ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

نقد انیمیشن Justice League Dark: Apokolips War – دنیای خیلی خیلی تاریک دی‌سی

پایانی بر یک آغاز

۳۱

جهان انیمیشنی دی‌سی از سال ۲۰۱۳ کار خود را آغاز کرد و این شروع را با یک اثر به شدت تماشایی به اسم Justice League: The Flashpoint Paradox روشن کرد. ۱۳ انیمیشن بعد از آن ساخته شدند و در طول این سالها آجر به آجر این جهان سینمایی را شکل دادند و توانستند به دور از حواشی مشکلات دنیای سینمایی دی‌سی یک جهان قدرتمند و جذاب را پیش ببرند. دی‌سی با نیم‌نگاهی به کامیک‌بوک‌های برتر خود در طول چند دهه فعالیتش و با اعمال تغییراتی جزیی در آنها، شروع به داستان‌سرایی جدیدی در قرن بیست و یک کرد که هم هواداران قدیم را با خود همراه می‌کرد و هم طرفداران جدید زیادی برای خود پیدا کرد.

دی‌سی در راه ساخته شدن جهان سینمایی انیمیشنی خود حساسیت زیادی به خرج داد و تمامی کاراکترهای محبوب و کمتر شناخته شده کامیک‌بوک‌ها را وارد این فضا کرد. او به شخصیت‌هایی چون کنستانتین و ریون که در مدیوم سینما چندان شناخته شده نبودند بیشتر بها داد و از توجه کامل به شخصیت بتمن صرف نظر کرد (در ابتدای راه ساخت این جهان سینمایی، تمرکز اصلی روی بتمن بود ولی خوشبختانه سیاست‌ها تغییر پیدا کرد و پاشنه در داستان‌ها تنها دور شوالیه گاتهام نچرخید).

نقد انیمیشن Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War پانزدهمین (اگر دو عنوان فرعی و موفق Constantine: City of Demons و Teen Titans Go! vs. Teen Titans را حساب نیاوریم) و آخرین اثر بر این سلسله انیمیشن‌ها است و قصد دارد مهر پایانی بر فاز اول جهان سینمایی دی‌سی بزند. برای دیدن این انیمیشن اگر حوصله ندارید که تمامی آثار گذشته را مرور کنید می‌توانید با تماشای Justice League: The Flashpoint Paradox و Justice League: War و Justice League vs. Teen Titans و Justice League Dark و Teen Titans: The Judas Contract هم گلیم خود را از آب بیرون بکشید، هرچند اگر هیچ‌یک از این موارد را هم ندیده باشید باز می‌توانید از قصه تاریک…بهتر است بگوییم به شدت تاریک انیمیشن لذت ببرید.

داستان انیمیشن بعد از ماجراهای مرگ سوپرمن و زنده شدن دوباره او آغاز می‌شود، جایی که حالا گروه جاستیس لیگ متشکل از اعضای زیادی شده و گروه تین تایتانز و ابرقهرمان‌های تاریکی چون کنستانتین و زاتانا نیز در آن جای دارند (هرچند جای سوامپ تینگ به شدت خالی است ولی سازندگان برای ان هم چاره‌ای در نظر گرفته‌اند). دارکساید قصد حمله به زمین و تصرف آن را دارد و سوپرمن تصمیم می‌گیرد تا پیش از حمله این خداوندگار دیوانه، طی یک ضد حمله نقشه او را خنثی کند.

نقد انیمیشن Justice League Dark: Apokolips Warدارکساید اما از نقشه گروه جاستیس لیگ (یا به قول انیمیشن جاستیس لیگ دارک، هرچند این نام‌گذاری اجحاف کاملی برای گروه تین تایتانز و حتی گروه جوخه خودکشی Suicide Squad محسوب می‌شود!) آگاهی دارد و در سیاره خود پذیرای ابرقهرمانان زمینی است، البته با یک لشکر ارتش! او ابرقهرمانان را قلع و قمع می‌کند و می‌تواند زمین را تصرف کند. تمام این وقایع شوک آور در ۵ دقیقه ابتدایی Justice League Dark: Apokolips War رخ می‌دهد و داستان به سرعت دو سال پس از این حوادث را نشانمان می‌دهد؛ جایی که عده معدودی از ابرقهرمانان بازمانده در نبرد با دارکساید تصمیم دارند بار دیگر علیه او قیام کنند؛ هرچند همه آنها امیدوار به موفق بودن نقشه‌شان ندارند از جمله کنستانتین که تبدیل به میخواره سرگردانی در روی زمین شده است… .

ریتم سریع و تند Justice League Dark: Apokolips War برگ برنده اصلی آن است و همین ریتم تند هم در برخی مواقع کار دست انیمیشن داده است. حجم محتوا و داستانی که در آخرین اثر فاز اول انیمیشن جهان دی‌سی روایت می‌شود به شدت زیاد است و اشارات متعددی هم به آثار گذشته در آن می‌شود. از پس اشارات می‌توان گذشت و به آنها توجه چندانی هم نداشت و با اثر پیش رفت اما جدا از آنها، داستان اصلی انیمیشن هم پر از داده است و این یورش داده‌ها به مخاطب باید در نود دقیقه به اتمام برسد. شاید بد نبود سازندگان این بار سنت شکنی می‌کردند و مدت زمان انیمیشن خود را نیم ساعتی بیشتر می‌کردند تا داستان حماسی و به شدت، به شدت، به شدت و بازهم به شدت تاریک خود را بهتر روایت کنند.

نقد انیمیشن Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War تاریک‌ترین انیمیشن ابرقهرمانی است که به عمر خود دیده‌اید. در برابر این انیمیشن آثار سیاه و خشنی چون Constantine: City of Demons شبیه برنامه کودک می‌مانند و بی‌رحمی در سراسر انیمیشن موج می‌زند. سازندگان اصلا به این مساله که کاراکترهای محبوبی چون سوپرمن، بتمن، رابین و واندروومن و امثالهم در بین کودکان سراسر جهان هم طرفدار دارند کاری نداشته و راه خودشان را پیش رفتند. انیمیشن آنها به شدت بزرگسالانه‌ است و با هیچ‌کس شوخی ندارد، به همین دلیل حتما مواظب باشید که خواهر یا برادر کوچکتان که عاشق سوپرمن و بتمن است، به پای دیدن آن ننشیند چرا که اتفاق خوبی برایش نخواهد افتاد!

همانطور که گفتم ریتم داستان به شدت تند است و همین مساله در برخی موارد داستان را به شدت غیرمنطقی می‌کند. البته که می‌دانم در یک اثر ابرقهرمانی که به نوعی وام‌گرفته از دنیای کامیک بوک است جایی برای منطق وجود ندارد اما به عنوان مثال رفتار دارکسید به عنوان شخصیت منفی داستان که هیچ رحم و شفقتی ندارد، در برخی مواقع مضحک جلوه می‌کند. او در جایی که می‌تواند با یک اشاره همه دشمنانش را تار و مار کند، تصمیم می‌گیرد روی صندلی بنشیند و نظاره‌گر نبرد دیگران باشد! این باگ‌های داستانی باعث می‌شود که اعمال ابرقهرمانانه شخصیت‌های دوست داشتنی‌مان کمی زیر سوال برود چرا که می‌دانیم به خاطر همین باگ‌ها است که آنها زنده مانده‌اند!

نقد انیمیشن Justice League Dark: Apokolips War

مرگ برخی شخصیت‌ها نیز کاملا غیرمنطقی است (مثلا جایی که ابرقهرمانان به خانه جدید رابین سر می‌زنند و چند نفر از یاران نگون‌بخت او را می‌کشند اما لحظاتی بعد با رابین در یک گروه قرار می‌گیرند!) و اعمال برخی از قهرمانان نظیر لکس لوثر نیز تضاد دارد. سازندگان از دو وجهی (یا شاید بهتر باشد بگوییم چند وجهی) بودن شخصیت لکس لوثر که خصیصه اصلی او در داستان‌ها بوده استفاده کرده‌اند اما دیگر پیاز داغ ماجرا را زیادی تفت داده‌اند و آن را رسما می‌سوزانند به طوری که تکلیف فاز و جبهه او اصلا مشخص نیست و معلوم نیست قصد کمک به قهرمانان را دارد یا خیر.

مشکلات ریز اینچنینی از دید بیننده تیزبین پنهان نمی‌ماند اما باید اعتراف کرد که در حال تماشای یک اثر انیمشینی ابرقهرمانانه هستیم و خارج از این لگ داستانی و ضعف‌های شخصیت پردازی که در برخی مواقع رخ می‌دهد، دیگر عناصر درامی که در Justice League Dark: Apokolips War به کار رفته مخاطب را به شدت درگیر خود می‌کند. داستان Justice League Dark: Apokolips War تقریبا اورجینال بوده و ربطی به کامیک بوک این ماجرا ندارد و از همین رو حدس زدن ادامه داستان در حین تماشای آن کار سختی است. پایان بندی انیمیشن نیز به شدت عطر و بوی جهان پیچیده دی‌سی را می‌دهد و به زیبایی هرچه تمام‌تر به تصویر کشیده شده است.

نقد انیمیشن Justice League Dark: Apokolips War

صداپیشگان انیمیشن دقیقا به دو دسته خوب و بد تقسیم می‌شوند و گل سرسبد آنها هم صداپیشه کنستانتین یعنی مت رایان است که در سریال کنسل شده این شخصیت هم جای این کاراکتر بازیگری می‌کرد. از آنسو اما صداپیشگان بدی هم کار حضور دارند که کل تیم صداپیشگی را زیر سوال بردند و مشخص نیست این بدسلیقگی در انتخاب آنها چرا رخ داده است.

با پایان یافتن انیمیشن‌های دی‌سی (لااقل فاز اولیه آن) دقیقا تکلیف آینده این جهان سینمایی جذاب (که در بازار ویدیویی شکل گرفت) مشخص نیست. در حال حاضر اعلام شده که انیمیشن بعدی اقتباسی از دنیای دی‌سی متعلق به سوپرمن بوده و Superman: The Man of Tomorrow نام دارد که مرتبط به کامیک بوک ۱۶ جلدی از سوپرمن بوده که داستان جذابی دارد. با این وجود داستانی که در Superman: The Man of Tomorrow جریان دارد با پایان‌بندی که در Justice League Dark: Apokolips War دیده می‌شود چندان سنخیت ندارد و بعید است بتواند اغازگر یک فاز جدید بر اساس این پایان بندی باشد، هرچند تغییرات ریز و درشتی که در داستانها توسط سازندگان دی‌سی صورت می‌گیرد و غالبا غیرقابل پیش‌بینی و تماشایی از آب در می‌اید، می‌تواند هر چیزی را به هر چیز دیگری ربط دهد!

نقد انیمیشن Justice League Dark: Apokolips Warاز آنسو نباید فراموش کرد استودیوهای انیمیشن سازی برادران وارنر به تازگی دنیای سینمایی انیمیشنی مورتال کمبات را شروع کرده‌اند و بعید نیست که فعلا استراحتی به کامیک‌های دی‌سی داده و روی جهان دیگری تمرکز کنند. در هر حال می‌توان پیش‌بینی کرد که در فاز دوم ماجراهای انیمیشن‌ها به واقعه Rebirth برگردد و با توجه به این موضوع حضور کاراکترهای واچمن در سری جدید انیمیشن‌ بعید نیست. شاید دنیای انیمیشنی دی‌سی بتواند یک دکمه ریبوت جذاب به تمام مشکلات دی‌سی در بحث لایواکشن! بزند و از آنجایی که که چندباری گفته شده کل جهان دی‌سی (اعم از سریال‌ها و فیلم‌ها و انیمیشن‌ها) ممکن است روزی به هم ارتباط پیدا کنند، شاید بالاخره آینده جذابی از دل داستان‌ها و شخصیت‌های این کمپانی در راه باشد.


بیشتر بخوانید:

 

تماشا کنید: برنامه ویدیویی ویجیاتو – چرا پیدا کردن زیرنویس فارسی سخت شده؟

.کپی شد https://vgto.ir/453

31
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
19 نظرات
12 پاسخ ها
1 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
19 نویسندگان دیدگاه
AlirezaAmirامیرHani MaboodiOmid آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Amir
مهمان
Amir

سلام
میشه ترتیب نگاه کردن انیمیشن های دیسی رو لگید
ممنون میشم

Amir
مهمان
Amir

ببخشید میشه همه ی انیمیشن های dc رو به ترتیب بگید
ممنون میشم💚💙

Amir
مهمان
Amir

سلام
ببخشید میشه ترتیب نگاه کردن انیمیشن های دی سی رو بگید
ممنون

امیر
مهمان
امیر

خیلی خیلی باهات موافقم من خیلی هاشون رو دیدم اما دی سی بدی ک داره اینه ک به هم ربط نمیده الان مثلا سایبورگ مرد و همچنین زاتانا و بیت گرل اینا کم کسایی نیستند بعد یکدفعه میبینیم تو انیمیشن بعدی همشون هستند!! آخه این چ وضعشه واقعا قاطی کردم بعد اونهاهم راحت ویکتور استون رو ول کردن

Hani Maboodi
مهمان
Hani Maboodi

سلام. خسته نباشید ممنون به خاطر نقدتون. بله انیمیشن بسیار جزابی برای من بود بسیار زیبا و جذاب به تصویر کشیده شده بود ولی از یک جا به بعد جذابیت بی نقص فیلم از هم پاشید. زنده شدن رابین بعد از اون همه بازی با احساسات بیننده! در ضمن دقیقا چرا پدر ریون اون همه فداکاری کرد یک شخصیت به شدت خبیث به یک باره جون همه رو نجات داد خیلی سطح پایین بود و در آخر با یک فلش پوینت دیگه داستان به پایان میرسه. قبول ندارید خیلی سطح پایین و تکراریه؟
در هر حال انیمیشن زیبایی بود
ممنون

Alireza
مهمان
Alireza

اخرش چی شد متوجه نشدم واسه چی فلش رفت

Omid
مهمان
Omid

علی رضا و امیر عزیز همونطور که در نقد این انیمشین هم اشاره شد این قسمت پایانی بر قسمت‌های قبلی بوده استارت جهان این انیمشینا سال۲۰۱۴زده شده و قسمت آپوکالیپس وار آخرین انیمیشن این سری بوده در ادامه وارنر در حال تهیه یه انیمشین دیگه با محوریت اعضای جاستیس لیگ هست که دیزان شخصیت‌ها کلا فرق می‌کنه و ربطی به این سری ندارن داستان دیگری روایت می‌کنه منتظر اون انیمیشن هستیم و یه نکته ایی که باید تو این انیمشین دراک آپوکالیپس بهش اشاره کنم اینه در مورد سوپر من حق مطلب رو ادا کردن و جانانه درکساید سر جایش… ادامه مطلب »

Amir
مهمان
Amir

سلام و خسته نباشید بابت این نقدتون
من واقعا با انیمیشن حال کردم
ولی بعضی از شخصیتارو خیلی له کردن
مثل شزم نباید اونطوری میمرد
یا بتگرل یا زاتانا یا سوپر بوی یا استار فایر
اینا باید تا اخرش حضور پیدا میکردن
ولی جدا از این مبحثا داستی واقعا دارک داشت
من به شدت خوشم اومد
و یه سوالی که من دارم اینه که
فاز دوم این انیمیشنا ساخته میشه
اگه میشه یکی بهم بگه ؟؟

ali reza
مهمان
ali reza

سلام ایا اطلاعاتی درمورد فاز دوم موجود هست

Omid
مهمان
Omid

تشکر بابت نقد این انیمیشن داشتم فکر میکردم این قسمت میتونستی دو پارت باشه با جزییات بیشتر و درد آورتر برای هواداران یعنی دل هواداران رو قشنگ خون میکرد میتونستی حداقل دو ساعت باشه بیشتر از شجاعت قهرمانان به نمایش بزار ولی واقعا ریسک بزرگی کردن و من به شدت می پسندم شروع داستان یه جمله آیی میگه که دنیایی حرف داره «چیزهایی که نمیتونی تغییر بدی رو قبول کن.شجاعت کافی برای تغییر چیزایی که میتونی تغییر بدی داشته باش و به قدری دانا باش که تفاوتشان رو تشخیص بدی» پدر نهایت صحنه های در انیمیشن بود که چند بار… ادامه مطلب »

MANHATTAN
مهمان
MANHATTAN

نکته ی مثبت بزرگ فیلم جدی بودنش بود
ارزش یک یا دوبار دیدن داره مطمینا لدت میبرید

سام
مهمان
سام

سلام،این فیلم ادامه نداره؟ آخرش گنگ بود به نظرم فیلم باید ادامه داشته باشه.

