10 اکشن بی‌نظیر که هواداران John Wick باید تماشا کنند

از محافظه‌‌کارترین نمونه‌ها تا شاهکارهای زیرژانر گان‌فو

۷

شاید کمتر هوادار سینمایی وجود داشته باشد که پس از تماشای فیلم‌های John Wick عاشق تماشای کیانو ریوز در نقش این مرد عصبانی نشود. اما نباید تصور کنید هیچ فیلم سینمایی دیگری  نزدیک به دنیای جان ویک هم وجود ندارد. در حقیقت اگر فکر می‌کنید اکشن‌هایی در سطح جان ویک وجود ندارد، متاسفانه در اشتباه هستید. فیلم‌های اکشن شبیه به جان ویک در سراسر دنیا تولید می‌شوند و می‌توانند به همان میزان انفجاری، باورنکردنی و جذاب باشند. بنابراین اگر هوادار فرانچار John Wick هستید، حتما همه فیلم‌های این لیست را تماشا کنید. با ویجیاتو همراه باشید.

A Company Man

10 اکشن بی‌نظیر که هواداران John Wick باید تماشا کنند

این فیلم لیم سانگ یون که در سال 2012 ساخته شده سرشار از درگیری‌های طولانی و دیوانه‌وار است. داستان مردی که در شرایطی نادرست احساسی می‌شود و تفنگش را به دست می‌گیرد. ساخت فیلم در این ژانر که میان هواداران فیلم‌های اکشن محبوبیت زیادی دارد، دشوار است اما A Company Man هیچ چارچوبی را نمی‌شکند. بنابراین به عنوان فیلمی که در همه زمینه‌ها موفق است و در داستان ریسک نمی‌کند، سرگرم‌کننده است.

Atomic Blonde

10 اکشن بی‌نظیر که هواداران John Wick باید تماشا کنند

اگر به دنبال تماشای فیلمی هستید که درگیری‌هایی در سطح جان ویک داشته باشد، مناسب‌ترین گزینه برای شما اولین تلاش انفرادی دیوید لیتچ ( دستیار کارگردان و تهیه‌کننده John Wick) است. اگرچه این فیلم ستاره‌ای به بزرگی کیانو ریوز و جان ویک دارد (چارلیز ترون در نقش رولین برافتون) اما در صحنه‌های اکشن و بی‌رحم کیفیت پایین‌تری دارد. اگرچه این فیلم از رمانی گرافیکی به نام The Coldest City اقتباس شده اما نبوغ دیوید لیتچ و درخشش چارلیز ترون در روایتی جاسوسی از جنگ سرد، هواداران جان ویک را کاملا راضی می‌کند.

Hardcore Henry

10 اکشن بی‌نظیر که هواداران John Wick باید تماشا کنند

اگر خلاقیت در چیدمان صحنه‌های اکشن برای شما اولویت دارد و به دنبال فیلمی هستید که شخصیتی صریح و شجاع مثل جان ویک داشته باشد، این روایت ساده اما سرشار از پیچیدگی را از دست ندهید. این فیلم که از دنیای بازی‌های کامپیوتری وارد سینما شده، روایتش را اول شخص نمایش می‌دهد و این بزرگ‌ترین تفاوت آن با همه فیلم‌های اکشن است. با این حال بخش عظیمی از جذابیت‌های همیشگی فیلم‌های اکشن با روایت متفاوت این فیلم، زیر سوال می‌رود.

The Villainess

10 اکشن بی‌نظیر که هواداران John Wick باید تماشا کنند

واقعیت این است که The Villainess سطح بسیار بالاتری از سه فیلم قبلی دارد. با ایجاد این شکاف طبقاتی، فیلم یونگ بیونگ گیل به یک تجربه به‌یادماندنی در تماشای فیلم‌های اکشن تبدیل می‌شود. داستان و دنیای سرگرم‌کننده قاتل‌های حرفه‌ای در کنار صحنه‌هایی نفس‌گیر و حیرت‌انگیز این محصول سینمای کره‌جنوبی را آن‌‌قدر باکیفیت جلوه می‌دهد که می‌توانیم بگوییم برخی از صحنه‌های فرانچایز John Wick از آن الهام گرفته شده است. داستان حماسی اما ساده آن، پیچیدگی‌های جذابی دارد.

Man of Tai Chi

10 اکشن بی‌نظیر که هواداران John Wick باید تماشا کنند

انگار هر کجا که نامی از جان ویک مطرح شود، کیانو ریوز باید حضور داشته باشد. نخستین تجربه کارگردانی او هم یکی از فیلم‌های این لیست است. اگرچه Man of Tai Chi به اندازه همه عناوین کیانو ریوز قابل توجه و سرگرم‌کننده است اما هیچ خلاقیت تازه‌‌ای ندارد. این فیلم که ادای دین کیانو ریوز به فیلم‌های رزمی کلاسیک سینمای چین است، تلاش او برای ساخت عنوانی خوش‌ساخت و هنری را نشان می‌دهد. او آن‌قدر باهوش بوده که در این فیلم، یکی از متفاوت‌ترین بازیگری‌هایش را در نقش شخصیت منفی داستان به کار گرفته تا یکی از متفاوت‌ترین فیلم‌هایش را به نمایش بگذارد.

The Raid: Redemption

10 اکشن بی‌نظیر که هواداران John Wick باید تماشا کنند

فیلم‌های گرت ایوانس اساسا برای هواداران جان ویک که به دنبال صحنه‌های اکشن بدون احساس و خشن هستند، ایده‌آل است. درخشش ایکو اوایس در نقش مردی معمولی که در زمان و مکان اشتباه قرار دارد، شخصیت راما به یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های اکشن تبدیل می‌کند. او در Man of Tai Chi هم حیرت‌انگیز ظاهر می‌شود. نکته جالب‌تر ارتباط میان این فیلم‌ها و نقش اویز است. او در هر دو فیلم صحنه‌های رزمی غیرمتعارف را به نمایش می‌گذارد.

