ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

نینتندو با استفاده از هوش مصنوعی مولد در بازی‌های خود مشکلی ندارد

اما اولویت اصلی حفظ ارزش‌های منحصر به فرد شرکت است

اشکان دولتی
نوشته شده توسط اشکان دولتی | ۱۵ تیر ۱۴۰۳ | ۲۲:۰۰

نقش هوش مصنوعی مولد در صنعت بازی‌های ویدیویی به یکی از موضوعات داغ تبدیل شده است که شرکت‌های بزرگی مثل نینتندو می‌توانند از آن سود بسیار زیادی ببرند. 

در حال حاضر استودیوهایی وجود دارند که به استفاده از هوش مصنوعی برای تولید NPCها و مراحل بازی افتخار می‌کنند. از طرف دیگر نگرانی‌هایی در مورد تاثیر هوش مصنوعی بر مشاغل به ویژه در زمینه‌های هنری و تضمین کیفیت دارند. حالا نینتندو در مورد این موضوع بحث‌برانگیز اظهار نظر کرده است.

شونتارو فوروکاوا، رئیس نینتندو، در جلسه پرسش و پاسخ با سهامداران در مورد ابتکارات شرکت در زمینه هوش مصنوعی صحبت گفت. او اشاره کرد که هوش مصنوعی مولد می‌تواند به روش‌های خلاقانه مورد استفاده قرار گیرد. او همچنین افزود که استفاده از این تکنولوژی می‌تواند مشکلاتی در مورد حقوق مالکیت معنوی را نیز به همراه داشته باشد.

نینتندو

امروز استفاده از هوش مصنوعی مولد به دلیل مسائل اخلاقی، حقوقی و عدم توانایی در تولید محتوای با کیفیت برای مخاطبان، بیشتر مورد انتقاد قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، استودیو Keywords تلاش کرد تا عنوانی به صورت کامل توسط هوش مصنوعی توسعه دهد، اما نتیجه‌ای نگرفت و به سرمایه‌گذاران اعلام کرد که هوش مصنوعی قادر به جایگزینی استعداد انسانی نیست.

نینتندو که در حال آماده‌سازی برای معرفی و عرضه کنسول نسل بعدی خود است، نسبت به استفاده از توسعه‌های تکنولوژیکی باز است. با این وجود فوروکاوا، تاکید کرد که نینتندو برای ادامه ارائه ارزش‌هایی که تنها توسط نینتندو ممکن است، تلاش خواهد کرد، چون تکنولوژی به تنهایی توانایی انجام چنین کاری را ندارد.

در مجموع دیدگاه نینتندو نشان می‌دهد که این شرکت با احتیاط به بررسی و استفاده از هوش مصنوعی مولد می‌پردازد، در حالی که به حفظ ارزش‌های منحصر به فرد خود تاکید دارد.

IGN
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی