ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

با ورود Tik 8 و ایرانتیک، انحصار فروش اینترنتی بلیت سینما شکسته شد

مدیرعامل تیکت: انحصار مافیای سینماتیکت تا حدی شکسته شد

۰

اگر از طرفداران سینمای ایران باشید، قطعا می‌دانید از زمان آغاز بلیت فروشی اینترنتی، انحصار این کار در اختیار سایت سینماتیکت بوده است؛ انحصاری که طی روزهای اخیر با ورود ایرانتیک و Tik 8 به این حوزه، «تا حدی» شکسته شد.

هفته گذشته بود که سایت ایرانتیک خود را به عنوان «اولین و جامع‌ترین سامانه فروش بلیت در شیراز و جنوب کشور» معرفی کرد. بعد از این اتفاق صفحه توییتر سایت تیکت هم اعلام کرد که کاربران می‌توانند از این به بعد بلیت‌های سینما را از این سایت هم خریداری کنند.

البته به نظر می‌رسد که کنار رفتن انحصار سینماتیکت کار چندان ساده‌ای نبوده و تیم تیکت یک و سال و نیم برای دریافت اجازه فروش بلیت فیلم به صورت آنلاین تلاش کرده است. علیرضا صادقیان مدیرعامل مجموعه نت‌برگ، چیلیوری و Tik 8 در صفحه توییتر خود در رابطه با این تلاش‌ها گفت:

با پیگیری ۳ ساله بویژه ۱.۵ سال گذشته حمید رستمی و دیگر بچه‌های خوب تیکت فروش بلیط سینما که در انحصار مافیای سینماتیکت است تا حدی شکسته شد و می‌توانید بلیط برخی سینماها را [از] tik8.com هم بخرید. امیدوارم که رانت و انحصار از این کشور و اکوسیستم استارتاپی رخت ببندد.
البته او در ادامه اضافه کرده که زیر ساخت فروش بلیت و گیشه سینما همچنان در دست سینماتیکت است و تنها فعلا API چند سینمای محدود در تهران باز شده است. مشخص نیست که چرا سینماتیکت توانسته برای این مدت طولانی انحصار فروش بلیت سینما را در اختیار خود داشته باشد. این در حالی است که پیش از این علی‌اصغر ترکیان، بنیانگذار و رئیس هیات مدیره سینما‌تیکت به هفته‌نامه شنبه گفته بود که آن‌ها برای پیشرفت احتیاج به رقیب دارند.
باید منتظر ماند و دید که ورود این سایت‌ها به حوزه فروش اینترنتی بلیت سینما زمینه‌ساز شرایط همکاری آن‌ها با نهادهای سینمایی مثل خانه سینما و جشنواره‌ فیلم فجر را هموار می‌کند یا این همکاری‌ها همچنان در انحصار سایت سینماتیکت خواهند ماند. کفتنیست پیش از این قرار بود خانه سینما نیز با راه‌اندازی سایت فروش آنلاین بلیت انحصار سینماتیکت را بشکند که علی رغم صحبت‌های مطرح شده این موضوع هیچ‌گاه رنگ واقعیت به خود ندید و این سایت راه‌اندازی نشد.
بیشتر بخوانید:

تماشا کنید: برنامه ویدیویی ویجیاتو – چرا پیدا کردن زیرنویس فارسی سخت شده؟

.کپی شد https://vgto.ir/2go

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...