ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

منتقدان چه نظری درباره Final Fantasy 7 Remake دارند؟

«نامه‌ای عاشقانه برای طرفداران بازی اصلی»

۲

کپکام با ریمیک رزیدنت اویل 2 نشان داد که نتیجه بازسازی یکی از بهترین بازی‌های تاریخ می‌تواند در زمان خودش باز جزو بهترین‌ها باشد و حالا آنطور که نقدهای فاینال فانتزی 7 ریمیک نشان می‌دهند، اسکوئرانیکس با قسمت اول این بازسازی توانسته تا حد زیادی به چنین چیزی برسد.

Final Fantasy 7 Remake فعلا از ۶۸ نقد میانگین امتیازی ۸۷ را در متاکریتیک به دست آورده است

گیم اسپات (Gamespot) که به بازی امتیاز ۱۰۰ را داد نقدش را با جمله «این فاینال فانتزی 7ـی نیست که به یاد دارید، این چیزی است که همیشه قلبتان می‌دانست اینگونه باید باشد.» به پایان رساند. منتقد این وب‌سایت از مبارزات استراتژی محور، روان و چالش برانگیز بازی تعریف کرد، شخصیت‌ها و داستان‌های پیرامون‌شان را جذاب خواند و با لقب «خیره کننده» از طراحی میدگار (شهری که قسمت اول ریمیک در آن جریان دارد) یاد کرد.

Everyeye.it که به بازی ۹۰ داد از سیستم مبارزات و شخصیت‌های فراموش نشدنی آن نوشت، گیم اینفورمز که ۸۰ داد در خلاصه بررسی‌اش به جهان متمایز بازی و نبردهای هیجان‌انگیزش اشاره کرد، JeuxActu که ۸۵ داد بازی را یک ریمیک واقعی خواند، DualShockers که ۸۵ داد گفت بازی بهترین فاینال فانتزی آفلاینی است که بعد از مدت‌ها دیدیم و حتی در نقدهای منفی‌تر مثل EGM که به بازی ۶۰ داد هم می‌شود این تحسین از شخصیت‌ها و سیستم مبارزات را دید.

امتیازات فاینال فانتزی 7

با این وجود چیزی که منتقدان و طرفدارانی که زودتر بازی به دست‌شان رسیده را به دو دسته تقسیم کرده، تغییراتی است که اسکوئرانیکس در بازی داده تا هم ریمیک حالت مدرن‌تری به خود بگیرد و هم از دیدگاه محتویات کمبودی نداشته باشد. ریمیک فاینال فانتزی 7 چندین قسمت خواهد داشت و بازی که جمعه این هفته برای پلی استیشن 4 منتشر می‌شود، در واقع قسمت اول ریمیک است.

مشخصا برای اینکه بازی حس و حال ناقص نبودن را به مخاطب منتقل نکند، سازنده باید تدارک یک سری محتویات جدید را ببیند و هرچند در نقدهای مختلف بعضی‌ها به ایرادهای دیگری هم اشاره کرده‌اند ولی بحث اصلی روی همین «محتویات جدید» می‌چرخد.

تعدادی اعتقاد دارند که این محتویات باعث شده تا بیشتر با شخصیت‌ها و دنیای بازی آشنا شویم و از آن طرف هم هستند عده‌ای که به نظرشان اسکوئرانیکس نتوانسته تمام این محتویات جدید را جذاب نگه دارد و بعضی از آن‌ها صرفا حضور دارند تا بازی را طولانی‌تر کنند. Daily Star که به بازی ۸۰ داد در جمع بندی نقدش نوشت:

فاینال فانتزی 7 ریمیک از شروعی آهسته، بعضی المان‌های قدیمی در طراحی بازی و محتویات صرفا طولانی کننده [یا اصطلاحا فیلر] رنج می‌برد. اما وقتی آن‌ها را پشت سر گذاشتید ریمیک بهترین چیزی که فاینال فناتزی در ۲۰۲۰ می‌تواند ارائه بدهد را نشان می‌دهد: مبارزات اعتیادآور، شخصیت‌های به یاد ماندنی و دنیایی زنده.

IGN که به بازی ۸۰ داد در نقدش به همین ماموریت‌های خسته کننده اشاره کرد، وب‌سایت فرانسوی Gameblog گفت گاهی اوقات رفتن از نقطه A به B زمان زیادی می‌طلبد و Metro GameCentral و Wccftech که هر دو نقدهای مثبتی به بازی داشتند هم به خطی بودن زیادی بازی انتقاد کردند که در واقع اشاره به همان جمله «بعضی از المان‌های قدیمی در طراحی بازی» بالا است.

حتی در نقدهای مثبت‌تر هم می‌شود بعضی از این انتقادات را پیدا کرد. گیم اسپات یکی از نکات منفی نقدش را پیرامون این نوشت که تعدادی از ماموریت‌های انتخابی بازی را از ریتم می‌اندازند. با این حال همانطور که Gameblog در بررسی‌اش نوشته، ریمیک فاینال فانتزی 7 آن‌قدر ویژگی مثبت دارد که از تجربه‌اش لذت برد و امتیازات خوب بازی هم همین مسئله را خوبی نشان می‌دهند.

فاینال فانتزی 7 ریمیک ۱۰ آوریل (۲۲ فروردین) برای پلی استیشن 4 منتشر می‌شود و آنطور که اسکوئر انیکس گفته بازی یک سال در انحصار کنسول سونی قرار دارد. فعلا جزییاتی از قسمت‌های بعدی منتشر نشده و هنوز معلوم نیست ریمیک فاینال فانتزی 7 در چند قسمت عرضه خواهد شد.

.کپی شد https://vgto.ir/3nn

2
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
2 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
2 نویسندگان دیدگاه
ehsansh8964Manager آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
ehsansh8964
کاربر
ehsansh8964

من دموش رو تجربه کردم ، بسیار خوش ساخت و جذاب بود

Manager
مهمان
Manager

بهتره ببینیم علی صالحی، مهندس رندرینگ کرایتک نظرش چیه 😂😂😂😂

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...