ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

نگاهی به سریال دومینو – چرا باید دومینو را تحریم کنیم؟

قسمت اول و دوم

۱۵

این سریال که به تازگی وارد شریان‌های شبکه خانگی شده، توهین واضحی به مخاطب است. بهتر است که با حجامتِ این شبکه، بیش از پیش جلوی مسموم شدنِ قلب، کبد و معده‌مان را بگیریم. ویجیاتو را در نقد سریالِ دومینو، همراهی کنید.

نقد سریال دومینو

داستانی در این دو قسمت وجود ندارد. محمد صادق لواسانی به عنوان نویسنده و کارگردان (این روزها همه نویسنده و کارگردان شده‌اند) سریالی ساخته که هر قسمت (بدونِ احتساب تیتراژ اول و آخر) به سختی به پنج دقیقه می‌رسد؛ نمی‌دانم با چه رویی در قسمت دوم «آنچه گذشت» را در ابتدای سریال‌شان قرار داده‌اند. این زمانِ کم و نحوه ارائه، اولین توهین به مخاطبان است.

این سریال حتی از بدترین کارهای کوتاه هم بدتر است. نه خبری از شروع خوب و حساس‌برانگیزی هست و نه خبری از قصه‌ای مهم. باز هم مراسم عروسی، باز هم پیامکِ یک مزاحم به عروس (درست مثل سریالِ دل) و باز هم شک و تردیدِ زن و شوهرها به یکدیگر.

کپشنِ ابتدایی سریال واقعا مضحک به نظر می‌رسد وقتی از اتفاقاتِ واقعی حرف می‌زند. در جهان امروز واقعیات مهم و عمیقی رخ داده است و در کنارش، واقعیات مبتذل و سطحی هم کم نیست. محمد صادق لواسانی دقیقا دست روی واقعیات دسته‌ی دوم گذاشته و ظاهرا کارش را خیلی مهم تصور کرده است. همه‌ی واقعیاتی که سریال‌سازان ما را به خود درگیر کرده، دختر-پسر بازی‌های دهه‌ی هفتاد است و باید از این عقب‌گردِ خودشان شرمنده و خجالت‌زده باشند.

دیالوگ‌های بد و لوس‌بازی‌های تکرار شده سر تا تهِ این ده دقیقه را پر کرده است. پوسترِ این سریال به طور مجزا، کلیشه‌ای تهوع آور است. وجود سریال‌های بسیار سطحی و گاها سخیف در شبکه خانگی (متوسط‌های قابل دیدنش این ‌روزها کم‌تر شده‌اند)، صداو سیما و حتی سینما (که تولید کننده امثال مطرب‌ها و هزارپاها شده‌اند)، باعث شده عده‌ای به ساخت سریال‌ها و فیلم‌هایی شبیه به آنها در لولِ پایین‌تر رو بیاورند؛ یعنی کپی از کپی. سطحی در سطحی، بد در بد. جوانی پیش خودش می‌گوید وقتی منوچهر هادی دل می‌سازد و رکورد بازدید می‌شِکند، چرا من نسازم. اسمش را بجای رستا، روزا و بجای مهران، کامران می‌گذارم.

با ندیدنِ این سریالِ دمِ دستی از توهین به خودتان جلوگیری کنید و به بازی دومینوی «نابلدها» و «بی‌مسئله‌ها» خاتمه دهید.

.کپی شد https://vgto.ir/26r

15
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
8 نظرات
7 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
10 نویسندگان دیدگاه
مینا سهیلیMahsaSpecialistجبار علی نجارGregar آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Mahsa
مهمان
Mahsa

اتفاقا به نظرم حداقل بازی هاشون از اون همه بازیگر تو مانکن یا سریالای مسخره دیگه که چقدر هم کارنامه بلند بالایی دارن خیلی طبیعی تر و بهتره!!

جبار علی نجار
مهمان
جبار علی نجار

قسمت یک و دو این سریال رو دیدم و واکنشم به هر دو قسمت خیلی ساده و در فاصله ۱ دقیقه بود.

– سریال ساختن ۱۰ دقیقه، ۱ دقیقه اول و ۳ دقیقه آخر تیتراژ

قسمت دوم رو پلی کردم…

– تازه تو قسمت دوم آنچه گذشت هم گذاشتن :))

Gregar
مهمان
Gregar

جای تشکر داره از ویجیاتو که مقالاتش در حین احترام صریح و بی‌پرواست. نه مثل بعضی سایتهای دولتی که مطالبشون رو با چند روز تاخیر میزارن و چقدر هم ممیزی ها رو رعایت میکنن و از سبیل بعضی ها هم یه سره اویزونن که یه وقت نگن بالا چشمتون ابرویه. امیدوارم ویجیاتو همین راهشو ادامه بده به خفت اون سایتها نیفته. ممنون

Gregar
مهمان
Gregar

این vod ها دارن صنعت داغون سینما و تلویزیون تو ایران رو کلا بهش یه finisher میزنن که بره و دیگه برنگرده. سریال های شبکه خانگی همه رنگ تجاری گرفتن. ملت باید شعور داشته باشن که بعد از سریال هایی نظیر شاهگوش و شهرزاد و … اصلا سمت شبکه خانگی نرن.

سینا
مهمان
سینا

مگه ” مانکن ” و “عاشقانه” و “ممنوعه” توهین به مخاطب نبودن ؟؟ کاش فقط همین یکی بود !

Specialist
مهمان
Specialist

در صدر اینها سریال ریکاوری. را فراموش کردید

Arthas Menethil
مهمان
Arthas Menethil

این “سریال” رو نباید تحریم کرد باید آتیش زد

فرشید
مهمان
فرشید

فقط بگین از مانکن چند درجه بدتره؟

Aragorn
کاربر
Aragorn

نه تنها سریال دومینو بلکه کل نمایش خانگی رو باید تحریم کرد
از وقتی که VOD ها اومدن شبکه نمایش خانگی هم شده تلویزیون با این تفاوت که یه خواننده به سریال اضافه شده و کارگردان و تهیه کننده کل فامیلشون رو اوردن توی سریال

بهزاد
مهمان
بهزاد

لعنت به VOD ها، دزدهای کثیف بی آبرو انحصار طلب

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...