ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

یک گروه از مادسازان در حال احیای بازی The Crew هستند
اخبار و گزارش‌ها

یک گروه از مادسازان در حال احیای بازی The Crew هستند

یوبی‌سافت سرورهای این بازی را سه ماه پیش خاموش کرده بود

مجتبی محمودی
نوشته شده توسط مجتبی محمودی | ۱۰ تیر ۱۴۰۳ | ۱۷:۱۵

گروهی از مادسازان پس از اقدام یوبی‌سافت که سرورهای بازی The Crew را خاموش کرد، مشغول احیای این بازی هستند تا دارندگانش بتوانند آن را دوباره تجربه کنند.

سه ماه پیش یعنی اوایل فروردین ماه بود که شرکت یوبی‌سافت سرورهای بازی The Crew را برای همیشه غیرفعال کرد. این اقدام ناشر فرانسوی باعث اعتراض شدید کسانی که شد که صاحب بازی هستند، چون این بازی برای تجربه نیاز به اتصال دائمی اینترنت دارد و این گونه، دیگر امکان تجربه آن را نخواهند داشت.

حال پس از چنین اتفاقی، تعدادی از مادسازان قصد دارند طی یک پروژه جدید به احیای بازی The Crew بپردازند و امکان تجربه دوباره آن را فراهم کنند. این پروژه فن مید در حال حاضر با اسم رمز The Crew Revival شناخته می‌شود و اعضای آن که پنج نفر هستند، تلاش دارند نرم‌افزاری که سمت سرورهای یوبی‌سافت قرار دارد و برای اتصال آنلاین به آن نیاز است را بازسازی کنند.

یکی از اعضای این تیم با لقب whammy4 در گفتگو با یوروگیمر گفت:

ما به محض اینکه یوبی‌سافت در دسامبر سال قبل خبر خاموشی سرورها را اعلام کرد، کار را شروع کردیم.

این تجربه همچنان همان بازی‌ای است که همه قبلا تجربه کرده‌اند، جز این که جای اتصال به سرورهای مرکزی یوبی‌سافت، آنها به سرورهای ما (یا یک سرور محلی که روی کامپیوتر خودشان اجرا می‌شود، برای این که به صورت آفلاین بازی کنند) وصل خواهند شد.

این کاربر گفت اگر چه سرورهای بازی‌های آنلاین متعددی طی سال‌ها خاموش شده‌اند، اما بازی The Crew به دلایل متعددی ارزش احیا دارد. اولین دلیل ذکر شده توسط این کاربر این است که می‌توان آن را به صورت آفلاین تجربه کرد و افراد بسیاری این کار را انجام می‌دهند. بنابراین یوبی‌سافت با اعمال اتصال ضروری اینترنت، کاربران را محدود کرده است. او همچنین گفت:

همان طور که می‌دانیم، نتیجه این کار غیر قابل دسترس شدن این بازی AAA با قیمت کامل برای بیشتر از ۱۲ میلیون بازیکن بود که صاحب بازی هستند.

کاربر whammy4 این کار یوبی‌سافت را غیر قابل قبول دانست و عنوان کرد چنین کاری از سوی سازندگان و ناشران، نشان از رشد یک روند جدید و نگران‌کننده در صنعت بازی‌های ویدیویی است. یوبی‌سافت همچنین اعلام کرد علاوه بر خاموشی سرورها، لایسنس این بازی را هم از لایبرری کاربرها حذف خواهد کرد.

اگر این ترند ادامه پیدا کند، طی یک دهه ده‌ها بازی غیر قابل دسترس و مرده خواهیم داشت که بازیکن‌ها زمانی تجربه کردند و دوست داشتند. برای همین است که حفظ میراث بازی‌های ویدیویی بسیار اهمیت دارد، قبل از این که موقعیت از کنترل خارج شود.

هنوز مشخص نیست این پروژه چه زمانی کامل شود و در دسترس مخاطب‌ها قرار گیرد، اما این تیم تلاش می‌کند آن را برای دهمین سالگرد انتشار این اثر در دسامبر سال جاری میلادی منتشر کند.

مطلب پیشنهادی
بهترین شمشیر و خنجرهای بازی کدام هستند؟
معرفی بهترین سلاح‌های بازی Assassin’s Creed Mirage
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی