ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

۹ بازی خنده‌دار برای زمانی که کاری برای انجام دادن ندارید

بازی خنده‌دار بر هر درد بی‌درمان دواست

۱۶
انارگیفت

شاید شهرهای کشور به صورت رسمی قرنطینه نشده باشند، اما بسیاری از ما تصمیم گرفته‌ایم در خانه بمانیم و تا جای ممکن از ویروسی که این روزها به جان جهان افتاده فاصله بگیریم. به همین خاطر، احتمالا کم پیش نمی‌آید که در طول روز کاری برای انجام دادن نداشته باشیم و از سوی دیگر فشار روانی کل ماجرا هم دست از سرمان برنمی‌دارد و دیگر حسابی استرس‌آور شده.

اما خوشبختانه هم برای بیکاری و هم برای رفع استرس، راهکارهای مختلفی وجود دارد و ما هم به عنوان افرادی که پاسخ تمام مشکلات را در بازی‌های ویدیویی جستجو می‌کنند، تصمیم گرفتیم چند بازی شدیداً خنده‌دار را معرفی کنیم که باعث می‌شوند برای حداقل چند ساعت در روز، فارغ ز هیاهوی جهان به زندگی عادی ادامه دهید.

South Park: The Stick of Truth

چی هست؟ یک سریال انیمیشنی و تلویزیونی که توسط یوبیسافت به یکی از بهترین اقتباس‌های ویدیوگیمی از فرنچایزی در مدیوم دیگر تبدیل شده

چرا خنده‌داره؟ این بازی تقریباً مراعات هیچ‌چیز و هیچکس را نکرده است. درست مثل سریال اصلی، سازندگان این بازی هم ابایی از دست گذاشتن روی مسائل جنجالی و به سخره گرفتن آن‌ها نداشته‌اند. اما مهم‌تر از این، توانایی سازندگان در القای حس حضور در جهان South Park است. تمام کاراکترهای محبوب این سری انیمیشنی در بازی حضور دارند و تمام ابعاد بازی را هم تحت تاثیر قرار داده‌اند.

نکته جالب اینکه طنز بازی فقط در روایت داستان نیست و سازندگان توانسته‌اند خسته‌کننده‌ترین المان‌های بازی نقش‌آفرینی -مانند پرک‌ها، مکانیک‌ها و کات‌سین‌ها- را به مشخصه‌هایی از بازی تبدیل کنند که شما را به قهقهه با صدای بلند وا می‌دارند. باید افزود اگرچه این بازی یک نسخه دنباله به نام The Fractured But Whole هم دارد، اما در آن نسخه پوچ‌گرایی سازندگان به بیشترین میزان رسیده و همین باعث شده دیگر برای هرکسی خنده‌دار نباشد. اما در تجربه نسخه ابتدایی تردید نکنید.

Deadpool

چی هست؟ یک بازی شوتر-اسلشر سوم‌شخص براساس شخصیت خل و چل دنیای کمیک

چرا خنده‌داره؟ ددپول همواره یکی از کمدی‌ترین شخصیت‌های دنیای مارول بوده و همین طنز احمقانه راهش را به بازی Deadpool سال ۲۰۱۳ هم باز کرده است. باورش سخت است، اما سازندگان این بازی توانسته‌اند تمام ویژگی‌های برجسته ددپول که او را به کاراکتری محشر تبدیل می‌کنند را برداشته و همگی را در یک شوتر-اسلشر شدید سرگرم‌کننده جا دهند.

گذشته از مکانیک‌های گیم‌پلی که آنقدر سرگرم‌کننده هستند که تا پایان بازی نگه‌تان دارند، این نویسندگی بازی بوده که Deadpool را به یکی از خنده‌دارترین بازی‌های تمام دوران تبدیل کرده. از اظهار نظرهای احمقانه ددپول در مورد مسائل مختلف گرفته، تا خودستایی دروغینش و شکستن دیوار چهارم و مکالمه مستقیم با گیمر، لحظه لحظه این بازی باعث خیس شدن شلوارتان خواهد شد. راستی این را هم اضافه کنیم که نولان نورث (صداپیشه شهیر صنعت گیم که بیشتر به خاطر صداگذاری نیتن دریک در Uncharted می‌شناسیمش) صداگذاری ددپول را برعهده داشته و به راحتی ترکانده!

The Stanley Parable

چی هست؟ یک شبیه‌ساز قدم زدن محشر

چرا خنده‌داره؟ The Stanley Parable تمام تلاشش را می‌کند تا به شما بگوید که هیچ اختیاری از خودتان ندارید و تمام تصمیماتی که در جریان بازی اتخاذ می‌کنید، صرفاً چیزیست که راوی بازی از پیش برنامه‌ریزی کرده. ذات کمدی این بازی اندکی با دیگر بازی‌های لیست‌مان تفاوت دارد و آنچه شما را به خنده وا می‌دارد، میزان توهینی است که راوی به مخاطب می‌کند.