The Raid 2

10 اکشن بی‌نظیر که هواداران John Wick باید تماشا کنند

به طور کلی دنباله فیلم‌ها (به خصوص فیلم‌های اکشن) نمی‌تواند چیزی فراتر از یک پاورقی برای داستان قسمت نخست باشد. اما The Raid 2 حتی از قسمت اول فیلم هم جذاب‌تر است. کیفیت این فیلم آن‌قدر بالا رفته که پس از تماشای آن، شاید تصمیم بگیرید آن را یک فیلم متفاوت از The Raid: Redemption بدانید. گرت ایوانس در این فیلم کلیشه‌های ژانر اکشن را کنار گذاشته و محدودیت‌های این ژانر را می‌شکند. بنابراین ایکو اوایس و یایان روحیان در خیابان‌های جاکارتا حسابی تحت فشار قرار می‌گیرند تا شما یکی از دیوانه‌وارترین و باورنکردنی‌ترین فیلم‌های اکشن زندگی‌تان را تماشا کنید. از تصادف‌های مهیب اتومبیل‌ها تا درگیری‌های وحشتناک در زندان و درگیری‌های خانوادگی؛ در The Raid 2 همه ارکان چشم‌گیر و باورنکردنی هستند.

A Bittersweet Life

10 اکشن بی‌نظیر که هواداران John Wick باید تماشا کنند

این فیلم مدرن کلاسیک جی وون یکی از جنایی‌ترین اکشن‌های غم‌انگیزی است که می‌توانید تصمیم به تماشای آن‌ها بگیرید. شاید صحنه‌های اکشن به اندازه فرانچایز John Wick و A Company Man نباشد اما مثل بیشتر فیلم‌های این لیست، خشونتی غیرقابل انکار و درخشان دارد. فیلمی که در نوع خودش بسیار کم‌یاب است و همین هم باعث جذابیت بیشتر آن می‌شود. این فیلم به داستانی می‌پردازد که بیشتر فیلم‌های اکشن حتی سراغ آن هم نمی‌روند. شکوفایی A Bittersweet Life در هایپررئالیسم دیوانه‌کننده‌اش، حیرت‌انگیز است. بنابراین به همراه طنز خشک و منحصربه‌فردی که زیرپوستی به مخاطب عرضه می‌کند، برای هواداران جان ویک خارق‌العاده خواهد بود.

The Killer

10 اکشن بی‌نظیر که هواداران John Wick باید تماشا کنند

اگر دوست دارید در زیرژانر Gun fu بهترین فیلم‌ها را تماشا کنید، فکر نکردن به آثار استاد بلامنازع آن احمقانه است. جان وو با این فیلم که در سال 1989 ساخت، رنسانس فیلم‌های اکشن را آغاز کرد. او با کارگردانی این اکشن تاریخ‌ساز به شدت مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. چو یون فت به عنوان نقش اول فیلم، آدمکشی بدون احساس بود که خیلی سریع به یکی از نمادهای فیلم‌های اکشن تبدیل شد. علاقه شدید جان وو به حرکات آکروباتیک در کنار هنرنمایی بی‌مثال چو یون فت مانند یک رابطه عاشقانه به دل می‌نشیند.

The Man from Nowhere

10 اکشن بی‌نظیر که هواداران John Wick باید تماشا کنند

این اکشن تریلر لی جئونگ بئوم در کره‌ جنوبی به یک شاهکار به‌یادماندنی تبدیل شد. اما هنوز در گفتگو غربی‌ها درباره سینمای اکشن، جایگاهی ندارد. بنابراین آن‌هایی که خارج از کره جنوبی زندگی می‌کنند، هنوز با این شاهکار آشنایی زیادی ندارند. داستان آن، در نگاه نخست تکراری به نظر می‌رسد؛ مردی که به تنهایی مقابل گروهی از قاتلان می‌ایستد و خیلی زود به آن‌ها ثابت می‌کند شکست‌ناپذیر است. اما شخصیت فاخر و نمادینی که وون بین به چهره کشیده برای هواداران جان ویک یک مرد تکرارنشدنی است!

بیشتر بخوانید:

منبع: Screen Rant

.کپی شد https://vgto.ir/1t9

7
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
5 نظرات
2 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
6 نویسندگان دیدگاه
آرش پارساپورSaʝʝadقاسمArashmohsen آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Saʝʝad
مهمان
Saʝʝad

فیلم های اکشن رزمی زیادی وجود داره ولی من پیشنهاد میکنم فیلم پارادوکس (تناقض) رو ببینید

قاسم
مهمان
قاسم

اصلا فیلم جان ویک جذاب نیست فقط فیلم‌های فرانک عالی و رویایی هست. جان ویک تو تمام صحنه ها طرف از روبروش تیراندازی میکنه اما بهش نمیخوره و در درگیریهاش نمیتونه قشنگ مبارزه کنه اما فرانک یا جت لی جون رزمی کار هستند واقعی بازی میکنند

آرش پارساپور
ویراستار

جان ویک اکشن تفنگی یا همان گانفو است و با فیلمای جت لی خیلی فرق داره سبک اکشنش

Arash
مهمان
Arash

Anna ۲۰۱۹ رو هم در این لیست قرار بدین.فیلم خوب و جالبیه.

mohsen
مهمان
mohsen

بنظرم باید punisher تو لیست بود

آرش پارساپور
ویراستار

کدوم نسخه پانیشر محسن؟ یک یا دو؟

randy13
مهمان
randy13

سعی میکنم همشون رو ببینم

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...