ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

چطور مشکل چراغ چشمک‌زن سفید دوال شاک را حل کنیم؟

نیازی به نگرانی نیست

۰

بروز رفتاری متفاوت و جدید از کنسولتان ممکن است باعث نگرانی شما شود. کنترلر دوال شاک معمولا شما را با یک چراغ چشمک‌زن سفید سورپرایز نمی‌کند. به صورت کلی دو دلیل برای رویارویی با این مشکل وجود دارد. باطری در حال تمام شدن است، یا اینکه اتصال کنترلرتان با کنسوله به درستی برقرار نشده است. هر دو مشکل ذکر شده به سادگی قابل حل هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا به شما مراحل برطرف کردن این مشکل را توضیح دهیم.

دوال شاک
کابل USBتان را چک کنید

کابل‌های USB مقاومت زیادی ندارند و به مرور زمان خراب می‌شوند. تنها راه کنار آمدن با یک کابل خراب نیز عوض کردن آن است. اما پیش از آنکه بخواهید دست به جیب شوید و یک کابل جدید بخرید، می‌توانید کابل فعلیتان را به سادگی آزمایش کنید. کابل میکرو USB‌ دیگری را به کنسول و کنترلر وصل کنید. اگر کنترلر به رنگ آبی یا نارنجی چشمک زد، مشکل از کابلتان است و باید تعویضش کنید.

دوال شاک

کنسولتان را ریست کنید

بسیاری از مشکلات ویندوز با یک ری‌استارت کردن حل می‌شود و به نظر می‌رسد این مسئله درخصوص پلی استیشن 4 نیز صدق می‌کند. برای ریست کردن پلی استیشن 4 دکمه پاور را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید. سپس کابل برق را از پشت کنسول جدا کنید و ۳ دقیقه صبر کنید. پس از ۳ دقیقه دوباره کابل برق را وصل و کنسول را روشن کنید. حال با استفاده از کابل USB کنترلر را به کنسول وصل کنید و با نگه داشتن دکمه پلی استیشن آن را روشن کنید.

دوال شاک

کنترلر را ریست کنید

دوال شاک نیز نرم افزار مخصوص خود را دارد و زمانی که آپدیت می‌شود، ممکن است با برخی مشکلات مواجه شود. خوشبختانه این امکان وجود دارد تا بتوانید کنترلرتان را به تنظیمات اولیه‌اش برگردانید. برای این کار کافیست دوال شاک را بچرخانید تا متوجه یک سوراخ کنار یکی از جای پیچ‌هایش شوید. با استفاده از یک گیره کاغذِ باز شده یا ابزاری که برای خارج کردن سیم کارت از تلفن هوشمندتان استفاده می‌کنید، دکمه داخل سوراخ را فشار دهید.

فشار دادن را به مدت ۵ ثانیه ادامه دهید. سپس کابل USB را به کنترلر وصل کنید و آن را با استفاده از دکمه پلی استیشن روشن کنید. اگر دوال شاکتان با مشکل نرم‌افزاری مواجه شده باشد، با مراحلی که توضیح دادیم این مشکلات برطرف می‌شود.

دوال شاک
حالت Safe Mode را امتحان کنید

شاید مشکل از کنسولتان است و درست نیست که دوال شاک رو برای این اتفاق مسئول بدانید. حالت Safe Mode‌ پلی استیشن 4 به شما این اجازه را می‌دهد تا کمی بیشتر مسئله را واکاوی کنید. برای مثال می‌توانید در این حالت دیتابیس کنسولتان را بازسازی کنید تا برخی از مشکلات نرم‌افزاریش رفع و رجوع شود. مراحل بازسازی دیتابیس را می‌توانید به صورت کامل در مطلب زیر بخوانید:

چطور عملکرد پلی استیشن 4 را بهتر کنیم؟

اگر هیچکدام از روش‌های ذکر شده موثر واقع نشد، شاید دوال شاکتان به پایان خط رسیده. بهتر است ابتدا آن را پیش یک متخصص ببرید و اگر مشکل برطرف نشد، به فکر خرید یک کنترلر جدید باشید.

.کپی شد https://vgto.ir/4df

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
Green.ir
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...