ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

Final Fantasy 7 Remake در سه روز اول انتشارش ۲.۳ میلیون بازیکن داشته است

به دنبال گسترش ویروس کرونا، خیلی از فروشگاه‌ها بسته شده‌اند و آنطور که گزارشات نشان می‌دهند آن‌هایی که باز مانده‌اند هم با کمبود موجودی بازی‌های جدید مواجه‌ هستند. در نتیجه فروش فیزیکی بازی‌هایی که به ...

محمد کریمی
نوشته شده توسط محمد کریمی | ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۰

به دنبال گسترش ویروس کرونا، خیلی از فروشگاه‌ها بسته شده‌اند و آنطور که گزارشات نشان می‌دهند آن‌هایی که باز مانده‌اند هم با کمبود موجودی بازی‌های جدید مواجه‌ هستند. در نتیجه فروش فیزیکی بازی‌هایی که به تازگی انتشار یافته‌اند، کاهش یافته و حالا همه نگاه‌ها به فروش دیجیتالی دوخته شده تا ببینند که آیا بازی‌ها می‌توانند انتظارات ناشرین را برآورده کنند؟

دووم اترنال و تا حدی رزیدنت اویل 3 ریمیک به لطف فروش دیجیتالی‌شان انگار از این مهلکه جان سالم به در بردند و ظاهرا ریمیک فاینال فانتزی 7 هم توانسته به این نقطه برسد. با توجه به تخمین‌های وب‌سایت Gamestat ریمیک فاینال فانتزی 7 در سه روز اولش توسط ۲.۳ میلیون بازیکن بازی شده است.

هرچند تعداد بازیکن‌ها هیچوقت نشان دهنده نسخه‌های فروخته شده نیست و احتمالا بازی در افتتاحیه‌اش کمتر از این رقم فروخته ولی با یک مقایسه بین انحصاری‌های پلی استیشن 4 می‌بینیم که ساخته جدید اسکوئر انیکس عملکرد خوبی را از خودش به جا گذاشته است.

در واقع بازی بعد از Spider-Man ( با ۳ میلیون بازیکن) و God of War (با ۲.۴ میلیون بازیکن) سومین افتتاحیه برتر انحصاری‌های پلی استیشن 4 را از لحاظ تعداد بازیکن داشته و در مقایسه با بقیه بازی‌های معروف اسکوئر انیکس هم بد نیست بدانید نسخه پلی استیشن 4 عناوین Kingdom Hearts 3 و Final Fantasy XV در مدت زمان مشابه ۱.۸ میلیون بازیکن و ۱.۲ میلیون بازیکن داشتند.

فروش فاینال فانتزی 7اما به دنبال این آمار دیروز گزارش فروش هفتگی بازی‌ها در ژاپن منتشر شد و همان اتفاقی که انتظار می‌رفت، افتاد؛ فاینال فانتزی 7 ریمیک رتبه یک را به دست آورد، تاثیر زیادی روی فروش پلی استیشن 4 گذاشت اما آن هیاهویی که خیال می‌کردیم را به راه نیانداخت که البته دلیلش مشخص است؛ در آمار هفتگی ژاپن تنها فروش فیزیکی محاسبه می‌شود.

بازی در هفته اولش انتشارش در ژاپن ۷۰۲ هزار نسخه فروخت که کمی کمتر از ۷۱۶ هزار نسخه‌ای است که Final Fantasy XV در افتتاحیه‌اش توانست بفروشد. هنوز گزارشی از خود اسکوئر انیکس منتشر نشده اما انتظار می‌رود به‌خاطر کرونا و قضیه قرنطینه فروش دیجیتالی سهم بیشتری از فروش کلی فاینال فانتزی 7 ریمیک را در بر گرفته باشد.

در رابطه با افزایش فروش پلی استیشن 4 نیز در این هفته‌ای که گذشت کنسول سونی بعد از مدت‌ها رتبه یک را از نینتندو سوییچ پس گرفت و با رشدی تقریبا چهار برابری نسبت به هفته گذشته ۸۰ هزار دستگاه فروخت. در رتبه دوم هم نینتندو سوییچ با ۲۵ هزار دستگاه حضور دارد. البته یکی از دلایلی که باعث شده نینتندو سوییچ این‌قدر فروشش پایین بیاید کمبود موجودی کنسول در ژاپن است.

تماشا کنید: دوال سنس پلی استیشن 5 در برابر کنترلر ایکس باکس سری ایکس

تماشای نسخه باکیفیت ویدیو

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
 • chook-gamer
  chook-gamer | ۲۹ فروردین ۱۳۹۹

  یه شاهکار به یادماندنی
  دمو رو تجربه کردم به شدت لذت بردم
  واقعا از هر لحاظ بازی بی نقصی بود
  ولی اگه یه ایرادی بگیرم دوربینشه که گاهی وقتا اذیت میکرد ولی در کل تجربه بی نظیری بود

مطالب پیشنهادی