص‌ترین روایت‌های موجود در سبک دبیرستان، سر خواهید زد.

18. Kakegurui

انیمه
صداپیشگانسائوری هایامی، کریستینا وی، مینامی تاناکا، تاتسویا توکوتاکه
سازندهیوئیچیرو هایاشی
سال انتشار۲۰۱۷-۲۰۱۹
تعداد قسمت۱۲
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۷.۱
امتیاز راتن تومیتوز

Kakegurui، نام مدرسه‌ای است که در آن دانش آموزانی از مرفه‌ترین قشر جامعه حضور دارند. با وجود اینکه در طول روز، این مدرسه فرقی با دیگر دبیرستان‌ها ندارد اما شب که می‌شود به مکانی کاملاً متفاوت تبدیل می‌شود. دانش‌آموزان در اینجا به جای اینکه تا دیر وقت مشغول مطالعه باشند، وارد دنیای قمار و بازی‌های ذهنی می‌شوند. شب که می‌شود Kakegurui قمارخانه‌ای است که در آن بازی‌هایی مثل پوکر، بلک‌جک و رولت انجام می‌گیرد و ما با دانش آموزان این مدرسه سفری خواهیم داشت به عمق بازی‌های پر ریسک، پول‌های کلان و مفهوم شانس!

هرچند، قمار خیلی راحت می‌تواند از کنترل خارج شود و داستان از آنجایی آغاز می‌شود که شخصیت اصلی برای کسب بالاترین میزان‌ها، قصد ریسک کردن دارد. Kakegurui در میان برترین انیمه های مدرسه ای قرار دارد.

17. We Never Learn: BOKUBEN

انیمه
صداپیشگانمادوکا آساهینا، سایومی سوزوشیرو
سازندهیوشیاکی ایواساکی
سال انتشار۲۰۱۹-۲۰۲۰
تعداد قسمت۲۶
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۷
امتیاز راتن تومیتوز-

همانند Quintessential Quintuplets (که پایین‌تر درباره‌اش صحبت خواهیم کرد)، انیمه We Never Learn تماماً درباره عشق و دوستی است؛ همچنین در آن یک حرمسرای محشر نیز وجود دارد! محوریت این انیمه پسرکی باهوش به نام ناریوکی یویگا است که مخفیانه در حال تعلیم دادن سه دختر است و خیلی زود به چیزهایی حتی بیشتر از انتظاراتش دست خواهد یافت. این انیمه فضایی دلگرم کننده ارائه می‌کند که در آن لحظات خنده‌دار بسیاری نیز وجود دارد.

در We Never Learn پیچش‌های داستانی فراوان و غافلگیری‌هایی وجود دارد که آن را بی‌شک تبدیل به یکی از انیمه‌های دبیرستانی باکیفیت می‌کند.

16. My Hero Academia

انیمه
صداپیشگانکنجی ناکازاکی، مونیکا ریال، شیپمن مت، جان بورگمیر
سازندهکنجی ناکازاکی
سال انتشار۲۰۱۶
تعداد قسمت۱۳۸
وضعیت پخشدر حال پخش
نمره IMDb۸.۳
امتیاز راتن تومیتوز-

تمامی طرفداران انیمه نام My Hero Academia را شنیده‌اند! انیمه‌ای که داستان گروهی از دانش‌آموزان دبیرستانی را دنبال می‌کند؛ دانش‌آموزانی که در پی تبدیل شدن به ابرقهرمان هستند. هر دانش‌آموز در این مدرسه یک ویژگی منحصر به فرد دارد که در اینجا تلاش می‌کند آن را کنترل کرده تا بتواند بهترین استفاده را از آن ببرد.

این انیمه نه تنها پر از شخصیت‌های دوست داشتنی و به یاد ماندنی است، بلکه خطوط داستانی آن نیز شگفت‌انگیز هستند. اگر از طرفداران انیمه‌های ابرقهرمانی هستید و در عین حال، از تماشای داستان‌های مدرسه‌ای نیز لذت می‌برید، گزینه‌ای بهتر از My Hero Academia نخواهید یافت چرا که ترکیبی عالی از ژانر اکشن در بین بهترین انیمه های دبیرستانی است.

