ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

نقد سریال هم‌گناه – یکی بگه جرم من چیه

نگاهی به قسمت اول و دوم

۵۷
انارگیفت

اولین تجربه‌ مصطفی کیایی در سریال‌سازی برای شبکه‌ی تقریبا طلسم شده و بدنامِ خانگی، “روی هم رفته” تجربه‌ی بدی نیست، اگرچه خبری از ایده‌‌ای بخصوص (بر اساس طرحی از چیترا نادری با عنوان علی کوچکی) یا فضاسازیِ متفاوتی نیست. شهر همچنان شهر تهران است و آدمها همگی برایمان آشنا هستند. این فیلمساز که نویسنده نود درصد کارهایش بوده، این‌بار نیز در کنار کسوت تهیه‌کنندگی و کارگردانی، کار را نیز، شخصا به عهده داشته است. با در نظر گرفتنِ سابقه‌ی این کارگردان، باید دید این «همه فن حریف بودنِ» کیایی، این بار چگونه سرانجامی را برای این سریال رقم می‌زند. ویجیاتو را در نقد سریال هم‌گناه همراهی کنید.

از اولین سرنخ ها

نقد سریال هم‌گناه

به طور کلی سریال هم‌گناه با عنوانی جالبِ توجه(اگر با تکرار آن در دیالوگ‌ها به گَند کشیده نشود- به قدری عبارت مانکن را در سریال مانکن شنیدیم که عنوان از دهان افتاد) در مقایسه با دیگر سریال‌های شبکه‌ی خانگی شروع بهتری دارد اگرچه در اجرا همچنان در این دو قسمت، چیزی شبیه بقیه است و تنها در یکی دو صحنه، کار حسی خوبی با ما می‌کند؛ صحنه‌ی ابتدایی و صحنه‌ی ملاقات پدر و پسر. مصطفی کیایی طبق منشِ همیشگی‌، برادرش محسن کیایی(در نقش آرمان) را که انگار از دل فیلم‌های سابقش از جمله «فاجعه‌‌ مطرب» بیرون کشیده شده، به این سریال تزریق می‌کند تا این بازیگرِ درشت جثه همچنان برای مخاطب مزه‌ بپراند؛ چیزی شبیه به بهرامِ سریال مانکن با بازی فرزاد فرزین. امیدوارم در ادامه، کیاییِ بازیگر به بلایِ فرزینِ خواننده دچار نشود.

اکثر بازیگران سریال نیز عینا شبیه به همیشه‌شان هستند. در این میان دو زوج سینمایی یعنی رویا تیموریان- مسعود رایگان و افسای چهره آزاد-شاهرخ فروتنیان جزو تیم بازیگری هستند که اولین زوج نام برده در داستانِ فیلم، خواهر و برادرند.

در این میان پرویز پرستویی از باقی، بیشتر و بهتر به چشم می آید بخصوص بخاطر گریم و لباسش. او کاراکتر نسبتا متفاوتی در فیلمنامه دارد اما مگر نگاه و صدای به جا مانده از حاج کاظمِ آژانس شیشه‌ای می‌گذارد او تمام و کمال یک فریبرز صبوری باشد.

به نظر می‌آید که سبک بازی پرویز پرستویی را می‌توان به دو لحنِ کمدی و جدی تقسیم کرد؛ او به وقت جدی بودن یکجور و به محض کمدین شدن، یکجور است و از این دو حالت خارج نیست. به عبارت بهتر او یا همان کاراکتر رضا مثقالی معروف به رضا مارمولک است یا پدر لیلا در سریال خاک سرخ و لاغیر. در هر صورت بازی او جذابیت های خاص خودش را دارد البته تا وقتی وارد دایره ابتذال و مطربی نشده است؛ خطایی بس بزرگ برای یک بازیگر باسابقه.

نقد سریال هم‌گناه

خلاصه اینکه با دیدن جمعی از بازیگران مطرح، فورا انتظارات عجیبی پیدا نکرده و فکر نکنید خبری شده است. در واقع خبرهای خوب مال وقتی ست که این حجم از بازیگران در کیفیت کار موثر باشند. در مطالب بعدی حتما میزان کیفیت بازیگری ها بررسی می‌شود.

ماجرای سریال بر محور شخصیت اصلی یعنی فریبرز صبوری می‌چرخد؛ یک پلیس-کاراگاه با گریم آل پاچینویی. او متعلق به خاندانِ طول و طویل صبوری‌ها است که فریده با بازیِ خوب رویا تیموریان تک‌خواهرِ او و فرید(مسعود رایگان) و فرهاد(مهدی پاکدل) برادرانش هستند. اینطور که به نظر می‌آید همگی به سبک سریال قدیمی‌ترِ همسایه‌ها، در یک ساختمان واحد زندگی می‌کنند که خب این ایده کار تصویربرداری را راحت‌تر کرده است. اگرچه همچنان مشکلات وجود دارند.

در یکی از صحنه‌ها وقتی خارجی-روز است، دایی و مادر به پاسگاه پلیس و به سراغ پسرِ هرزه‌ی خانواده یعنی آرمان میروند اما وقتی به خانه می‌رسند صحنه خارجی- شب است. مگر چقدر طول کشیده؟! این موضوع در کنار اجرای بدِ فرار پر از معطلی پرویز و رفقایش از دست پلیس، نشان از دقتِ نه چندان کافیِ منشی صحنه، کارگردان و دیگر عوامل دارد. پرویز و دیگر خلافکارها صدای آژیر پلیس را به وضوح می‌شنوند اما گویا نیاز دارند پسربچه بیاید درِ ماشین را باز کند و به آنها بگوید «پلیس اومده» تا از جایشان جُم بخورند. فرارشان در قاب‌های بسته شلخته نیز بر این امر بیفزایید. این نوع پرداخت، اجراهایی سست و نه چندان قوی را در مبحث دزد و پلیسی سریال خبر می‌دهد.

سریالی که تم اصلی‌اش روی همین موضوعات بنا شده است و امیدوارم روال کارش همچون سریال‌های نهنگ آبی یا مانکن به خزعبلات نکشد. از طرفی آنچه اهمیت دارد وجود “حداقل” عطف‌هایی است که در فیلمنامه جاسازی شده‌اند و می‌توانند عامل محرکه‌ای برای دیدنِ ادامه‌ی سریال باشند. به هر حال بحث تقابل و جدایی یک پدر و پسر می‌تواند کلیشه‌ای باشد که از رونق نمی‌افتد.

نقد سریال هم‌گناه

تنها عامل جذابیت سریال تا به اینجای کارش نیز همین حس‌های تردید، ترس و تقابل میان یک پدرِ منتظر و غمگین و یک پسرِ رم کرده اما ظاهرا کمی احساسی و شکننده است. البته باز هم متاسفانه خبری از جزئیات در این بین نیست و بخشی از احساسات پدرانه فریبرز صرفا روی وایت بورد نوشته می‌شود و حس انتظارش در این پا و اون پا کردن و نگاه کردن چندباره به ساعت دیواری خلاصه می‌شود. ما با مصادیق تصویری قابل توجهی روبرو نیستیم.

مدت زمان سریال هم گناه مانند اکثر سریال های ایرانی، با سوار شدن و پیاده شدن از ماشین یا رفتن از این سرِ اتاق به آن سرِ اتاق پر می‌شود اما صرفِ پرداخت به جزییات تصویری نمی‌شود و چه حیف. حتی فلش بک ها نیز فارغ از جذابیت و جزییات هستند و بدترین بازی نیز به جوانی پروز پرستویی (که توسط پسرش انجام شده) تعلق دارد. به قدری این بازگشت به گذشته ها بد هستند که پیش خودمان می گوییم کاش کارگردان، تصویرسازی عشق سابق لیلی و فریبرز را به تخیلات خودمان می‌سپرد.

بارها برای همگی ما ثابت شده که حضور بازیگران مطرح ابدا نمی‌تواند بدون وجود فیلمنامه‌ای خوب، اثری را نجات دهد. هنوز نمی‌توان درباره این سریال نظر قطعی داد که کار به کجا می‌انجامد اما هم‌اکنون که در حال نوشتنِ این مطلب هستم می‌توانم تمامی کاراکترها را در یک خط توصیف کنم تا به تک‌بعدی بودنشان پی ببریم. پرویز (حبیب رضایی) خلافکاری بوده که برادر زنِ فریبرز است رضایی برای بار چندم با پرستویی همبازی می شود و امیدوارم این سریال قدمی اگر رو به جلو نبود حداقل مایل ها از این انتظار ما دور نباشد.

نقد سریال هم‌گناه

فریبرز یک پلیس است که غمِ دوری فرزند دارد، بدونِ اینکه در چالش کلیشه ای اما مهم میان “انجام وظیفه” یا “احساس شخصی” قرار بگیرد به راحتی دست به معامله می‌زند. کاش می دیدیم که در این باره کمی با خودش کلنجار می‌رود.

نحوه‌ معرفی این پلیس نیز چندان جذابیتی ندارد و ما با یک ماموریتِ جالب توجه روبرو نیستیم. اصلا فضای پلیسی سریال زیادی غم‌گرفته، سرد و بدون اکشن است و اوج اکشنِ سریال هم همان بگیر و ببند دزد و پلیس بود که شرحش رفت. ماجرای تیراندازی او وسط خیابان هم کمی نچسب است. آیا یک پلیس کارکشته و معروف ماشینش را بخاطر حرف صدمن یه غاز یک جاعل متوقف میکند؟ و سپس بدون اندکی تامل، دست به شلیک مستقیم به سمت یک موتورسوار ناشناس میزند؟ آن هم درست در کنار مجرمی در بغل دست خودش؟ هدف صحنه ایجاد یک عافلگیری جالب است که در اجرا با نمایشی ضعیف همراه می شود و به قیمت دست و پاچلفتی نشان دادن پلیس.

تیپ های تک بعدی دیگر را نیز میتوان به همین ترتیب نام برد. رویا تیموریان یک مادرِ حرص‌بخور است (انصافا بانمک هم حرص می خورد) و زنان دیگر نیز در همین حد و اندازه. نسرین (افسانه چهره آزاد) همسر فریبرز رسما کاراکتر مهمی تا به اینجا نیست و ما حتی واکنش اولیه او نسبت به جمله شوهرش “پیمان پسرم رو دیدم” را در کادر نداریم. دوربین روی فریبرز است و روی او هم به طور تصنعی باقی می ماند و تاکید بیجا می کند. حدس نزدیک به یقینم این است که وضع این زنان تا آخرِ سریال به همین منوال باقی می‌ماند. وضع دختران جوان سریال از آنها هم کلیشه‌ای‌تر است. چه دختران خانواده صبوری و چه دختران بزرگ شده در فقر.

معرفی کاراکترها عمدتا بدون نقطه‌گذاری دقیقی صورت گرفته و ما رسما در این دو قسمت مدام باید درگیر کشف نسبت‌های فامیلی میان کاراکترها باشیم. ورود فرهاد صبوری (مهدی پاکدل) در قسمت دوم و حضورش در لوکیشن قصابی جالب است و امیدوارم این کاراکتر در کنار کاراکترهای فرعی دیگر، نقش فعالی در بسط داستان اصلی سریال داشته باشند و بتوانند شخصیت اصلی سریال را نیز قوام ببخشند.

نکته طلایی: ترفند طفره رفتن را بیاموزیم بعد فیلمنامه بنویسیم

نقد سریال هم‌گناهسوال “چرا یهو رفتین” تنها سوال اصلی فریبرز از زن و بچه ای است که معلوم نیست چرا 28 سال پیش غیب شده اند و باز هم معلوم نیست با چه دلیل و برهانی پرویز برادر زنش، به او دروغ می‌گوید و حقیقت را کتمان می‌کند. ای کاش حداقل برای خالی نبودن عریضه، به “آخه چرا”های فریبرز، جواب هایی ضد و نقیض داده می‌شد تا ذهنمان به چالش کشیده شود نه اینگونه سوت و کور باقی بماند.

نویسنده‌های سریال های جدید عادت کرده اند که به راحتی آب خوردن از جواب به سوالات واضح، (تکرار میکنم سوالاتی که در لحظه توسط یکی از کاراکترها مدام در حال پرسیده شدن است) طفره بروند درحالیکه باید برای این گریزها و موکول کردن ماجرا به قسمت های بعدی، توجیه بتراشند؛ خشک و خالی که نمی‌شود.

در ادامه کار مشخص می شود که با یک فیلمفارسی طرف شده‌ایم یا یک کار متوسط قابل یکبار دیدن.

.کپی شد https://vgto.ir/384

57
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
28 نظرات
29 پاسخ ها
4 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
41 نویسندگان دیدگاه
سودیSoormeBaharsolmaz mollaiکیوان آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
سودی
مهمان
سودی

اگر شخصیت پیمان، یک اسکیزوفرن چندشخصیتی باشه، بسیار موفق از کار در اومده.

Soorme
مهمان
Soorme

فیلم نامه یک کالکشن از تمام رمان های زرد ایرانی مردی که پسرش و گم کرده و پسره مبخواد انتقام بگیره ،اون یکی از سر ترحم ازدواج سوری میکنه…….این فیلم فقط اعتبار بازیگراش رو دارن

کیوان
مهمان
کیوان

یک سریال با روایت داستان بسیار ضعیف و ابتدایی ترین سوتی های ممکن مثلا در قسمت آخر گورکن که آدم به اون گنده گی معرفیش میکنن که صاحب مافیاست و پلیس در به در دنبالشه راس راس تو خیابون میگرده هیچکیم صورتشو ندیده بعد ننه اشو سواره بنز میکنه و دقیقا پا میشه میره دم رستوران ایرج دیگه کبابی تو تهران نیست یا پرویز پرستویی میاد در خونه اش و ایشون نمیتونه درو باز نکنه و مثلا بعدش بگه حموم بودم و یا دختر لیلا دقیقا میاد و مخ اون آقای خواننده معروفو که اون همه دختر دنبالشن رو میزنه… ادامه مطلب »

solmaz mollai
مهمان
solmaz mollai

این مکالمه فرانک کلانتر با مهدی پاکدل رو جلوی محضر منم نپسندیدم و موافقم باهاتون و کاملا درین مورد نقد خوبی داشتین اما با سایر قسمتهای نقد خیر، شما اگه سریال دل رو میدیدین متوجه میشدین سریال ضعیف چیه! بیست و خورده ای قسمته مردمو سرکار گذاشتن بخاطر یک موضوع تجاوز اونم با حرکات اسلوموشن و شدیدا داستان خارج از عرف با ترویج عشق مثلثی و تجمل گرایی و خیلی چیزای دیگه، همگناه بی شک بهترین سریال خانگی بوده با بازیگرای درجه ۱، داستان منسجم و قوی، بدون پیش بینی و سرشار از هیجان، و دغدغه های جامعه رو خیلی… ادامه مطلب »

Bahar
مهمان
Bahar

البته که هرکس نظر خود را دارد اما به نظر دادن با برداشت اشتباه کاملا متفاوت است . مقصودم اون جمله شما درمورد دختر عموی هدیه است . این به معنای توهین به قشر پایین نبود اگه دقت کرده باشید دیالوگ بیان میکنه که هدیه تا این مدت سختی های زیادی کشیده درست نیست الان که یکم احساس خوشبختی ترکش کنید و این اصلا توهین نیست این درواقع وصف حال یک نفر تا کنون است فکر نمیکنم وصف حال قشر پایین باشد.

حوری
مهمان
حوری

تو سریالهای خانگی بهترین بوده تاالان،خداییش اصلا نمیتونی پبش بینی کنی چه اتفاقی برای هرکدومشون میفته انقدرکه طبیعی میره جلو
.دل که بیننده رو به سخره گرفته با داستان توهمی(هیچ جای جهان دختر،پسر و اطرافیانشون همچین رفتاری نمیکنن که اینا داستانو پیش میبرن) که تابلوعه برای پول دارن کشش میدن

رضا
مهمان
رضا

خدایی اونایی که میگن بده چطوری میگن یکی بهترین سریالای در حاله پخشه داستانش غیر قابل پیش بینی و هر قسمت یه اتفاق جدید میوفته که ادم اصلا فکرشم نمیکنه

مصی
مهمان
مصی

سلام فیلم خوبیه فقط نمیدونم چراهمش حس میکنم لیلامرده وفقط توخیال پیمانه اخه بجز پیمان باهیچکس دیگه مکالمه نداشته تاالان ازاول فیلمم همون لباساتنشه خخخخ

ساناز
مهمان
ساناز

موضوع سریال جذاب وقشنگه ولی دیالوگها،مکثها،سوالات بی جاب خارج از واقعیته، و قطعا در سریالهای ایرانی برای گذشتن وقت ،سکوتهای طولانی،نشان دادن راه پله ،ماشین سوار شدن،صحنه های بیخود رو مخ آدمه،نفقد جالبی بود

