ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

باکس آفیس: فروش فیلم سونیک به ۲۰۰ میلیون دلار رسید

آن هم فقط در ده روز

۰

در حالی که انتظار می‌رفت فیلمِ جدیدِ هریسون فورد از پسِ سونیک (Sonic The Hedgehog) بربیاید اما در نهایت این سریع‌ترین خارپشت دنیا بود که با اختلافی نه چندان زیاد برای دومین هفته متوالی توانست رتبه نخست باکس آفیس را به خودش اختصاص بدهد.

با توجه به گزارش The Hollywood Reporter سونیک در دومین آخرِ هفته اکرانش ۲۶.۳ میلیون دلار (۳۵ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته) فروخت و فروش کلی‌اش در آمریکای شمالی را به ۱۰۷ میلیون دلار رساند. با احتساب ۹۷ میلیون دلاری که فیلم از بقیه کشورها به دست آورده، سونیک حالا فیلمی ۲۰۰ میلیون دلاری است و این موفقیت در حالی به دست آمده که تنها نه روز از اکران سونیک می‌گذرد.

از طرفی این فیلم در کشور ژاپن (جایی که سونیک متولد نشده) هنوز اکران نشده است و پارامونت برنامه دارد تا سونیک را ماه آینده به سینماهای ژاپن بیاورد. چین هم به عنوان دومین بازار بزرگ سینما می‌تواند تاثیر زیادی روی افزایش فروش سونیک بگذارد اما نکته اینجاست به خاطر ویروس کرونا سینمای‌های این کشور تعطیل شده و بعید به‌نظر می‌رسد فیلم فعلا در این کشور اکران شود.

اما از سونیک که بگذریم در رتبه دوم باکس آفیس این هفته فیلمِ گران قیمت Call of the Wild دیده می‌شود که با این شروع، شاید همان سرنوشتی که Dolittle دچارش شد در انتظارش باشد. Call of the Wild افتتاحیه‌ای ۲۵ میلیون دلاری را در آمریکای شمالی تجربه کرد و با احتساب ۱۵.۴ میلیون دلاری که فیلم در بازار جهانی به دست آورده، فروش کلی‌ Call of the Wild در هفته اول اکرانش ۴۰ میلیون دلار بوده است.

با توجه به اینکه Call of the Wild با بودجه‌ای ۱۳۵ میلیون دلاری ساخته شده، رقیبی کودک پسند مثل سونیک را پیش‌رویش می‌بیند و از دو هفته آینده هم انیمیشن جدید پیکسار واردِ گودِ رقابت می‌شود احتمال اینکه ساخته جدید فاکس/دیزنی بتواند هزینه‌اش را برگرداند آن‌قدرها بالا نیست. Call of the Wild که الهام گرفته از رمانی با همین نام است، داستان گم شدنِ سگی و آشنایی او با یک پیرمرد را روایت می‌کند.

در بین فیلم‌های قدیمی‌تر جدول Birds of Prey با ۷ میلیون دلاری که در این آخر هفته فروخت، رتبه سوم را به دست آورد و فروش کلی‌اش در آمریکای شمالی را هم به ۷۲ میلیون دلار رساند. فروش جهانی فیلم تاکنون ۱۷۲ میلیون دلار بوده و احتمالا به زودی ۲۰۰ میلیون دلار رد می‌کند، نسبت به بودجه ۸۴ میلیون دلاری آن‌قدرها بد نیست ولی مشخصا برادران وارنر از هارلی کویین انتظار بیشتری داشتند.

فروش آخر هفته فیلم‌ها، از ۲۱ تا ۲۳ فوریه (۲ اسفند تا ۴ اسفند)

  1. Sonic the Hedgehog – فروش: ۲۶.۳ میلیون دلار
  2. The Call of the Wild – فروش: ۲۵ میلیون دلار
  3. Birds of Prey – فروش: ۷ میلیون دلار
  4. Brahms: The Boy II – فروش: ۶ میلیون دلار
  5. Bad Boy for Life – فروش: ۵.۹ میلیون دلار
  6. 1917 – فروش: ۴.۴ میلیون دلار
  7. Blumhouse’s Fantasy Island – فروش: ۴.۲ میلیون دلار
  8. Parasite – فروش: ۳.۱ میلیون دلار
  9. Jumanji: The Next Level – فروش: ۳ میلیون دلار
  10. The Photograph – فروش: ۲.۵ میلیون دلار

بیشتر بخوانید:

.کپی شد https://vgto.ir/30b

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...