بلیزکان با معرفی Diablo IV آغاز شد [تماشا کنید]

بلیزارد از بلیزکان سال گذشته درس گرفت

۰

همانطور که شایعات نشان می‌دادند، بلیزارد قسمت چهارم مجموعه دیابلو (Diablo) را با خود به بلیزکان 2019 آورده بود و بازی اولین نمایش را در رویداد امسال این کمپانی داشت؛ Diablo IV طی یک تریلر سینمایی معرفی شد که شاید مهمترین قسمتش را بتوانیم پایان آن و بازگشت یکی از بزرگترین پیروان شیطان بنامیم.

با توجه به اطلاعات به دست آمده دیابلو 4 سال‌ها بعد از دیابلو 3 اتفاق می‌افتد. زمانی که میلیون‌ها نفر به‌خاطر مجادله بین نیروهای بهشت و جهنم کشته می‌شوند و در نبود یک قدرت برتر، افسانه‌ای دوباره زنده می‌شود. چیزی که بلیزارد در معرفی دیابلو 4 روی آن تاکید زیادی داشت، بازگشت بازی به ریشه‌ها است.

 

برخلاف دیابلو 2، در دیابلو 3 بلیزارد کمی از خشونت و جهان‌سازی تاریک مجموعه فاصله گرفت. مسئله‌ای که انتقادات زیادی هم از طرف طرفداران به‌همراه داشت. حالا بلیزارد دوباره با دیابلو 4 سعی کرده دوباره دنیایی وحشی، گاتیک‌گونه و تاریک به‌تصویر بکشد. بلیزارد فعلا سه‌کلاس باربرین (Barbarian)، جادوگر (Sorcerer) و کشیش (Druid) را برای بازی معرفی کرده است.

اما احتمالا در آینده شاهد کلاس‌های بیشتری خواهیم بود. به‌همراه تریلر سینمایی، بلیزارد یک ویدیو کوتاه از گیم‌پلی سه کلاس نیز پخش کرد که براساس آن دوباره با یک اکشن نقش آفرینی با دوربین ایزومتریک طرف هستیم. در گذشته شایعاتی منتشر شده بود که نشان می‌داد بلیزارد برای ساخت دیابلو 4 از گیم‌پلی دارک سولز الهام گرفته است. مسئله‌ای که در ویدیو جدید کاملا رد شد.

دیابلو 4 برای عرضه روی کامپیوترهای خانگی، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان برنامه‌ریزی شده و اگرچه بلیزارد تاریخ عرضه‌ای مشخص نکرده اما با توجه به اینکه نسل اواخر ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد، احتمال زیاد بازی پیش از این تاریخ عرضه می‌شود. بعد از آن هم ممکن است بلیزارد بازی را برای کنسول‌های نسل بعد پورت کند.

دیابلو 3 در سال ۲۰۱۲ به رایانه‌های شخصی آمد و سال ۲۰۱۳ نیز بازی روی پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 انتشار یافت. اتفاقی که برای اولین بار بود مجموعه دیابلو تجربه می‌کرد؛ تا پیش از آن پی‌سی تنها پلتفرم سری دیابلو به‌شمار می‌رفت. دیابلو 3 تا سال ۲۰۱۵ موفق به فروش ۳۰ میلیون نسخه‌ای شده است.

بیشتر بخوانید:

منتقدان در مورد Death Stranding چه می‌گویند؟

.کپی شد https://vgto.ir/1gw

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...