Mr.Natsu
مهمان
Mr.Natsu

سلام
نه دیگه فاز اولش تموم شد
فلش رو به سمت گذشته دوید که کل مجموعه ریبوت بشه و سری بعدی از نو شروع میشه.
دی سی به همین ریبوت های چندبارش معروفه

رادین
مهمان
رادین

فلش فلش پوینت زد رفتیم یه دنیای دیگه

سام
مهمان
سام

سلام، این فیلم ادامه نداره؟آخه آخرش گنگ بود به نظرم باید ادامه داشته باشه.

مجید
مهمان
مجید

بد نبود. اما پر از مشکل بود. یکی از بزرگ ترین مشکلات فیلم شزم بود. انگار نویسند ها اصلا شناختی از این شخصت نداشتن. شزم شخصیت فوق العاده نیرومندیه، حتی نیرومندتر از سوپرمن. اما توی انیمیشن فوق العاده ضعیف نشونش دادن و اتفاقاتی که براش افتاد اصلا با شخصیت و قدرت های شزم سازگار نبود. بهتر بود مثل همون مرگ سوپرمن اصلا نمیاوردنش.
متاسفانه دی سی به خاطر سوپرمن به شزم بها نمی ده. امیدوارم توی سری های بعدی بیشتر بهش بها بدن چون کاراکتر فوق العاده ای داره.

ممد
مهمان
ممد

درود به شرفت

Mr.Natsu
مهمان
Mr.Natsu

فقط شزم هم نبود.
اکوامن و فلش و گرین لنترنی که اصلا نبود.
تنها یه چیز تغییر نکرده بود اونم شک بتمن بود. که بخاطرش زی رو کنستانتین طلسم گذاشت.

ولی از همه بدتر نفوذ دارک ساید به چشم سایبورگ بود:|||||

Moh-DC
مهمان
Moh-DC

بچه ها نمره راتن تومیتوز این انیمیشن رو دیدید؟؟؟۱۰۰ درصده….از اندگیم هم بالاتر رفت….آفرین به این انیمیشن

محمد
مهمان
محمد

به نظر من که خیلی خوب بود……قبل از اینکه بیاد سطح انتظاراتم ازش خیلی زیاد بود…ولی از اون هم بالاتر رفت…..همون چیزی که انتظار داشتم؛خشونت خیلی بالاش که باعث شده خیلی جذاب بشه…ای کاش ۲ ساعت بود
نمره من:۹ از ۱۰

Mr.Saxobeat
مهمان
Mr.Saxobeat

درسته قبول دارم یسری جاها داستان از منظق بدور میشه.اما یه مسیله ای هست شما یسری ضعف ها به داستان وارد میدونی اما وقتی نسبت به نقاط عطف داستان میسنجیش اونا کمرنگ میشن.یه مسیله ای که هست من حتی تریلر فیلم رو هم ندیدم خب مسلما روی صندلی میخکوب شدم.حتی بعد اینکه تریلر رو دیدم گفتم بازم چیزی رو عوض نمیکنه و این فیلم واقعا خیلی خیلی شوکه کننده بود.اصلا با کسی شوخی نداره و من واقعا شوکه شدم همچین فیلمی رو دیدم. یه مزیتی که این فیلم داشته غیر قابل پیش بینی بودنشه ولی یه ضعف از دید من… ادامه مطلب »

Mr.Natsu
کاربر
Mr.Natsu

کجاش غیر قابل پیش بینیه

دیگه وقتی یهو میزن کل قرمانارو ب خاک میدن معلومه دنبال ی ریبوتن…

فلش و فلش پوینتش جکم دنیای کوانتوم مارول رو دارن

همون اول داستان معلوم بود و میشد حدس زد که اخر کار یا پای فلش در میون میاد یا کنستانتین

نقطه خوب فیلم همین خشونتش بود ولی خوب واقعا شزم مزخرف نمرد؟

Mr. Saxobeat
مهمان
Mr. Saxobeat

الان برای شما قابل پیش بینی بود که واندرومن و مرا و چند تای دیگه زنده بودن و سایبورگ شده بودن ؟ قابل پیش بینی بود که دارک ساید همچین بلایی رو به سر سوپر من بیاره ؟ قابل پیش بینی بود راکتور اپوکالیپس همون فلش هست؟ قابل پیش بینی بود اسلیپر همون لکس هست و بتمن نبود؟ قابل پیش بینی بود شخصیت های منفی داستان متحد می شن برای نجات زمین؟ اصلا قابل پیش بینی بود تریگون با دارک ساید در میوفته ؟ اصلا همچین خط داستانی ای به ذهنت خطور کرده همچین چیزی میگی؟من که والا نه. یه… ادامه مطلب »

Mr.Natsu
مهمان
Mr.Natsu

الان برای شما قابل هضم بود که شزم خیلی راحت ب خاک رفت اکوامن ک کشک بود سوپرمن فوق صوت اندازه پشمکم نبود و کسی که مراش تو عدم حمله س خیلی راحت گفت بریم دارک ساید رو به خاک بدیم. سایبورگ که همون اول شد راه نفوذ دارک ساید… وات ز فاز:| جوخه انتحار مگه اصلا دلیل تشکیلش چی بود؟ بنظرت وقتی همه به خاک میکرن چی میشه؟ یا فلش پوینت میشه یا فلش ی سینگال میده. پس فلش عمرا بمیره والا همچین خط داستانی خفنی نبود که شما میگی تنها خوبیش همون خشونت بود. داستان فلش پوینت رو… ادامه مطلب »

معراج
مهمان
معراج

سلام میشه اسم اون ۱۷ تا انیمیشنو به ترتیب لیست کنین واقعا لطف میکنین

Mr.Saxobeat
مهمان
Mr.Saxobeat

.Justice League: The Flashpoint Paradox (2013) .Justice League: War (2014) . Son of Batman (2014) .Justice League: Throne of Atlantis (2015) Batman vs. Robin (2015) . Batman: Bad Blood (2016) . Justice League vs. Teen Titans (2016) Justice League Dark (2017) Teen Titans: The Judas Contract (2017) . Suicide Squad: Hell to Pay (2018) The Death of Superman (2018) . Reign of the Supermen (2019) Batman: Hush (2019) Wonder Woman: Bloodlines (2019) Expanded setting Constantine: City of Demons Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Ali
مهمان
Ali

به نظر من که انیمیشن خیلی جالبی بود مخصوصا من خودم طرفدار دی سی و رابینم امیدوارم روی دیمین بیشتر سرمایه گذاری بشه چون خیلی شخصیت خوبی بین رابین ها در اومده از نظرم

Mr.Natsu
کاربر
Mr.Natsu

خسته نباشی اتفاقا همین دیشب نسخه وب ۷۲۰ با حجم ۲۰۰ مگ رئ دانلود کردم. ارزشش در حد همئن ۲۰۰ بود هرچند همین خشونتی که گفتین باعث شد یکم جذاب تر باشه ولی باگ های داستانی واقعا خنده دار بود خطر اسپویل مثلا وقتی کنستانتین میره و به ثوامپ میگه که گیاها نابود میشن یعنی ثوامپ در این حد مخش جلبکه؟؟؟؟ واقعا شروع این سری ی چیز دیه بود و هنوز که هنوزه برای من فلش پوینت پارادوکس در کنار دارک نایت رترن دو قسمتی و بتمن رد هود قرار میگیره. انیمیشن های بعدی هم که واقعا خوب بودن بتمن… ادامه مطلب »

شهاب
مهمان
شهاب

خسته نباشید به خاطر نقد. هنوز اینو ندیدم ولی با این نقد حتما تماشا میکنم. تا اونجایی هم که اطلاع دارم این اخرین فیلم برای دنیای انیمیشنی حال حاضر dc هستش. فیلم بعدی فکر کنم قراره به وجود اورنده یه دنیای انیمیشنی دیگه باشه. بعید میدونم فاز دوم همین دنیا باشه‌

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...