ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بازی Borderlands 3
اخبار و مقالات

بازی Borderlands 3 پرفروش‌ترین عنوان بریتانیا طی هفته گذشته شد

بازی Borderlands 3 با آغازی قدرتمند، توانست از نظر میزان فروش فیزیکی اولین هفته پس از انتشار، در صدر جدول عناوین امسال قرار بگیرد. این مقام قبلا متعلق به Days Gone، انحصاری پلی‌استیشن بود. دیگر ...

مهرشاد مرادزاده
نوشته شده توسط مهرشاد مرادزاده | ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۷:۰۰

بازی Borderlands 3 با آغازی قدرتمند، توانست از نظر میزان فروش فیزیکی اولین هفته پس از انتشار، در صدر جدول عناوین امسال قرار بگیرد. این مقام قبلا متعلق به Days Gone، انحصاری پلی‌استیشن بود. دیگر بازی‌های تازه عرضه‌شده، یعنی Gears 5 و PES 2020 به ترتیب در رده‌های دوم و سوم پرفروش‌ترین عناوین بریتانیا طی هفته گذشته قرار گرفتند و از نظر مقدار فروش فیزیکی، اختلاف زیادی با بردرلندز 3 داشتند. در حقیقت، فروش فیزیکی بازی Borderlands 3 بیش‌تر از دو برابر مجموع فروش فیزیکی گیرز 5 و PES 2020 بود.

البته مقایسه فروش این عنوان با نسخه‌های قبلی فرنچایز شوتر 2K کمی سخت‌تر است. بازی Borderlands 2 که در سال ۲۰۱۲ عرضه شد، در هفته اول انتشار خود تقریبا دو برابر بیش‌تر از نسخه سوم، فروش فیزیکی داشت. قابل ذکر است که این تفاوت توسط فروش دیجیتالی بازی Borderlands 3 جبران می‌شود.

گیرز 5 در مقایسه با فروش فیزیکی نسخه چهارم که در سال ۲۰۱۶ عرضه شد، شکست خورده. آخرین عنوان این فرنچایز از نظر فروش فیزیکی، کمتر از یک‌چهارم نسخه قبلی فروخته. این موضوع که طرفداران می‌توانند با پرداخت مبلغ کمتری برای گیم‌پس، از پرداخت هزینه کامل خودداری کنند نیز در این آمار تأثیرگذار است. البته، مایکروسافت اعلام نکرده چند بازیکن گیرز 5 را از طریق گیم‌پس تجربه می‌کنند.

حسین آدینه در بررسی بازی Gears 5 گفته: «Gears 5 بازی خیلی خوبی است که قربانی اعتماد به نفس بالای توسعه‌دهندگان شده. برخلاف وعده‌ها این بازی تفاوت قابل توجهی با نسخه‌های قبلی نداشته و نمی‌تواند این فرنچایز را دوباره در رده بازی‌هایی که حتما باید تجربه کرد، قرار دهد. هرچند قسمت‌های جذابی در آن نهفته است که صرفاً ارزش تجربه کردن از طریق سرویس Game Pass را داشته و به اندازه ۶۰ دلار که این روزها ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان آب می‌خورد نمی‌ارزد».

بازی PES 2020 اما طی هفته نخست پس از انتشار، ۲۰ درصد بیش‌تر از نسخه پیشین خود در همین مدت زمانی فروخته. در رتبه‌ ۱۹ام، بازی Daemon X Machina قرار دارد و NHL 20 هم به مقام ۳۶ام قانع شده. در ادامه ده عنوان پرفروش بریتانیا طی هفته گذشته را مرور می‌کنیم:

  1. Borderlands 3
  2. Gears 5
  3. PES 20202
  4. NBA 2K20
  5. Greedfall
  6. Mario Kart 8 Deluxe
  7. Spyro Trilogy
  8. GTA 5
  9. Crash Team Racing
  10. Super Mario Maker 2

تماشا کنید: اولین نگاه ویجیاتو به بازی PES 2020

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی