ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

خاموشی سرورهای سایت‌های دانلود فیلم – بر باد رفتگان

VODها علیه سایت‌های دانلود: آخر بازی

۳۳۴
انارگیفت

کافیست تا سایت‌های دانلود فیلم نظیر دیبامووی، فیلم تو مووی، سلام دانلود، فردا دانلود و امثالهم را در یکی دو روز اخیر چک کرده باشید تا ببینید که نه لیست فیلم‌هایشان آپدیت می‌شود و نه لینک‌های دانلود اکثر آثار درج شده در این سایت‌ها درست و درمان کار می‌کند. این موضوع برای برخی سایت‌های دانلود موسیقی و کتاب نیز رخ داده است و به نظر می‌رسد دلیل آن نامه دادستانی کشور بوده که در آن تاکید شده نباید خدمات میزبانی به سایت‌های فیلتر شده ارائه شود.

بیشتر بخوانید:

سایتهای دانلود فیلماین اتفاق مشابه موردی است که چند سال پیش برای بزرگترین سایت دانلود فیلم ایران در آن زمان یعنی تاینی موویز (با رتبه ۲۸ الکسا در کشور) رخ داد. کاربران در همان زمان هم شایعات گوناگونی درباره چرایی بسته شدن تاینی موویز را مطرح کردند که هیچ‌کدام به اثبات نرسید ولی مورد کنونی به خاطر شکایتی که چندی پیش نماوا از سایتی مثل دیبامووی کرده بود و بیانیه‌هایی که ادمین این سایت دانلود منتشر سخته، بیش از پیش جنجالی‌تر شده است.

سایتهای دانلود فیلم

کاربران ناراحت این سایت‌ها پویش‌هایی علیه برخی VODها راه انداختند. غافل از اینکه تحقیقات فعلی نشان می‌دهد شکایتی از سوی این VODها مطرح نشده است.

دیشب در کنال رسمی دیبامووی اعلام شد که مشکل پیش‌آمده به خاطر شکایت یکی از VODها است و ادمین جوان این سایت مشهور دانلود فیلم اعلام کرد که سعی دارد جلوی این شکایات را بگیرد و کاربران را خشنود نگه دارد. متنی که مدیر سایت دیبامووی منتشر ساخت و ساعتی بعد آن را پاک کرد به شرح زیر است:

«سرورهای دانلود به دستور ستاد فیلترینگ توقیف شد مدیر عامل شاتلند و نماوا به ما قول داده بود که در صورت همکاری و قرار نگرفتن دوبله هاشون این قضیه تموم میشه و رضایت میدن حتی پیامی که اون موقع رفت روی کانال نوشته شده توسط اونا بود و ما فقط سر تهشو اضافه کردیم. اما بعد از اون قضیه شروع کردن به پرونده سازی برای سایت های فیلم مثل دیبا و چندتا دیگه از همکاران، این پرونده ربطی به دوبله نداره، و کلا میخوان که جمع کنیم. امروز علاوه بر دیبا چند سایت همکار دیگه هم سروراشون دان شده. بقیه همکاران عزیز هم خوشحال نباشن چون قضیه گسترده هست و از بالا شروع کردن دارن میرن پایین و هیچ سایت فیلم که آزاد فعالیت میکنه چه رایگان چه vip در امان نمیمونه مگر اینکه سروراش خارج کشور باشه.

تا اینجا فقط گفتم که بدونید جریان چیه، ما فعلا مشخص نیست چه تصمیمی بگیریم، اما من همون موقع جلوی خودشون قسم خوردم اگه با همکاری کردن بی خیال ما نشن نذارم اسمی از اونا تو ایران بمونه قسم سنگینی هم خوردم که نمیتونم بشکنم، من به قسم خودم عمل میکنم، اسم یک vod و شرکت پشتیبانشو طوری پاک میکنم که دیگه هیشکی یادش نمونه.

شرمنده ام دوستان، در آخر بگم ما هیچوقت اولویت اولمون در دیبا پول نبوده و اولویت اولمون فقط و فقط رضایت شما بود عملکردمون گواه این حرفمه، دیبا حاصل ۴ سال زندگی سیاه دو نفر آدمه که همه چیزشونو از دست دادن تا دیبا به اینجا برسه، ما با ۱۰۰ هزار تومن شروع کردیم.

من ۲۳ سالمه و تک تک کلماتی که نوشتم با گریه بود نمیدونم باورتون میشه یا نه اما هیچ ادا و دروغی نداشتم تو این متن، من همین الان میتونم دیبارو ببندم و برم پی کارم و هیچ اتفاقی برام نمیوفته اما دلم میسوزه برای ۴ سالی که همه چیزمو از دست دادم، و ترجیح میدم خودم هم با دیبا تموم بشم چون پول و پشتوانه‌ای برای یه شروع دوباره ندارم. فقط بگم یا دیبا میمونه و کار میکنه یا قبل از دیبا اون شرکتی که دیبا رو فرخت رو خودم حذف میکنم.»

سایتهای دانلود فیلم

این متن با واکنش نماوا مواجه شده و اکانت رسمی توییتری این پلتفرم در طی یک رشته توییت پاسخ این مدیر را داده است؛ گفتنیست یکی از مسئولین این پلتفرم ادعا می‌کند که به سبب این نشر اکاذیب می‌توان از این شخص (مدیر دیبامووی) شکایت به عمل آورد. رشته توییتی که نماوا منتشر کرده به این شرح است:

«خاموش شدن سرور تعدادی از سایت‌های دانود در روز گذشته طبق دستور کتبی مقامات قضایی کشور روی داده و بر اساس این نامه باید گفت که این مشکل تنها برای سایت‌های فیلم رخ نداده بلکه نامه دادستانی برای توقف ارایه خدمات به کلیه دامنه‌های فیلتر شده ابلاغ شده است. شنیده‌ها حکایت از این دارد که از روز گذشته سرورهای بسیاری از سایت‌های دانلود فیلم و موسیقی و… به مشکل خورده و این ادعا که شکایتی برای توقف فعالیت سایت‌های فیلم مطرح شده،‌صحت ندارد.

خاموشی سرورهای دیبامووی قطعا توسط شرکتی صورت گرفته که میزبانی این خدمات را بر عهده داشته است. نماوا چندی پیش بعد از تذکرهای بسیار درباره عدم درج فیلم‌های دوبله شده توسط نماوا در دیبامووی، توانست با مذاکره با دوستان این مشکل را حل کند و پس از توافق یاد شده، نماوا به توافق پایبند بوده و هیچ نقشی در فرایند دستور قضایی صادر شده از سوی دادستان را ندارد.»

آنطور که نماوا می‌گوید دلیل بسته شدن این سایت‌ها نامه دادستانی کشور بوده، نامه‌ای که گفته می‌شود تصویر زیر مربوط به آن است و در آن تاکید شده که شرکت‌های ارائه خدمات میزبانی مکلف هستند از ارائه هرگونه سرویسی به دامنه‌هایی که در حال حاضر در سامانه پالایش کشور فیلتر هستند، خودداری کنند. همچنین در این نامه دادستانی تاکید شده که باید از ادامه فعالیت این دامنه‌ها خودداری شود.

همچنین شایعاتی به دست خبرنگار ویجیاتو رسیده مبنی بر اینکه نامه‌ای جداگانه برای بسته شدن سایت‌های سینمایی به یکی از ارائه دهندگان اینترنت خط ثابت زده شده چرا که گفته می‌شود بسیاری از سایت‌های دانلود فیلم از این FCP خاص هاست می‌شوند. صحت این شایعات البته هنوز مشخص نیست.

سایتهای دانلود فیلم

نامه دادستانی کشور که نشان می‌دهد دلیل قطع سرورهای سایت‌های دانلود فیلم چیست، ناگفته نماند احتمالا این نامه نیز به سبب شکایت یک نهاد ابلاغ شده، مساله‌ای که البته هنوز صحت و سقم آن به طور دقیق مشخص نیست و جزو احتمالات است.

از آنسو اما نوک برخی پیکان انتقادات به سوی فیلیمو بوده که یکی از مسئولین این پلتفرم نیز در پاسخ به ویجیاتو می‌گوید که «این اتفاق مربوط به آنها نیست و فیلیمو شکایتی از این سایت‌ها نداشته است.»

این نامه نشان می‌دهد که شرکت‌های ارائه دهنده خدمات میزبانی (یا همان FCPها) بر اساس قانون مکلف هستند که از ارائه سرویس نسبت به سایت‌های دانلود حذر کنند. اما نباید فراموش کرد که احتمالا ابلاغیه این نامه دلیل خاصی دارد و گمانه‌زنی‌ها حکایت از این دارد که شکایتی نسبت به سایت‌های دانلود فیلم، موسیقی، کتاب و… از سوی یک نهاد اتخاذ شده که به یکباره تمامی این سایت‌ها به مشکل خورده‌اند. برخی از کاربران ادعا می‌کنند که گروه‌های دوبلاژ این شکایت را مطرح کردند چرا که صوت دوبله این آثار در این سایت‌ها به طور رایگان و به وفور یافت می‌شود؛ اما ناگفته نماند که برخی از این سایت‌ها با همین استودیوها همکاری‌هایی داشتند و شاید اختلافی بین این دو بوده که منجر به این شکایت شده است؛ همچنین همانطور که از نامه برمی‌آید شاید اساسا شکایت از سوی نهادی مربوط به محتوای ویدئویی نبوده و استودیوهای ضبط موسیقی و یا ناشرین شکایتی به دادگاه برده‌اند و از آنجایی که سایت‌های دانلود فیلم بیشترین کاربر را دارند، این مساله در بین اهالی این سایت‌ها بیشتر پررنگ شده است.

سایت‌های دانلود فیلم در رتبه‌های بالای الکسای ایران قرار داشتند، رتبه‌های ۲۶ و ۳۲ ایران.

همچنین باید بدانیم که عده زیادی از کارشناسان معتقدند که وجود سایت‌های دانلود فیلم به خاطر داشتن فایل‌هایی با حجم‌های بالا و داشتن ترافیک دانلود زیاد به نفع FCPها و اپراتورها (شرکت‌های ارائه کننده اینترنت) است. این موضوع توسط بسیاری از اهالی فن تایید شده و آنطور که تحقیقات نشان می‌دهد این شرکت‌ها از چند روز پیش به دنبال حل مساله و مشکل سایت‌های دانلود بودند.

اگر سرورها به خارج کشور منتقل شوند، سایت‌ها در امان از قطع سرویس هستند ولی این موضوع هزینه‌بر بوده و قطعا مساله‌ای به اسم «حق عضویت» در این سایت‌ها به راه خواهد افتاد تا از پس هزینه‌های سرسام آور سرور به دلار را در بیاورند، ضمن آنکه امکان قطع این سرورها به خاطر داشتن محتویاتی که کپی رایت آنها رعایت نشده در هر لحظه وجود دارد و ریسک چنین کاری بالاست. مدیران یکی از این سایت‌ها به ویجیاتو می‌گوید:

«بیش از ۲۰ سایت دچار اختلال شدند و به مدیران دیتاسنترها نیز پیام داده شده تا آی‌پی‌ها را بردارند و در نتیجه حتی عوض کردن دامین‌ها نیز کاری را حل نمی‌کند. بردن سرور به کشورهای خارجی تنها راه بوده که هم هزینه گزافی دارد و قطعا حق عضویت با خود در پی خواهد داشت که البته موضوع چندان عجیبی نیست و هم اینکه باید در انتخاب کشوری که سرورها در ان قرار داشته باشد نهایت دقت انجام شود تا بر اساس قوانین آن کشور هم به مشکل نخورد.»

