ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آموزش

چگونه بیس های مناسب برای کسب تروفی در Clash of Clans بسازیم؟

اگر به دنبال تروفی باشید، نیاز دارید بیس مستحکمی داشته باشید. در این مطلب قصد داریم شما را با چند طرح خوب از بیس‌هایی که برای به دست آوردن تروفی زمانی که آفلاین هستید آشنا ...

مانی میرجوادی
نوشته شده توسط مانی میرجوادی | ۷ تیر ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۰

اگر به دنبال تروفی باشید، نیاز دارید بیس مستحکمی داشته باشید. در این مطلب قصد داریم شما را با چند طرح خوب از بیس‌هایی که برای به دست آوردن تروفی زمانی که آفلاین هستید آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

یک بیس مناسب برای کسب تروفی باید چگونه باشد؟

به طور کلی یک بیس مناسب برای کسب تروفی (در این مطلب هرجا که از تروفی بیس نام بردیم، منظورمان یک بیس مناسب برای کسب تروفی خواهد بود) باید به طور کامل تمرکزش روی به دست آوردن تروفی‌های بیشتر باشد. البته باید متذکر شد که بدون شک پیروزی در مقابل حمله‌ی حریفان و سالم نگه داشتن بیس می‌تواند بسیار خوشایند باشد، اما به دست آوردن هر ستاره در آینده (خصوصا وقتی به لیگ‌های بالاتر می‌رسید) بسیار با اهمیت خواهد بود.

بسیاری بر این عقیده هستند که یک بیس خوب باید در مقابل همه‌ی تهاجمات عملکرد بسیار مناسبی داشته باشد و هرگز شکست نخورد. اما این اعتقاد غلط است چرا که به هیچ عنوان امکان پذیر نیست. به عنوان مثال به عملکرد دفاعی در تصویر زیر نگاه کنید:

همانطور که می‌بینید بیس دو ستاره گرفته اما با این حال یک تروفی بیس مناسب محسوب خواهد شد. دلیل این موضوع این است که این بیس، می‌تواند با چند دفاع بسیار خوب ستاره‌های زیادی به دست آورد به طوری که در صورت شکست، باز هم برایند مناسبی از خود بر جای بگذارد.

اگر یکی از پنج دفاع را در لیگ‌های سطح بالاتر پیروز شوید، قطعا یک بیس خیلی خوب دارید.

 تروفی بیس در مقابل بیس هیبریدی

بسیاری از افراد تفاوت‌های میان تروفی بیس و بیس هیبریدی را نمی‌دانند. بنابراین در ادامه توضیح کوتاهی درباره‌ی این تفاوت‌ها خواهیم داد.

یک بیس هیبریدی می‌تواند برای به دست آوردن تروفی مناسب باشد، اما نه به اندازه‌ی یک تروفی بیس؛ اما مزیتی که دارد این است که می‌تواند از لوت یا منابع جمع آوری شده‌تان -به خصوص اکسیر- دفاع کند. بنابراین وقتی در لیگ‌های بالاتر هستید و می‌خواهید وضعیت خود را به ثبات برسانید، باید از بیس‌های هیبریدی استفاده کنید.

اگر می‌خواهید تروفی‌های زیادی به دست بیاورید و در سطح بندی‌ها بالاتر بروید، احتمالا بهتر است از تروفی بیس استفاده کنید که به سادگی باعث می‌شود تروفی‌های بیشتری در طول زمان کسب نمایید. البته در صورت استفاده از تروفی بیس احتمالا بسیاری از منابع خود را به عنوان طعمه یا تله در اختیار مهاجمین قرار خواهید داد.

در ادامه با چند طرح مناسب از تروفی بیس‌ها آشنا خواهید شد: (منظور از TH تاون هال یا Town Hall خواهد بود)

تروفی بیس TH6

اولین طرح دارای مسیر‌های باریکی است که باعث گمراهی دشمن خواهد شد. این اتفاق منجر به این می‌شود که عموم مسیر‌های ورودی از امنیت نسبتا مناسبی برخوردار باشند. همچنین تقاطع‌های موجود در این تروفی بیس سرعت نیرو‌های حریف را کاهش می‌دهد در حالی که خمپاره زن‌ها نیرو‌های مهاجم را با آسیب جدی رو به رو خواهند کرد:

طرح بعدی بخش سمت چپ را برای مقابله با نیرو‌های هوایی دشمن آماده کرده است:

تروفی بیس TH7

اولین طرحی که مشاهده خواهید کرد یک مسیر در بیرون مناطق محافظت شده ایجاد می‌کند که منجر به گمراه شدن نیرو‌های زمینی دشمن خواهد شد تا در تیررس بمب‌های غول پیکر یا Giant Bombs و ... قرار بگیرند. این موضوع در حالی اتفاق می‌افتد که تاون هال با دو لایه از دیوار محافظت شده تا به خوبی از حملات در امان باقی بماند.

همچنین محیط بیرونی بیس مهاجمین را مجاب می‌کند که یک مسیر عریض تر ایجاد کنند.

در طرح دوم مخزن‌ها از تاون هال دفاع خواهند کرد و از آنجایی که HP بالایی دارند می‌توانند به خوبی از تاون هال محافظت کنند.

تروفی بیس TH8

در طرحی که پیش رو دارید، با استفاده از مخزن‌ها سعی شده تا سرعت مهاجمین گرفته شود و فرصت مناسب برای نیرو‌های دفاعی فراهم گردد تا با مهاجمین مقابله کرده و آن‌ها را از پا درآورند.

طرح دوم با استفاده از مخزن اکسیر سیاه دشمن را گمراه می‌کند. چرا که در نگاه اول به دست آوردن آن به نظر ساده می‌رسد اما در عمل اینطور نیست.

تروفی بیس TH9

طرحی که پیش رو دارید یکی از شاهکار‌ها محسوب می‌شود. به این دلیل که حمله به این بیس از بخش پایینی کاملا بیهوده خواهد بود چرا که برای رسیدن به تاون هال باید سه لایه دیوار را پشت سر بگذارند که عملا کار بیهوده و تقریبا محالی به نظر می‌رسد.

حمله از بخش بالایی هم عموما به شکست منجر خواهد شد چرا که نیرو‌های مهاجم باید از همه‌ی مخزن‌ها عبور کنند که همه‌شان دارای HP قابل توجهی هستند و همچنین تله‌های زیادی هم در مسیر به چشم می‌خورد. استفاده از این بیس پیشنهاد می‌شود.

طرح بعدی می‌تواند در مقابل حملات Queen Walks و Queen Charge‌ ها به خوبی عمل کند. البته شاید همیشه پیروز نشود اما می‌تواند عملکرد مطلوبی از خود به جای بگذارد.

تروفی بیس TH10

در ادامه یک طرح مناسب از تروفی بیس را مشاهده خواهید کرد. بخش بیرونی باعث می‌شود که نیروی مهاجم به سختی بتواند راه نفوذ قابل توجهی به داخل پیدا کند و بخش سمت چپ هم دارای غافلگیری‌های قابل توجهی برای Queen Charge های احتمالی خواهد بود.

بیشتر مهاجمین مجبور خواهند شد که از بالا یا از سمت چپ به بیس حمله کنند که مستقیما به داخل تله خواهند افتاد. عموما چنین یک بیس این چنینی منجر به یک حمله‌ی تک ستاره یا حمله‌ای ناموفق خواهد شد.

شاید کیفیت تصویر طرح بیس بعدی آنچنان جالب نباشد، اما از لحاظ کیفیت دفاعی در سطح بسیار قابل قبولی قرار دارد. این تروفی بیس کار را برای هر نوع نیروی مهاجم برای رسیدن به هسته‌ی اصلی بیس دشوار خواهد کرد و منجر به حمله‌ی نیرو‌ها به ساخمان‌های نه چندان مهم اطراف تاون هال خواهد شد.

تروفی بیس TH11

بیس پیش رو در مقابل Queen Charge ها که این روز‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند به خوبی مقاومت نشان خواهد داد. بخش سمت چپ این بیس با برج‌های اینفرنو محافظت شده که تا مدت نسبتا مطلوبی مورد هدف Queen قرار نخواهد گرفت. بنابراین عموما نیرو‌های دشمن از نفوذ از این سمت خودداری خواهند کرد.

سمت راست هم در مقابل Queen Charge به خوبی عمل خواهد کرد چرا که نیرو‌های ضد هوایی در نقاطی قرار دارند که می‌توانند Healer ها را مورد هدف قرار دهد و از بین ببرد.

یکی دیگر از طرح‌های مناسب که می‌تواند هر ۴ تا ۸ دفاع یک بار منجر به کسب تروفی شود را در ادامه مشاهده خواهید کرد. این مقدار می‌تواند تروفی‌های از دست داده در دفاع‌های دیگر را به شما برگرداند:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی