ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

راهنمای حل کردن معماهای مدالیون Resident Evil 2

پر پیچ و خم‌ترین معمای بازی

۰

کپکام با بازسازی یکی از محبوب‌ترین نسخه‌های سری رزیدنت اویل، نه تنها مکانیزم‌هایی جدیدی به آن اضافه کرده بلکه باید اعتراف کرد در خلق دوباره اتمسفر Resident Evil 2 و معماهای نسبتا سخت آن نیز کولاک کرده است. در دو قسمت قبلی راهنمایی بازی به آموزش 6 نکته مهمی پرداختیم که بهتر بود پیش از شروع بازی با آن‌ها آشنا می‌شدید و همچنین اینکه چطور می‌توانید مطمئن شوید یک زامبی کاملا مرده است.

اما همانطور که می‌دانید Resident Evil 2 Remake به خصوص در بخش ابتدایی‌اش معماهایی هم دارد که شاید حل کردن آن‌ها چندان هم برایتان ساده نباشد. مهم‌ترین معمای بازی پیدا کردن مدالیون‌ها و خارج شدن از ایستگاه پلیس است که در ادامه به آموزش کامل و جامع آن می‌پردازیم.

Resident Evil 2

اگر تصمیم دارید تا بازی را با سرعت بالایی به پایان برسانید، بهتر است که راه حل معماهای مجسمه‌های شیر، اسب تک شاخ و دوشیزه را از پیش بدانید. همچنین اگر برای اولین بار است که Resident Evil 2 را آغاز کردید، پیدا کردن مدالیون‌ها چندان ساده نخواهد بود چرا که زامبی‌های بسیاری هم در حال تعقیب شما هستند.

با پیدا کردن هر مجسمه باید کد آن را وارد کنید تا مدالیون داخل آن آزاد شود. با قرار دادن سه مدالیون در مجسمه‌‌ای که در طبقه همکف ایستگاه پلیس قرار دارد، راهی باز می‌شود که شما را از ایستگاه پلیس خارج می‌کند. اما کدهایی که باید وارد کنید بسته به آنکه برای بار اول یا دوم بازی را تمام می‌کنید، عوض خواهند شد.

از کجا مدالیون‌ها را پیدا کنیم؟

مدالیون شیر (Lion)

Resident Evil 2

از بین سه مدالیون، پیدا کردن مدالیون شیر آسان‌ترین است و البته اگر حواستان را جمع نکنید ممکن است متوجه آن نشوید. در همان بخش اول بازی و طبقه همکف ایستگاه پلیس، از راه پله بالا و به طبقه دوم بروید تا مجسمه شیر و مدالیون داخل آن را پیدا کنید.

مدالیون اسب تک شاخ (Unicorn)

در بازی آنقدر پیشروی کنید تا به جایی می‌رسید که هلیکوپتری کنترلش را از دست داده و به ساختمان ایستگاه پلیس برخورد می‌کند. پس از پخش یک میان پرده حالا باید با استفاده از آهن‌برُ زنجیرهای قفل در را بریده و آتش سوزی را دور بزنید. از همین وسیله برای باز کردن در دفتر بزرگی که در بخش شرقی ایستگاه پلیس (Eastern Office روی نقشه) و در طبقه همکف قرار دارد، استفاده کنید.

در دفتر کوچکتری که داخل Eastern Office قرار دارد، دستگیره گردی پیدا خواهید کرد. به بخش غربی ساختمان و طبقه دوم بروید، حمام و محل تعویض لباس در همین طبقه قرار دارد که البته با خراب شدن لوله‌ها بخاری که از آن‌ها بیرون می‌آید، مسیر را مسدود کرده. از دستگیره برای چرخاندن شیر و بستن آن استفاده کنید تا به دفتر S.T.A.R.S برسید. با باز کردن دری که در انتهای راهرو قرار دارد، به مجسمه یونیکورن یا همان اسب تک شاخ می‌رسید.

مدالیون دوشیزه (Maiden)

Resident Evil 2

آخرین مدالیون بازی داخل مجسمه‌ای به شکل یک دوشیزه قرار داده شده که برای رسیدن به آن باید به اتاق نگهداری مدارک غرب ساختمان که با اسم West Storage Room روی نقشه مشخص شده، بروید. مجسمه پشت دری قرار دارد که بسته است اما یک بمب C4 روی آن قرار دارد. برای منفجر کردن بمب نیاز به باطری و یک دستگاه الکترونیکی دارید. باطری را می‌توانید در دفتر S.T.A.R.S پیدا کنید و دستگاه الکترونیکی نیز پشت در زنجیر شده‌ای در اتاق عملیات یا همان Operations Room است.

باطری و دستگاه الکترونیکی (Electronic Gadget) را در اینونتوری خود با هم ترکیب کرده و روی بمب قرار دهید. شمارشگر بمب را فعال کرده و کمی فاصله بگیرید تا منفجر شود. در پشت این در مجسمه سوم را پیدا خواهید کرد. با گرفتن هر سه مدالیون حالا تنها کافیست آن‌ها را در مجسمه هال همکف قرار دهید تا راه مخفی باز شود. اما کد باز کردن هر مجسمه چیست؟

راه‌حل پیدا کردن مدالیون‌ها – بار اول که بازی می‌کنید

زمانی که برای بار اول بازی را می‌خواهید تمام کنید، در همان ابتدای بازی با مامور پلیسی آشنا می‌شوید که دفترچه‌ای در دست دارد و زودتر از آنکه بتوانید با او آشنا شوید، جانش را از دست می‌دهد. معمای باز کردن تمامی مجسمه‌ها در این دفترچه نوشته شده. هر مجسمه سه جایگاه زیر آن دارد که می‌توانید نماد‌های مختلفی را برای هر کدام انتخاب کنید. در لیست زیر می‌توانید نمادهای مورد نیاز را به ترتیب از چپ به راست برای هر مجسمه ببینید.

Resident Evil 2

  • مجسمه شیر: شیر، برگ، پرنده
  • مجسمه اسب تک شاخ: ماهی، عقرب، کوزه
  • مجسمه دوشیزه: دوشیزه، کمان، حلزون (آسیب‌دیده‌‌ترین قطعه)

راه‌حل پیدا کردن مدالیون‌ها – بار دوم که بازی می‌کنید

برای بار دوم، راه حل ترتیب نماد‌ها را در یک دفترچه، یک تکه کاغذ و یک نوار فیلم که در ایستگاه پلیس پنهان شده، پیدا خواهید کرد. بنابراین پیدا کردن ترتیب باز کردن مجسمه‌ها در Second Run یا همان شروع دوباره بازی کمی سخت‌تر است. در هر صورت ترتیب نماد‌ها برای هر مجسمه را در لسیت زیر می‌توانید مشاهده کنید.

  • مجسمه شیر: تاج، گلدان، پرنده
  • مجسمه اسب تک شاخ: کودکانی که دست هم را گرفتند، ترازو، کرم
  • مجسمه دوشیزه: قوچ، ساز چنگ، پرنده
.کپی شد https://vgto.ir/1qm

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...