15. Yamada-kun And The Seven Witches

انیمه
صداپیشگانتوشیکی ماسودا، یوکی تاکائو، کانا هانازاوا، سائوری هایامی
سازندهمامورو هوشی
سال انتشار۲۰۱۴-۲-۱۵
تعداد قسمت۸
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۷.۲
امتیاز راتن تومیتوز-

انیمه Yamada-kun and the Seven Witches، اثری کلاسیک در سبک مدرسه‌ای ‌است و پیرامون هفت دختر جادویی جریان دارد. همه‌چیز زمانی آغاز می‌شود که ریو یامادا می‌فهمد که مدرسه آن‌ها خانه‌ هفت جادوگر است؛ این جریان او را به دنیای ذهن‌خوانی، غیب شدن، جادوگری و علوم ماورا الطبیعه می‌برد.

این انیمه تقریباً برای هر بیننده‌ای چیزی برای ارائه دارد و محتوای آن بسیار متنوع است. لحظات خنده دار، دوستانه و دلگرم کننده در Yamada-kun and the Seven Witches زیاد دیده می‌شود. همچنین گفتنی است که در این انیمه زیباترین دختران مو بلوند در دنیای انیمه را خواهید یافت!

14. After the Rain

انیمه
صداپیشگاننانا کوماتسو، یو اوایزومی، هاروکا فوکوهارا، نانا سینو
سازندهآیومو واتانابه
سال انتشار۲۰۱۸
تعداد قسمت۱۲
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۶.۷
امتیاز راتن تومیتوز-

After the Rain در نگاه اول ممکن است کمی ناهنجار و شنیع بنظر برسد و زمانی که پخش آن آغاز شد نیز بحث‌هایی پیرامونش شکل گرفت، چرا که به نظر می‌رسید قرار است شاهد رابطه‌ای نامرسوم باشیم، اما خیلی زود After the Rain خودش را به عنوان یک انیمه‌ی مثبت، با محتوای کمک کننده، ثابت کرد.

داستان این انیمه درباره دختری به نام آکیرا است که پس از مصدوم شدن، عاشق مربی میانسال تیم ورزشی خود می‌شود! در طول داستان، موضوعِ عشق با اختلاف سنی بررسی می‌شود اما هیچ‌گاه از خطوط قرمز عبور نمی‌کند و در آن شاهد رابطه‌ای سالم هستیم که منجر به افزایش اعتماد به نفس و ریکاوری آکیرا می‌شود.

بطور کلی After the Rain انیمه‌ای آرام و دوست‌داشتنی است که گاه خنده دار هم می‌شود و ارزش دیدن دارد.

13. Rascal Does Not Dream Of Bunny Girl Senpai

انیمه
صداپیشگانآسامی ستو، یوریکا کوبو، آتسومی تانه‌زاکی، نائو تویاما
سازندهسوچی ماسویی
سال انتشار۲۰۱۸
تعداد قسمت۹
وضعیت پخشدر حال پخش
نمره IMDb۸
امتیاز راتن تومیتوز-

این انیمه، درون‌مایه‌های روانشناختی نسبتاً عمیقی دارد و بر روی موضوع سندروم نوجوانی تمرکز دارد. داستان از آنجایی آغاز می‌شود که ساکوتا، دختری سال بالایی را در لباس Bunny Girl می‌بیند. ساکوتا او را در کتابخانه دنبال می‌کند و متوجه می‌شود که انگار کسی جز خودش او را نمی‌بیند!

همین مسئله سوالات عجیب زیادی برای شخصیت اصلی ایجاد می‌کند و ما را به دل روانشناسی نوجوانان می‌برد؛ جایی که ساکوتا سعی می‌کند عجیب‌ترین مسائل را به تنهایی حل کند.

انیمه Rascal Does Not Dream Of Bunny Girl Senpai، المان‌های ماورا طبیعی را با سبک کمدی، عاشقانه و مدرسه‌ای ترکیب می‌کند و داستانی درگیر کننده به بیننده ارائه می‌کند که آن را در لیست بهترین انیمه های تینیجری قرار می‌دهد.

12. Another

انیمه
صداپیشگانناتسومی تاکاموری، نائوکو ساکاکیبارا، گرگ آیرس
سازندهتسوتومو میزوشیما
سال انتشار۲۰۱۲
تعداد قسمت۱۲
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۷.۵
امتیاز راتن تومیتوز

انیمه Another یکی از عجیب‌ترین داستان‌ها را در میان انیمه‌های دبیرستانی داراست. چرا؟ چون که مولفه‌های سبک ترسناک هم وارد کار شده‌اند. این انیمه‌ی ترسناک پیرامون شخصیتی به نام کویچی ساکاکیبارا جریان دارد که به تازگی به مدرسه جدیدش منتقل شده است؛ او خیلی زود می‌فهمد که همکلاسی‌های او در اینجا رفتار عجیبی از خود نشان می‌دهند. پیش از اینکه کویچی بتواند جای پای خود را در مدرسه محکم کند و با دیگران دوست بشود، آدم‌های اطراف او به شکل‌های فجیعی کشته می‌شوند! او که خودش را در خطر احساس می‌کند، تلاش می‌کند این پازل بزرگ را حل کند، وگرنه ممکن است خودش قربانی بعدی باشد.

انیمه Another، تجربه‌ای بسیار منحصر به فرد ارائه می‌کند که «باید» توسط هر کسی که انیمه دوست دارد، تجربه شود.

11. Nichijou

انیمه
صداپیشگانمونیکا ریال، شیزوکا فورویا، مای آیزاوا، هیرومی کنو
سازندهتاتسویا ایشیهارا
سال انتشار۲۰۱۱
تعداد قسمت۲۶
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۸.۳
امتیاز راتن تومیتوز-

در انیمه Nichijou یکی از بهترین دختران مو کوتاهِ دنیای انیمه، یعنی یوکو را دنبال خواهیم کرد. این انیمه از ابتدا تا انتها روایتی وحشیانه دارد و بیننده را منتظر می‌گذارد و به غافلگیری‌های بسیار می‌برد. داستان پیرامون یوکو، میو و مای روایت می‌شود و در هر قسمت شاهد وضعیت‌های دیوانه‌واری خواهیم بود که آن‌ها در آن قرار می‌گیرند.

همچنین، اگر نیازمند محرک‌های فرعی برای دیدن Nichijou هستید، باید گفت که یک گربه سخنگو نیز در داستان هست. این انیمه چیزهای زیادی برای ارائه دارد و هر قسمت شما را غافلگیر خواهد کرد.

10. Haikyuu!

انیمه
صداپیشگانتاکویا اگوچی، هیروشی کامیا، یویچی ناکامورا، شینوسوک تاچیبانا
سازندهماساکو ساتو
سال انتشار۲۰۱۴-۲۰۲۰
تعداد قسمت۸۵
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۸.۷
امتیاز راتن تومیتوز-

در انیمه Haikyuu، شاهد ترکیب شدن دو ژانر ورزشی و دبیرستانی هستیم. در اینجا داستان یک بازیکن والیبال در حال رشد و با استعدادی به نام هیناتا شویو روایت می‌شود که آرزوی تبدیل شدن به بهترین بازیکن ژاپن را در سر دارد. هرچند، خیلی زود پس از اینکه کریر دوران دبیرستان خودش را آغاز می‌کند، متوجه می‌شود که بازیکن رقیبش یعنی توبیو کاگیاما قرار است که از این پس هم‌تیمی او باشد.

