ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

حالت ۶۰ فریم بازی استارفیلد را با ماد روی Xbox Series S تجربه کنید
اخبار و گزارش‌ها

حالت ۶۰ فریم بازی استارفیلد را با ماد روی Xbox Series S تجربه کنید

صد البته انتظار کیفیت خیلی بالا نداشته باشید

مجتبی محمودی
نوشته شده توسط مجتبی محمودی | ۶ تیر ۱۴۰۳ | ۱۴:۰۵

کاربران به لطف اضافه شدن پشتیبانی از ماد برای بازی استارفیلد روی کنسول‌های ایکس‌باکس، مادی برای آن ساخته‌اند که اجازه تجربه این اثر روی Xbox Series در حالت ۶۰ فریم در ثانیه را می‌دهد.

مدتی پیش بود که استودیوی بتسدا همراه با رونمایی از بسته الحاقی Shattered Space آپدیت بزرگی برای بازی استارفیلد منتشر کرد که بالاخره به صورت رسمی، ابزار مادسازی و همچنین پشتیبانی از ماد را برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس در دسترس قرار می‌دهد.

حال از زمان عرضه این ابزار، مادهای متعددی برای این اثر عرضه شده‌اند که بسیاری از آنها روی بهبود عملکرد بازی و همچنین اضافه کردن حالت‌های مختلف تمرکز دارند. بازی استارفیلد پیش از این به صورت رسمی، قابلیت اجرا در حالت ۶۰ فریم در ثانیه را برای Xbox Series X دریافت کرده بود، اما هم‌اکنون با یک ماد جدید چنین حالتی برای کنسول Xbox Series S هم در دسترس است.

سایت دیجیتال فاندری که یکی از مشهورترین و شاخص‌ترین منابع تحلیلی برای عملکرد فنی بازی‌ها روی پلتفرم‌های مختلف محسوب می‌شود، این ماد را بررسی کرده و گزارشی از آن ارائه داده است. این ماد نه تنها اجازه می‌دهد Starfield در حالت ۶۰ فریم در ثانیه اجرا شود، بلکه حتی در برخی محیط‌های خلوت‌تر این مقدار به ۹۰ فریم هم می‌رسد.

البته این افزایش فریم بهایی دارد و شاهد کاهش وضوح تصویر هستیم. این ماد وضوح نهایی تصویر را از 900p به 720p کاهش می‌دهد. همچنین با وجود استفاده از تکنولوژی FSR 2 در حالت Quality خروجی نهایی نتیجه چندان دلچسبی ندارد. خود دیجیتال فاندری هم عنوان می‌کند با وجود یک خروجی روان‌تر، کاهش کیفیت تصویری بسیار بیشتر از نسخه Xbox Series X حس می‌شود.

دیجیتال فاندری این سوال را هم مطرح کرده که اگر می‌توان بازی Starfield را روی نسخه ضعیف‌تر ایکس‌باکس به صورت ۶۰ فریم در ثانیه اجرا کرد، پس چرا خود بتسدا آن را به صورت رسمی عرضه نکرده است؟ خود این سایت پاسخ چنین سوالی را هم ارائه می‌دهد و می‌گوید استارفیلد در چنین حالتی، دیگر بازی زیبایی از لحاظ بصری به نظر نمی‌رسد. بنابراین منطقی است بتزدا کیفیت گرافیکی را فدای اجرای روان‌تر نکند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی