ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

معرفی زودهنگام بازی های AAA به خاطر ترس استودیو و ناشرها است

ادعایی از سوی سازنده دراگون ایج

اشکان دولتی
نوشته شده توسط اشکان دولتی | ۷ تیر ۱۴۰۳ | ۱۵:۰۰

در سال‌های گذشته شاهد این بوده‌ایم که تعداد از بزرگ‌ترین بازی های AAA در بازار، خیلی زود معرفی و سپس با گذشت زمان زیادی عرضه می‌شوند.

امروزه وقتی بازی های AAA معرفی می‌شود، این احتمال وجود دارد که تا پنج، شش یا هفت سال دیگر بتوان آن را تجربه کرد. مارک دارا، خالق سری Dragon Age و مشاور فعلی در بازی Dragon Age: The Veilguard، در ویدیویی به این موضوع پرداخته و دلایل احتمالی این روند را توضیح داده است.

دارا در ویدیویی که حدود ۲۵ دقیقه طول می‌کشد، اشاره می‌کند که یکی از دلایل این امر می‌تواند نگرانی اعضای استودیوها باشد. او اشاره کرد استودیو یا ناشر می‌توانند دلایلی مهم باشد که بازی در آگاهی عمومی قرار بگیرد. این کار می‌تواند به خاطر ضعیف بودن لیست بازی‌های جدید یک ناشر باشد یا نگرانی استودیو از لغو شدن بازی باشد.

بازی های AAA

علاوه بر این، دارا اشاره می‌کند که معرفی زودهنگام بازی‌ها معمولا بهترین استراتژی برای جذب توجه و هیجان عمومی نیست. ممکن است استودیوها در این زمینه فریبنده عمل کنند، مثلا بگویند که ما کار بر روی Elder Scrolls 6 را آغاز کرده‌ایم، در حالی که تیم فعلی زیر ۱۰ نفر است.

وی همچنین افزود که وقتی عرضه دو بازی‌ها ده سال یا بیشتر با هم فاصله دارند، در سال‌های اول هیچ کاری روی دنباله انجام نمی‌شود. 

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی