ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

پادشاه آلفرد کبیر، شخصیت منفی Assassin’s Creed: Valhalla کیست؟

بعد از افشای انبوهی از شایعات و نمایش یک تیزر چند ساعته از سوی یوبیسافت، Assassin's Creed Valhalla بالاخره با یک تریلر سینماتیک رونمایی رسمی شده است. با مشاهده همین تریلر، به جزییات بسیار زیادی ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۷:۳۰

بعد از افشای انبوهی از شایعات و نمایش یک تیزر چند ساعته از سوی یوبیسافت، Assassin's Creed Valhalla بالاخره با یک تریلر سینماتیک رونمایی رسمی شده است. با مشاهده همین تریلر، به جزییات بسیار زیادی درباره بازی پی بردیم که اصلی‌ترین آن‌ها، جریان داشتن بازی در دوران وایکینگ‌هاست. به این ترتیب بازیکنان نقش یک کاراکتر مذکر یا مونث وایکینگ به نام «آوور» را برعهد می‌گیرند که قرار است مردم نروژ را به سواحل انگلستان ببرد.

در این تریلر ضمنا صدای یک راوی را می‌شنیدیم که قرار است شخصیتی کلیدی در داستان اساسینز کرید جدید باشد. آلفرد کبیر، پادشاه وسکس و کسی که صدایش را در تریلر می‌شنویم، یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌های آن دوران بوده و قرار است یکی از کاراکترهایی باشد که در راه یورش یه نقاط مختلف انگلستان، با شما مقابله می‌کند. با توجه به اینکه داریم درباره اساسینز کرید صحبت می‌کنیم و آلفرد هم احتمالا جزو آنتاگونیست‌های اصلی باشد، اصلا بعید نیست او با تمپلارها نیز هم‌دستی کرده باشد.

در مجموع آلفرد کبیر نه فقط در Assassin's Creed Valhalla، بلکه در تاریخ حقیقی انگلستان هم اهمیت فراوان دارد و بنابراین آشنایی با او می‌تواند اطلاعات تازه درباره پلات داستانی بازی به همراه آورد.

پیش از آغاز مطلب، اگر هنوز تریلر سینماتیک بازی را تماشا نکرده‌اید، در پایین قادر به مشاهده‌اش هستید:

انگلستان در قرن نهم میلادی

بازی Assassin's Creed Valhalla

Assassin's Creed Valhalla در قرن نهم میلادی دنبال می‌شود، یک برهه قرون وسطایی که به خاطر نبردهای خشونت‌بار و جدال بی‌پایان میان فرهنگ وایکینگ‌ها و قلمروهای انگلوساکسون (که در دنیای مدرن به نام انگلستان و اسکاتلند شناخته می‌شوند) شهرت دارد. در آن دوران، این سرزمین‌ها متحد نبودند و به چهار پادشاهی نورثامبریا، آنگلیای شرقی، مرسیا و وسکس تقسیم می‌شدند.

در زمانی که بازی در آن جریان دارد، این پادشاهی برای حدود صد سال هدف اصلی یورش وایکینگ‌ها بوده‌اند. بنابراین بازیکن باید گروه تازه وایکینگ‌ها را به هرکدام از این پادشاهی‌ها ببرد و شهرهایی مانند وینچستر، لندن و یورک (یا جورویک به زبان وایکینگ‌ها) را تصرف کند.

درحالی که هر پادشاهی فرمانروای خود را دارد، پادشاهی وسکس به عنوان قدرتمندترین و توانمندترین نیروی مقابله با وایکینگ‌ها شناخته می‌شد. علت اصلی این ماجرا هم فرمانروای وسکس در آن دوران، آلفرد کبیر بود.

آلفرد کبیر کیست؟

پنجمین و آخرین فرزند اتلولف، پادشاه وسکس، در سال ۸۷۱ میلادی بالاخره بعد از برادران بزرگ‌ترش به قدرت می‌رسد. هنگام نشستن بر تخت پادشاهی وسکس، آلفرد میراث خانواده و کشورش را با مبارزه با یورش وایکینگ‌های دانمارکی ادامه داد. از جمله تاکتیک‌های نظامی او می‌توان به استفاده از محاصره، نیروهای نظامی سریع‌السیر، حملات متقابل و وقتی هیچکدام از این‌ها عملی نبودند، پرداخت پول به وایکینگ‌ها در ازای خروج‌شان از کشور اشاره کرد.

از میان چهار قلمروی پادشاهی انگلستان، مناطق زیر نظر آلفرد بیشترین توانایی را از خود به نمایش گذاشتند. در این زمان، دهکده‌های وایکینگ‌ها در جنوبی‌ترین نقاط نورثامبریا ظهور پیدا کرده بودند و پادشاه‌های قلمروهای مرسیا و آنگلیای شرقی یا شکنجه شده یا به قتل رسیده بودند. وسکس از سوی دیگر، مقاومت را ادامه داد و چندین پیروزی بزرگ به دست آورد که یکی از آن‌ها نبرد ادینگتون بود.


کالبدشکافی تریلر رونمایی از Assassin's Creed Valhalla


بعد از این پیروزی مهم، تفاهم‌نامه‎ای امضا می‌شود که مرز میان قلمروی انگلستان و مناطق تحت کنترل وایمینگ‌ها را تعیین می‌کند. این توافق منجر به شکل‌گیری روابطی صلح‌آمیز میان دو طرف شد، اما همچنان گاهی درگیری‌هایی پیش می‌آمد. یک پیامد مهم دیگر این توافق‌، تغییر دین گوثروم، پادشاه دانمارک بود که بعد از اعتقاد به خدایان نورس، به مسیحیت گرایید.

در نهایت آلفرد و افراد بعد از او توانستند شهر یورک را از وایکینگ‌ها پس بگیرند و در واقع فعالیت‌های آلفرد بود که فونداسیون لازم برای شکل‌گیری کشور انگلستان را فراهم کرد.

Assassin’s Creed Valhalla

گذشته از تلاش‌هایش برای بیرون راندن وایکینگ‌ها، آلفرد عمدتا به عنوان پادشاهی خردمند و رئوف شناخته می‌شد. در واقع طی دوران پادشاهی‌اش، او سیستم قانون و ساختار نظامی وسکس را از نو ساخت و زبان آموزش را از لاتین به آنگلوساکسون تغییر داد.

آلفرد در سن ۵۰ یا ۵۱ سالگی درگذشت و چگونگی وقوع این اتفاق برای تاریخ‌شناسان روشن نیست. با این همه گفته می‌شود که پادشاه کبیر احتمالا به خاطر سال‌ها ابتلا به بیماری کرون جان خود را از دست داده.


۲۵ نکته که به همین زودی راجع به Assassin's Creed: Valhalla می‌دانیم


علی‌رغم تمام تغییرات مهمی که به وجود آورد، آلفرد تا پیش از قرن شانزدهم لقب «آلفرد کبیر» را دریافت نکرد. جالب اینکه او تنها پادشاهی انگلیسی است که در تمام تاریخ لقب کبیر را به دست آورده.

Assassin's Creed Valhalla در تعطیلات کریسمس سال ۲۰۲۰ برای پلتفرم‌های پی‌سی، پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس وان و گوگل استیدیا عرضه می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • alirezamoradi2ns
    alirezamoradi2ns | ۲۵ تیر ۱۴۰۰

    عالی بود دنبال همچین متنی از آلفرد بودم

  • Reza_Dark
    Reza_Dark | ۲۹ خرداد ۱۳۹۹

    عالی بود دمتونگرم

مطالب پیشنهادی