ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

گیمزکام احتمالا به صورت دیجیتالی برگزار می‌شود

ویروس کرونا به نمایشگاه گیمزکام هم رحم نکرد

۰

کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدیویی (GDC) کنسل شد؛ رویداد مهم E3 2020 هم کنسل شد؛ بسیاری از مراسم‌ها و رویداد صنعت بازی‌های ویدیویی هم تاکنون یا به تعویق افتاده‌اند یا به طور کامل لغو شده‌اند. اما به نظر می‌رسید با وجود شیوع ویروس کرونا و نگرانی‌های مرتباط با آن، احتمالا نمایشگاه Gamescom 2020 همچنان برگزار شود. گیمزکام، یک رویداد بین‌المللی است که هر سال در شهر کلن آلمان و در ماه آگوست (مرداد و شهریور) برگزار می‌شود اما شرایط امسال بسیار متفاوت است.

در بیانیه‌ای که Gamesindustry.biz اخیرا منتشر کرده است، جملاتی وجود دارد که برای هواداران دنیای گیم خوشایند نیست. آن‌ها تایید کرده‌اند که با توجه به وضعیت فعلی کشور آلمان و درگیری شهروندان کلن با ویروس کرونا، نمایشگاه گیمزکام مانند سال‌های قبل برگزار نمی‌شود. اگرچه برگزارکنندگان گیمزکام امیدوار بودند این رویداد بزرگ مانند سال‌های گذشته میزبان هواداران گیم باشد اما به نظر می‌رسد به صورت دیجیتالی برگزار می‌شود.

البته این واکنش به معنای کنارگذاشتن طرح همیشگی نمایشگاه نیست. مسئولان گیمزکام امیدوار هستند تا پایان ماه می درباره نحوه برگزاری آن به نتیجه مشخصی برسند اما گزینه اجرای دیجیتال همواره بر روی میز است و اگر قرار باشد شرایط فعلی برقرار بماند، آن‌ها باید آماده ارائه سرویس‌های آنلاین به هواداران باشند.

نمایشگاه گیمزکام پس از رویداد E3 به عنوان دومین رویداد بزرگ صنعت گیم در تابستان شناخته می‌شود. بسیاری از استودیوهای تولیدکننده بازی‌های ویدیویی، چند عنوان را برای رونمایی در کنفرانس‌های مطبوعاتی گیمزکام حفظ می‌کنند. گیمزکام در تلاش است تا رویدادی در آسیا از این مراسم را برگزار کند. هدف آن‌ها کشور سنگاپور بود و تصمیم داشتند نمایشگاهی به نام Gamescom Asia برگزار کنند. تاریخ آغاز این نمایشگاه ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ است اما با توجه به شیوع ویروس کرونا، حتی برگزاری این نمایشگاه هم قطعی نیست.

پیش از این، برگزاری رویداد E3 هم لغو شده بود. با این حال استودیوهایی مانند یوبیسافت از برگزاری مراسم آماده خود به صورت آنلاین خبر داده‌اند. از آن‌جایی که لیست استودیوهای حاضر در گیمزکام مشخص شده است، حضور آن‌ها در رویداد دیجیتالی این نمایشگاه قابل پیش‌بینی به نظر می‌رسد.


تماشا کنید: برنامه ویدیویی ویجیاتو – شباهت کرونا با ویروس تی دنیای Resident Evil

.کپی شد https://vgto.ir/3kp

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...