ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

قرارداد SAG-AFTRA با استودیو Replica باعث عصبانیت صداپیشه‌ها شده است

دیروز از این برای شما گفتیم که اتحادیه SAG-AFTRA با استودیو Replica برای استفاده از فناوری صدای هوش مصنوعی به توافق رسیده است، اما این موضوع باعث عصبانیت صداپیشه ها شده است.  استودیو Replica ادعا ...

اشکان دولتی
نوشته شده توسط اشکان دولتی | ۲۱ دی ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۴

دیروز از این برای شما گفتیم که اتحادیه SAG-AFTRA با استودیو Replica برای استفاده از فناوری صدای هوش مصنوعی به توافق رسیده است، اما این موضوع باعث عصبانیت صداپیشه ها شده است. 

استودیو Replica ادعا می‌کند که در حال ساخت بزرگترین و پیشرفته‌ترین مجموعه اخلاقی صداپیشگان با هوش مصنوعی است. توافق آن‌ها با اتحادیه SAG-AFTRA حفظ حقوق صداپیشه‌ها را تضمین می‌کند. اکنون تعداد زیادی از صداپیشه ها به این موضوع واکنش نشان داده و هیچکدام از آن‌ها با این قرارداد موافقت نکرده‌اند. 

مطلب پیشنهادی
آخرالزمان هسته‌ای با خشونت خونین
نقد سریال Fallout (فال‌آوت)

این توافق با استودیوی Replica به صداپیشه‌ها اجازه می‌دهد تا لایسنس و مجوز دیجیتالی صدای خود را در اختیار آن‌ها قرار دهد تا بعدا در توسعه بازی و سایر پروژه‌های رسانه‌ای مورد استفاده قرار گیرد. اتحادیه SAG-AFTRA اعلام کرده است که این توافق به سازنده‌های بازی‌های AAA و سایر شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا از طریق Replica به استعدادهای آن‌ها دسترسی داشته باشند.

صداپیشه

طبق گفته‌های این اتحادیه این توافق‌نامه گام مهمی در جهت استفاده اخلاقی از صداهای هوش مصنوعی محسوب می‌شود و با تایید اعضای SAG-AFTRA صورت گرفته است. با این وجود خیلی از صداپیشه‌هایی که در صنعت ویدئو گیم فعالیت می‌کنند، از جمله استیو بلوم و کوی داو اعلام کرده‌اند که از این قرارداد بی خبر بودند. 

SAG-AFTRA به ای حاشیه‌های واکنش عجیبی نشان داده است و گفته این قرارداد تازه شروع کار بوده تا استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی را پایه‌ریزی کند. 

مطلب پیشنهادی
مواردی که قطعا به دردتان می‌خورد
راهنمای بازی Lego Fortnite: نکاتی که باید بدانید

چه بلایی سر میدنایت کلاب اومد؟ 

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی