پلی استیشن ۲۵ ساله شد

یک هفته جشن در انتظار کاربران

۰

سونی پلی استیشن، برند محبوب و دوست داشتنی تمام سنین و اقشار جهان، امروز ۲۵ ساله شد. اولین کنسول پلی استیشن دقیقا در تاریخ ۳ دسامبر ۱۹۹۴ در کشور ژاپن راهی بازار شد؛ در همین راستا «جیم رایان» مدیر بخش سرگرمی‌های سونی فرصت را مغتنم شمرده و در بلاگی اختصاصی در مورد تولد کنسول صحبت کرده و وعده می‌دهد این نقطه عطف به خوبی جشن گرفته خواهد شد.

بر اساس آنچه رایان می‌گوید، پلی استیشن در روز نخست عرضه‌اش ۱۰۰ هزار نسخه فروخت، و اولین کنسولی بود که توانست بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه بفروشد؛ آمار فروش پلی استیشن در نهایت به رقم ۱۰۲.۴۹ میلیون دستگاه رسید، رقمی که اخیرا پلی استیشن 4 از آن عبور کرده. همانطور که قطعا می‌دانید پلی استیشن 2 با آمار ۱۵۵ میلیون نسخه فروش، پرفروش‌ترین کنسول تاریخ به شمار می‌آید.

ما خیلی زود جایمان را در دل جامعه گیمینگ باز کردیم، چرا که پلی استیشن تجربه‌ای ارائه کرد، فراتر از آنچه هر کسی می‌توانست در رابطه با یک کنسول خانگی تصور کند.

از همان ابتدا ما آغوشمان را به روی توسعه‌دهندگان باز کردیم، و تکنولوژی و ابزاری در اختیارشان قرار دادیم تا دنیاهای وسیع و زیبا و تجربیاتی جذاب همراه با ایده‌های تازه بسازند. این اقدام منجر به تنوعی در بازی‌های ویدیویی شد که نام پلی استیشن به خاطرش شناخته می‌شود، و نشان افتخاری برای برند ما در بین تمام پلتفرم‌های سخت‌افزاری و نسل‌های مختلف است.

رایان به خاطر می‌آورد چطور به گسترش تجارت پلی استیشن در اروپا کمک کرده و به یاد می‌آورد «تمرکز ما برای حضور در مارکت‌های محلی سراسر جهان به گونه‌ای بود که کاری کنیم یک گیمر در لهستان، به اندازه گیمری در انگلستان، ژاپن و یا آمریکا حس کند عضوی از جامعه وسیع و همگانی پلی استیشن است». او از هواداران و کاربران پلی استیشن تشکر می‌کند و می‌گوید «بی‌صبرانه منتظر جشن گرفتن آنچه هستیم که در آینده از راه می‌رسد».

این پست وعده می‌دهد به مناسبت تولد ۲۵ سالگی برند، جشنواره‌ای یک هفته‌ای در بلاگ پلی استیشن و تمام شبکه‌های اجتماعی پلی استیشن برگزار خواهد شد؛ بنابراین گوش به زنگ باشید تا با اتفاقات تازه و حراج‌های احتمالی همراه شویم.

گفتنی است کنسول پلی استیشن 5 سال آینده همین روزها، یعنی در حالی که سونی ۲۶ سالگی کنسولش را جشن می‌گیرد روانه بازار خواهد شد و باید دید چه آمار و ارقامی را در نسل آینده به نام خودش ثبت خواهد کرد. با ویجیاتو همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

تماشا کنید: ویجیاتو – سال آخر پلی استیشن 4

.کپی شد https://vgto.ir/1rn

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...