ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

«رهگیری پرتو» در ایکس باکس سری ایکس بهتر از پلی استیشن 5 است

دیدگاه یکی از اعضای دیجیتال فاندری

۶
انارگیفت

رهگیری پرتو یا همان Ray Tracing از آن تکنولوژی‌هایی است که می‌تواند نورپردازی در بازی‌های نسل بعد را دستخوش تغییرات فراوانی کند و اگرچه سونی در ارائه ۵۰ دقیقه‌ای خود چیز زیادی از این قابلیت پلی استیشن 5 رو نکرد ولی مایکروسافت در چند روز گذشته حسابی به این رهگیری پرتوی ایکس باکس سری ایکس پرداخت و با نمونه‌هایی سعی کرد نشان بدهد که حضور آن چه‌قدر می‌تواند روی تجربه بازی‌ها تاثیر مثبت بگذارد.

برای اینکه ببینیم رهگیری پرتو پلی استیشن 5 نسبت به رقیبش چه چیزی در چنته دارد باید تا رویدادهای بعدی صبر کنیم اما آنطور که صحبت‌های الکساندر باتاییا (Alexander Battaglia)، یکی از اعضای دیجیتال فاندری نشان می‌دهند طرفداران پلی استیشن 5 نباید انتظار رهگیری پرتویی به خوبی ایکس باکس سری ایکس داشته باشند:

ایکس باکس سری ایکس در رهگیری پرتو بهتر است. پردازنده گرافیکی (GPU) بهتر با قدرت سایه زنی بیشتر، پهنای باند بیشتر و تست‌های بیشتر = عملکرد بهتر رهگیری پرتو. این یک چیز مرسوم است. هر دو کنسول [برای رهگیری پرتو] از تکنولوژی AMD استفاده می‌کنند و اگر رهگیری پرتوی سخت افزاری AMD در حالت کلی بد نباشد، ایکس باکس سری ایکس در این زمینه عملکرد بهتری از خودش به جا می‌گذارد.

رهگیری پرتو پلی استیشن 5برخلاف مایکروسافت که سرمایه‌گذاری زیادی روی CPU و GPU کنسول نسل بعدی‌اش انجام داده، سونی انگار بیشتر تمرکزش را معطوف به SSD پلی استیشن 5 کرده است. در نتیجه این سیاستی که دو شرکت پیش گرفته‌اند روی کاغذ پلی استیشن 5 از ایکس باکس سری ایکس ضعیف‌تر بوده، SSD سریع‌تری دارد و حالا با توجه به حرف‌های عضو دیجیتال فاندری این ضعیف‌تر بودن کنسول سونی تاثیرش را روی رهگیری پرتو خواهد گذاشت.

ارائه سونی از سخت افزار پلی استیشن 5 انتظارات طرفداران را برآورده نکرد و از همان شب ارائه سازندگان مختلفی از تکنولوژی‌های به کار رفته در کنسول تعریف کردند و در واقع سعی کردند بگویند که نباید براساس یک سری عدد توانایی‌های کنسول را سنجید؛ سازنده The Order 1886 آن را کنسولی انقلابی نامید، کارگردان سابق ناتی داگ گفت که SSD پلی استیشن 5 میزان جزییات در بازی‌ها را متحول می‌کند و حتی بعضی‌ها اعتقاد دارند پلی استیشن 5 از ایکس باکس سری ایکس قوی‌تر است.

.کپی شد https://vgto.ir/3fi

6
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
3 نظرات
3 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
3 نویسندگان دیدگاه
هادیmikaeelمحمد کریمی آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
هادی
مهمان
هادی

تو این ترجمه های خارجی‌ می تونید از معنی معنایی استفاده کنید_ مثلا به رهگیری پرتو بگید باز تاب نوری

mikaeel
مهمان
mikaeel

اخ ببخشید من اسمشو ندیدم؟
اقا شما بهتر! قبول

mikaeel
مهمان
mikaeel

اقا این یاروئه اسم نداره ؟!؟
من که قبول ندارم شایعس!!!

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...