در طول انیمه شاهد کنار گذاشتن اختلافات و همکاری این دو بازیکن هستیم، تا بتوانند تیمشان را برای قرار گرفتن در برابر بهترین‌های ژاپن همراهی کنند.

انیمه Haikyuu فوق‌العاده درگیرکننده است و حتی آن‌هایی که علاقه‌ای به ورزش والیبال ندارند را هم جذب خود خواهد کرد. دیدن رابطه‌ی هیناتا و توبیو نیز مطمئناً از نکات مثبت انیمه است.

9.Azumanga Daioh!

انیمه
صداپیشگانتوموکو کاندا، چیکو هیگوچی، مندی کلارک
سازندههیروشی نیشیکیوری
سال انتشار۲۰۰۲
تعداد قسمت۲۶
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۸.۲
امتیاز راتن تومیتوز-

این انیمه تمام آن چیزهایی که از یک انیمه مدرسه‌ای انتظار دارید را به شما ارائه خواهد کرد. در انیمه Azumanga Daioh، شش شخصیت اصلی وجود دارد که دائماً در حال راه رفتن روی اعصاب یکدیگر هستند و زندگی‌های شلوغ و آشفته‌ای را دنبال می‌کنند. وضعیت معلم‌های آن‌ها هم بهتر از خودشان نیست و آن‌ها به همین میزان دیوانه‌اند! در طول انیمه اوضاع مدام از کنترل خارج می‌شود و شاهد درگیری‌های لفظی هستیم. با این حال، صحنه‌های دلگرم کننده، آرام و تأثیرگذار در انیمه وجود دارد و دیدن زندگی دخترهای دبیرستانی و تحصیل آن‌ها در کنار یکدیگر، برای هر کسی که طرفدار ژانر دبیرستانی است، می‌تواند جذاب باشد.

8. Ouran High School Host Club

انیمه
صداپیشگانویک میگنونا، تاتوم، کیتلین گلس، تاد هابرکورن
سازندهتاکویا ایگاراشی
سال انتشار۲۰۰۶
تعداد قسمت۲۶
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۸.۲
امتیاز راتن تومیتوز-

انیمه کلاسیک Ouran High School Host Club، داستان دختری مو قهوه‌ای به نام هاروشی سوزومیا را دنبال می‌کند که بعد از شکستن یک گلدان باارزش به کلاب میزبانی می‌پیوندد تا خسارت وارد شده را جبران کند.

هرچند، هاروشی در اینجا باید تظاهر کند که یک پسر است و با چنین وضعیتی، صحنه‌های محشر و خنده‌دار زیادی ساخته می‌شوند. پس از مدتی، هاروشی با خیلی‌ها دوست می‌شود، طرفداران زیادی پیدا می‌کند و تبدیل به یکی از اعضای مهم کلاب می‌شود.

Ouran High School Host Club، انیمه‌ای است که مرزی برای طنز نمی‌شناسد و ژانر شوجو و ویژگی‌هایش را به طور کلی به تمسخر می‌گیرد و از بهترین انیمه های دبیرستانی است. این انیمه برای دوست‌داران سبک دبیرستان، از واجبات است و مطمئناً لحظاتی مفرح را برای بیننده به ارمغان می‌آورد.

7. Toradora!

انیمه
صداپیشگانری کوگیمیا، تاکاسو یاسوکو، یوئی هوریئه، جونجی ماجیما
سازندهتاتسویوکی ناگای
سال انتشار۲۰۰۸-۲۰۰۹
تعداد قسمت۲۵
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۸
امتیاز راتن تومیتوز-

انیمه Toradora، روایتگر داستان Taiga Aisaka است با وجود کوچولو بودن، قوی می‌باشد و بخاطر بی‌پروا بودنش در مدرسه مشهور شده است. او با ریوجی بخاطر مسئله‌ای بیرونی دوست می‌شود اما خیلی زود دوستی آن‌ها تبدیل به چیزی عمیق‌تر می‌شود؛ جالب اینجاست که هر کدام آن‌ها روی یکی از دوستان نزدیک دیگری کراش دارد و با این وجود، آن‌ها عاشق یکدیگر می‌شوند! Toradora!، یکی از بهترین انیمه‌های سبک عاشقانه دبیرستانی می‌باشد که نباید آن را به هیچ وجه از دست داد.