Mana
مهمان
Mana

بگذارید فیلم یکم جلو بره بعد نقدش کنید شما دو قسمت اول رو دیدید و این جور بدبینانه نقدش کردید به نظرم سریال هم گناه جز معدود تی وی شو های ایرانی است که از فیلمنامه منسجمی برخورداره
و بازیگران آن هم انصافا خوب بازی می کنند
و همچنین هم ژانر غم انگیز داره که گاهی اوقات با طنز مخلوط میشه
و جای تعجب داره که شما بازی و نقش محسن کیایی رو با بازی و نقش فرزاد فرزین یکی می کنید
#تامل بیشتر:)

@&#
مهمان
@&#

به نظر من هم همگناه قشنگه هم مانکن قشنگ بود ولی من با همگناه بیشتر حال میکنم🙂

@&#
مهمان
@&#

به نظر من هم همگناه قشنگ بود هم مانکن ولی من با همگناه بیشتر حال کردم ☺

@&#
مهمان
@&#

به نظر من هم فیلم همگناه قشنگه هم مانکن قشنگ بود ولی من با همگناه بیشتر حال میکنم ☺

منا
مهمان
منا

اینجاست که نتیجه میگیریم سر دو قسمت اول که عموما بحث معرفی چهره هاست شروع به نقادی نکنیم.
اینجوری هم وقت خودمون هدر نمیره هم وقت دیگران

سامی
مهمان
سامی

واقعا موافقم با نقدتون. فیلمنامه اصلا قوی نیست و دیالوگ ها فوق العاده سطحی و شخصیت ها خیلی کلیشه ای هستند. تعجب می کنم انقدر تعریف میشه از این سریال. سریال بدی نیست ولی فقط ارزش یک بار دیدن رو داره.

پریسا
مهمان
پریسا

چون حتی اگه همه چی سطحی باشه کارگردان فوق العاده ای داره و ارزش فیلم رو میبره بالا

هاله
مهمان
هاله

سلام , به نظر منم پیمان گورکنه یا حداقل یکی ار اعضای اصلی هستش , و نیکی هم خواهر پیمانه , دختر فریبرز

پریسا
مهمان
پریسا

فک نمیکنم نیکی دختر فریبرز باشه احتمالا یا دوست‌دختر پیمان بوده یا همکارش

ساناز
مهمان
ساناز

منم حدس میزنم نیکی خواهر پیمانه،ولی اگر خودشو به عنوان دختر فریبرز معرفی میکرد همه چی اوکی میشد که

Hasan
مهمان
Hasan

مرسی پیشبینی 😅👍

Maesumeh
مهمان
Maesumeh

حالا ک همه نظر دادن منم ی نظر بدم،خواهشا از ایران و کارگرداناش انتظار نداشته باشین ی فیلم یا سریال مثل ارباب حلقه ها یا بازی تاج و تخت بسازن،مثل اینه ک از یه فقیر بخوای بنز زیر پاش باشه،پس فیلمتو نگاه کن و لذت ببر یا اصلا نگاه نکن.

نسيم
مهمان
نسيم

چرت ترين نقد ممكن!!!
اولين سرياليه كه ميشه گفت فيلم نامه اش خوبه

پریسا
مهمان
پریسا

دقیقا قبول دارم واقعا فیلم نامش حرف نداره

پریسا
مهمان
پریسا

داستان جالبی دارن
حدس من اینه که پیمان گورکنه
لیلارم پدر فریبرز از خونه انداخته بیرون
فک نمیکنم فرهادم از هدیه جدا بشه

saba
مهمان
saba

نظر منم همینه

حنانه
مهمان
حنانه

بنظرم فرید لیلا رو بیرون انداخت تا فربیرز با نسرین ازدواج کنه …. بنظر منم پیمان گورکنه … فقط سوال اینجاست که مشکل نیکی چیه؟

پریسا
مهمان
پریسا

اون دکتری که به عنوان پدر مادرش معرفی کرده واقعی نیس این ک معلوم شد ولی فک میکنم احتمالا همکار پیمان بوده نیکی

بابک
مهمان
بابک

نقد بسیار ضعیف و فاقد جنبه های تحلیلی درست..

