ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مایکروسافت به تاخیر عرضه بازی Black Myth: Wukong روی ایکس‌باکس واکنش داد
اخبار و گزارش‌ها

مایکروسافت به تاخیر عرضه بازی Black Myth: Wukong روی ایکس‌باکس واکنش داد

آیا این بازی قرار است انحصاری زمانی پلی‌استیشن باشد؟

مجتبی محمودی
نوشته شده توسط مجتبی محمودی | ۳ تیر ۱۴۰۳ | ۱۶:۳۳

شرکت مایکروسافت به‌تازگی در رابطه با تاخیر عرضه بازی Black Myth: Wukong برای کنسول‌های ایکس‌باکس بیانیه‌ای منتشر و درباره‌اش سخن گفته است.

طی آخرین رویداد Summer Game Fest شاهد نمایش جدیدی از بازی مورد انتظار Black Myth: Wukong بودیم. اما خبر مهمی که مدتی کوتاه پس از آن اعلام شد، تاخیر در عرضه بازی برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس تا زمانی نامشخص بود؛ اتفاقی که نه تنها طرفداران بازی روی ایکس‌باکس را ناراحت کرد، بلکه باعث ایجاد این نگرانی شد که مبادا نسخه کنسولی بازی در انحصار پلی‌استیشن باشد.

حال طی بیانیه‌ای جدید، استودیوی Game Science و شرکت مایکروسافت بیانیه‌ای در این باره ارائه دادند. ابتدا سراغ بیانیه سازندگان می‌رویم که در یک صفحه FAQ منتشر شد:

ما هم‌اکنون در حال بهینه‌سازی نسخه Xbox Series X|S بازی هستیم تا به سطح استاندارد کیفیت ما برسد. بنابراین همزمان با پلتفرم‌های دیگر عرضه نخواهد شد. ما برای تاخیر عذر می‌خواهیم و هدف داریم مدت صبر برای کاربران ایکس‌باکس را به حداقل برسانیم. ما تاریخ عرضه را زمانی که به کیفیت استاندارد برسیم اعلام خواهیم کرد.

این گفته سازندگان باعث حواشی جدیدی شد که بیشتر به کنسول ضعیف‌تر یعنی Xbox Series S باز می‌گردد. محدودیت سخت‌افزاری این مدل قبلا هم باعث تاخیر در عرضه نسخه ایکس‌باکس بازی‌های مختلف شد. حتی برای بازی Baldur’s Gate 3 هم شاهد بودیم که سازندگان در نهایت مجبور به حذف حالت کوآپ اسپلیت اسکرین از نسخه سری اس شدند. همچنین برخی دیگر معتقدند که شاید سازندگان بازی، قراردادی با سونی امضا کرده‌اند تا این اثر برای مدت زمان مشخصی در انحصار پلی‌استیشن باشد.

سایت Windows Central پس از این حاشیه از Game Science و مایکروسافت درخواست کرد تا درباره این تاخیر صحبت کنند که اولی واکنشی نشان نداد، اما سخنگوی مایکروسافت بیانیه‌ای به شرح زیر فرستاد:

ما برای عرضه Black Myth: Wukong روی ایکس‌باکس سری ایکس و اس هیجان‌زده هستیم و با گیم ساینس کار می‌کنیم تا این بازی را به پلتفرم‌های خود بیاوریم. ما نمی‌توانیم درباره قراردادهای عقد شده توسط همکاران‌مان با دیگر سازندگان پلتفرم نظر دهیم، اما روی تبدیل ایکس‌باکس به بهترین پلتفرم برای گیمرها تمرکز می‌کنیم و بازی‌های عالی در مرکز آن قرار دارند.

مایکروسافت در بیانیه خود تاکید دارد که به سازندگان بازی کمک می‌کند تا روند بهینه‌سازی هر چه سریع‌تر طی شود، اما درباره شایعه انحصار روی پلی‌استیشن نظری نداده است. بنابراین چنین احتمالی هنوز مطرح است، اما باید دید در آینده گیم ساینس و سونی چه واکنشی نشان خواهند داد.

بازی مورد انتظار Black Myth: Wukong در تاریخ ۳۰ مرداد برای رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۵ منتشر خواهد شد.

مطلب پیشنهادی
مدمکس انیمه‌ای با چاشنی طنز
بررسی بازی Sand Land
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی