ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

تیم قهرمان Dota 2 پردرآمدترین بازیکنان سال ۲۰۱۹ بوده‌اند

و پس از آن‌ها بازیکنان برتر فورتنایت

۰

اعضای تیم OG، که دو سال متوالی در مسابقات جهانی The International دوتا 2 موفق به قهرمانی شدند، پردرآمدترین بازیکنان ورزش‌های الکترونیکی سال گذشته بوده‌اند.

طبق آمار وب‌سایت esportsearnings.com، جسی وینیکا ملقب به «JerAx»، سباستین دبز ملقب به «Ceb» و توپیاس تاویتساینن ملقب به «Topson» با درآمد ۳ میلیون و ۱۶۳ هزار دلار در سال گذشته سه بازیکن اول لیست هستند. یوهان سانستین ملقب به «n0tail» با ۳ میلیون و ۱۵۵ هزار دلار در رتبه چهارم و آناتان فم ملقب به «ana» با ۳ میلیون و ۱۴۶ هزار دلار در رتبه پنجم قرار گرفته‌اند.

اعضای تیم OG این درآمد را از طریق قهرمانی در مسابقات اینترنشنال دوتا 2 به دست آورده‌اند. این مسابقات همواره به داشتن بزرگترین مقدار جایزه در میان همه تورنمنت‌ها و بازی‌ها معروف بوده و امسال هم این روند ادامه داشته است. مجموع جوایز مسابقات امسال بیش از ۳۴ میلیون دلار بود که OG با قهرمانی مقدار ۱۵ میلیون و ۶۲۰ هزار دلار آن را از آن خود کرد.

اما بقیه لیست ۱۰ بازیکن پردرآمد از بازیکنان فورتنایت تشکیل شده است. کایل گیرس‌دورف ۱۶ ساله ملقب به «Bugha» با قهرمانی در جام جهانی فورتنایت توانست مبلغ ۳ میلیون و ۶۱ هزار دلار به دست آورد که به عنوان بزرگ‌ترین جایزه در مسابقات فردی به شمار می‌رود. چهار عضو دیگر هم همگی بازیکنانی بودند که در جام جهانی فورتنایت عملکرد خوبی از خود نشان داده بودند.

در مجموع ۲۰۱۹ یکی از بزرگ‌ترین سال‌ها از نظر جوایز به شمار می‌رود. مجموعا ۲۱۴ میلیون و ۴۰۸ هزار دلار در ۴۶۲۲ مسابقه اهدا شده و ۲۳۴۴۶ بازیکن موفق به کسب پول از آن‌ها شده‌اند. اما لازم به ذکر است که میانگین جوایز دریافتی میان این بازیکنان تنها ۹۱۴۴ دلار و همچنین میانگین مجموع جوایز تورنمنت‌ها ۴۶۳۳۸ دلار بوده است. با توجه به روند صعودی مقدار این جوایز، بدون شک سال آینده هم می‌تواند رکورد امسال را بشکند.


بیشتر بخوانید:


تماشا کنید: ویجیاتو – بزرگترین جایزه تاریخ بازی های ویدیویی به چه کسی رسید؟


تماشا کنید: برنامه ویدیویی ویجیاتو – ماجرای جایزه‌های ۳ میلیون دلاری چیه؟

.کپی شد https://vgto.ir/26j

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...