ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بازی Alan Wake 2
اخبار و مقالات

رمدی: فرنچایز Alan Wake به رشد و گسترش خود ادامه خواهد داد

استودیو رمدی (Remedy Entertainment) به تازگی اعلام کرد که بازی Alan Wake 2 به فروش ۱.۳ میلیون نسخه‌ای در سرتاسر جهان رسیده تا آمار قابل‌توجهی برای سم لیک و همکارانش ثبت کند. گرچه باتوجه به ...

محمدجواد مبین‌زاده
نوشته شده توسط محمدجواد مبین‌زاده | ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۰:۲۰

استودیو رمدی (Remedy Entertainment) به تازگی اعلام کرد که بازی Alan Wake 2 به فروش ۱.۳ میلیون نسخه‌ای در سرتاسر جهان رسیده تا آمار قابل‌توجهی برای سم لیک و همکارانش ثبت کند. گرچه باتوجه به هزینه‌های گزاف توسعه و بازاریابی، این بازی ترسناک موفق و تحسین‌شده همچنان سودآوری عجیب و غریبی برای رمدی به همراه نداشته است.

مطلب پیشنهادی
تماشا کنید
تحلیل + داستان کامل Alan Wake 2

در واقع بودجه الن ویک ۲ - با در نظر گرفتن مارکتینگ و تبلیغات گسترده - چیزی حدود ۷۰ میلیون یورو بوده و تخمین کلی نشان می‌دهد تاکنون مبلغی معادل ۹۰ میلیون یورو فروش داشته است. با تمام این اصاف، رمدی از حالا به آینده فرنچایزهای مهم خود فکر می‌کند.

در زمان اعلام آمار فروش Alan Wake 2، مدیرعامل رمدی اینترتینمنت یعنی ترو ویرتالا عنوان کرد که استودیو قصد دارد دو فرنچایز «کنترل» و «الن ویک» را رشد و گسترش دهد، چراکه هردوی آن‌ها «بخشی کلیدی از آینده رمدی» هستند.

Alan Wake و بازی‌های رمدی

ویرتالا همچنین فاش کرد عملکرد تجاری و فنی عالی الن ویک ۲ موجب شده دیگر پروژه‌های استودیو از جمله کنترل ۲ و ریمیک مکس پین روند توسعه بهتری داشته باشند.

ما دو فرنچایز مهم داریم که اکنون سر و شکل مناسبی به خود گرفته‌اند: الن ویک و کنترل. این دو از طریق جهان متصل رمدی (Remedy Connected Universe) به هم ارتباط دارند و رشد و گسترش آن‌ها یک بخش کلیدی از آینده ما خواهد بود.

بازی Alan Wake 2‌ قرار است طی سال جاری میلادی دو بسته الحاقی پولی دریافت کند که Night Springs و The Lake House نام دارند. همچنین رمدی چندی پیش اعلام کرده بود که بازی Control مجموعا ۴ میلیون نسخه فروش داشته است.

در نقد ویجیاتو از آلن ویک ۲ با نمره ۱۰۰ از ۱۰۰ می‌خوانیم:

الن ویک ۲ دقیقا همان پروژه جاه‌طلبانه‌ایست که سم لیک آرزویش را داشت. یک ترکیب بی‌نقص از «وحشت روان‌شناختی» و «ترس و بقا» که به زیبایی جهان مشترک رمدی یا RCU را پیش می‌برد و طرفداران الن ویک را پس از ۱۳ سال به وجد می‌آورد. الن ویک ۲ بازی ساده‌ای نیست که به زودی فراموش شود، بلکه بازی‌های پس از خودش را تحت تاثیر قرار می‌دهد و تا سال‌ها کنج ذهنمان باقی می‌ماند.

مطلب پیشنهادی
جاه‌طلبانه‌ترین پروژه رمدی
بررسی بازی Alan Wake 2 | ترکیب بی‌ نقص از ترس و بقا

کامل‌ترین داستان سری مکس پین

بازی Helldivers 2 رکورد ۳۳۰ هزار بازیکن همزمان را در استیم ثبت کرد - ویجیاتو
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی