ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

نظرسنجی نشان می‌دهد ۷۰٪ سازندگان نگران پایداری مدل لایو سرویس هستند

۷۰ درصد از توسعه‌دهندگانی که در یک نظرسنجی جدید شرکت کردند، نگرانی خود را در مورد پایداری مدل لایو سرویس ابراز کردند. به عنوان بخشی از یک نظرسنجی جدید که توسط Game Developer انجام شد، ...

خشایار امامی فرد
نوشته شده توسط خشایار امامی فرد | ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۹:۴۰

۷۰ درصد از توسعه‌دهندگانی که در یک نظرسنجی جدید شرکت کردند، نگرانی خود را در مورد پایداری مدل لایو سرویس ابراز کردند.

به عنوان بخشی از یک نظرسنجی جدید که توسط Game Developer انجام شد، با ۶۰۰ توسعه‌دهنده بین فوریه و مارس مصاحبه شد و سوالاتی در مورد مدل‌های کسب و کار و کسب درآمد در بازی‌های ویدیویی پرسیده شد.

از شرکت‌کنندگان پرسیده شد که چقدر نگران پایداری مدل‌های کسب‌وکار لایو سرویس هستند که امروزه معمولا استفاده می‌شوند.

مطلب پیشنهادی
برداشتی کمدی از یک بازی ویدیویی
نقد سریال Twisted Metal | فلز درهم‌تنیده

از میان افرادی که از آن‌ها پرسیده شد، ۳۹ درصد گفتند که «تا حدودی نگران» هستند، در حالی که ۳۱ درصد دیگر گفتند که «بسیار نگران» هستند. یک چهارم گفتند که نگران نیستند، در حالی که ۴ درصد باقی مانده نمی‌دانند.

آثار لایو سرویس عموما به عنوان بازی‌هایی تعریف می‌شوند که پس از انتشار به ارائه محتوای منظم ادامه می‌دهند - مثلا فصل‌های معمولی با Battle Pass - در تلاش برای درگیر نگه‌داشتن بازیکن و در نهایت تشویق به خرج کردن مداوم در بازی از طریق پرداخت‌های درون برنامه‌ای یا اشتراک‌ها.

از میان افرادی که در نظرسنجی شرکت کردند و گفتند تا حدودی یا بسیار نگران پایداری مدل هستند، حدود دو سوم گفتند که نگران از دست دادن علاقه بازیکنان به بازی‌های لایو سرویس هستند یا اینکه رقابت با سایر بازی‌های این مدل روی آن‌ها تأثیر می‌گذارد.

لایو سرویس

افزایش هزینه‌های جذب کاربر و هزینه‌های توسعه نیز به عنوان نگرانی ذکر شد. ماه گذشته Warner Bros Discovery برنامه‌های خود را برای افزایش تمرکز بر روی لایو سرویس و بازی‌های رایگان اعلام کرد.

جی‌بی پرت، مدیر اجرایی استریم جهانی و بازی‌های این شرکت، طی سخنانی در کنفرانس مورگان استنلی، گفت که چهار IP اصلی آن - Mortal Kombat، Game of Thrones، DC و Harry Potter - در این برنامه‌ها مشارکت خواهند داشت.

توسعه‌دهنده‌ای که روی Knockout City کار می‌کرد ماه گذشته نیز گفت که سازندگان باید نسخه‌های اصلاح‌شده «سرور خصوصی» بازی‌های لایو سرویس را زمانی که در نهایت بسته شدند، منتشر کنند تا بتوانند آن‌ها را حفظ کرده و در آینده قابل بازی کنند.

مطلب پیشنهادی
مواردی که قطعا به دردتان می‌خورد
راهنمای بازی Lego Fortnite: نکاتی که باید بدانید

از وضعیت بدخیم دد اسپیس تا رونمایی پرنس آف پرشیا جدید | ویجی‌لاگ پلاس

از سیستم مورد نیاز و ویژگی‌های نسخه پی‌سی Ghost of Tsushima رونمایی شد - ویجیاتو
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی