ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ددپول و ولورین
فیلم سینمایی

۱۰ شخصیت شرور که طرفداران دوست دارند در ددپول و ولورین ببینند

فیلم جدید دنیای سینمای مارول یعنی ددپول و ولورین سر و صدای بسیار زیادی به پا کرده است و طرفداران شدیداً مشتاق دیدن آن هستند. با این وجود هنوز از هویت شخصیت اصلی منفی این ...

حمزه سروری
نوشته شده توسط حمزه سروری | ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۲۰:۰۰

فیلم جدید دنیای سینمای مارول یعنی ددپول و ولورین سر و صدای بسیار زیادی به پا کرده است و طرفداران شدیداً مشتاق دیدن آن هستند. با این وجود هنوز از هویت شخصیت اصلی منفی این فیلم باخبر نیستیم. در ادامه با ویجیاتو همراه باشید تا حدس و گمان‌های خود پیرامون این موضوع را بررسی کنیم.

در طول سال‌های اخیر، طرفداران دنیای سینمایی مارول (MCU) برای هیچ فیلمی به اندازه‌ی ددپول و ولورین (Deadpool & Wolverine) هیجان نداشته‌اند. ددپول و ولورین تنها نقطه‌ی روشنِ و امیدوارکننده‌ی پایان تاریک فیلم‌های X-Men بودند و به خوبی توانستند انتهای فرنچایز را با محتوای غنی خود کامل کنند. هیو جکمن و رایان رینولدز هر دو در فیلم ابرقهرمانی «خاستگاه مردان ایکس: ولورین» به ترتیب در نقش‌های ولورین و ددپول بازی کردند، اما در این فیلم رینولدز بدترین ورژنی را که از ددپول می‌شد تصور کرد به تصویر کشید، برای همین هواداران بالاخره شانس این را دارند که آن‌ها را با هم در یک شرایط مناسب به همان شکلی باید، ببینند.

فیلم ددپول و ولورین اولین فیلم از جهان X-Men است که توسط مارول روی پرده‌های سینما اکران خواهد شد. هواداران انتظار غیر قابل وصفی از این فیلم دارند. با این‌که هنوز شخصیت شرور اصلی فیلم مشخص نشده، اما هواداران حدس‌ها و انتظارات خود را دارند، آن‌ها ممکن است آن شرور را برای طنز ماجرا، خندیدن و دیدن صحنه‌های جالب بخواهند، یا برای دلایل جدی‌تر و مهم‌تر انتظار حضور آن‌ها در فیلم را داشته باشند. در این لیست می‌خواهیم نگاهی به آن‌ها بیندازیم:

۱۰. Mephisto

۱۰ شخصیت شرور که طرفداران دوست دارند در ددپول و ولورین ببینند

از زمان فیلم Avengers: Endgame، مفیستو تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین وسواس‌ها برای هواداران مارول شده است. هواداران لزوماً کمیک‌بوک‌ها را نمی‌خوانند، ولی اغلب ویکی‌ها را جستجو می‌کنند تا بیشتر از جهان مارول سر در بیاورند. بعد از سقوط تانوس، بسیاری از هواداران حدس زدند که مفیستو شرور اصلی فاز 4 مارول خواهد بود. از آن‌جا به بعد، هواداران از سریال WandaVision گرفته تا Loki، منتظر بودند تا مفیستو حضوری هر چند کوتاه پیدا کند.

مفیستو با بسیاری از قهرمانان ماورل وارد نبرد شده، برای همین می‌تواند در هر قصه‌ای حضور یابد. البته که ددپول و ولورین هیچ مسئله‌ی شخصی با مفیستو ندارد، اما لزوماً به این معنی نیست که او نمی‌تواند در این فیلم حضور داشته باشد. Deadpool & Wolverine هر چه که باشد، قرار است تمام علاقه‌مندی‌ها و انتظارات هواداران را ارضا کند، پس شاید وقت آن است شروری که سالیان زیادی منتظرش بودند را در این فیلم ببیند.

۹. Green Goblin

۱۰ شخصیت شرور که طرفداران دوست دارند در ددپول و ولورین ببینند

ددپول ابرقهرمان‌ها را دوست دارد. تملق از هر ابرقهرمانی که در طول سالیان با او ملاقات کرده، این موضوع را به بخشی از شخصیت او تبدیل کرده است. ددپول، ولورین را هم بسیار دوست دارد اما علاقه‌اش به برخی از قهرمانان دیگر حتی بیشتر از اوست. یکی از آن‌ها مرد عنکبوتی می‌باشد. با این حال، خیلی جذاب‌تر است که شرور را از یکی از شخصیت‌های فیلم مرد عنکبوتی انتخاب کرد و چه انتخابی بهتر از گرین گابلین خواهد بود؟

بازی کردن دوباره‌ی ویلیام دفو در نقش گرین گابلین در فیلمی کمدی بسیار هیجان انگیز خواهد بود. بیشتر به خاطر دیدن عکس‌العمل‌هایی که ددپول در مواجهه با او از خود نشان خواهد داد، دیدن او برای ما جذابیت دارد. ددپول که به نظر می‌رسد تمام فیلم‌های مرد عنکبوتی را دیده است، قطعاً از دیدن گرین گابلین هیجان زده خواهد شد. علاوه بر این، اگر گرین گابلین در این فیلم حضور یابد، ددپول حتماً فکر می‌کند که نفر بعدی ماجرا مرد عنکبوتی خواهد بود، که فضا را برای ساخت جوک‌های مرتبط و حرکات کمدی کاملاً باز می‌گذارد. علاوه بر این، مطمئناً به افزایش طرفداران کمک خواهد کرد.

۸. Morbius

۱۰ شخصیت شرور که طرفداران دوست دارند در ددپول و ولورین ببینند

 افراد کمی به ورژن کمیک مایکل موربیوس اهمیت می‌دهند. این شخصیت ستاره‌ فیلمی بدنام، ساخته شده توسط سونی بود. سونی سعی داشت از شخصیت‌های داستان مرد عنکبوتی استفاده کند تا با ترکیب آن‌ها، یک جهان سینمایی مخصوص به خود را خلق کند. هم هوادارن و هم منتقدین وقتی که فیلم عرضه شد، به شدت از موربیوس انتقاد داشتند و بدشان آمد. همین باعث شده تا موربیوس دارای شهرت زیاد و منفی باشد که احتمالاً چیز بدی نیست!

با این‌که خیلی سخت است عوامل فیلم ددپول و ولورین موفق شوند تا جرد لتو را برای بازی در نقش موربیوس راضی کنند (هر چند غیرممکن نیست)، اگر از یک ورژن مولتیورسی او استفاده شود تا همان فیلم بدنام خود را مسخره کند، بسیار عالی خواهد شد. به هر حال، بهترین جا برای همچین جوک‌های بی‌پرده‌ای قطعاً فیلمی از ددپول خواهد بود.

۷. Kang The Conqueror

۱۰ شخصیت شرور که طرفداران دوست دارند در ددپول و ولورین ببینند

کانگ فاتح، قرار بود شرور اصلی بعدی مارول باشد، اما جرایم بازیگر نقش او یعنی جاناتان میجرز، پایانی بر این خط داستانی گذاشت. کانگ در برزخ جهان مارول است، آخرین حضور او مربوط به فصل دوم لوکی می‌باشد که خود را به جای ویکتور تایملی جا زده بود. از تریلرهای ددپول و ولورین مشخص است که داستان فیلم در زمان Time Variance Authority (سازمان نظارت بر مغایرات زمانی) اتفاق می‌افتد، که ورژن «آن‌ که باقی می‌ماند» از کانگ خلق شد تا از ورژن‌های چندجهانیِ خودش جلوگیری کند. جایی بهتر از فیلم ولورین و ددپول برای معرفی جدیدی از کانگ وجود ندارد.

زمانی، کانگ طرح اصلی جهان سینمایی مارول برای فاز 5 بود، اما همان‌طور که گفته شد مشکلات بازیگرش از ادامه این برنامه جلوگیری کرد. با این حال کانگ بخش بسیار مهمی از تاریخ جهان مارول در کمیک‌بوک‌هاست و خیلی عجیب خواهد بود که دیگر او را در فیلم‌های پیش رو نبینیم. در ددپول و ولورین به راحتی ورژن جدیدی از کانگ می‌تواند معرفی شود تا با رشد شخصیتش بعدها هم از او در فیلم‌های دیگر استفاده شود.

۶. Cyber

۱۰ شخصیت شرور که طرفداران دوست دارند در ددپول و ولورین ببینند

کاساندرا نووا شرور اصلی فیلم ددپول و ولورین است، با این‌که او حداقل در کمیک‌ها بسیار قدرت بیشتری از ددپول و ولورین دارد. قدرت‌های تله‌پاتی نووا با نیروهای چارلز خاویر، برادر دوقلویش قابل رقابت است. او می‌تواند ژنوم‌های خود و دیگران را کنترل کند یا ماده را در سطح مولکولی تغییر دهد. شرورهایی که در حد نووا قوی هستند، معمولاً پادوها و مزدورانی دارند تا قهرمان‌های داستان با آن‌ها نبرد کنند. در دنیای ولورین شرورهای زیادی وجود دارند که می‌توانند در این دسته قرار بگیرند، اما هیچکدام بهتر از سایبر نخواهند بود.

سایبر می‌تواند دشمنی عالی برای ولورین و ددپول باشد. او مبارز بسیار خوبی است که کار کردن با قدرت‌های تله‌پاتی را فرا گرفته تا با استفاده از آن‌ها ذهن رقبایش را مه‌آلود کند. چنگال‌های او و قدرت زیادش و همچنین قدرت شفادهی او، از او رقیب قدرتمند و درخوری می‌سازد. علاوه بر این‌ها، دیدن این‌که سایبر ذهن ددپول را مملو از توهمات ‌کند، حتماً صحنه‌های جالبی را رقم خواهد زد.

۵. Thanos

۱۰ شخصیت شرور که طرفداران دوست دارند در ددپول و ولورین ببینند

تانوس بزرگترین شرور در کل تاریخ دنیای سینمایی مارول است. اولین حضور او در جهان مارول، در فیلم اونجرز و صحنه‌ی میان-تیتراژ پایانی فیلم بود. پس از آن، او به سرعت به هیولای اصلی جهان مارول تبدیل شد. در فیلم‌های Avengers: Infinity War و Endgame ما شاهد روایت مبارزه‌ی قهرمانان با او بودیم، که در نهایت دو نسخه‌ی متفاوت از او (به خاطر سفر در زمان) در انتهای فیلم Endgame کشته می‌شود. از آن به بعد اشاراتی به بازگشت تانوس در جهان مارول شده است و فیلم ددپول و ولورین می‌تواند بهترین مکان برای نمایش دوباره او باشد.

هواداران مارول، چه کمیک‌بوک‌ها را خوانده باشند چه فقط فیلم‌ها را دیده باشند، در هر صورت عاشق تانوس هستند. برگرداندن او در این لحظه، شاید تصمیمی اورژانسی به نظر برسد تا اگر چیزها آن‌طور که باید به خوبی پیش نرفتند، بشود از او استفاده کرد. برگرداندن او در فیلم ددپول و ولورین به خوبی جواب خواهد داد چون به همان اندازه‌ی هواداران، ددپول هم از دیدن او جا خواهد خورد.

۴. Magneto

۱۰ شخصیت شرور که طرفداران دوست دارند در ددپول و ولورین ببینند

مگنتو بزرگترین دشمن مردان ایکس است، اما او و ولورین دشمنی خاص و ویژه‌ای با هم دارند. ولورین همواره به شکلی جدی قصد کشتن مگنتو را داشت و این چیزی نیست که مگنتو فراموشش کند. مگنتو چنگال‌های ولورین را از اسکلت‌های او جدا کرد و با این‌که او در طول زمان به رستگاری رسید، اما ولورین هیچ‌گاه او را نبخشید و به او اطمینان ندارد. در فیلم‌های مردان ایکس، ولورین و مگنتو با این‌که در همکاری با یکدیگر کار می‌کنند، رابطه‌ی دوستانه‌ای بینشان برقرار نیست. ورژن Fox از مگنتو در میان هواداران بسیار محبوب است، برای همین رونمایی از او در فیلم ددپول و ولورین برای همه ایده‌آل خواهد بود.

بهترین مورد مربوط به حضور مگنتو در فیلم ددپول و ولورین، امکان به نمایش کشیدن هر دو نسخه از او (به دلیل سفر در زمان یا سفر در جهان‌های مختلف) خواهد بود. مگنتو همچنین در بین محبو‌ب‌ترین شخصیت‌های فیلم‌های X-Men ساخته‌ی کمپانی Fox جایی مشخص دارد، به همین علت این فیلم مکان شایسته‌ای برای حضور دوباره‌ی او خواهد بود.

۳. Apocalypse

۱۰ شخصیت شرور که طرفداران دوست دارند در ددپول و ولورین ببینند

اپوکالیپس یکی از سه ابرشرور بزرگ جهان مردان ایکس در کمیک‌بوک‌هاست. او می‌تواند شرورهای دیگر را به عنوان چهار سوار خود انتخاب کند و به همراه آن‌ها به دشمنان خود حمله کند. اپوکالیپس زمین را در چندین بازه‌ زمانی متناوب فتح کرده است. او اخیراً در کمیک‌ها به میزانی از رستگاری رسیده و هواداران چیزهایی در مورد او متوجه شدند که تا قبل از آن تصور آن‌ها هم غیرممکن بود. او حتی در فیلمی از مردان اکیس حضور یافت، که البته نتیجه‌اش چندان جالب نبود.

حضور آپوکالیپس در فیلم، به جنبه‌های کمدی فیلم می‌افزاید، حتی اگر نقش او بر عهده‌ی اسکار آیزاک باشد. ددپول بالاخره به خاطر فیلم X-Men: Apocalypse او را مسخره خواهد کرد و دست خواهد انداخت که احتمالاً صحنه‌های جذابی به این خاطر رقم بخورد. هر چند اگر آپوکالیپس در فیلم حضور یابد، نقش کمی خواهد داشت. با این‌حال حضور او سوپرایز بزرگی برای همه خواهد بود.

۲. Mister Sinister

۱۰ شخصیت شرور که طرفداران دوست دارند در ددپول و ولورین ببینند

به مستر سینیستر برای اولین بار در صحنه‌های پس از تیتراژ پایانی فیلم The Wolverine اشاره شد، اما حضور او هیچ‌وقت به فیلم‌های جدید کشیده نشد، چون فاکس تصمیم گرفت با فیلم X-Men: Days of Future Past سمت و سوی قصه را کاملاً به جهت دیگری ببرد. مستر سینیستر شرور مهمی در دنیای X-Men است. ارج و اعتبار او در سال‌های اخیر هم در کمیک‌بوک‌ها و هم در مدیاهای دیگر نظیر انیمشین X-Men '97 بالاتر و بالاتر رفته و حالا وقت خوبی است که حضوری در پرده‌های سینما داشته باشد.

دهه‌هاست که هواداران X-Men خواهان حضور مستر سینیستر روی پرده‌های سینما هستند، پس مکانی بهتر برای حضور او در فیلم ددپول و ولورین نمی‌توان یافت. اگر مستر سینیستر در فیلم شخصیت شوخ‌طبعی داشته باشد، به خوبی می‌تواند صحنه‌های جالب و جذابی با ددپول رقم بزند.

۱. Sabretooth

۱۰ شخصیت شرور که طرفداران دوست دارند در ددپول و ولورین ببینند

طرفداران وقتی به Wolverine: Sabretooth فکر می‌کنند، فقط یک شرور به ذهن‌شان می‌آید. ویکتور کرید! او دقیقاً متضاد تمام چیزهایی است که شخصیت ولورین را می‌سازد. رابطه‌ی ولورین و دندان‌خنجری، رابطه‌ای سرتاسر پر از خون‌ریزی و نفرت بوده است. تاریخچه‌ی رابطه‌ی ولورین و دندان‌خنجری به دهه‌ها قبل برمی‌گردد. آن‌ها هر کدام به عنوان مأمور مخفی کار می‌کردند، اما از آن پس در مقابل هم جنگیدند و تنها هدفشان کشتن یکدیگر بوده است.

دو بازیگر متفاوت نقش دندان‌خنجری را در فیلم‌ها بازی کردند. اولین نقش را کشتی‌گیر سابق تایلر مین در فیلم‌های دهه‌ی ۲۰۰۰ مردان ایکس و نقش بعدی را لیو شرایبر در فیلم ابرقهرمانی X-Men Origins: Wolverine بازی کرد. هرچند این فیلم از طرف هواداران مورد انتقاد زیادی قرار گرفت، اما همگی متفق‌القول عقیده دارند که شرایبر بازی بسیار خوبی را در نقش دندان‌خنجری ایفا کرده است، پس برگشت دوباره‌ی او خیلی‌ها را به هیجان خواهد آورد. دندان‌خنجری و ولورین هر دو در آن فیلم با ددپول مبارزه کردند، که این موضوع می‌تواند دلیل دیگری برای حضور او در فیلم ددپول و ولورین باشد.

جمع بندی


فیلم ددپول و ولورین، احتمالاً بزرگ‌ترین پروژه‌ی استودیوهای مارول در سال جاری باشد و از همین الان مشخص است که قرار است سر و صدای زیادی پیرامون آن بوجود بیاید؛ فارغ از آن که نتیجه‌ی نهایی چه خواهد شد، طرفداران بسیار هیجان‌زده هستند. یکی از مسائلی که مارول پیرامون آن سکوت اختیار کرده، شخصیت منفی اصلی این فیلم است. در طول مقاله‌ای که خواندید سعی کردیم نگاهی داشته باشیم به ده شخصیتی که می‌توانند گزینه‌ی مناسبی برای قرار گرفتن در مقابل ددپول و ولورین باشند. به هر حال، بهتر است تا زمانی که مارول پرده از این ماجرا برمی‌دارد، صبور باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی