ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

یوتیوب درآمدزایی Dr. Disrespect از این پلتفرم را قطع کرد
اخبار و گزارش‌ها

یوتیوب درآمدزایی Dr. Disrespect از این پلتفرم را قطع کرد

روزهای خوش این استریمر ظاهرا دیگر به پایان رسیده است

مجتبی محمودی
نوشته شده توسط مجتبی محمودی | ۹ تیر ۱۴۰۳ | ۱۵:۰۰

سخنگوی پلتفرم یوتیوب به صورت رسمی اعلام کرد قابلیت درآمدزایی برای استریمر پرحاشیه این روزها یعنی Dr. Disrespect قطع شده است.

داغ‌ترین اخبار این روزها حوزه بازی‌های ویدیویی بدون شک مرتبط به استریمر معروف با لقب Dr. Disrespect است؛ کسی که یک کارمند سابق توییچ هفته گذشته دلیل بن شدن او در سال ۲۰۲۰ را فاش کرد و پس از اعتراض‌های فراوان، خود او اعتراف کرد که دلیل بن شدن، ارتباط متنی غیر اخلاقی با یک طرفدار نوجوان بوده است.

پس از مشخص شدن این موضوع، شرکت‌هایی که تا به حال با دکتر همکاری می‌کردند، یک به یک از قطع همکاری با او خبر دادند. این روند ابتدا از استودیوی خود او با نام Midnight Society آغاز شد، سپس با اسپانسرهای او ادامه یافت و حالا به یوتیوب رسیده است.

سخنگوی یوتیوب طی یک بیانیه اعلام کرد قابلیت مانیتایزیشن را برای کانال Guy Beahm یا همان Dr. Disrespect غیر فعال کرده است و این شخص دیگر اجازه درآمدزایی از طریق کانال خود را ندارد. بخشی از متن این بیانیه به شرح زیر است:

ما دسترسی کانال Dr. Disrespect به برنامه YouTube Partner Program را در پی اتهامات جدی علیه سازنده آن قطع کردیم. این حرکت یعنی این کانال دیگر قادر به درآمدزایی روی یوتیوب نیست.

این بیانیه دلیل چنین اقدامی را نقض قوانین بخش Creator Responsibility Policy اعلام کرد. این بخش قوانین خاطر نشان می‌کند اگر رفتار یک تولیدکننده محتوا خارج از این پلتفرم باعث آزار کاربران، کارمندان یا اکوسیستم شود، آنها برای حفاظت از این جامعه دست به اقداماتی مثل منع درآمدزایی خواهد زد. یوتیوب همچنین اعلام کرد این شخص قادر به ساخت کانال جدید هم نخواهد بود.

دکتر دیسریسپکت در بیانیه‌ای اعلام کرد به یک استراحت طولانی خواهد رفت و پس از آن دوباره به فعالیت خود ادامه خواهد داد، اما با روند فعلی قطع همکاری شرکت‌های مختلف، آینده کاری او در زمینه تولید محتوا بسیار مبهم به نظر می‌رسد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی