ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فیلم و سریال

بررسی انیمه My Hero Acadamia؛ سوپرمن ژاپنی

در مطلب بررسی انیمه My Hero Acadamia به اثری می‌پردازیم که توانسته این روزها تبدیل به اثری با شهرتی جهانی شود و جایگزین انیمه‌هایی شود که پیش از این توانسته بودند خودشان را فراسوی مرزهای ...

سینا فایضی
نوشته شده توسط سینا فایضی | ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۲۰:۰۱

در مطلب بررسی انیمه My Hero Acadamia به اثری می‌پردازیم که توانسته این روزها تبدیل به اثری با شهرتی جهانی شود و جایگزین انیمه‌هایی شود که پیش از این توانسته بودند خودشان را فراسوی مرزهای ژاپن به موفقیت برسانند. با ویجیاتو همراه باشید.

شاید یکی از آرزوهای خیلی از ماها که از کودکی آن را به همراه داشتیم، داشتن قدرت های ماورایی باشد؛ قدرتی که ما را به یک ابر قهرمان دلیر و قدرتمند تبدیل کند. همه ما دوست داشتیم قهرمانی باشیم که تمام شیاطین و افراد پلید را با قدرت های ماورایی اش از بین میبرد.

ابرقهرمان، واژه ای خوشنام و عجیب و البته آشنا در دنیای امروز سرگرمی است، قهرمان هایی که فراتر از یک قهرمان پیش رفته اند و تبدیل به یک افسانه شده اند، قهرمان هایی که هر بچه ای با دیدنشان آرزو میکند جای آن ها باشد، جای اسپایدرمن یا جای سوپرمن و...

دنیای ابرقهرمانان دنیای عجیبی است، طوری که حتی انسان های عادی هم تنها با تکیه به هوش و قدرت های انسانیشان می‌توانند یک ابر قهرمان باشند و حتی جلوی اسپایدرمن ها و سوپرمن ها بجنگند، نبردی که ریشه در قدرت حقیقی انسان بودن دارد یعنی هوش و عقل، نبردی مانند نبرد بتمن و سوپرمن، قهرمانی که با قدرت های موروثی خود پا به میدان میگذارد در مقابل قهرمانی که تنها با تکنولوژی و هوش و تکنیک خود به میدان جنگ میاید، برای همین است که میگویم ابرقهرمان موجودات عجیبی هستند.

در این انیمه شاهد مقابله هیجان انگیز ابرقهرمان ها و ضدقهرمان ها هستیم آن هم به صورتی کاملا جدید و جالب و نه کلیشه‌ای، مقابله ای کاملا بر خلاف مبارزات لیگ قهرمانان و انتقام جویان که بعضاً گیج کننده و تکراری هستند. مبارزات آکادمی قهرمانان با ریتم و روندی مناسب و جذاب پیش می‌رود و با وجود تعداد بالای قهرمانان و شلوغی بیش از حد داستان، مبارزات همه جذاب و دیدنی اند برایشان وقت کافی گذاشته شده است.  بعید است در طول دیدن انیمه شما مبارزه ای را پیدا کنید که ازش لذت نبرید و خلاقیت های موجود در آن را دوست نداشته باشید.

به غیر از قهرمان های عالی در طول داستان، شاهد حضور ضد قهرمان های قوی هم هستیم که در بعضی سکانس ها این ضد قهرمان ها، فلسفه ابرقهرمانی را به خوبی به چالش می‌کشند و حتی مفاهیم جدیدی از دنیای آنها را به ما نشان میدهند. طرف تاریک ابرقهرمانان در انیمه My Hero Acadamia زیبا به تصویر کشیده شده است. در این اثر دشمنان لزوما نقطه مقابل قهرمان ها نیستند بلکه آنها هم نوعی قهرمان محسوب میشوند که از منظر جامعه می‌توانند هنجار شکن و شرور باشند، ولی مخاطب با آن ها احساس هم ذات پنداری میکند و گاه طرف آنها را می‌گیرد.

ضد قهرمان ها در این انیمه به دو نوع تقسیم می‌شوند: نوع اول رفتاری مشابه قهرمان های سنتی دارند ولی یا از لحاظ روحی آسیب دیده اند و یا بدبینی شدیدی به قهرمان ها و روند جامعه دارند، نوع دوم ضد قهرمان ها افرادی هستند که در مرکزیت داستان قرار دارند ولی شاید دوست داشتنی یا تحسین برانگیز برای ما نباشند و حتی برای مخاطب شکلی رقت انگیز به خود بگیرند.

مانگاکا (نویسنده) این اثر آقای Kōhei Horikoshi است، متولد ۱۹۸۶ و فارغ التحصیل شده از دانشگاه هنر Nagoya ژاپن. نویسنده‌ای کم تر شناخته شده  که با مانگای جدید و شاهکار خود یعنی همین آکادمی قهرمانان توانست به شهرت برسد و تا به الان این مانگا ۱۹ جلد و ۱۹۵ چپتر داشته، جلد اول این انیمه در شروع کار خود مقام هفتم فروش را داشته و جلد دوم مقام ششم و آن به بعد جزو مقام های اول فروش مانگا در ژاپن بوده و تا به الان در مجموع چیزی در حدود بیش از ده میلیون جلد فروش داشته است.

کارگردان اثر هم توسط Kenji Nagasaki صورت کرفته که چند سری از انیمه Gundam و No.6 و Gosick را کارگردانی کرده است.

