ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

دادستانی کل کشور: فیلتر سایت‌های غیرمجاز دانلود فیلم برای حمایت از حقوق معنوی هنرمندان است

انتقاد دادستانی کل کشور از وزیر ارتباطات

۲

پس از ماجراهای اخیر و خاموشی سرورهای سایت‌های دانلود فیلم در ایران و حواشی پیرامون VODهایی مثل نماوا، مشخص شد که قطع شدن دسترسی به سرورهای داخل کشور این دست از سایت‌ها به دستور دادستانی کل کشور رخ داده؛ حالا سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور اعلام کرده فیلتر سایت‌های دانلود فیلم و ممنوعیت ارائه خدمات میزبانی به این سایت‌ها، به دلیل فعالیت غیرمجازی بوده که باعث تضییع حقوق مادی و معنوی هنرمندان کشور می‌شده است.

به گزارش ویجیاتو، به نقل از خبرگزاری میزان، جواد جاویدنیا با اعلام ارسال نامه دادستانی کل کشور به شرکت‌های خدمات‌دهنده میزبانی جهت بستن دسترسی سایت‌های مورد بحث، تاکید کرد که عدم اعمال پالایش و نظارت بر شرکت‌های میزبانی باعث دسترسی به سایت‌های قمار و فیلم‌های مبتذل شده بود.

وی در این رابطه توضیح می‌دهد: «عدم اعمال پالایش نسبت به ترافیک داخلی و اعمال نشدن نظارت بر شرکت‌های میزبانی موجب شد سایت‌های متخلف زیادی از جمله سایت‌های قمار، سایت‌های منتشرکننده فیلم‌های مبتذل و مستهجن خارجی و نیز سایت‌های منتشرکننده غیرمجاز فیلم‌ها و آلبوم‌های موسیقی داخلی، بدون اخذ مجوز از تهیه‌کننده و خواننده به صورت مستمر فعالیت کنند، که این امر تضییع‌کننده حقوق معنوی و مادی هنرمندان هستند. از طرفی سرورهای میزبان سایت‌های خارجی فیلتر شده که هر کدام از آن‌ها بارها فیلتر شده بودند، با تغییر میزبان باز هم به راحتی در دسترس قرار می‌گرفتند.»

جاویدنیا ضمن اشاره به شناسایی میزبان‌هایی که به سایت‌های دانلود فیلم خدمات می‌دادند گفت: «پس از شناسایی میزبان‌های داخلی به آن‌ها ابلاغ شد از این پس در زمان دریافت درخواست میزبانی باید نام سایت را در سامانه دبیرخانه بررسی کنند و از ارائه خدمات به سایت‌های پالایش نشده خودداری کنند.»

او تاکید دارد خدمات‌رسانی بسترهای میزبانی به سایت‌های دانلود فیلم مبتذل نه تنها دور زدن فیلترینگ را برای آنها ساده کرده بود، بلکه می‌توانستند از مزیت قیمت نیم‌بهای پهنای‌باند سرورهای داخل کشور نیز استفاده کنند. به ادعای جاویدنیا اقدام دادستانی در رابطه با فیلتر سایت‌های دانلود فیلم زمینه را برای دسترسی به محتوای سالم و منطبق با وضعیت فرهنگی کشور بیش از پیش فراهم کرده است.

سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور یادآور می‌شود فعالیت در این عرصه نیازمند دریافت مجوز از نهادهای مرتبط از جمله سازمان صوت و تصویر فراگیر و وزارت ارشاد اسلامی است. علاوه بر این توضیح می‌دهد این اقدام دادستانی بر حسب قانون بوده است: «اعلام ممنوعیت ارائه خدمات از ناحیه ارائه‌دهندگان خدمات میزبانی به سایت‌ها و خدمات فیلتر شده به استناد ماده ۲۳ قانون جرایم رایانه‌ای صورت گرفته؛ قبلاً از وزارت محترم ارتباطات خواسته شده بود که فهرست شرکت‌های خدمات میزبانی ثبت شده را اعلام تا مفاد ماده مذکور اجرائی شود، لکن متأسفانه این امر انجام نشد.»

او در ادامه افزود: «نکته دیگر اینکه بنا به مستندات قانونی، اعمال پالایش دقیقاً بر عهده وزارت ارتباطات و به طور ویژه شرکت زیرمجموعه آن یعنی شرکت ارتباطات زیرساخت است و خواست و نظر شخصی یک مسئول تأثیری بر الزامات قانونی ندارد؛ بنابراین توصیه می‌شود همه مسئولان اعم از مقامات دولتی و قضایی و همچنین وزیر محترم ارتباطات وظایف قانونی خود را به نحو احسن انجام دهند.»

بیشتر بخوانید:

تماشا کنید: چرا سایت‌های دانلود فیلم و سریال بسته شد؟

.کپی شد https://vgto.ir/19e

2
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
2 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
2 نویسندگان دیدگاه
ساراhossein آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
سارا
مهمان
سارا

بلکه می‌توانستند از مزیت قیمت نیم‌بهای پهنای‌باند سرورهای داخل کشور نیز استفاده کنند. دسترسی به محتوای سالم و منطبق با وضعیت فرهنگی کشور بیش از پیش فراهم کرده است. ما درباره این بخش از صحبتاشون میخام بگم یه زمانی سی دی و دستگاه و ماهواره تو خونه ها ممنوع بود ولی الان دیگه شده یه موضوع خنده دار پس این جهل رو تموم کنید و دست از سر اینکار بردارید! بعدم چه کسی گفته فرهنگ چیزی است که شما قبولش دارید؟ هرکسی میتونه هرفیلمی ببینه این یعنی دموکراسی شما نگران گناه ما نباش هرکسیو میزارن تو قبر خودش .. بعدم… ادامه مطلب »

hossein
مهمان
hossein

منظور هنرمندای خارجیه دیگه احتمالا

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...