او باور دارد که این پایان راه سایت‌های دانلود فیلم نخواهد بود اما قطعا راه و روش ارائه سرویس توسط این سایت‌ها دگرگون خواهد شد و در نهایت مردم باز هم جزو مشتریان آنها خواهند بود چرا که آنها به دنبال فیلم‌های باکیفیت و به روز هستند.

موضوعی که بسیاری از کاربران درباره آن صحبت می‌کنند، غیرقانونی بودن خود محتوای این سایت‌ها است، موضوعی که چندان اشتباه نیست ولیکن باید در نظر گرفت ایران جزو کشورهای مشمول طرح جهانی کپی رایت نیست و خرده گرفتن به این موضوع چندان گزاره صحیحی نیست.در واقع طبق قوانین کشور فیلم خارجی که صاحب رایت ایرانی نداشته باشد مشمول حقوق معنوی نیست ولی ترجمه، دوبله و زیرنویسی که مولف ایرانی دارد دارای حق معنوی است.

سایتهای دانلود فیلم

در واقع به نظر می‌رسد موضوع ارائه فیلم‌ها بدون سانسور بزرگترین مشکلی باشد که از نظر دولت و حاکمیت در این سایت‌ها وجود دارد چرا که اکثر قریب به اتفاق محتوای درون این سایت‌ها امروزه در VODها یافت می‌شود.

گزارشات حکایت از این دارد که طی ساعات آینده بیانیه رسمی از سوی VODها در این رابطه منتشر خواهد شد. در هر حال به نظر می‌رسد شاهد اتفاقی که چند سال پیش برای تاینی موویز (بزرگترین سایت دانلود فیلم ایران که زمانی رتبه ۲۸ الکسا را در کشور داشت) این بار در ابعادی گسترده‌تر برای سایت‌های دانلود فیلمی مثل دیبامووی، فیلم تو مووی، فردا دانلود، 30نما و موارد مشابه رخ داده است.

در هر حال باید منتظر ماند و دید شکایات مردمی نسبت به این اتفاق به کجا ختم خواهد شد و سرنوشت سایت‌های دانلود فیلم چه خواهد بود، آیا آنها در نهایت مجبور هستند محتوایی غربال شده همچون VODها را برای دانلود در اختیار کاربران قرار دهند (که در این صورت تفاوت خاصی با آنها نخواهند داشت) و یا به سرورهای خارجی کوچ می‌کنند و هزینه‌ها را در قالب حق اشتراک از مشتریان می‌گیرند و یا اتفاق پیش‌بینی نشده‌ای رخ خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

.کپی شد https://vgto.ir/15b

334
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
193 نظرات
141 پاسخ ها
12 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
245 نویسندگان دیدگاه
Mahdiحسین حومیالینا اندرانیکیانبی نامعلی آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
الینا اندرانیکیان
مهمان
الینا اندرانیکیان

فقط باید بگم من یه دختر ارمنی و مسیحی هستم و نمیخوام توهینی به اسلام بشه من تو ایران بزرگ شدمو پدرو مامانم ارمنی ستن.ولی واقعا با این کارا و عذاب هایی که تو این مدت کشیدم حالم از ایرانو ایرانی بودنو دینی که بشه اینقدر راحت ازش سو استفاده رد بهم میخوره.لعنت به اونایی که ریشه این جماعت کثیفو وارد این اک کردند تا اینهمه بلا سر جوانا بیاد.برایه اونی که میگه این دولت خوب کرده که بسته سایت هارو چون دختر داره.من مطمعنم دخترت خیلی لاشی و سوتی داده که اینقدر نگرانی وقتی اون دزدکی میره خونه بغل… ادامه مطلب »

MEHRAN
مهمان
MEHRAN

امروز هم سایت ۱۱mahseria به فنا رفت

امیر
مهمان
امیر

خب سایت آپاراتم که از امروز صبح ترکید…

علی
مهمان
علی

بنظرم بهترین کارو کردن و اقدام بعدیشونم باید فیلترشکن ها رو از کار بندازن مملکتو فساد گرفته همشم مال همین فیلم های اینترنت و ماهوارس

behrad
مهمان
behrad

وقتی سطح آگاهی و مطالعه مردم پایین باشه این میشه تحلیل اونها از فساد موجود در جامعه ، واقعا جای تاسف داره

علی
مهمان
علی

تو خودت منبع فسادی

الینا اندرانیکیان
مهمان
الینا اندرانیکیان

تو رو خدا خفه شو دیگه

الینا اندرانیکیان
مهمان
الینا اندرانیکیان

به نظرم اقایه علی شما برید کشکتونو بسابید بهتره تا بیاید تو اینترنتو اینجارو هم به گند نکشید با طرز فکر گوسفندیتون

Mahdi
مهمان
Mahdi

تا فساد توی مملکت از چشم تو چی باشه! چون تا دلت بخواد این مملکت از بالا تا پایینش تو انواع و اقسام فساد غرق شده برادر :/

حسین حومی
مهمان
حسین حومی

سوال؛ اینهایی که مخالف اینترنت و دانلود فیلم هستن، آیا جرات دارن بگن که توی خونه های سازمانی وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران، سربازان لباس شخصی گمنام (از نوجوان تا بزرگسال و از پسرها تا دختر های اطلاعاتی) چطور دنبال نوامیس مردم و بردن آبروی دختر و پسرهای بیگناه ایرانی هستن؟! آیا جرات دارن درمورد مامورهایی که توی خونه سازمانی نیستن ولی خودشون و خانواده هاشون کلا” از راه بردن آبروی دیگران کسب درآمد میکنن و در پوشش کارمند و دکتر و مهندس و کارگر و بازاری و. . . خودشون رو مخفی کردن، حرف بزنن؟! من سرباز گمنام امام… ادامه مطلب »

الینا اندرانیکیان
مهمان
الینا اندرانیکیان

مرسی مرسی مرسی از حرفایه کاملا درست و به جایی که زدی.ممنونم

حسین حومی
مهمان
حسین حومی

سوال؛ اینهایی که مخالف اینترنت و دانلود فیلم هستن، آیا جرات دارن بگن که توی خونه های سازمانی وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران، سربازان لباس شخصی گمنام (از نوجوان تا بزرگسال و از پسرها تا دختر های اطلاعاتی) چطور دنبال نوامیس مردم و بردن آبروی دختر و پسرهای بیگناه ایرانی هستن؟! آیا جرات دارن درمورد مامورهایی که توی خونه سازمانی نیستن ولی خودشون و خانواده هاشون کلا” از راه بردن آبروی دیگران کسب درآمد میکنن و در پوشش کارمند و دکتر و مهندس و کارگر و بازاری و. . . خودشون رو مخفی کردن، حرف بزنن؟! من سرباز گمنام امام… ادامه مطلب »

Zende many!
مهمان
Zende many!

.چاههای نفت.گاز صادراتی لوله های عظیم پر فشار.زمین های کشاورزی(بدون نظارت).اب زیرزمینی(بدون نظارت).معادن سیمان٫ گچ٫ طلا و….=مردم فقیر بدبخت فلک زده(ایران)

نفت=مردم تا خرخره در نازو نعمت در بیابان (عربستان)

واقعا واسه خودمون متاسفم حتی حق انتقاد نداریم حق حرف
حالا دوتا فیلمم نگا میکردیم که الان باید جوری که اونا میخان ببینیم ما با حیوون خونگی چ فرقی داریم
واقعا هیچکس نمیفهمه فقط اینا میفهمن
چطور به یه کشور بی احترامی میکنن بجاشون تصمیم میگیرن چی خوبه چی بد

Saeed
مهمان
Saeed

رایا موویز نه فیلتر شده تو این مدت نه قطع شده بود
دانلودش هم با اینترنت نیم بهاست :))

rayamoviez.com

برید حال کنید ؛’)))

امیر
مهمان
امیر

ازادیو گرفتین کارو گرفتین پولو گرفتین بنزینو گرفتین
فیلمم گرفتین!!؟ خدایاااااا لعنت به این کشور لعنت لعنت

لارا
مهمان
لارا

شما نترس . اينترانت داخلي خيلي بهتر از اينترنت جهانيه براي كساني كه از اينترنت ۹۰ درصد استفاده ي ناصحيح ميكنن و فقط ۱۰ در صد استفاده صحيح . دانشگاه ها به اينترنت جهاني وصل ميمانند . كافي نت ها وصل ميمانند . اون كسي كه كاره واجب داره به كارش ميرسه . اوني هم كه در داخل واقعا قصدش پول در آوردن از طريق فضاي مجازيه با پيام رسان سروش هم كارش راه ميوفته . اونايي كه دختر بچه دارن همه نگران تربيت دختراشونن ولي بقيه درك نميكنن . دستشون هم درد نكنه . اصلا نت يعني تور .… ادامه مطلب »

مهران
مهمان
مهران

مزخرف نگو برادر

مهدی
مهمان
مهدی

هرکسی اختیار خودشو داره نیازی نیست کسی برای بقیه اصمیم بگیره چی ببینن چی نبینن کجا برن کجا نرن ولی متاسفانه کشور ما برعکس یکی برای همه تصمیم میگیره

مهم نیست
مهمان
مهم نیست

نمیتونی تربیت کنی بچه دار نشو. به اینترنت ربطی نداره. مگه فساد و چیزای بد از زمان اینترنت وجود داره؟ پس بهته اول فکر کنی بعد حرف بزنی

امیر
مهمان
امیر

نظر های یکیمپل تو که میخونم حالم از ای ان و ایرانی بودن بهم میخوره

الینا اندرانیکیان
مهمان
الینا اندرانیکیان

احتمالا ه نه مطمعنم دخترت خیلی سوتی و کثافت کاری برات دراورده دستش برات رو شده که اینقدر از ایندش میترسی.تو نتونسی درست تربیتش کنی اونوقت مشکل از سایت دانلود فیلم هستش.خب نزار بره خونه دوس پسراش خب

الینا اندرانیکیان
مهمان
الینا اندرانیکیان

گفتم که مطمعنم دخترت خیلی سوتی داده که اینقد میترسی خب نزار بره پیش دوس پسراش بدبخت

حسین حومی
مهمان
حسین حومی

سوال: اگه دختر و کلا” بچه های شما بخوان برای وزارت اطلاعات و سپاه، “کار بی شرفی” انجام بدن و از این طریق کسب درآمد کنن، آیا ما باید تاوان ول بودن و هرزه بودن فکر و زندگی اونها رو بدیم؟! شماها که اوقات خوبتون توی کانادا و امریکا و اروپا میگذره، اینجا که میاین یادتون میفته که امر به معروف و نهی از منکر کنید؟! بلانسبت مردم، یه نفر بی شرفه، بقیه باید جور اونو بکشن! شما برو فکرتو درست کن نمیخواد اینترنتو درست کنی، اصلا” اینترنت رو دانشمندها درست کردن، تا متحجر ها رو بزنن کنار، امثال تو… ادامه مطلب »