solmaz mollai
مهمان
solmaz mollai

موافقم با شما

mahan
مهمان
mahan

اقا من کاری ب بقیه سریال ندارم ولی واقعا ترنسارو ب شکل افتضاحی داره بد نشون میده وقتی بلد نیستن درباره ترنسا سریال بسازن مجبورم نیستن تو سریالاشون حرف از ترنس بزنن

Yalda
مهمان
Yalda

من از این سریال خانگی خوشم میاد و همشون خوب بازی میکنن ولی بعضی جاهاش اصلا خوب نیست مثلا سارا باید به باباش بگه بابا فرید نه همینطوری اسم خالیشو صدا بزنه یه بچه این فیلم رو نگاه کنه میگه منم پس به مامانم و بابام اسمشون رو صدا میزنم دیگه بهشون نمیگم مامان و بابا

Zahra
مهمان
Zahra

بچه نباید این فیلمو ببینه خب :/

Zahra
مهمان
Zahra

نه قسمت ازین سریال گذشته، بیننده هنوز دچار سردرگمیه ک چی به چیه

وحید
مهمان
وحید

بنظر من این کار هم یه کار مبتدل دیگه مثل مطرب از آقای کیایی است. حیف آقای پرویز پرستویی اون تصویر خوبی که ازش بخاطر بازیهای درخشان قبلیش داشتیمو با بازی در لس آنجلس تهران و مطرب و هم گناه خراب کرد…حیف

فیروزه
مهمان
فیروزه

سلام جناب آقای کارگردان حتما کارتن پری دریایی رو دیدن ! کارگردان این کارتون که ۳۱ سال پیش یعنی سال ۱۹۸۹ اقدام به ساختن این کارتون کرده کاملا مشخصه که اطلاعاتش در مورد انواع موجودات زیر آب و نحوه زیستن آنها کامله اما متاسفانه شما در ساخت این سریال که آن را در عصر اینستا گرام به تصویر کشید اید به سهولت امکان استعلام از ثبت احوال جهت زنده بودن پسر و فرزند یک مامور آگاهی و بدست آوردن آدرس آنها به هیچ وجه توجه نکرده اید . اگر قدری تحقیق می کردید شاید با تغییر کوچکی در فیلم نامه… ادامه مطلب »

Zahra
مهمان
Zahra

به نظرم بهتره صبر کنید تا قسمت های بعدی بیاد، حتما این ابهامات برطرف میشه، زود قضاوت نکنید خیلی خوبه…

FSR
مهمان
FSR

سلام .یکی بگه سارا چرا به باباش میگه فرید؟؟؟چند نفر تو ایران هستن که پدرشون رو با اسم صدا بزنند؟؟؟

نیکی
مهمان
نیکی

واییی دقیقاااا..من اول فک کردم خواهرشه ولی بعد که یجا گفت من دخترم سارا رو خوب میشناسم تعجب کردم..حتی به مامانشم میگفت مژگان…اصلا یعنی چی؟؟؟چرا پدرشو به اسم صدا میزنه؟؟؟؟

Z.g
مهمان
Z.g

مژگان مامانش نیست اما اینکه به پدر و مادراشون به اسم صدا میزنن خیلی بده .

محنا
مهمان
محنا

وا…. این چه حرفیه چه بدی داره

محنا
مهمان
محنا

وا…. چرا این قدر تعجب کردین … خیلی از خانواده ها از خیلی سال پیش اینطور هستن…. برای شما که تا حالا ندیدین عجیبه

امیر
مهمان
امیر

مژگان مادرش نیست و زمانی ک پدرش بعد از فوت مادرش زن میگیره سارا ب خونه عموش (پرویز پرستویی)میره ب نظر من اول صبر کنید یک فیلم تموم بشه بعد نقد و برسی شو بزارید

Mahdie
مهمان
Mahdie

چون سارا پیش عمو و زنعموش بزرگ شده

محنا
مهمان
محنا

خیلی ها …. این که عجیب نیست

ashil
مهمان
ashil

پیرو صحبت قبلیم نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه خلاصه حرفم اینه دل کارشون نیت اصلیشون ساخت یک کار خوب نیست کاری نیست که هدف والایی داشته باشه صرفا واسه کسب درامود ساخته میشه همین ایراد هایی که شما به فیلم گرفتین همه دردش همینه اگه کاراکتر ها مسخره بنظر میاد اگر صحنه ها به هم نمیخوره اگه حساسیتی برای اینکه فیلنامه قوی نباشه اگه حساسیت برای ساخت یک کار درجه یک وجود نداره دلیلش همینه که دل و روح انسانی با کار درگیر نیست عشق به کار عشق عوامل با ساخت یک کار درجه یک نیست که اگه… ادامه مطلب »