روایت داستان بازی با شکستن دیوار چهارم آنقدر ماهرانه انجام می‌شود که حتی کژوال‌ترین بازیکنان هم خیلی زود دیگر نمی‌توانند از بازی کردن دست بکشند. در اکثر بازی‌های کمدی، المان هجو در نویسندگی و پیرنگ ظاهر می‌شود. در Stanley Parable المان هجو خود شمایید!

سری Portal

چی هست؟ یک بازی اول‌شخص معمایی راجع به آزمایشگاهی که از شما به عنوان سوژه آزمایشی در زمینه ایجاد پورتال از نقطه‌ای به نقطه دیگر استفاده می‌کند

چرا خنده‌داره؟ این بازی میزبان یکی از بهترین کاراکترهای تاریخ بازی‌های ویدیویی است. این کاراکتر، یک کامپیوتر روانی است که در هر موقعیتی، بازیکن را به سخره و بازی می‌گیرد. شخصیتی که درباره‌اش صحبت می‌کنم Glados نام دارد و یک هوش مصنوعی انتقام‌جو است که خیلی خلاصه، پازل‌های بسیار دشوار پیش پایتان قرار می‌دهد، شما را هیولا می‌نامد، درباره کیک دروغ می‌گوید و درباره دانش آواز می‌خواند. عجیب است، می‌دانم، اما کلمه به کلمه‌اش حقیقت دارد. بعد از اتمام نسخه اول، حتما به سراغ نسخه دوم Portal هم بروید که همه‌چیز را به سطحی تازه از نبوغ رسانده و به همان اندازه که پازل‌هایش دشوارتر شده، کمدی‌تر هم شده.

Surgeon Simulator

چی هست؟ یک شبیه‌ساز جراحی که شبیه همه‌چیز هست جز شبیه‌ساز

چرا خنده‌داره؟ برای توضیح چرایی خنده‌دار بودن Surgeon Simulator لازم نیست زیاد وارد جزییات شویم. فقط در این حد بدانید که در هر مرحله، موظف به جراحی یک بیمار بخت‌برگشته هستید و هیچ خط قرمزی هم برای شیوه جراحی در نظر گرفته نشده. این یعنی برای برداشتن ابروی بیمار، نه‌تنها چشمش را کور می‌کنید، بلکه دنده‌هایش را هم می‌شکنید و قلبش را از بدن خارج می‌کنید و شاید موبایل‌تان هم درون بدنش جا بماند.

توضیح بیشتری لازم نیست، هست؟

Untitled Goose Game

بهترین بازی های کوتاه

چی هست؟ شبیه‌ساز مردم‌آزاری

چرا خنده‌داره؟ اگر گاهی قبل از خواب با خودتان فکر می‌کردید که ای کاش می‌توانستید یک غاز مردم‌آزار باشید، جای نگرانی نیست و این آرزوی دیرینه بالاخره به واقعیت تبدیل شده. Untitled Goose Game شما را در نقش یک غاز از خدا بی‌خبر قرار می‌دهد که در انبوهی از مراحل مختلف، باید بهینه‌ترین و خارج از چارچوب‌ترین روش‌های ممکن را برای مردم‌آزاری بیابد.

Saints Row IV

چی هست؟ یک بازی جهان‌باز و سندباکس شبیه به GTA، ولی خیلی احمقانه‌تر، خیلی خیلی احمقانه‌تر

چرا خنده‌داره؟ در نگاه نخست Saints Row IV شبیه به عنوانیست که اجازه می‌دهد با یک سلاح لیزری، کله مردم را آنقدر بزرگ کنید که بترکند. اما وقتی زمان بیشتری را صرف تجربه گیم‌پلی بازی می‌کنید، متوجه می‌شوید Saints Row IV درباره تبدیل شدن به رییس جمهور آمریکا، کلاه‌برداری، مقابله با هجوم بیگانگان و البته بزرگ کردن کله مردم به حدیست که بترکند.

سری Overcooked

چی هست؟ یک بازی کوآپ و چندنفره راجع به آشپزهایی که نه فقط دوتا، بلکه چهار تا شده‌اند و بقیه‌اش را خودتان می‌دانید

چرا خنده‌داره؟ در جهان این بازی، یک نفر تصمیم گرفته عجیب‌ترین جاهای ممکن را برای آشپزی انتخاب کند و سپس چهار آشپز (که یکی از یکی احمق‌تر هستند) را مسئول اداره آن‌ها کرده. به این ترتیب، در حالی که عمدتاً در آشپزخانه‌هایی متحرک جابه‌جا می‌شوید و باید در اوج ناامیدی با سه دوست دیگرتان همکاری کنید، قادر به خرد کردن مواد غذایی، پختن‌شان و سروشان به مشتریانی هستید که چندان حوصله به خرج نمی‌دهند و انتظار دارند سفارش‌شان دو دقیقه‌ای به دستشان برسد.

و مهم نیست با چه افرادی به پای تجربه بازی می‌نشینید، همیشه یکی از دوستان‌تان هیچ ایده‌ای از ماجرا ندارد و معمولاً همه‌چیز را به آتش می‌کشد.

Gang Beasts

چی هست؟ کشتی فرنگی بدون هیچ قاعده فیزیک

چرا خنده‌داره؟‌ Gang Beast به شما و دوستان‌تان این فرصت را می‌دهد که در لوکیشن‌هایی بس عجیب، از پشت کامیون‌های در حال حرکت گرفته تا پشت بام یک آسمان‌خراش، به جان همدیگر بیفتید و هدف اصلی، معمولاً پرت کردن بقیه بازیکنان از روی پلتفرم‌هاست. این روند اینقدر ادامه پیدا می‌کند تا تنها یک نفر یا یک تیم روی پلتفرم باقی بماند. آنچه بازی را شدیدا احمقانه کرده، عدم پیروی‌اش از قوانین فیزیک است و باید با کاراکترهایی بسیار شل و پل و خسته، با بقیه کشتی بگیرید و خیلی از اوقات کنترل اتفاقی که دارد روی صفحه می‌افتد کاملاً دست شما نیست.

.کپی شد https://vgto.ir/34d

16
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
9 نظرات
7 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
11 نویسندگان دیدگاه
parhammahmoudiفرشادm.n1383141Game YearAmirpooyan آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
parhammahmoudi
مهمان
parhammahmoudi

برین با برنامه لاکی پچر بازی هایتان را بینهایت کنید بینهایت نمیشود اما پول یه زره یا چیز های دیگر را رایگان دریافت میکنید

فرشاد
مهمان
فرشاد

بازی Goat Simulation هم خنده داره.سیستمش شبیه بازی Untitled Goose Game هستش.

m.n1383141
کاربر
m.n1383141

دمتون گرم
gang beast
واقعا برای مدتی مخصوصا اگه چند نفر باشید ک با هم بازی کنید عالیه
ممنون از سایت خوبتون

میثم
مهمان
میثم

اینترنت دوباره ملی شد تهران پیشگامان از ساعت سه صبح ملی شد

Game Year
مهمان
Game Year

سلام

بازی portal اصلا خنده دار نیست البته بعضی از دیالوگ ها خنده دارن ولی خیلی کم هستن

deadpool سره صحنه سقوط از خنده شکم درد گرفتم :))

Amirpooyan
مهمان
Amirpooyan

لینکی دارید از این بازی؟

Game Year
مهمان
Game Year

سلام

۲ تا سایت پایین معرفی کردم برای دانلود بازی کرکی
ولی اینم لینک بازی هایی که نام بردم

لینک بازی portal 2
https://repack-games.com/portal-2-free-download/

لینک بازی portal 1
https://repack-games.com/portal-free-download/

لینک بازی deadpool
https://igg-games.com/deadpool-107514447-pc-free-download.html
البته این سایت فیلتر هست و باید با فیلترشکن وارد بشی و لینک های google drive سالم هستند

iShadow
مهمان
iShadow

اینا برای چه چه پلتفرمی هستن؟! 😐

appa-
کاربر
appa-

deadpool بازی کنین که واقعا خنده دار گیمپلی خوبی ھم دار

Amirpooyan
مهمان
Amirpooyan

سلام خیلی خیلی بهتر بود لینکی هم از بازیها قرار می‌دادید.

Game Year
مهمان
Game Year

من از سایت igg-games.com و repack-games.com استفاده می کنم
هر بازی ای اگر کرک شده باشه توی یکی از این دو سایت هست

Arya khafan
کاربر
Arya khafan

خیلی ممنون مطلب عالی بود
من خودم بازی overcooked هم ۱ و هم ۲ رو بازی کردم خیلی گیمپلی جذاب و باحالی داره مخصوصا دو نفرش خیلی خوبه و خیلی هم خنده دار

PARSA07GH
کاربر
PARSA07GH

سلام بیداری؟

YasinKam
مهمان
YasinKam

😂

YasinKam
مهمان
YasinKam

مرسی ممنون که این پست رو ساختین. واقعا از لحاظ روحی به اینجور بازی ها نیاز دارم

m.n1383141
کاربر
m.n1383141

واقعا دمشون گرم

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...