سینا
مهمان
سینا

در فلسفه مدرن و انقلاب مدرن در اروپا مردم بر حکومت ها سلطه یافتند و حکومت ها مردمی شد ولی متاسفانه در ایران این برعکس هست و حکومت بر مردم حکم رانی میکند و مردم نقش برده یا باقالی را دارند و تا وقتی این جوری هست این کشور درست نمیشه و هر روز یک فیلم جدید سر مردم در میارن
مردم باید حقشون رو بگیرن

Farhansaw
مهمان
Farhansaw

با تورنت کار کردم دیگه سایت ها هم باز شه برام‌مهم نیست خیلی ممنونن کار خوبی کردین باعث شد با تورنت اشنا شم

MARILYN
مهمان
MARILYN

مسخره ها شورشو دراوردن یه فیلمم نمیزارن ببینیم🤬

verner
مهمان
verner

آره شورشو در آوردن . هر چي كليپ پورنو بوده دانلود كردن . مخ هر چي دختر بچه و زن هاي شوهر دار بوده تو تلگرام و اينستاگرام زدن . بچه كوچيكا رو همه رو فاسد كردن . همه هم ادعا دارن استفاده علمي دارن ميكنن . ولي وقتي يه سوال كوچيك بپرسي نميتونن جوابتو بدن . همه هم ميگن كاسبي اينترنتي داريم . خب مگه اسباب بازيهاي جنسي تجارت ميكنيد كه با پيام رسان هاي داخلي نميتونيد كار كنيد . اوني كه يه خدماتي ارائه ميده با اينترانت داخلي هم ميتونه كارشو انجام بده . براي مسائل علمي هم… ادامه مطلب »

مهم نیست
مهمان
مهم نیست

با توجه به گفته های شما ۲ نتیجه میگیرم (البته اگه درس باشه) یا مردم خرابن یا اینترنت . درصورتی که مردم خرابن نمیشه با قطع اینترنت درس کرد و اگ هبگین اینترنت هم یا واقعت اونجوربی که گفتین نیس یا اینکه فقط تو کشور ما اینجوری عمل میکنه پس که این غیر عادی تره

بی نام
مهمان
بی نام

واقعا فقط یه ذهن مریضی مثل تو میتونه همچین نتیجه گیری ای بکنه. یعنی من خودم مطمئنم که خودت از طرفدارای پورنی و مرتب هم میبینی این یه جور فرافکنی هست که از دست عواطف مشمئز کننذه ی خودت خلاص بشی. بنظرم پیش یه دکتر برو حتما میتونی پارانویید داشته باشی.

Mahdi
مهمان
Mahdi

اصلا کاری به اون بخشی ک میگی دخترا و زنای مردم رو از راه به در کرده ندارم، که آدم ذاتش هرزه باشه نیازی به گوشی و اینترنت نداره، ولی بنده به عنوان دانشجوی مملکت، که استادمون میگن رفرنس های اصلی رو از سایت های اصلی بخونید، باید برات بگم که هیچ کدوم از اونا توی دانشگاه ها و کافی نت ها پیدا نمیشن و تنها راهش اینه با فیلترشکن وارد سایتشون بشی. حالا لطف میکنی حرف نزنی اصن؟!

Phardin
مهمان
Phardin

خدا براشون نسازه
بنظرم بهترین سایت برا دانلود دیبا مووی هستش
دیروز یه فیلمو دانلود کردم از آپارات که سایت آپارات قسمتهای از فیلمو سانسور کرده بود واقعا مسخرس عع عع عع

منیبا
مهمان
منیبا

دلقکا…. یه قرن پیش باباهای بابا بزرگامون یه رایی دادن ما باید تاوانشو پس بدیم بذارن راحت باشیم از همه چچیزشون میخوری اون از نظام آموزشیشون این از دلقک بازیاشون اه

Abcd
مهمان
Abcd

برجام روچی میگی، این که دیگه مال یه قرن پیش نیست! خودمون گول حرفای قشنگ قشنگ برجام رو خوردیم، هرچی میکشیم بخاطر همین قرار ننگین برجام (ترکمانچای) هست. خودم کردم که لعنت بر خودم باد.

امیر حسین
مهمان
امیر حسین

اخه چرا ایران با همه چیز مشکل داره چرا نمی زارین مثل ادم زندگی کنیم بابا مشکل شما چیه این سایت ها داشتند مثل ادم کار می کردند خوب.اقا قبلا این کارو با تاینی مویز کردین ولی چرا الان با دیبا مووی و سلام دانلود و فیلم تو مووی.فیلیمو و نماوا دیگه حالم ازتون به هم خورد توف به روتون.البته جا نمونه توف به روی مقامات قضایی که این حکم دادن. همه ی ترکی ها این کلنمه رو می فهمن: سیجیم ازیزا .در اخر به مدیران دیبا مووی سلام دانلود و فیلم تو مووی ،شما هر کاری بکنین ما کنارتون… ادامه مطلب »

شاهین
مهمان
شاهین

😐عزیزم ۱۵ سالته ادبو رعایت کن حداقل

Uftaihyf
مهمان
Uftaihyf

تو خارج که بدتره،! اونجا قانون کپی رایت داره، حتی اگه یه آهنگ یا هر چیز دیگه رو بصورت غیر مجاز دانلود کنی پدرت رو در میارن، حتی ممکنه بیوفتی زندان

