تورنت؛ آخرین گزینه کاربران برای دانلود فیلم و سریال

تورنت چیست، چطور کار می‌کند و چگونه می‌توانیم به آن دسترسی داشته باشیم؟

۵۳

احتمالا در جریان از کار افتادن سرور سایت های دانلود فیلم و سریال در ایران قرار دارید. بسیاری از وبسایت‌هایی که به کاربران اجازه دانلود فیلم و سریال‌های روز را می‌دادند چند روزی می‌شود که از کار افتاده‌اند و حالا بسیاری از افراد به دنبال جایگزینی مناسب برای آن‌ها هستند. جایگزینی که مثل گذشته همیشه به روز باشد و در اولین فرصت امکان دانلود فیلم‌ها و سریال‌ها را فراهم کند. در این مطلب قصد داریم به معرفی تورنت بپردازیم. قطعا کم و بیش با تورنت آشنا هستید و می‌دانید که چه کاربرد‌هایی دارد. جالب است بدانید که یکی از بهترین جایگزین‌ها برای دریافت به روزترین فیلم‌ها و سریال‌ها همین تورنت است. با ویجیاتو همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

تورنت چیست؟

در حوزه تکنولوژی فایل تورنت به فایلی گفته می‌شود که حاوی متادیتای خاصی است که اطلاعاتی گوناگون را با خود به همراه دارد. عموما فایل‌های تورنت همراه با پسوند torrent. هستند اما باید توجه کنید که این فایل‌های بسیار کم حجم، آن چیزی (مثل ویدیو، بازی، کتاب و …) که به دنبالش هستید نخواهند بود و باید برای دانلود فایل‌های خود از یک نرم افزار بهره‌مند شوید.

اطلاعاتی که فایل‌های تورنت به همراه دارند توسط نرم افزار‌های دانلود تورنت مورد بررسی قرار می‌گیرند و سپس دانلود فایل آغاز می‌شود. پس از اتمام فرآید دانلود، فایلی که دریافت می‌کنید مثل همه فایل‌های دیگر است و می‌تواند فرمت‌های متفاوتی داشته باشد. به همین سادگی دانلود فایل‌های تورنت انجام می‌پذیرد.

یکی از اصلی ترین خصیصه‌های تورنت این است که قابل پیگیری نیست. در واقع کسی نمی‌تواند متوجه شود که چه کسی چه فایلی را از اینترنت دانلود می‌کند و حتی چه کسی چه فایل‌هایی را به اشتراک می‌گذارد. این خصیصه باعث شده که بسیاری از افراد با استفاده از تورنت قانون کپی رایت را دور بزنند و به راحتی به فیلم‌های روز دنیا دسترسی داشته باشند.

به همین دلیل استفاده از تورنت و ورود به وبسایت‌هایی که فایل‌های تورنت را در اختیار عموم می‌گذارند کاملا غیر قانونی است و می‌تواند افراد را دچار مشکل کند. این یعنی کاربران خارجی هم اگر بخواهند از تورنت استفاده کنند باید از نرم‌افزارهای تغییر آی‌پی استفاده کنند. البته این موضوع تنها برای یافتن فایل‌های تورنت اتفاق می‌افتد. در حین دانلود فایل‌ها از آنجایی که هیچ راهی برای پیگیری مصرف کننده‌ها وجود ندارد، امکان استفاده بدون نرم افزار‌های تغییر آی‌پی هم امکان پذیر است.

تورنت چگونه کار می‌کند؟

با از دسترس خارج شدن بسیاری از سرور‌های داخلی برای میزبانی فایل‌های قابل دانلود وبسایت‌های مختلف، می‌توان به مزیت‌های تورنت پی برد. دسترسی به اینترنت عموما به گونه‌ای است که همه افراد برای دانلود فایل‌ها به منبعی خاص متصل می‌شوند و فایل را دریافت می‌کنند. به عبارت دیگر همه فایل‌ها جایی در سرور ذخیره می‌شوند و ما با کلیک روی لینک دانلود فایل، آن‌ها را روی کامپیوتر خود ذخیره می‌کنیم.

اما همانطور که این روز‌ها شاهدش هستیم، اگر به هر دلیلی سرور مد نظر از دسترس خارج شود، دیگر امکان دسترسی به فایل مد نظر وجود نخواهد داشت. پروتکل بیت تورنت همین کاستی‌ها را هدف قرار داده و سیستمی ایجاد کرد که به تمرکز زدایی می‌پردازد. به این معنی که دیگر نیاز نیست افراد برای دانلود یک فایل به یک منبع مشترک متصل شوند. در واقع برای دریافت یک فایل از اینترنت، افراد به صورت نقطه به نقطه به کامپیوتر یکدیگر متصل می‌شوند و به دریافت فایل‌ها می‌پردازند. به عبارت ساده‌تر، به جای استفاده از یک سرور اصلی که همه‌ی فایل‌ها روی آن ذخیره شود، هر فرد تبدیل به یک سرور می‌شود و دیگران با اتصال به او می‌توانند فایل را دریافت کنند.

هر فایل که بخواهد به صورت عمومی برای دانلود در دسترس دیگران قرار بگیرد به بخش‌های کوچکتری تحت عنوان Pieces تبدیل می‌شود. وقتی که بخواهید به دانلود یک فایل از طریق تورنت بپردازید، در واقع بخش‌های مختلف فایل یاد شده را از کامپیوتر‌های مختلف به طور همزمان دریافت می‌کنید. زمانی که دانلود فایل به اتمام رسید، کامپیوتر شما هم به عنوان یکی از ارائه دهندگان این بخش‌ها برای افراد دیگر در دسترس قرار می‌گیرد.

با استفاده از این روش، دیگر تمرکز روی یک منبع قرار نمی‌گیرد و تقریبا تا زمانی که یک کامپیوتر برای ارائه‌ی یک فایل وجود داشته باشد، امکان دانلود آن میسر است. علاوه بر این باید توجه داشته باشید که نیازی نیست کامپیوتر‌ها همیشه آنلاین باشند. از آنجایی که تعداد بالایی از افراد در حال داد و ستد فایل‌ها هستند، دیگر نیازی نیست حتما به طور مداوم به اینترنت متصل باشید تا امکان دانلود فایل برای دیگران فراهم شود.

البته این توضیحات تنها برای آشنا شدن شما با نحوه کار تورنت است. برای استفاده از تورنت‌ها تنها کافیست نرم افزار مناسب را پیدا کرده و آن‌ها را نصب کنید. شما بعد از دانلود فایل کم حجم تورنت، آن را با استفاده از اپلیکیشن یاد شده اجرا می‌کنید. فایل مورد نظر بعد از خواندن اطلاعات درج شده در متادیتا، فایلی که می‌خواهید را پیدا کرده و دانلودش را آغاز می‌کند. هر بخش فایل ممکن است از کامپیوتر‌های مختلف دریافت شود. بعد از دانلود کامل بخش‌ها، نرم افزار دانلود تورنت فایل مد نظر را به فرم قابل استفاده تبدیل خواهد کرد.

دانلود فیلم و سریال از تورنت

در رابه با تورنت‌ها بد نیست نگاهی داشته باشیم به اصطلاحاتی که عموما در این حوزه زیاد تکرار می‌شوند:

 • Seeders: به افرادی گفته می‌شود که فایلی را به طور کامل دانلود کرده باشند و آن را در دسترس دیگران قرار دهند. در واقع هرچه تعداد این افراد بیشتر باشد، احتمالا سرعت دانلود به مراتب بهتری در انتظارتان خواهد بود.
 • Peers: به افرادی گفته می‌شود که به طور همزمان هم به دانلود فایل می‌پردازند و هم آن را آپلود می‌کنند. اگر از یک نرم افزار تورنت استفاده کرده باشید، متوجه می‌شوید که همزمان با دانلود، فایل‌های دانلود شده شما با سرعتی به مراتب پایین‌تر در حال آپلود شدن نیز هستند.
 • Leechers: به افرادی گفته می‌شود که همه بخش‌های یک فایل را در اختیار ندارند و نمی‌توانند بخش‌های مورد نظر شما را در دسترستان قرار دهند.

در واقع خیلی بعید است که بدون حضور Seeder ها بتوانید دانلود یک فایل را به اتمام برسانید. البته در مواردی نادر ممکن است تنها با حضور لیچرها بتوانید یک فایل را به طور کامل دانلود کنید. بنابراین تا زمانی که یک فایل را به طور کامل دانلود نکرده باشیم یا Peer خواهیم بود و یا لیچر. تنها بعد از دانلود کامل یک فایل می توانیم به جمع Seederها بپیوندیم.

بهترین نرم افزار‌ها برای دانلود تورنت

برای دانلود فایل‌ها از طریق تورنت لازم است نرم افزارهای مربوط به این کار را خوب بشناسید. به همین منظور در ادامه چند مورد از بهترین نرم افزار‌ها برای دانلود تورنت را معرفی خواهیم کرد:

۱. qBittorrent

دانلود فیلم و سریال از تورنت

یکی از بهترین انتخاب‌ها qBittorrent‌ است. نرم افزار‌های این حوزه یا به شدت پیچیده هستند یا فقط کار‌های ساده را انجام می‌دهند. اپلیکیشن qBittorrent حد وسط را رعایت کرده و استفاده از آن هم برای حرفه‌ای‌های دانلود فایل‌های تورنت و هم برای تازه وارد‌ها کاملا ساده است. نرم افزار یاد شده استفاده بسیار کمی از پردازنده دارد و از همه بهتر دارای یک پخش کننده تصویری داخلی است. عدم نمایش تبلیغات از دیگر مزیت‌های qBittorrent محسوب می‌شود.

۲. Vuze

دانلود فیلم و سریال از تورنت

انتخاب مناسب دیگر Vuze است. مهمترین ویژگی مثبت این نرم‌افزار، رابط کاربری بسیار زیبا و خوش تراش آن محسوب می‌شود. علاوه بر این، Vuze می‌تواند فایل‌های مختلف را اسکن کند تا اطمینان داشته باشید که آلوده نیستند. همچنین از ویژگی‌های دیگر آن می‌توان به ارائه پیش نمایشی از فایل‌های صوتی و تصویری اشاره کرد. البته یکی از معایب Vuze استفاده از تبلیغات است که کمی از نمره آن می‌کاهد. امکان مرتب‌سازی و برنامه‌ریزی برای دانلود تورنت‌ها از دیگر ویژگی‌های این نرم افزار به شمار می‌رود.

۳. Deluge

دانلود فیلم و سریال از تورنت

نرم افزار بعدی Deluge نام دارد که مدت‌هاست در زمینه دانلود و مدیریت فایل‌های تورنت فعالیت می‌کند. البته یکی از نکات منفی نرم افزار یاد شده پراکندگی رابط کاربری است که استفاده از آن را دشوار می‌کند. در بخش مدیریت و دانلود تورنت‌ها، دسته بندی و … عملکرد کاملا قابل قبولی دارد و می‌توان آن را جزو بهترین‌ها دانست.

۴. uTorrent

دانلود فیلم و سریال از تورنت

معروف‌ترین نرم افزار مدیریت و دانلود فایل‌های تورنت uTorrent نام دارد. البته نمی‌توان آن را در حضور دیگر رقبا بهترین دانست، اما جالب است بدانید که اکثر نرم افزار‌های این حوزه از سورس اصلی uTorrent استفاده می‌کنند. این نرم افزار حجم بسیار کمی دارد و سبک بودن اجرای آن یکی از بهترین مزیت‌هایش محسوب می‌شود.

آشنایی با انواع مختلف فیلم‌های پایرت شده

نوع فایل فیلم‌های پایرت شده انواع مختلفی دارد که حضور نامشان در عنوان فایل‌های تورنت معمولا قابل مشاهده است. به همین دلیل در ادامه تصمیم گرفتیم به معرفی انواع آن‌ها بپردازیم. فیلم‌های پایرت شده از متد‌های مختلفی به دست می‌آیند و هر منبع ممکن است روش خاصی برای به دست آوردن ویدیو مد نظر داشته باشد. به انواع فیلم‌های پایرت شده می‌توانید انکد‌های گوناگون را هم اضافه کنید.

فیلم‌های پایرت شده می‌توانند توسط کم یا دوربین‌ها ضبط شده باشند که عمدتا کیفیت بسیار پایینی دارند. ممکن است دیسک‌های Screener و Workprint باشند (DDC)، کپی‌های آنالوگ Telecine یا حتی VOD و تصاویر ضبط شده از تلویزیون. همچنین شاید با ریپ‌های مختلفی از DVD‌ها و Blu-Ray‌ها هم مواجه شوید. در ادامه به معرفی رایج‌ترین فرمت‌های موجود از فیلم‌ها و سریال‌های پایرت شده می‌پردازیم:

 • Cam: کیفیت پایینی دارند و درون سینما توسط دوربین یا تلفن‌های همراه فیلم‌برداری می‌شوند. منبع اصلی صدا، میکروفون دوربین‌هاست که باعث می‌شود کیفیت صدای فیلم هم به شدت پایین بیاید. به طور کلی می‌توان گفت این نوع فرمت به محض روی پرده رفتن فیلم‌ها در سینما امکان عرضه شدن خواهند داشت اما به خاطر کیفیت پایین طرفداران کمتری دارند. لیست زیر انواع لیبل‌های این فرمت را ارائه می‌دهد:
  • CAMRip
  • CAM
 • DVD-Rip: این فرمت در واقع آخرین نسخه از ورژن فروشگاهی فیلم است که عمدتا پیش از عرضه رسمی آن در اختیار عموم قرار می‌گیرد. در ادامه انواع لیبل‌های این فرامت را مشاهده می‌کنید:
  • DVDRip
  • DVDMux
 • DVD-R: آخرین نسخه از ورژن فروشگاهی فیلم در فرمت DVD. انواع این فرمت به صورت رایج‌تری نسبت به DVD-Rip در فضای اینترنت قابل مشاهده هستند. حجم این فیلم‌ها نسبتا زیاد است و کیفیت مطلوب‌تری دارند. البته ممکن است برای ریپ شدن سریع‌تر فیلم‌ها در این نسخه بخشی از اضافات فیلم را از بین برده باشند.
  • DVDR
  • DVD-Full
  • Full-Rip
  • ISO rip
  • loseless rip
  • untouched rip
  • DVD-5
  • DVD-9
 • TV Rip: عمدتا با استفاده از یک کارت کپچر آنالوگ (با استفاده از کانکتور‌های coaxial/compsite/s-video) ضبط شده است. نوعی ریپ دیگر مربوط به Digital Satellite است که از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای ضبط می‌شود که حالت رسمی ندارند. HDTV به تصاویر ضبط شده از شبکه‌های HD گفته می‌شود در حالی که PDTV را می‌توان مربوط به هر نوع فیلم ضبط شده از طریق استریم‌های دیجیتال (البته بدون استفاده از کابل HDMI) دانست. کیفیت فیلم‌ها در این فرمت بستگی به منبعی دارد که فیلم‌ها از آن ضبط می‌شود. در واقع اگر شبکه‌ها HD باشند ممکن است گاهی اوقات کیفیت تصاویر حتی از DVD‌ها بهتر باشد. آنالوگ، DSR و PDTV ها عمدتا در رزولوشن‌های 512×384 ضبط می‌شدند. در حالت واید این رزولوشن ممکن است 720×404 باشد. منابع HDTV در رزولوشن‌های متعددی ارائه می‌شوند؛ از 360p گرفته تا 1080p.
  • DSR
  • DSRip
  • SATRip
  • DTHRip
  • DVBRip
  • HDTV
  • PDTV
  • DTVRip
  • TVRip
  • HDTRip
 • Web DL: می‌توان گفت رایج ترین فرمت فیلم‌های پایرت شده Web DL نام دارد. این نوع فیلم‌ها یا از طریق سرویس‌های استریم نظیر Netflix و Hulu ضبط شده‌اند و یا به صورت مستقیم از سایت‌هایی نظیر iTunes دریافت می‌شوند. کیفیت تصویر این نوع فیلم‌ها عمدتا خیلی خوب است چرا که ضبط شده نیستند و نیازی به انکد مجدد ندارند. استریم ویدیو (در فرمت‌های H.264 یا H.265) و صوت (در فرمت‌های AC3/AAC) معمولا از طریق سرویس‌های تلویزیونی معروف مثل نتفلیکس انجام می‌شود و بدون هدر رفتن کیفیت به صورت مستقیم در حالت MKV در اختیار افراد قرار می‌گیرند. یکی از مزیت‌های این نوع فرمت همانند BD/DVDRip‌ها این است که عموما در حین تماشای این فیلم‌ها خبری از لوگو‌های شبکه‌های مختلف نیست.
  • WEBDL
  • WEB DL
  • WEB-DL
  • HDRip
  • WEB-DLRip
 • Web Rip: به شدت شبیه به WEB-DL است با این تفاوت که در این حالت به مقدار ناچیزی با کیفیت بهتری رو به رو خواهید شد. برای تبدیل فیلم‌ها به MKV در حالت Web Rip از پروتکل‌های HLS یا RTMP/E استفاده می‌شود.
  • WEBRip
  • WEB-Rip
  • WEB Rip
  • WEB
 • HC HD Rip: این نوع فرمت همراه با زیرنویس هاردکد شده هستند و عموما بعد از مدت کوتاهی پس از روی پرده رفتن فیلم‌ها عرضه می‌شوند. در این نوع فرمت عموما زیرنویس کره‌ای به صورت هاردکد شده روی تصویر نقش می‌بندد و امکان تغییر آن وجود نخواهد داشت. کیفیت این نوع فیلم‌ها پایین است.
  • HC
  • HD-Rip
 • BD Rip: با کیفیت‌ترین نوع فیلم‌ها هستند که به صورت مستقیم از دیسک بلو ری در رزولوشن‌های 1080p و 720p‌ دریافت شده‌اند و از کدک‌های x264 یا x265 استفاده می‌کنند. این فیلم‌ها ممکن است از طریق دیسک‌های BD25 یا BD50 ریپ شده باشند که به ترتیب مدل‌های ۲۵ و ۵۰ گیگابایتی از دیسک‌های بلوری هستند.BDRip‌ها از دیسک Blu-ray گرفته شده‌اند و به رزولوشن‌های پایین تر انکد می‌شوند. BRRip‌‌ها ویدیو‌های انکد شده در رزولوشن HD هستند که سپس به رزولوشن‌های SD تبدیل می‌شوند. رزولوشن این فرمت‌ها با توجه به کدک‌های مختلف Xvid یا x264-5 می‌توانند متفاوت باشند. هرچه حجم فایل‌ها بیشتر باشد احتمال استفاده از کدک x264 یا x265 بیشتر است.
  • Blu-Ray
  • BluRay
  • BLURAY
  • BDRip
  • BRRip
  • BDMV
  • BDR
  • BD25
  • BD50
  • BD5
  • BD9

