ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آموزش

چگونه تمام پایان‌های بازی Sekiro: Shadows Die Twice را ببینیم؟

استودیو فرام‌سافت‌ور به نظر می‌رسد گل کاشته و آخرین بازی ویدیویی توسط این کمپانی، تحسین اکثر منتقدین و طرفداران بازی‌های ویدیویی را برانگیخته. در این یادداشت قرار است نگاهی داشته باشیم بر چهار پایان بازی ...

رسول خردمندی
نوشته شده توسط رسول خردمندی | ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ | ۲۰:۳۳

استودیو فرام‌سافت‌ور به نظر می‌رسد گل کاشته و آخرین بازی ویدیویی توسط این کمپانی، تحسین اکثر منتقدین و طرفداران بازی‌های ویدیویی را برانگیخته. در این یادداشت قرار است نگاهی داشته باشیم بر چهار پایان بازی Sekiro: Shadows Die Twice و اینکه چطور می‌توانیم هر چهار پایان بازی را مشاهده کنیم.

این نکته بدیهی و کاملا واضح است این یادداشت حاوی اسپویلر و اطلاعاتی است که داستان بازی را افشا می‌کند. پس اگر تمایل دارید به تجربه‌تان از این بازی لطمه‌ای وارد نشود، از مطالعه بیشتر این مقاله جدا خودداری کنید.

برخلاف سایر بازی‌های فرام‌سافتور، بازی Sekiro: Shadows Die Twice شامل یک پایان بد است. سه پایان دیگر اما قابل تحمل‌تر خواهند بود. پایان‌های مختلف بازی Sekiro روی مدت زمانی که قرار است بازی را تجربه کنید و همچنین اینکه قهرمان بازی با چه غول‌آخرهایی روبه‌رو می‌شود نیز تاثیر مستقیم دارد. پس هر پایان مختلف صرفا به تماشای یک سکانس سینمایی و آزاد کردن تروفی خلاصه نمی‌شود.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice

پایان بد، شورا (Shura)

سریع‌ترین راهی که می‌توان بازی را به اتمام رساند و با صفحه تیتراژ انتهایی مواجه شد، در پایان شورا است. درست زمانی که شما تمام آیتم‌ها را برای مبارزه با جاودانگی کسب کرده و به قصر آشینا برمی‌گردید، این نکته را شاید متوجه شوید تمام بت‌هایی که حکم استراحت‌گاه را داشته‌اند، از کار میفتند. راه‌تان را به سمت سقف قصر باز کنید. سکیرو با مربی و استاد خودش، شینوبی Owl روبه‌رو می‌شود. اگر شما انتخاب کنید در رکاب استادِ سکیرو باشید، با انتخاب بد روبه‌رو خواهید شد. در این پایان، سکیرو از دریافت طلسم کورو محروم می‌شود. این آیتم در +New Game به کار می‌آید.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice

پایان غم‌انگیز  (اتمام جاودانگی در دنیای بازی)

دلتان می‌خواهد بدانید اگر با شینوبی Owl مخالفت کنید چه اتفاقی میفتد؟ اگر شما قصد داشته باشید جاودانگی کورو را متوقف کنید، پس جلوی استادتان می‌ایستید. پس از این انتخاب، سکیرو باید استادش را طی یک نبرد بسیار سخت شکست دهد. بعد از این ماجرا، سکیرو مجبور می‌شود ماجراجویی‌هایش را در چند منطقه دیگر نیز ادامه دهد تا به وضعِ اسفناکِ حاکم در جهان خاتمه دهد. این پایان به نوعی پایان غم‌انگیز نیز شناخته می‌شود که اغلب گیمرها با این پایان مواجه می‌شوند. همچنین در واپسین لحظات سکانس پایانی، بازوی مکانیکی سکیرو را خواهیم دید که باعث شده سر این پایان، تفاسیر مختلفی شکل بگیرد. آیا دنیای بازی در یک چرخه تکرار قرار دارد؟ جواب به این سوال را به خودتان واگذار می‌کنیم.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice

پایان نسبتا خوب (پاک‌سازی)

برای این پایان به نسبت خوب شما باید طرف کورو را بگیرید. سپس مراحل زیر را قدم به قدم انجام دهید تا این نوع پایان را تجربه کنید:

* به محل ایشین بروید. (سیگنال‌های دود بر بام‌های قصر آشینا را دنبال کنید) و به صورت پنهانی به مکالمه «ایشین» و «اما» با یکدیگر گوش بدهید.

* در کنار یک بت استراحت کنید و مجدد در اتاق ایشین، به مکالمه کورو با وی فال گوش بایستید.

* با «اما» درباره کورو صحبت کنید.

* استراحت کنید و دوباره با «اما» صحبت کنید.

* به بت Old Graves سفر کنید. کاراکتر «اما» در این بخش از نقشه حضور دارد. با وی صحبت کنید.

* به معبد مخروبه (Dilapidated Temple) بروید. با «اما» و «مجسمه‌ساز» صحبت کنید و سپس مکالمه این دو شخصیت را پنهانی گوش بدهید.

* با «اما» صحبت کرده و آیتم «زنگوله» را دریافت کنید.

* از زنگوله استفاده کنید و داستان را از این نقطه به بعد روی روال دنبال کرده تا از پایان نسبتا خوب بازی رونمایی شود.

بازی Sekiro: Shadows Die Twice

پایانِ «بازگشت» (بهترین پایان بازی)

اگر فکر می‌کنید دست پیدا کردن به پایان قبلی برای شما کاری به نسبت سخت است، باید بگوییم سخت در اشتباه هستید! هر چه باشد پایان «بازگشت»، بهترین اختتامیه بازی سکیرو است و از آنجایی هم که فرام‌سافت‌ور این بازی را ساخته، پس باید زحمت زیادی برای تماشای این پایان بکشید.

* آیتم کتاب مقدس (Holy Tome) را به فرزند الهیِ آب‌های جوانی هدیه بدهید. بعد از مبارزه با میمون‌های خلوت‌گاه داخلی (Inner Sanctum Idol) با این کاراکتر روبه‌رو می‌شویم. شما می‌توانید این آیتم را از معبد «سنپو» از طریق صحبت با راهبی که در هال اصلی ایستاده به دست بیاورید. البته اگر هنوز گنیچیرو را شکست نداده باشید. راه ساده‌تری نیز برای دستیابی به این آیتم وجود دارد. کتاب مقدس در استخر آبی که در نزدیکی Temple Grounds Idol وجود دارد، پنهان شده است.

* فرزند الهی به شما مقداری برنج می‌دهد. درجا آن را مصرف کنید تا متوجه بروز کسالت در دخترک بشوید. به نقطه‌ای دیگر از نقشه بازی سفر و مجدد برنج را مصرف کنید. یک بار دیگر نیز این پروسه را تکرار کنید تا در نهایت با مصرف سه مرتبه‌ای از این آیتم، فاز بعدی ماجرا شکل بگیرد.

* در پایین منطقه Shugendo Idol آیتم خرمالو (Persimmons) را خریداری کنید. احتمال دارد این آیتم را در طول گشت و گذار نیز پیدا کنید. خرمالوها را به فرزند الهی بدهید تا بیماریش بهتر شود. سپس فرزند الهی کمی برنج به کورو هدیه می‌دهد. این مقدار برنج را به دختر بچه برسانید.

* به خلوتگاه داخلی (Inner Sanctum Idol) سفر کنید. فرزند الهی باید به این بخش منتقل شده باشد. با وی صحبت کنید. او به سکیرو می‌گوید کتاب دیگری باید پیدا کند. این آیتم در غار کناریِ ورودی هال اصلی وجود دارد.

* این آیتم را به فرزند الهی بدهید. سپس او دو میوه منحصر به فرد را که مارهای عظیم الجثه از آنها مواظبت می‌کنند را طلب می‌کند.

* به اولین بت معبد سنپو سفر کنید. به سمت راست و سپس به سمت پایین بروید که یک دشمن در آنجا حضور دارد. از پشت به او خنجر بزنید و از فن Puppeteer نینجوتسو استفاده کنید تا او با استفاده از کایت پرواز کند.

* مرحله را ادامه دهید تا به سقف یک خانه برسید. شما یک درخت بزرگ خواهید دید که سکیرو قادر است با یک قلاب به آن دست پیدا کند. همین کار را انجام بدهید و مجدد با استفاده از کایت به سوی دیگر بپرید. در نتیجه این ماجراجویی، سکیرو میوه تازه را کسب می‌کند.

* به بت Riven Cave بروید و راه خودتان را به سمت پایین، درست بیرون آب‌های سمی باز کنید. کمی جلوتر از مکان دست‌فروش، یک غار وجود دارد. از این مسیر حرکت کرده و به سمت جلو بروید تا سر مار را ببینید. به سمت پایین و چپ بپرید. سپس با استفاده از نینجوتسوی Puppeteer رویِ میمون، حواس مار را پرت کنید. به سمت بالا قلاب بیندازید و به داخل ساختمان حرکت کرده تا میوه خشک شده را نیز به دست بیاورید.

* به پیش فرزند الهی برگردید و این آیتم‌ها را به وی بدهید. در کنار یک بت استراحت کنید تا این کاراکتر به شما آیتم اشک‌های یخ‌زده (Frozen Tears) را بدهد.

* خب کار شما تمام شد. مابقی قصه بازی Sekiro: Shadows Die Twice  را روی روال دنبال کرده تا بهترین پایان را تماشا کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • Roham BH
  Roham BH | ۱ آبان ۱۳۹۹

  عالی??????

 • محسن قربانی
  محسن قربانی | ۱۰ شهریور ۱۳۹۹

  برا پلاتینوم بازی لازم بود خیلی ممنون

 • محسن قربانی
  محسن قربانی | ۱۰ شهریور ۱۳۹۹

  ممنون مفید بود

مطالب پیشنهادی