پیمان
مهمان
پیمان

با این کار نفرتم از سایت نماوا و فیلمیو بیشتر شد

Farhad
مهمان
Farhad

سلام!
سلام ب شما و سایت خوبتون من خارج کشور زندگی میکنم نوشته بودین ک سرور باید خارج کشور باشه اگه کمکی از من ساختس خاهش میکنم بگین. کمی از ساخت سایت سردر میارم و حاضرم رایگان انجامش بدم.
با احترام

قجرالدوله
مهمان
قجرالدوله

شما حتماً برو فیلم joker را در سینما تماشا کن
و برای ما هم دعا کن

مریم
مهمان
مریم

کمک مالی هم میکنید؟ آی دی اینستام sogolimehraban

Mohsen
مهمان
Mohsen

هیچی نگین فقط برین خیابونا بگین مرگ بر آمریکا😐
هدفمون از انقلاب آزادی بود اینم آزادی دیگه چتونه😐
مسئولین زحمت کیش تو فکرن دیگه چکار کنن ما زندگی خوبی داشته باشیم , الانم افتادن به فکر سرگرمیمون! یعنی واقعا موندن چکار کنن دیگه😂
دو سه روز دیگه میگن برق برا سلامتی مضره هفته‌ای دو روز برق رو وصل میکنن

نقیه؟
مهمان
نقیه؟

آقا سخت نگیرید، همین الان تو گوگل جستجو کنید سایت برای دانلود فیلم پیدا می‌کنید.

شاید باشید

Fgjy
مهمان
Fgjy

حقتونه ۴۰ ساله پیش که تلویزیون ایران فیلم های آزاد پخش میکرد به حرف یه ملعون روانی گوش کردید گفتید همه ی اینا فحشاااس حالا دنبال فیلم های خارجی بدون سانسور هستید ، خب چرا قدر چیزی که داشتید رو ندونستید که الان کشور ما به اینجا برسه

پریسا
مهمان
پریسا

اونائی که انقلاب راه انداختن ۹۰ درصدشون الان مردن،مرده اشونم پوسیده پودر شده هر چی بدبختیه داره سر ما میاد که یا اون موقع نبودیم یا اگه بودیم خیلی کم سنو سال بودیم،ولی نسل جدیدم به خودش تکونی نمیده هر بلائی سرمون میارن دم نمیزنیم الانم که گرونی بنزین که مردم شکر خدا اعتراض کردن،انقد ترسیدن تمام سرورایه خارجیو قطع کردن به غیر از چن تا سایت که حتما باید آدرسشو مستقیم وارد کنی تا باز بشه وگرنه خیلی سایتا فیلتره باز نمیشه

reza
مهمان
reza

شیطونه میگه کمپین راه بندازیم فیلمها و سریالهای ایرونی رو تحریم کنیم

ایران سوز
مهمان
ایران سوز

حیف دیبا متاسفم واس گوسفندهایی ک اختیار فیلم دیدن رومیگیرن

Ali
مهمان
Ali

خدایا مارو بکش که زره ای حق انتخاب نداریم

Ali
مهمان
Ali

خدایا چرا ما رو نمیکشی از دست این بی شرف ها

MADKING
مهمان
MADKING

تو بدترین زمان ومکان تاریخ هستم جایی که بقیه برام تصمیم میگیرن چی برام خوبه یکی دیگه میسازه اینا سرش دعوا میکنن از کجا ببینیم خودت گیم آف ترونز بسازهرجا گفتی میام میبنم دلشون به حال هیچکی نمیسوزه دیدن ملت از بدبختی و بیکاری و.. رو اوردن به دانلود فیلم وسریال میگن به به خوب چیزیه ازاینجام بخوریم تا داغه
یه مدتم سوژه میشه تو اخبار گزارش میره از وقتی فیلتر شدن آمار جرم وجنایت کم شده پرتقالاهم درشت تر شدن آمریکاو ترامپ هم ناراحتن

hossein41474
مهمان
hossein41474

من معمولا جمله کسیو نقل نمیکنم ولی شرح حال الانه کشوره
“مردمی که ذره ای از آزادیشونو بدن که امنیت به دست بیارن نه آزادی به دست میارن و نه امنیت”
جرج واشنگتون(اولین رئیس جمهور ایالات متحده)
علی برکت الله :))))

الینا اندرانیکیان
مهمان
الینا اندرانیکیان

واقعا ممنون از جمله زیبایی که نقل کردی.مرسی ازت.صد هوارتا لایک داری

Amirironbat
مهمان
Amirironbat

کور خوندن اگه فکر می کنن با این کار تو فیلیمو و نماوا و… اشتراک می خریم.البته هر چی که سرمون بیاد حقمونه. تا وقتی هر کاری که بخوان بکنن و ما هیچ غلطی نکنیم همین میشه.

الینا اندرانیکیان
مهمان
الینا اندرانیکیان

فیلیمو و نماوا همه این قط کردن سرورا یه نقشست برایه پول دراوردن فقط پروردگار میدونه همین دو سایت مزخرف و ابکی چقد رشوه دادن تا این اتفاقا بیفته.لعنت بشون

Milaad
مهمان
Milaad

دقیقا از اینجا میشه متوجه شد که چرا مردم ایران به شبکه های اجتماعی داخلی اعتماد ندارن.اقداماتی از این‌قبیل فقط مردم رو از اینترنت و فضای ملی دور میکنه.واقعا جای تاسف داره.