6. The Quintessential Quintuplets

انیمه
صداپیشگانمیکو ایتو، آیانه ساکورا، اینوری میناسه
سازندهساتوشی کوابارا
سال انتشار۲۰۱۹-۲۰۲۱
تعداد قسمت۱۲
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۷.۷
امتیاز راتن تومیتوز-

این انیمه واقعاً محشر است و مثل We Never Learn (که بالاتر معرفی شد) داستان پروتاگونیست مردی را دنبال می‌کند که باید به دخترها آموزش بدهد. مسئله اینجاست که این پنج دختر، خواهرهای دو قلو با شخصیت‌هایی پیچیده هست. فوتارو (شخصیت اصلی داستان) سعی می‌کند که تمامی آن‌ها را سرگرم نگه دارد و تحت تأثیر قرار بدهد. جریانات از آن جایی جذاب‌تر می‌شود که فوتارو می‌خواهد از بین آن‌ها، با یکی ازدواج کند.

در The Quintessential Quintuplets، روایت بسیار سریع پیش می‌رود و داستان خیلی زود خودش را ارائه می‌کند. اگر هنوز این انیمه را ندیده‌اید، سریعتر آن را تماشا کنید چرا که در این سبک واقعاً یک جواهر به حساب می‌آید.

5. Assassination Classroom

صداپیشگانلیندسی سیدل، لیندسی سیدل، جون فوکویاما
سازندهسیجی کیشی
سال انتشار۲۰۱۳-۲۰۱۶
تعداد قسمت۴۷
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۸
امتیاز راتن تومیتوز-

همه چیز در مدرسه کاملاً نرمال بنظر می‌رسد، اما یک شخصیت در این مدرسه چنین تصوری را از بین می‌برد. کورو-سنسی، شخصیت اصلی Assassination Classroom است و کسی می‌باشد که این مدرسه را به جایی خاص تبدیل می‌کند؛ او یک بیگانه است که قصد دارد دنیا را نابود کند. هر چند، دانش آموزانِ زیر دستش، وظیفه خود می‌بینند که جلوی او را بگیرند و تصمیم می‌گیرند که او را به قتل برسانند. برای انجام اینکار نیازمند سلاح‌هایی بسیار خاص هستند.

انیمه Assassination Classroom جنبه‌هایی جدید به ژانر مدرسه‌ای اضافه کرده است و با روایت جذابش از لحظه اول تا آخر، بیننده‌اش را مجذوب خود نگه می‌دارد و از متفاوت‌ترین آثار در بهترین انیمه های مدرسه ای است.

4. Nisekoi

انیمه
صداپیشگانکوکی اوچیایاما، نائو تویاما، کانا هانازاوا
سازندهآکییوکی شینبو
سال انتشار۲۰۱۴-۲۰۱۶
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۷.۲
امتیاز راتن تومیتوز-

راکو و شیتوگه، داستانی مشابه عشق رومئو و ژولیت را ارائه می‌کنند، چرا که خانواده آن‌ها رقیب یکدیگر محسوب می‌شوند؛ البته تفاوت در این جاست خانواده راکو وشیتوگه خلافکارند. در این داستان یک خانواده مافیایی و یک خانواده یاکوزایی مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند.

شیتوگه برای تحصیل از آمریکا به ژاپن سفر می‌کند و در آنجا به ملاقات راکو می‌رود. آن‌ها رابطه خود را راه حلی می‌دانند که می‌تواند اختلافات بین دو خانواده را از بین ببرد، اما خیلی زود اوضاع از کنترل خارج می‌شود؛ چرا که دختری وارد داستان می‌شود که ادعا دارد نامزد راکو است.

انیمه Nisekoi، در میان بهترین عاشقانه‌های دنیای انیمه قرار دارد و برای دانستن سرنوشت راکو و شیتوگه، بهتر است که خودتان هر چه زودتر آن را ببینید.

3. Great Teacher Onizuka

انیمه
صداپیشگانتاکاشی سوریماچی، تام فاهن، واتارو تاکاگی
سازندهنوریوکی آبه
سال انتشار۱۹۹۹-۲۰۰۰
تعداد قسمت۴۳
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۸.۵
امتیاز راتن تومیتوز-

این انیمه، اثری کلاسیک از سال 1999 است و شخصیت اصلی آن که نام انیمه هم از آن برگرفته شده، شخصی به نام اونیزوکا است؛ یک رهبر گنگِ موتور سواران که قصد دارد زندگی گذشته‌اش را پشت سر بگذارد و به همین دلیل به کار معلمی در یک دبیرستان مشغول شده است. شخصیت او در اینجا رشد می‌کند و حتی تجاربش در دوران خلافکاری سبب می‌شود که بتواند درس‌هایی درباره حقایق زندگی بدهد و برای روبرو شدن با آن حقایق، به آن‌ها دلگرمی بدهد. هر چند که تمام درس‌های اونیزوکا راه‌حل‌هایی قانونی و غیر خشونت آمیز نیستند و با زندگی خیابانی گره خورده‌اند. او تأثیری عمیق بر شخصیت و زندگی دانش آموزانش می‌گذارد.

Great Teacher Onizuka، یکی از انیمه‌های برتر ژانر دبیرستانی حساب می‌شود که حتماً باید آن را دید.

2. A Silent Voice

انیمه
صداپیشگانلکسی مارمن، روبی دیموند، سائوری هایامی، سائوری هایامی
سازندهنائوکو یامادا
سال انتشار۲۰۱۶
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۸.۱
امتیاز راتن تومیتوز-

در A Silent Voice به دل داستانی تأثیرگذار خواهیم رفت. در این انیمه ما داستان ایشیدا را دنبال می‌کنیم که رفتاری ناهنجار و خشونت آمیز از خودش نشان می‌دهد. او دختری ناشنوا به نام نیشیمیا را در مدرسه اذیت می‌کند تا حدی که او تصمیم می‌گیرد که به مدرسه‌ای دیگر نقل مکان کند. رفتارِ خارج از کنترل ایشیدا نهایتاً برایش دردسر درست می‌کند و او تقریباً از هر جایی طرد می‌شود.

پس از گذشت چندین سال، ایشیدا تصمیم می‌گیرد به سراغ آن دختر ناشنوا برود و دل او را به دست بیاورد. A Silent Voice داستانی بسیار تأثیرگذار را روایت می‌کند که خیلی راحت می‌تواند احساسات عمیقی در بیننده بیدار کند.

1. Fruits Basket

انیمه
صداپیشگانجری جول، لورا بیلی، چاد کلاین، اریک ویل
سازندهیوشیهیده ایباتا
سال انتشار۲۰۰۱
تعداد قسمت۲۶
وضعیت پخشبه اتمام رسیده
نمره IMDb۷.۹
امتیاز راتن تومیتوز

تورو هوندا، دختری است که پس از واقعه‌ای ناگوار یتیم می‌شود و پس از آن حضانت او را خانواده شوما بر عهده می‌گیرد. اما مسئله اینجاست که خانواده شوما، خانواده نرمالی نیست؛ آن‌ها نفرین شده‌اند و می‌توانند به حیواناتِ زودیاک چینی (12 حیوان خاص) تبدیل بشوند. با چنین وضعیتی تورو در تلاش است تا بین زندگی نرمالش در مدرسه و زندگی خانوادگی‌اش (به خصوص با وجود پدر ظالمِ خانواده، اکیتو) یک تعادل برقرار کند.

در این انیمه عاشقانه دبیرستانی، شاهد رشد روابط و عمیق‌تر شدن آن‌ها هستیم. این انیمه برای هر کسی که عاشقانه‌های دبیرستانی دوست دارد، باید حتماً تماشا شود.

جمع‌بندی

مقطع دبیرستان، یکی از ستینگ‌های مهم و کلاسیک در میان انیمه‌ها به حساب می‌آید که اتفاقاً همیشه توجه زیادی به آن شده است و هرگز با کمبود انیمه در این زمینه مواجه نخواهید شد.

در اینجا ما سعی کردیم که 25 تا از بهترین‌های این سبک که در دسترس‌ هستند را به شما معرفی کنیم؛ همگی آن‌ها خوش ساخت هستند و داستان‌هایی با کیفیت ارائه می‌کند. تعدادی از محبوب‌ترین شخصیت‌های دنیای انیمه را می‌توانید در میانشان پیدا کنید و بشناسید.

دیدن تمامی آن‌ها پیشنهاد می‌شود و هر کدام را که ندیده‌اید، بهتر است به لیست تماشای خود اضافه کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (16 مورد)
 • taha47
  taha47 | ۱۸ اسفند ۱۴۰۲

  واقعا جای انیمه oshi no ko یا همون ستاره من خالی بود

 • hosseinkarimii
  hosseinkarimii | ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  واقعا که با اون سایتتون بهترین انیمه مدرسه ای رو نذاشتین
  kaguya_sama love is war
  بهترین انیمه رو نذاشتین

 • Wind
  Wind | ۱۲ آبان ۱۴۰۲

  عاشق Horimiya و Nichijou هستم.
  A Silent Voice هم که شاهکار بود واقعا.
  Great Teacher Onizuka بشدت فانه و خیلی دوست دارم.
  Fruits Basket هم که باید دید ولی ندیدم.
  ممنون از لیست.

 • Eigi.1385.kabir
  Eigi.1385.kabir | ۳ آبان ۱۴۰۲

  کل لیسست خوب میزنن

 • Mario
  Mario | ۳ آبان ۱۴۰۲

  ژانر دبیرستان و مدرسه ای🌚

 • hello commander 2
  hello commander 2 | ۲ آبان ۱۴۰۲

  classroom of the elite چرا نیست؟

 • ironwolf
  ironwolf | ۲ آبان ۱۴۰۲

  حس خوبی نسب به این ژانر اصلا ندارم /:

  • ❤️ NieR LoveR
   ❤️ NieR LoveR | ۳ آبان ۱۴۰۲

   حس مشترکی باهاتون دارم ) :

 • hello commander 2
  hello commander 2 | ۲ آبان ۱۴۰۲

  به ظاهر شوجویه فرویت بسکت نگا نکنید، خودش فوق‌العاده‌‌اس

 • hello commander 2
  hello commander 2 | ۲ آبان ۱۴۰۲

  high school of the dead کو پس؟

 • KOUWNENTZ
  KOUWNENTZ | ۲ آبان ۱۴۰۲

  Ouran High School Host Club در واقع همون هن*ای بدون صحنه های هن*ای یه

 • KOUWNENTZ
  KOUWNENTZ | ۲ آبان ۱۴۰۲

  فقط انیمه (مدرسه زندان ) فوق‌العاده ظنز قوی داره که هیچ و فراموش کنید
  .
  .
  .
  .
  .
  باور کن هیچ وقت قرار نیست صحنه هاشو فراموش کنی😉

  • witcher4
   witcher4 | ۲ آبان ۱۴۰۲

   از کجا دانود کردی چند وقته پیداش نمیکنم

   • KOUWNENTZ
    KOUWNENTZ | ۲ آبان ۱۴۰۲

    از کانال تلگرام اسکای انیمه

    • witcher4
     witcher4 | ۳ آبان ۱۴۰۲

     بیزحمت لینک میفرستی

     • hello commander 2
      hello commander 2 | ۵ آبان ۱۴۰۲

      از سایت انیمه گیت دانلود کن برادر

مطالب پیشنهادی