ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

ترنسفورمرز: پنج چیز که این فرنچایز برای بازگشت به اوج نیاز دارد

مواد لازم برای احیای شکوهمند ربات‌ها

۰

در اوایل قرن بیست و یکم هیچ‌کس فکر نمی‌کرد تبدیل شوندگان، اقتباس سینمایی «مایکل بی» از روی یکی از لاین‌های اسباب‌بازی شرکت هاسبرو، در سراسر دنیا طوفان به پا کند. در حال حاضر فیلم‌های تبدیل شوندگان از جمله فرنچایزهای میلیارد دلاری هستند و اما دو قسمت آخر از این قاعده مستثنا است.

به گزارش باکس آفیس موجو، سه دنباله پیاپی پس از فیلم اصلی که در سال 2007 ساخته شد، موفق به فروش بیش از یک میلیارد دلاری شدند. اما قسمت پنجم تبدیل شوندگان با نام Transformers: The Last Night در سال 2017 و قسمت ششم با نام Bumblebee در سال 2018، نتوانستند این دستاورد را تکرار کنند. بااین‌وجود Bumblebee به‌عنوان آخرین فیلم از این فرنچایز ، نظر منتقدان را به‌خوبی جلب و امتیاز بالایی در راتن تومیتوز کسب کرد. ربات‌های غول‌پیکر CGI به‌عنوان معدن طلا شناخته می‌شدند اما به نظر می‌رسد در حال حاضر ذائقه مخاطبان تغییر کرده و این ربات‌ها دلشان را میزند.

باوجود همه کاستی‌ها نمی‌توان از فرنچایزها گذشت و احتمالاً در قسمت‌های پیش رو می‌توان اتوبات‌ها را اندکی با السپارک تقویت کرد. در ادامه پیشنهاد‌هایی برای بازگشت تبدیل شوندگان به فرانچایزی پول‌ساز، شکوهمند و پرسروصدا، ارائه می‌دهیم؛ بنابراین اگر شما هم به بازگشت این ربات‌های غول‌پیکر امیدوارید، با ویجیاتو همراه باشد.

تزریق خون تازه در رگ‌های تبدیل شوندگان

تبدیل شوندگان

خروج «مایکل بی» به‌عنوان کارگردان پنج سری از فیلم‌های تبدیل شوندگان از قلمرو ربات‌های CGI، حداقل تا زمان اکران فیلم تازه او (Robopocalypse)، تصمیم عاقلانه‌ای است. با احترام به «مایکل بی» و تلاش‌های او در تمام این سال‌ها، به نظر می‌رسد رگ‌های این فرنچایز نیاز به خون تازه دارد.

«تراویس نایت» کارگردان Bumblebee (آخرین فیلم از سری تبدیل شوندگان) یک موشن انیماتور است که اولین تجربه حرفه‌ای خود را با کارگردانی Kubo and the Two Strings آغاز کرد. «نایت» با خلق درگیری‌های مکانیکی نفس‌گیر و تمام‌عیار موفق به جلب نظر توأمان مخاطبان و منتقدان شد.

با توجه به اینکه «نایت» در حال حاضر مشغول ساخت جدیدترین اثر خود یعنی The Six Billion Dollar Man است؛ بنابراین چرا کارگردان خلاق و بلندپرواز دیگری را برای ساخت تبدیل شوندگان بعدی وارد فیلم نکنیم؟ کسی که می‌تواند قسمت بعدی این فرنچایز را به چیزی فراتر از تصور و کاملاً خاص تبدیل کند. تبدیل شوندگان برای پنج سری متوالی با یک کارگردان ساخته شد، شاید گذر از این سنت دیرینه بهترین راه برای تازه نگه‌داشتن فضای قسمت آینده باشد.

به عقب برنمی‌گردیم!

تبدیل شوندگان

در قسمت اول تبدیل شوندگان، متوجه شدیم «سام ویت ویکی» از نسل اولین کسی است که یکی از ربات‌های بیگانه را روی کره زمین پیدا کرد. ماجرای تاریخی، راه بسیار جالبی برای ورود «سام ویت ویکی» به داستان بود. اما این اتفاق از قسمت‌های بعد به یک سنت تبدیل و هر قسمت با یک پیشگفتار تاریخی آغاز می‌شد، پرش‌هایی از دوران مصر باستان تا سال 1969 که به‌جای ایجاد جذابیت و تعلیق بیش‌تر غیرضروری و گیج‌کننده بود.

حضور Bumblebee به‌عنوآن‌یکی از شخصیت‌های اصلی، دلیل موجهی برای سیر درگذشته است اما چسبیدن به یک دوره زمانی برای تازه و سرپا نگه‌داشتن فیلم، در یک فرنچایز غیرمعمول است.  به نویسندگان توصیه می‌کنیم به‌جای اینکه برای ادامه فیلم به عقب برگردند، فقط و فقط بر آینده متمرکز شوند.نیازی نیست فیلم‌های تبدیل شوندگان فرنچایزهای علمی تخیلی فارست گامپ باشند.