علیرضا
مهمان
علیرضا

به نظر من هم دیباموویز و سلام دانلود سرورهاشونو ببرن خارج از کشور ما خودمون هزینه اشتراکمونم پرداخت میکنیم بهتر از اینه که فیلمایی رو نیگا کنیم که جوری سانسورشون کردن که بتونی با خانوادت نیگا کنی اسمشم گذاشتن فیلم خانوادگی:/ تاینی موویز رو که واقعا حیف کردن ولی ایندفعه حتی اگه این سایتارو هم مثل تاینی موویز کنن خود من به شخصه با فیلترشکن میرم از سایتای انکودر فیلم فیلمامو دانلود میکنم ولی حاضر نیستم از سایتایی که چوب لای چرخ بقیه سایتا میکنن فیلمی ببینم شمارو هم دعوت میکنم یه کمپین تشکیل بدین و فیلماتونو از سایتای انکودر… ادامه مطلب »

الینا اندرانیکیان
مهمان
الینا اندرانیکیان

دقیقا.حرفات کاملا درسته.ن اگه مجبور باشم لب تابو تمامیه هاردو ارشیو مو میفروشم و کلا فیلم نمیبینم ولی یک ریال برایه اشتراک تو سایت مزخرف و ابکی نماوا یا فیلیمو که خمود پروردگار میدونه حتی با تایپ اسمشون حالم بد یشه پرداخت نمیکنم .لعنت بهشون

arman
مهمان
arman

همین یکذره تمدنی هم که داریم از همین فیلم های دشمن بوده اگه این فیلم ها نبود میشدیم عین عربستان تازی دنبال سوسمار بودیم تو سال ۲۰۱۹

Mahtab
مهمان
Mahtab

نهایتش اینه که میبرن تو سرور خارجی دیگه هیچ کاری نتونن بکنن. بخدا حاضرم ماهانه اشتراک بخرم ازشون حلالشونم باشه. ولی پول به این نماوا و فیلیمو … ندم 😐
http://mydiba.info مثل الان
با اینکه باز رایگان هم میشه دانلود کرد ازش ولی اشتراک گرفتم بلکه کمکی کرده باشم بهشون. کسایی که مثل منم دیبا باز بودن میفهمن چی میگم

vahid
مهمان
vahid

این سایت فیکه و داره از نام دیبا مووی سوء استفاده میکنه.
آدرس اصلی سایت دیبامووی: http://mydiba.me/

Moheb
مهمان
Moheb

والا عقل نباشد ادم بیشعور خالص است
الان باید ۳ یا ۲ ماه منتظر چنتا سایت خر نفهم باشیم برامون دوبله کنن؟ من طرفی کسی رو نمیگیرم…
به امید فردایی بهتر مدرسه های خارجی گروه واتس اپ و تلگرام دارن ماها هنوز فیلیتر و موبایل تو کلاس ممنوع..لعنت بر دوبله مفت نمی ارزه برای چی انگلیسی تو مدرسه یاد میدین خخخ

exit
مهمان
exit

واقعا برای چی ما باید انگلیسی یاد بگیریم ؟

Hamze
مهمان
Hamze

اقا الان از کجا فیلم یا سریال دانلود کنیم؟سایت خارجی؟هیچ سایت داخلی پیدا نکردم که سرورهاش کار کنه

diba
مهمان
diba

ادرس جدیدش اینه http://mydiba.info/

علیرضا
مهمان
علیرضا

البته این سایت ظاهرا فیکه, اصلیش اینه http://mydiba.me/ یه نگاه بندازین خودتون

arash
مهمان
arash

من نمیفهمم اخه چطوری یه مملکت اینقدر شیر تو شیره هر کی مسئول میشه و با یه فکر کلی دردسر برای مردم درست میکنه

حسین حومی
مهمان
حسین حومی

یادمه یه بار جلوی یه اطلاعاتی گفتم مملکت شیر تو شیر شده، مثلا” من میخواستم روی اعصابش راه برم، گفت؛ نگو شیر تو شیر، بگو خر تو خر، ما توی این مملکت شیر نداریم، هر چی هست یه مشت خر و الاغ و گوره خر و سگ گرسنه هستن.

الینا اندرانیکیان
مهمان
الینا اندرانیکیان

مملکتی رو که چهل سال پیش یه انسان کاملا بی سواد اونم بر پایه خرافات و دین ابکی ساخته باشه و چهل سال این همزنو بزارن تو اب و هی هم بزنن فکر میکنی چی از توش در بیاد

Khaste
مهمان
Khaste

سلام خدا خوبی من که اصلا خوب نیستم یه سوال داشتم ازت میشه ازت بپرسم چرا منو تو اسیا اونم تو خراب شده ایران افریدی ؟

الینا اندرانیکیان
مهمان
الینا اندرانیکیان

نصفه حرفت درته.ولی اسیا کشورهایی داره که دنیا و بقیه کشور ها به وجود اون ها وابسته اند .چین و ژاپن به جایه نفت تکنولوژی صادر میکنند اون ها بد نیستند.ا بدیم.ایران بده.حالم از ایرانو ایران بهم میخوره

فخق
مهمان
فخق

وقت تورنت رسیده

حسرت
مهمان
حسرت

سایت دیبا کلا کارش تمومه و دیگه هیچوقت برنمیگرده
ولی مدیر این سایت با یه اسم دیگه برمیگرده اول گوگل
فقط اینکه بخواد برگرده خیلی زمان میبره. تا بخواد سایتو بهینه سازی و سعو کنه حدود یکی دوسال طول میکشه
مدیر دیبا تنها اشتباهی که کرد سایتشو روی سرور ایرانی گذاشت تازه سرورشم دست خودش نیست 😐
مگه میشه سایت اول گوگل باشه و سرورت ایرانی باشه و خودتم نتونی سرورتو مدیریت کنی 😐