آکادمی قهرمانان من روایت میدوریای جوان است که آرزو دارد یک روز قهرمانی مانند آلمایت شود؛ کسی که مظهر صلح دنیا است و قوی ترین قهرمان زمانه خود شناخته می‌شود. میدوریای جوان با امید به پیدا شدن کوسه اش (کوسه در این جهان نام قدرت‌های خاص هر فرد است) هر روز به برنامه های تلویزیونی  آلمایت خیره میشود و با لبخند های قهرمانی آلمایت انگیزه می‌گیرد اما روزها می‌گذرد و در نهایت م‌یفهمد او جزو آن بیست درصدی از مردم است که فاقد هیچگونه کوسه ای هستند.

کوسه قدرت های فرا بشری است که اکثر ساکنان این دنیا با آن به دنیا میایند و اگر روحیه قهرمانی قدرتمندی داشته باشند میتوانند در مدارس قهرمانی ثبت نام کنند و تبدیل به یک ابرقهرمان تمام عیار شوند. کوسه ها انواع مختلفی دارند، مانند: کوسه آتش، یخ، باد، حیوان، قدرت، خلق و... تعداد نوع کوسه ها به حدی زیاد است که برای بررسی آن به طومار نیازمندیم اما همین را بدانید که این کوسه ها حالت ارثی دارند و هر خانواده به یک کوسه مشخص شناخته میشود و اگر زن و مردی با دو کوسه متفاوت با هم ازدواج کنند ممکن است کوسه ها ترکیب شوند و کوسه های جدیدتری پدید اورند، مانند کوسه شوتا(یکی از هم کلاسی های قدرتمند میدوریا) که نصف یخ و نصف اتش است.

در میان همه این کوسه ها یک کوسه فرمان روایی میکند،  کوسه آلمایت که همانطور که از اسمش برمیاید قوی ترین فرد در دنیا به حساب میاید و یک جورهایی با احتساب لباس و رنگ و موهایش رنگ و روی غربی دارد و به نوعی سوپرمن ژاپنی ها است. او با کوسه اش به نام One For All یا یکی برای همه تک تک دشمنانش را از صحنه روزگار حذف میکند، کوسه ای که مظهر صلح برای پایداری صلح در دنیا استفاده میکند و آن را به میدوریای جوان می سپارد تا راه قهرمانی اش را ادامه دهد.


راه روش قهرمان شدن

پس از اینکه کوسه افراد پدید میاید آن ها می‌توانند در دبیرستان های قهرمانی ثبت نام کنند و به آرزو هایشان جامع عمل بپوشانند، آکادمی U.A شماره یک آکادمی های دنیای قهرمانی است و مظهر عدالت.  آکادمی تشکیل شده از دو کلاس قهرمانی کلاس ای (A) و کلاس بی (B) که روایت به کلاس A برمیگردد که بهترین شاگردان آکادمی را در خود جمع کرده، کلاسی که بارها طی داستان با گروه های ضدقهرمانی بزرگی رو به شود و همراه میدوریای جوان قوی و قوی قویتر می‌شوند تا بتوانند یک روز به آرزوی درون وجودشان برسند و یک قهرمان تمام عیار شوند تا دنیارا از شر افراد و گروه های پلید نجات دهند.

شاگردان آکادمی های قهرمانی بعد از گذراندن یک یا دو کلاس در دبیرستان می‌توانند، در امتحانی ثبت نام کنند تا مدرک موقت قهرمانی شان را بگیرند و وارد سازمان و گروه های قهرمانی شوند یا خود تنها به وظیفه شان عمل کنند، کار آن ها تنها به نجات مردم محدود نمیشود بلکه می‌تونند وارد مشاغل دیگه ای هم مانند تدریس، امور فشن و... هم شوند.

دنیای داخل این انیمه وابستگی شدیدی به قهرمان ها دارند، هرجا که قدرت باشد خوبی و بدی را با هم به ارمغان می آورد، در نتیجه به غیر از سازمان های قهرمانی، سازمان ها شیطانی بسیار هم طی انیمه شاهد خواهیم بود که از مهمترین آن ها لیگ تبهکاران است که ضد قهرمان های بزرگی را در خود پرورش می‌دهد.

آکادمی قهرمانان من از آن انیمه ها است که خیلی وقت است منتظر آن هستید، انیمه ای پر هیجان و پر از نبرد های جذاب، انیمه ای که در واقع در کنار فیری تیل و شبدرسیاه نسل جدید انیمه های بلند هستند و جای خالی ناروتو و بلیچ و هانتر ایکس هانتر و... را پر می‌کنند و ادامه دهنده راه پدران خود میشوند تا مارا باز هم با ماجراهای جذاب خود سرگرم کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • 19100
  19100 | ۳۰ تیر ۱۳۹۹

  از کجا انیمه هارو دانلود کنیم یا نگاه کنیم

 • اسویی اسویه
  اسویی اسویه | ۲ تیر ۱۳۹۹

  چرا فصل چهار دوبله نمیشه

 • اسویی اسویه
  اسویی اسویه | ۲ تیر ۱۳۹۹

  چرا فصل چهار دوبله نمی شه ؟?? ??????
  من تو انتخاب انیمه سختگیرم ولی از این انیمه خوشم میاد خیلی زیاد ??????
  ایقدر سختگیرم که از ناروتو و اینجور چیزا مطنفرم ????
  دوبله گر خوابیده اخه ???????????????‍♀️

مطالب پیشنهادی