ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

سینماتیکت در پاسخ به اتهام انحصارطلبی: پیش از این هم برای همکاری با سایت‌های فروش بلیت آماده بودیم

«در بازار سینما از لفظ مافیا زیاد استفاده می‌شود»

۰
انارگیفت

با آغاز فعالیت سایت‌های Tik 8 و ایرانتیک، انحصار سینماتیکت در زمینه فروش آنلاین بلیت سینما شکسته شده است. در زمان اعلام این خبر عده‌ای درباره کنار گذاشتن «مافیای سینماتیکت» صحبت کردند اما «پیمان انوشه» مدیر مارکتینگ سینماتیکت به ویجیاتو می‌گوید که آن‌ها پیش از این هم برای آغاز همکاری با سایت‌ها آماده بودند.

انوشه به ویجیاتو می‌گوید که مقاومتی از سمت سینماتیکت برای آغاز همکاری با سایت‌هایی همچون Tik 8 وجود نداشته و در واقع زیرساخت‌ها برای این همکاری آماده نبوده‌اند:

شرایط برای آغاز همکاری فراهم نبود. البته ما امسال با گروه‌های دیگر هم همکاری کرده‌ایم که در آینده بیشتر از آن‌ها خواهید شنید.

باید در نظر گرفت که تعداد سینماهایی که در سایت‌هایی مثل Tik 8 و ایرانتیک حضور دارند، هنوز خیلی کم هستند و تعداد آنها گاهی به انگشتان یک دست هم نمی‌رسد. البته طبق گفته‌های انوشه هیچ محدودیتی از سمت سینماتیکت اعمال نشده و موضوع از جای دیگری آب می‌خورد:

همان‌طور که ما با تمام سینماها مذاکره کردیم، آن‌ها هم باید این کار را انجام دهند و این موضوع ربطی به سینماتیکت ندارد. یک پروسه است که باید به تدریج تکمیل شود.

گفتنیست سینماتیکت API فروش بلیت سینما را در اختیار دیگر سایت‌ها قرار داده و کماکان عده‌ای بر این باور هستند که با این حساب، کلیت مساله فروش بلیت سینما در دستان یک مجموعه قرار دارد.

«علیرضا صادقیان» مدیرعامل مجموعه iiventures، پیش از این با اشاره به «مافیای سینما تیکت» از آغاز فروش بلیت سینما در Tik 8 گفته بود. در پاسخ به صحبت‌های صادقیان، انوشه گفت که استفاده از چنین عباراتی در بازار سینمای کشور عادت شده است:

در هر بخش از بازار سینما زیاد از واژه «مافیا» استفاده می‌شود اما سینماتیکت قطعا یکی از آن‌ها نیست و همیشه کار خود را بدون هیچ حاشیه‌ای انجام داده است.

اگر طبق گفته‌های پیمان انوشه شرایط برای فعالیت سایر سایت‌ها در حوزه فروش بلیت سینما فراهم باشد، مانعی برای رقابت آن‌ها با سینماتیکت باقی نمانده است. البته این سایت طی چند سال فعالیت موفق خود در زمینه فروش بلیت همکاری نزدیکی با ارگان‌های سینمایی و جشنواره‌های سینمایی داشته و در کوتاه مدت، رقابت با آن کار بسیار دشواری خواهد بود. وقتی از انوشه در مورد این که آیا از نظر او روزی این رقابت جدی خواهد شد پرسیدیم او این گونه پاسخ داد:

فعالیت در حوزه فروش بلیت سینما چارچوب‌های مختص به خودش را دارد. ما سعی می‌کنیم که همچنان بهترین و بزرگترین باقی بمانیم ولی همچنان از رقیب هم استقبال می‌کنیم زیرا به هر حال وجود رقبا باعث پیشرفت ما هم خواهد شد.

در هر صورت وجود گزینه‌های متعدد برای خرید آنلاین بلیت و به وجود آمدن فضای رقابتی به نفع طرفداران سینما و حتی تولیدکنندگان فیلم‌ها خواهد بود. استفاده از روش‌های نوین می‌تواند هم به پر شدن سالن‌های سینما کمک کند و هم هزینه دیدن فیلم را پایین آورد. اتفاقی که شرط اصلی آن فراهم بودن بستر برای رقابت سالم میان این وب‌سایت‌ها است.

بیشتر بخوانید:

تماشا کنید: برنامه ویدیویی ویجیاتو – چرا پیدا کردن زیرنویس فارسی سخت شده؟

.کپی شد https://vgto.ir/2gs

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...