سه کلمه: تبدیل شوندگان در فضا!

تبدیل شوندگان

وقتی ایده و خلاقیت فرنچایزها ته می‌کشد، چه اتفاقی می‌افتد؟ آفرین کاراکتر هایشان به فضا می‌روند. قبل از اینکه بگویید: «تبدیل شوندگان قبلاً در فضا بودند و اصلاً از آنجا می‌آیند.» باید بگویم که من خیلی خوب می‌دانم خواستگاه این ربات‌های غول‌پیکر کجاست و به خاطر همین می‌خواهم از گذشته آن‌ها بیش‌تر بدانم، خیلی بیش‌تر از چیزی که سری‌های قبل در اختیارمان گذاشتند.

سیاره «سایبرترون» به‌عنوان خواستگاه ربات‌های غول‌پیکر به‌شدت مهجور مانده. به‌جز نگاهی کوتاه در قسمت اول تبدیل شوندگان و مقدمه Bumblebee عملاً چیز زیادی از آن نمی‌دانیم و در قسمت‌های بعد بخش اعظمی از اتفاقات در کره زمین می‌گذرد. با توجه به موفقیت «جنگ ستارگان» و «نگهبانان کهکشان» به نظر می‌رسد کره خاکی ما جذابیت چندانی برای مخاطبان ندارد؛ بنابراین چرا تبدیل شوندگان را به سیاره اصلی‌شان برنگردانیم یا حداقل تبدیل اتوبات‌ها به سفینه فضایی (دو برابر ناوهای جنگی) و سفرشان در میان ستارگان را دنبال نکنیم؟

تلاقی با فرنچایز Pacific Rim

تبدیل شوندگان

حالا که باید تبدیل شوندگان را روی کره خاکی بندکنیم، چطور است آن‌ها را به یک زمین دیگر ببریم؟ کره زمینی را تصور کنید که حضور ربات‌ها روی آن‌یک تهدید نیست، بلکه موهبتی برای نجات از دست هیولاهای وحشتناک به نام «کایجو» است!

انکار نکنید که قبلاً به آن فکر نکردید؛ در یک رویداد متقاطع، تبدیل شوندگان وارد دنیای فرنچایز Pacific Rim (حاشیه اقیانوس آرام) می‌شوند. این لایو اکشن برای نخستین بار توسط «گیرمو دل تورو» با ایده‌ای که از بازی با اکشن فیگورها در وان حمام به ذهنش رسیده بود، ساخته شد. دنباله این فیلم در سال 2018 روی پرده سینماها رفت و اتوبات‌ها برای مقابله با «کایجو» جدید به نیروهای خلبانان شکاری پیوستند.

این مفهوم می‌تواند به چند روش اتفاق بیفتد؛ مثلاً «کایجو‌ها» از طریق درگاه شان وارد جهان تبدیل شوندگان می‌شوند و ربات‌ها باید به‌خودی‌خود و بدون کمک خلبانان شکاری با آن‌ها روبه‌رو شوند یا اتوبات‌ها در مکانی ناشناخته گرفتار«کایجو»غول‌پیکر می‌شوند. در صورت وقوع این اتفاق، بزرگ‌ترین نمایش ماشین در برابر هیولا را خواهیم دید.

بازگشت شایا لباف

تبدیل شوندگان

در میان تمام پیشنهادها، شاید بازگشت «شایا لباف» که در سال 2011 با بازی در قسمت سوم (Transformers: Dark of the Moon) از تبدیل شوندگان جدا شد، بزرگ‌ترین دستاورد باشد و بتواند دوباره برکت را به این فرنچایز برگرداند!

«شایا لباف» در قسمت نخست تبدیل شوندگان در کسوت «سام ویت ویکی» قهرمانی احمق، بامزه و دست‌نیافتنی را به‌عنوان نقش اصلی داستان خلق کرد و در قسمت‌های بعدی این فرنچایز به شرکت‌کننده‌ای مطمئن در جنگ میان اتوبات‌ها و سپتیکان‌ها تبدیل شد. اما در قسمت چهارم به‌جای اینکه داستان «سام ویت ویکی» را پیگیری کنیم، قهرمان دیوانه‌ای دیگری به نام «کید یگر (با بازی مارک والبرگ)» وارد میدان می‌شود. باوجوداینکه «لباف» اشتیاق چندانی نسبت به فرنچایز تبدیل شوندگان ندارد، اما مطمئناً درک کامل او از شخصیت «سام» و آغاز ماجراها با دست‌کاری او در ماشین‌ها و تبدیل آن‌ها به ربات‌های بیگانه، قلب و روح فیلم است؛ بنابراین وقت آن نرسیده شاهد پیوند دوباره «سام ویت ویکی» و Bumblebee باشیم؟

منبع: cinemablend

.کپی شد https://vgto.ir/3ca

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...