Zahra
مهمان
Zahra

یکشنبه شب یه سر به فیلیمو بزنید، موقعی که کاور قسمت جدید میاد؛ بیشتر از ۹۴ درصد اون قسمت لایک خورده ( درصورتی که هنوز نیومده ) و این قطعا نشون دهنده عاالی بودن کار هستش. مطرب و هم گناه کار های بسیار جذاب و خوبی از آقای کیایی بودن و بازخورد های خوبشو میبینیم، پس یعنی کار با علاقه بوده و وقت زیادی صرفش شده که خوب دربیاد.و قطعا وقتی که کار خوب باشه میتونه درآمد خوبی هم داشته باشه، کار بی کیفیت درآمد نداره…پس یا شما اهل فیلم نیستی یا بلد نیستی خوب نقد کنی :/

Raspina
مهمان
Raspina

البته این توجیه خوبی نیست. توی فیلیمو خیلی چیزا زیاد لایک میخوره!
و البته چون ذائقه ی مردم عوض شده، درآمد داشتن، لزومأ به منزله ی خوب بودن اثر نیست!

Negin mehr
مهمان
Negin mehr

به نظر میرسه شما هیچ چیزی از فیلم سازی و نقد نمیدونی…فیلم های ایران به جز تعداد انگشت شمار همه یه افتضاح کامله که به خاطر نبود تفریح و شادی در مردم و صرف یه اهنگ و صحنه زرد در فیلم مردم رو به سینماها میکشونن.حیف از پولی که بابت دیدن این نمایش های مضحک صرف میکنین

Mahan
مهمان
Mahan

ما توی ایران زندگی میکنیم نه لس آنجلس پس بهتره توقعمون در سطح همین کشور و تواناییهاش باشه

ashil
مهمان
ashil

خوب همه داستان سر حس فیلم از قدیم گفتن هرچه از دل براید لاجرم بر دل نشیند همه ایران سریال هایی که از اول توی شبکه خانگی اومد و ادامه دارم شد مثل همگناه و این نه اولیشه نه آخریش داستان سر اینه که زور پول دراوردن و سود بیشتر به ارایه یه کار خوب میچربه و توی همین بحث ها هدف اصلی گم میشه اونم رصایت مردمی که میگن ولش کن بابا بلخره ملت مبگیرن میبینن که استاد این کارم مهران مدیری که با ابکی ترین ها میلیارد در میاره بقیه میگن چرا ما در نیاریم و اینه هدف… ادامه مطلب »

N.ahm
مهمان
N.ahm

موافقم

محدثه
مهمان
محدثه

به دیسلایکای پیامتم توجه کن 😏

حمیدخان
مهمان
حمیدخان

بعنوان یه بیننده معمولی، همین حس کنجکاوی ای که ایجاد شده برای فهمیدن روابط و تعدد داستانهای تو در تو و بهم متصل برام کفایت میکنه. بقیه ش رو که نوشتین، منِ تماشاچی اصلا بهش دقت نکرده بودم. فکر کنم خیلی بد بینانه نقدش کردید.
این ابهام ها که آخر داستان لو نرفته (تا قسمت ۵) این جذابیت رو ایجاد میکنه که بقیه شو دنبال کنم.

علیرضا
مهمان
علیرضا

قابل تحسینه واقعا♡

pooria
مهمان
pooria

حس عجیبی به بنده میگه ایشون دمبشون به یه جا وصله
کلا تو کشور ما هر کسی رو میبینم کارهای پیچیده رو بدون دغدغه انجام میده شک ندارم اون فقط یه سایه هستش و کار اصلی رو کسی می‌کنه که تسبیح دستشه و پیشونیشم شکل پیشونی من نیست . البته چند نفر دیگه هم هستند مثل منوچهر هادی و ….
در مورد سریالم هیچی نمیگم چون چیزی واسه گفتن ندارم.

Sism
مهمان
Sism

همون شما چیزی نگو، حستم واسه خودت نگه دار😒

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...