خلاصه مطلب بگم بهتون که
دیبا برمیگرده ولی با اسم دیگه ای

الینا اندرانیکیان
مهمان
الینا اندرانیکیان

نه برنمیگرده.مطمعن باش.البته افسوس و صد افسوس که اینجوری شد

حسین حومی
مهمان
حسین حومی

وقتی در مراسمات رسمی داخل ایران، نماینده های رسمی کشور “کره شمالی” دعوت میشن ! چه انتظاری دارید؟!
این دو کلمه که میگم، یه دیالوگ از فیلم ایرانی “نفوذی” (با بازی امیر جعفری) هستش، که هرچند درفیلم سعی میشد، خلاف این حرف به مخاطب ثابت بشه، اما گذر زمان در ایران ثابت کرد که؛
واقعا” >>> اینجا. ایرانه. <<<

donya
مهمان
donya

یعنی چی مسخره دآوردنا , خماری فیلم خیلی ناجوره مخصوصا جنایی
بسکه بی غیرتیم هر چی میگانمون هیچی نمیگیم اونام بیشترش میکنن

donya
مهمان
donya

من الان اعصابم داغون شده , الان نمیدونم باید چیکار کنم , یعنی چی اصلا هر کدوم از این سایتا کاربرهای خودشون رو دارن اصلا دلیل نمیشه

سجاد
مهمان
سجاد

دوستان عزیز من یک سایت فوق العاده تکمیل از نظر آرشیو سراغ دارم. تقریبا ۵۲۰ هزار فیلم تو آرشیوش داره و تقریبا تمامی سریال ها رو در آرشیو داره. ولی ماهی پنج هزار و پونصد هزینه اشتراک داره اگر کسی مایل بود به من پیام بده آدرس رو بهش میدم. @dnnssj تلگرام

mohammad
مهمان
mohammad

من که هر چقدر هم تماشای فیلم برام سخت بشه سمت فیلیمو و نماوا نمیرم و به خاطر دیدن فیلم به کسی که حق پخشش رو نداره پول نمیدم . اگر بتونن کانالی بسازن که بتونیم از طریق اون فیلم ها رو از سازنده های اصلیش (خارجی ها مثل مارول) به یه قیمت منصفانه بخریم من راضی تر هستم تا پول دادن به فیلیمو و نماوا دزد

Frdin
مهمان
Frdin

گندشو در اوردن دیگ عههه هر چیزی ک ملت باش دلخوشن میرینن بش ینی چی اخع تنها دلخوشیمون ت این صگدونی ی فیلم بود ک اونم ….بش شما ک کارتون همینه

Qader
مهمان
Qader

اخه این چه وضعه،علیه یهدسایت شکایت کردن همه سایتارو بستن چراااااااا؟؟؟؟؟

تقی
مهمان
تقی

این چه وضعیه همین یه سرگرمی مانده بود که اینم به فنا رفت ، کار که نیست ،فضای مجازی هم که فیلتره ، از خونه میزنی بیرون امکانات ورزشی هم نیست ، خودکشی هم میخوای بکنی شرعی نیست ، یه پیشنهاد برای حکومت دارم الان پنج میلیون بیکار تو کشور داریم که محاله با این وضع کار گیرشون بیاد، خب مثل مردم کره شمالی همه رو به خدمت ارتش در بیارین بریم کشور گشایی حداقل هیجان داشته باشیم

Khaste
مهمان
Khaste

دوست عزیز با این روابط هاشون با جهان ادم نه دل موندن داره نه میشه رفت ، من از فش ، نفرین کردنم خسته شدم

∆LIREZ∆
مهمان
∆LIREZ∆

هه اینا لیاقت اداره کشور به این کوچیکیرو ندارن بعد بیان گندش کنن؟!
اون موقع که بدبخت تر میشیم

Roohy
مهمان
Roohy

عجب پیشنهادی، ایول، حداقل هیجان داره

الینا اندرانیکیان
مهمان
الینا اندرانیکیان

اخه اینجوری فقط برایه شما پسرها خوب میشه و ما دخترا باز مثله همیشه بدبخت تر

مریم
مهمان
مریم

با سلام و احترام.
در حال حاضر سرور دانلود سایت جهان زیرنویس (worldsubtitle) هم از کار افتاد. می تونید از سایت جهان ساب فعلا استفاده کنید.

HOSSEIN P
مهمان
HOSSEIN P

همه درا قفل بود من از دیوار پریدم هه با این کارشون فقط باعثث شد خودم حرفه ای تر شم و مستقیم از خود سایت های دانلود امریکایی و سایت اصلی سازنده فیلم اون سریال استفاده ه کنم

اریانا
مهمان
اریانا

خب سایتارو هم بهمون معرفی کن

حسن کچل
مهمان
حسن کچل
حسین حومی
مهمان
حسین حومی

وقتی در مراسمات رسمی داخل ایران، نماینده های رسمی کره شمال دعوت میشن ! چه انتظاری دارید؟!
این دو کلمه که میگم، یه دیالوگ از فیلم ایرانی “نفوذی” (با بازی امیر جعفری) هستش، که هرچند درفیلم سعی میشد، خلاف این حرف به مخاطب ثابت بشه، اما گذر زمان در ایران ثابت کرد که؛
واقعا” >>> اینجا. ایرانه. <<<

محمد
مهمان
محمد

الان اون بالاییا آزادی مارو تو چی میبینن؟هرکاری میخایی بکنی تو نت یا فیلتره یا بستنش …
دادستانی چرا باید به نفع سایتایی که فیلمای رایگانو میگیرن، پولی به مردم میندازن دستور بده؟
هرچی ام فیلیمو و نماوا بگن ما شکایت نکردیم و … مطمئنم الکیه،همشون دست به دست هم دادن همه چیو به نفع خودشون کنن تا یه جوری پول بگیرن از ملت …فقط جای تاسف داره…

reza
مهمان
reza

یعنی میگردن ببینن خوشی مردم چیه ،تا کلا حذفش کنن .

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...