برای دانلود ساده‌تر از تورنت می‌توانید از وبسایت Bitso استفاده کنید.

.کپی شد https://vgto.ir/15t

53
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
25 نظرات
28 پاسخ ها
4 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
40 نویسندگان دیدگاه
مهدیمهدیمحمدMegamanKamyar آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
مهدی
مهمان
مهدی

من چند سالی میشه که تورنت دانلود میکنم،فعلا سه ترابایت شده،میگردم و نسخه خوب پیدا میکنم،البته اگه تو proxyrarbg.org پیدا نکردم، جاهای دیگه هم سر میزنم.تو این سایت همه چی هست قربونش برم،انواع و اقسام کیفیت ها رو هم خیلی خوب البته به انلگیسی توضیح داده.اما مثلا برای دانلود سریال و فیلم های کره ای و چینی (مقداریشون توی سایتی که گفتم هست،اما نه همشون) باید به آویستاز برم که اونم ماهی ۱۰ دلار هزینه داره.

مهدی
مهمان
مهدی

لطفا سایت بیتسو https://bitso.ir را که برای دانلود تورنت بسیار مناسب میباشد را نیز معرفی کنید. ممنون

محمد
مهمان
محمد

راس میگن تحریم باعث پیشرفتمون میشه
از وقتی تحریم شدیم من با فیلترشکن و VPN و تورنت آشنا شدم همینجوری پیش بره انشالله تا سال دیگه مدرک it رو گرفتم
ممنون بابت این که به فکر پیشرفت ما هستین

Megaman
مهمان
Megaman

امروز خراب شد دیگه نه لینکای Magnet کار میکنه برام نه فایلای تورنت

مهدی
مهمان
مهدی

من از بیتسو برای دانلود تورنت استفاده میکنم. خیلی هم سریع تورنت رو به لینکه مستقیم تبدیل میکنه. bitso.ir

زیروگیم
مهمان
زیروگیم

مطلب بسیار مفیدی بود.

رضا نوروزی
مهمان
رضا نوروزی

عضی از کیفیت فیلم هارو اشتباه گفتید مثلاً BDRip و brrip که کاملاً اشتباه نوشتید BDRip یعنی مستقیم از دیسک بلوری تبدیل شده ولی brrip یعنی از فایل حجیم بلوری. این دوتا با چیزی که گفتین حسابی فرق می کنه یا مثلاً web dl و web rip. از اسمش کاملا مشخصه dl مخفف دانلود هست پس web dl یعنی از سایت هایی چون نتفلیکس و آمازون و غیره دانلود شده ولی web rip یعنی همزمان با پخش ریپ می شن. پس کیفیت web dl از کیفیت web rip بالاتره DVD-R هم خیلی درست نیست چون در این نوع فرمت، اصلا… ادامه مطلب »

رضا نوروزی
مهمان
رضا نوروزی

Toy.Story.4.2019.1080p.BluRay.AVC.DTS-HD.MA.7.1-FGT 38.67 GB

Toy.Story.4.2019.1080p.BluRay.REMUX.AVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT 27.31 GB

این دو رو ببینید. تنها تفاوت در کلمه remux هست. اولی بلوری بدون دستکاری هست که اگه بر روی بلوری رایت بشه منوی بلوری، زیرنویس ها، صوت دوبله به زبان های مختلف و… هست اما توی دومی که کلمه remux داره یعنی بدون ریپ شدن تبدیل به یه فایل حجیم شده بدون منو و دوبله و…
حالا اگر از اولی استفاده بشه می شه BDRip ولی اگه از دومی که remux هست استفاده بشه می شه brrip.

elliot1337x
مهمان
elliot1337x

من همین الان توی همین وبسایت اموزشا رو خوندم . و یک قسمت هم دانلود کردم با موبایلم . البته با کامپیوتر بهتره. چون سیستم من خیلی ضعیفه با گوشی دانلود کردم. راستش اگر وبسایت ها درست بشن هم من بازم از تورنت استفاده میکنم چون فایل ها اورجیناله بدون دردسر نیازی ب هیچ سروری هم نیست فقط برای فیلم یا سریال تون باید توی گوگل بنویسد best torrent website . ده تا سایت بالا میاد ک من توی سایت دومیش بگم۱۳۳۷X سریالمو پیدا کردم و دانلود کردم زیرنویسشم از …… گرفتم نمیگم اونم فیلتر نکنن . موفق باشید.

داریوش اعظمی
مهمان
داریوش اعظمی

اونایی که با گوشیشون فیلم دانلود میکنن و میبینن تکلیفشون چیه؟

masoud
مهمان
masoud

نسخه موبایل هم داره

داریوش اعظمی
مهمان
داریوش اعظمی

بیشتر توضیح بدید لطفاً کدومشون و به چه صورت؟

Sina
مهمان
Sina

https://www.farsroid.com/utorrent-pro-torrent-app/
برو تو این لینک برنامرو دانلود کن

داریوش اعظمی
مهمان
داریوش اعظمی

مچکرم دوست عزیز

setad
مهمان
setad

هشدار!! هر چیزی که معرفی میکنید (عمومی میشود) در لیست مسدود سازی قرار میگیره.
پس ای کاش معرفی نکنید!

ARASH
مهمان
ARASH

تورنتو نمیتونن کاری کنن

hani
مهمان
hani

الان با خوندن این مقاله به این فکر میکنم که آیا این تورنت از لحاظ امنیتی اوکیه یا ن؟میگه از سیستم شما هم فیلم آپلود میشه!!!چطوریاس این؟!من نیاز به توضیح بیشتر دارم و اینکه کلا یه سوال،ادمین های سایتای دانلود فیلم و سریال از کجا لینک دانلودارو میارن بعد میزارن تو سایت؟!

Ali
مهمان
Ali

نیم ساعت وقت بزار از سایت خارجی خوب دانلود کن

unable
مهمان
unable

فایلی که شما از تورنت دانلود میکنی در واقع روی کامپیوتر بقیه کاربرهاست(سیدرها). مثلا برای دانلود فیلم X از تورنت بخشی های مختلفی از فایل از کاربرهای مختلفی دانلود میشه و کلاینت اخر اینارو کنار هم قرار میده. اون کاربرها روی کامپیوترشون دقیقا همون فایلی که شما دارید دانلود میکنید رو دارن. اگر بخواید میتونید توی این شبکه مشارکت داشته باشید و فایل رو از کلاینت تورنتتون حذف نکنید تا بقیه هم بتونن از فایلهایی که توی کلاینت تورنتتون ادد کردید استفاده کنن. هر کاربر هم میتونه به این شبکه فایل اضافه کنه. ادمین سایت ها هم از این طریق… ادامه مطلب »

ranger
مهمان
ranger

تورنت امنه اصلا نگران نباش،چون كل فايل از يك سيستم دانلود نميشه،از چندين سيستم مختلف گرفته ميشه كه به شخصي كه اون رو به اشتراك ميذاره ميگن سيدر،هرچي تعداد سيدر فايل بيشتر باشه با سرعت بهتري دانلود ميشه. بعد اينكه دانلود شد هم توصيه شده يكي دو ساعت از كلاينت تورنت فايل رو حذف نكنين كه بقيه هم دانلود كنن 🙂

عباس
مهمان
عباس

سایت thepiratebay و YTS.agدوتا از بهترین ها هستند چند ساله استفاده می کنم نرم افزرام µTorrent باشه

Amir
مهمان
Amir

الان من بخوام یه فیلم بدون سانسور و زیر نویس فارسی مثلا فیلم Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw دانلود کنم باید چی کار کنم؟

salar
مهمان
salar

میری تو سایتای تورنت تورنت فیلم مورد نظرتو دان میکنی(یه فایل چند کیلو بایتیه) میزاری تو یکی از نرم افزار های بالا معرفی شد دانلود میکنی

setare
مهمان
setare

سلام اول نرم افزار bit torrent رو دانلود میکنی بعد میری به این لینک https://yts.lt/movie/fast-furious-presents-hobbs-shaw-2019 بعد روی ۷۲۰p کلیک میکنی فایل bit torrent file رو دانلود می کنی که یه فایل کم حجمه بعد این فایل رو با نرم افزار بازش کن تا فیلم دانلود بشه

mahdi
مهمان
mahdi

بابا این تورنت بخای دانلود کنی کلی دردسر داره بیخیالش. همون ۱ کانال تو تلگرام واس دانلود بروز فیلمو سریال برام بسه

salar
مهمان
salar

کیفتهای محدودی هست برای کسایی که کیفیت بالا میخواند یا انکود خاص مناسب نیست

alireza
کاربر
alireza

این که تورنت راه همیشگی و اصلی هست که بله ولی مشکل سر دانلود دوبله هاست

iman
مهمان
iman

بهترینهای سایتهای تورنت ترکرهای خصوصی هستن: https://karagarga.in https://passthepopcorn.me http://cinemageddon.net https://cinemaz.to https://www.cinematik.net/ https://avistaz.to/ https://privatehd.to https://hdbits.org/ http://broadcasthe.net/ https://www.hd-spain.com/ https://www.morethan.tv/ کلیه ی سایتهای ذکر شده نیاز به دعوتنامه برای ثبت نام دارن بدین معنی که باید کسی رو گیر بیارین که بتونه دعوتنامه براتون ارسال کنه و از طریق اون ثبت نام کنید اگه کسی موفق به انجام اینکار بشه دیگه نیاز به سایتهای ایرانی نداره مثلا برای نمونه KG و PTP هر کدوم بصورت جداگانه ۲۰۰ هزار تا فیلم دارن اینم یه ترکر عمومی http://en.btbit.org/ که میتونین لینک مگنتش رو به utorrent یا deluge یا qBittorrent بدین و فایل مورد نظرتون رو… ادامه مطلب »

ساسان
مهمان
ساسان

رفیق میشه برای منم دعوتنامه بفرستی؟

iman
مهمان
iman

http://torrentinvites.org/f37/
اینجا رو چک کنید
ترکرهایی رو که امکان ثبته نام دارن رو معرفی میکنه سایته خوبیه
من توی همه ی سایتا عضو هستم ولی متاسفانه bonus برای ارسال دعوتنامه ندارم
موفق باشید

Mehran
مهمان
Mehran

رفیق کدوم ترکر تو بخش سریال بهترین عملکرد رو داره؟
من بیشتر دنبال کیفیتای ۷۲۰ x265 10bit از هر سریالم

nima
مهمان
nima

BTN بزرگترین و غنی ترین آرشیو رو داره که یکی از سایت های داخلی که الان سرورهاش مسدود شده از این ترکر برای آرشیوش استفاده میکرده ولی ورود به این ترکر کار راحتی نیست و حتی اگر کسی هم پیدا کنی دعوتت کنه باید قوانین رو کاملا رعایت کنی و نقص کردن یکی از قوانین این ترکرها باعث مسدود شدن شما برای همیشه میشه بعد از BTN میشه MTV رو گفت که بیشتر برای سریال های جدید مناسب هست و آرشیوش در حد BTN نیست ولی ورود و قوانینش نسبت به BTN کمی راحتر هست ولی خب بازم باید کسی… ادامه مطلب »

iman
مهمان
iman

بیشک BTN بهترین ترکر سریاله که آرشیوه غنی داره.

salar
مهمان
salar

من همیشه از تورنت استفاده میکنم کیفیت هیچ کدوم از سایتایی که بود منو راضی نمیکرد این اواخر تو بعضی از این سایتها عضو شده بودم یه سری فیلما قدیمی رو دانلود کنم متاسفانه تورنت برا همیشه سالم نمیمونه یکی دو سال ازش بگذره نمیشه دان کرد این uTorrent دست از سرش ور نمیداره چی کار کنم اصلا چرا اینطوریه ویروس یابم eset هست (راستی سیستم ثبت نامتون مشکل داره هیچ ایمیلی برام نیومد )

Eric Cartman
مهمان
Eric Cartman

با تشکر از نویسنده چند تا نکته که می‌مونه رو بگم: ۱.برخلاف چیزی که تو مقاله گفته شد تورنت کاملا قابل شناسایی هست. شما حتی وقتی یه فایل آپلود میکنین، ip شما به صورت عمومی قابل مشاهده هست. ۲.اگر شخص نادرستی میزبان فایل باشه میتونه از ip شما سواستفاده بکنه پس بهتره موقع دانلود هم به وی‌پی‌ان وصل باشین ۳.فایل ها ممکنه آلوده به ویروس باشن پس بهتره اونایی رو دانلود کنین که دانلود هاشون بیشتره و محبوب ترن یا اینکه به میزبانشون اعتماد دارین. اگر بعد از دانلود با آنتی ویروس یه اسکن هم بکنین که چه بهتر ۴.توی… ادامه مطلب »

علیرضا
مهمان
علیرضا

بهترین راه استفاده از سایت‌هایی هست که لینک مگنت تورنت رو بهشون میدی و با سرعت بسیار بالا لینک مستقیم دانلود فایل رو بهت میدن.
هزینشون هم خیلی پایینه. مثلا ۱۰ هزار تومن واسه یک ماه.
توی‌ گوگل مستقیم کننده لینک تورنت رو بزنید خیلی سایتا رو میاره واستون.
من خودم از bitso استفاده میکنم و عالی بوده. قابلیت دانلود از یوتوب و خیلی سایتای دیگه رو هم میده.

salar
مهمان
salar

اتفاقا منم از همین روش استفاده میکنم ایرادی که داره فایلا رو به خصوص اونا که حجمشون بالاست یک مقدار گلیچ داره به عبارتی درست دانلود نکرده من بعد از دانلود از سایتایی مستقیم میکردم لینک تو یو تورنت میگذاشتم فایل دانلود شده رو چک میکرد معمولا ۹۹.۹۸ درصد سالمه اون ۰.۰۲ درصد چند مگ بیشتر نمیشه دان میکرد گلیج هاشو بر میکنه

F Gh
مهمان
F Gh

سلام
میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدین که دقیقا چجوری فایل دانلود شده رو با µTorrent چک میکنید؟

salar
مهمان
salar

سادست تورنت فایل تو یو تورنت میگذاری محل ذخیررو فایل که قبلا دانلود شدرو انتخواب میکنی بعد یو تورنت ckecked میکنه (مینویسه )همه فایلو چک میکنه اگه سالم بود چیزی دانلود نمیکنه اگه نه معمولا ۰.۰۱ درصد فابل خرابه دانلود میکنه اگه همون اول نوشت connection to peers اشتباه رفتی

Game Year
مهمان
Game Year

سلام

من همه ی معروف هارو امتحان کردن و بهترین گزینه qubit هست

یه موضوعی که در رباطه با دانلود از تورنت هست اینه که با فیلترشکن های داخلی نمی تونید دانلود کنید و موتورهای جستجو تورنت هم جالب نیستن من خودم از تورنتز ۲ نقطه ای یو استفاده می کنم
با ای پی ایران می تونید دانلود کنید چون فیلتر نیست یا اینکه فیلترشکن خارجی بخرید که البته خیلی هم گرونن

barzin
مهمان
barzin

چطوریه ؟ میشه دقیق تر توضیح بدی ؟

Game Year
مهمان
Game Year

سلام منظورم اینه که یک وی پی ان از همین وی پی ان ماکر بخرید جایی بهتر از این گیرتون نمیاد خودم بسته ۶ ماهرو خریدم برای دانلود از تورنت با یک نرم افزار مثله سیسکو وصل بشید که بتونید وارد سایت های تورنت بشید بعد از اینکه لینکُ وارد نرم افزار qbit کردین فیلترشکنُ قطع کنید و دانلود کنید دانلود از تورنت توی اکثر کشورهای خارجی فیلتره مگر اینکه سرویس دهنده خودش یک شبکه اینترنتی راه اندازی کرده باشه مثله شرکت های سرویس دهنده اینترنت نه اینکه از شرکت های سرویس دهنده اینترنت استفاده کرده باشه واسه همین هم… ادامه مطلب »

شهرام
مهمان
شهرام

من خیلی وقته که تورنت به کار میبرم ولی تا حالا مقاله یی نخونده بودم . مچکرم از این مقاله .

bituser
مهمان
bituser

با فیلتر کردن، فیلتر شکنا ترویج پیدا کرد
حالا هم با بستن سایت های فیلم دادند تورنت رو ترویج میدن.
خدابخیر کنه

Shahab
مهمان
Shahab

عجب بدبختی ایه اونا مارو تحریم میکنن مام اونارو فیلتر میکنیم این وسط ما چوب دو سر سوخت میشیم
این راه حلم داستان داره نرم افزارایی که خودشون معرفی میکنن نیاز به مستر کارت داره

Ased
مهمان
Ased

من از قبل خدارو شکر باهاش اشنایی دارم

Barzin
مهمان
Barzin

سايتي داري لينكاش براي دانلود خوب باشه ؟

Mohammad
مهمان
Mohammad

خود لینک دانلود رو از کجا باید پیدا کرد یا از هر سایتی میشه؟

شایان ضیایی
مدیر

انبوهی از سایت‌های مبتنی بر تورنت برای دانلود فیلم و سریال وجود داره که متاسفانه امکانش نیست ما معرفیشون کنیم، اما با جستجو توی گوگل می‌تونین پیداشون کنین و باهاشون آشنا شید.

Mehrdadshajirat
مهمان
Mehrdadshajirat

خیلی مردی

Kamyar
مهمان
Kamyar

😂😂

میثم
مهمان
میثم

به این آدرس مرجعه کن،کامل توضیح داده

میثم
مهمان
میثم

به این آدرس مرجعه کن،کامل توضیح داده
https://www.subtitlepedia.biz/education/99-download-guide-from-torrent

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...