ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

کوجیما از شباهت فضای Death Stranding با رفتار ترامپ و برگزیت می‌گوید

گیمرها تنها هستند

۱
انارگیفت

هیدئو کوجیما در جدیدترین اظهاراتش طی مستندی که اخیرا از طریق بی‌بی‌سی پخش شده، به وضوح در مورد تاثیر شرایط و رویدادهای سیاسی اخیر بر بازی Death Stranding صحبت کرده است.

او به اختیار با این شبکه صحبت کرده و با اشاره به الهاماتی که بازی جدیدش از ریاست جمهوری دونالد ترامپ در ایالات متحده آمریکا، و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت) گرفته، در مورد اقلیم فعلی سیاسی جهان اظهار نظر کرده است.

ترامپ در حال ساختن دیواری بلندبالا است و بریتانیا نیز می‌خواهد خودش را از اروپا جدا کند. در Death Stranding ما از پل‌هایی استفاده کردیم تا چیزهای مختلف را به هم متصل کنیم. اما تخریب آن پل‌ها می‌تواند فورا آنها را به دیوارهایی بلند تبدیل کند. پس پل و دیوار عملا مترادف یکدیگر هستند. این یکی از مواردی است که من دوست دارم بازیکنانم درباره‌اش فکر کنند.

عصر امروز در مورد جداسازی و تک‌روی است. حملات و خشونتی که در شبکه‌های اجتماعی و فضای آنلاین دیده می‌شود خارج از کنترل است. بنابراین من بازی ساختم که همه چیز را با الزام برقراری ارتباط، یک قدم به عقب بر می‌گرداند، و آموزش می‌دهد چگونه دوباره با هم مهربان باشیم. بعد از سپری کردن ساعت‌های زیادی در بازی، در پایان به حقیقتی خواهید رسید. وقتی به آن مرحله رسیدید، می‌خواهم از دانشی که از بازی فرا گرفته‌اید استفاده نمایید. برقراری ارتباط یکی از آن موارد است.

کوجیما همچنین در مورد نبرد شخصی خودش با تنهایی و امیدی که به دریافت پیام پشت بازی Death Stranding وجود دارد از سوی کاربران، سخن گفته است.

من شخصا خیلی به تنهایی متمایل هستم. تصور می‌کنم افراد زیادی در سراسر جهان مشابه با من وجود داشته باشند، به خصوص گیمرها. اگرچه آنها با همراهی دیگران سرگرم هستند، اما در واقع تنها هستند و بازی‌های ویدیویی را به تنهایی در اتاق خودشان تجربه می‌کنند و بدون شک باور ندارند که به اندازه کافی به جامعه و اجتماع تعلق دارند. بنابراین وقتی مردم این بازی را تجربه کنند، متوجه خواهند شد مردمانی شبیه به آنها نیز در سرتاسر دنیا وجود دارند. حتی اگر فکر کنند تنها هستند، وجود افراد مشابه دیگری باعث می‌شود حس بهتری داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

.کپی شد https://vgto.ir/1if

1
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
suren آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
suren
مهمان
suren

داداش سرویس کردی با کوجیما، یعنی دیگه هیچ خبری نیست؟
کوجیما اب کوجیما راه رفت

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...