ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

هر آنچه لازم است در مورد آرمورهای پابجی بدانید

با دست پر به میدان نبرد بروید

۰
انارگیفت

شناخت آرمورهای پابجی کار چندان پیچیده‌ای نیست. شما می‌توانید به سادگی حدس بزنید که برداشتن کدام جلیقه یا کلاه ضد گلوله بهتر است. سیستم لول بندی پابجی به سادگی اطلاعات مورد نیاز درخصوص آرمورها را در اختیارتان قرار می‌دهد. اما شاید بد نباشد که با اطلاعاتی دقیق بدانید هر کدام از این جلیقه‌ها یا کلاه‌ها برابر گلوله‌هایی که به سمتتان شلیک می‌شوند چه واکنشی نشان می‌دهند. در ادامه با ویجیاتو همراه باشید تا جزئیات هرکدام را برایتان شرح دهیم.

پابجی

جلیقه ضد گلوله لول یک
 • جلیقه ضد گلوله نیروهای پلیس با ۲۰۰ واحد سلامتی
 • ۳۰ درصد از آسیب‌های وارد شده کم می‌کند

با یک جلیقه لول یک شما حداقل امکانات دفاعی را به دست می‌آورید. درواقع این امکان را پیدا می‌کنید تا ۳۰ درصد از آسیب وارده از جانب هر شلیک را کاهش دهید. اگر در منطقه‌ای فرود آمدید که لوت خوبی دارد، ممکن است این فکر به سرتان بزند که جلیقه‌های لول یک را نادیده بگیرید تا مستقیما سراغ جلیقه لول دو یه سه بروید. اما هیچوقت این اشتباه را نکنید، حتی یک لحظه در پابجی بدون جلیقه باقی نمانید چرا که احتمال زنده ماندنتان به شدت کم می‌شود.

جلیقه لول یک در مواجهه با شاتگان‌ها و smgها می‌تواند به شما کمک کند. همچنین آزمایش کاربران ثابت می‌کند جلیقه لول یک می‌تواند تا سقف چهار گلوله از شما برابر اسالت رایفل‌های ۵.۵۶ از شما دفاع کند. این در حالی است که اگر جلیقه نداشته باشید، با سه گلوله یک سلاح اسالت رایفل کشته می‌شوید. درخصوص شاتگان‌ها و smgها نیز این تعداد دو عدد بیشتر می‌شود. برای مثال شاتگان S1897 یا S686 شش گلوله نیاز دارد تا بتواند شما را از پا دربیاورد.

پابجی

جلیقه ضد گلوله لول دو
 • جلیقه ضد گلوله نیروهای پلیس با ۲۲۰ واحد سلامتی
 • ۴۰ درصد از آسیب‌های وارد شده کم می‌کند

همانطور که مشاهده می‌کنید، یک جلیقه لول دو تنها درصد بیشتر از جلیقه لول یک برابر گلوله‌ها ایستادگی می‌کند. درنتیجه اگر نتوانستید جلیقه لول دو پیدا کنید، چیز خاصی از دست نداده‌اید. اما جلیقه لول دو می‌تواند از شما برابر برخی سلاح‌های خاص دفاع کند. همچنین داشتن این ده درصد اضافه می‌تواند در بسیاری از شرایط نجات‌بخش تلقی شود.

جلیقه لول دو برابر تمام اسنایپ‌ها بهتر از شما دفاع می‌کند. Kar98 با دو گلوله می‌تواند کاربری که جلیقه لول یک به تن دارد را خلاص کند. این تعداد برای کاربری که جلیقه لول دو به تن دارد به سه گلوله افزایش پیدا می‌کند. درخصوص SKS و Mini 14 این تعداد به چهار گلوله می‌رسد. درواقع کار به تعدادی‌ می‌رسد که به شما اجازه می‌دهد بتوانید برابر حمله فردی با یکی از سلاح‌های مذکور عکس‌العملی منطقی از خودتان نشان دهید. همچنین برابر ARها خیالتان تا حدودی راحت باشد. چرا که حداقل پنج گلوله برای سرنگون شما مورد نیاز است.

پابجی

جلیقه ضد گلوله لول سه
 • جلیقه ضد گلوله ارتشی با ۲۵۰ واحد سلامتی
 • ۵۵ درصد از آسیب‌های وارد شده کم می‌کند

جلیقه ضد گلوله لول سه رویای تمام پلیرهای پابجی است. رویایی که می‌تواند ۵۵ درصد آسیب‌های وارد شده را کاهش دهد تا در نبردهای نزدیک شما ۳-۰ از فرد مقابلتان جلو باشید. جلیقه ضد گلوله لول سه یک گلوله به تما اسنایپ‌ّهایی که می‌توانند شما را با یک گلوله از پا دربیاورند اضافه می‌کند. برای اینکه کسی بخواهد پلیری با جلیقه ضد گلوله لول سه را هدف قرار دهد، با Kar98 به چهار گلوله و با Mini 14 به شش گلوله نیاز دارد.

همچنین این جلیقه سلاح‌هایی مانند Micro Uzi یا S12K را بی‌تاثیر می‌کند، چرا که هرکدام برای سرنگون کردن شما به ده گلوله نیاز دارند. با وجود اینکه نمی‌توان از ۵۵ درصد کاهش آسیب وارد شده گذشت، اما توجه داشته باشید که میزان سلامتی جلیقه فاکتور مهم‌تری محسوب می‌شود. درنتیجه اگر اواخر بازی جلیقه‌ای دیدید که آسیب دیده و یک چهارم سلامتی‌اش از دست رفته، بهتر است بیخیالش شوید و با یک جلیقه لول دو یا یک سالم کار را ادامه دهید.

پابجی
ماسک بالستیک

این نکته‌ای است که بسیاری از پلیرها نمی‌دانند. ماسک بالستیک یک آیتم کاملا تزئینی است و هیچ کاربردی ندارد. اگر دوست دارید ظاهر خفنی داشته باشید آن را بردارید، اما توجه کنید از شما برابر آسیب‌های وارده هیچ دفاعی نمی‌کند.

پابجی

کلاه‌خود لول یک
 • کلاه کاسکت موتور با ۸۰ واحد سلامتی
 • ۳۰ درصد از آسیب‌های وارد شده کم می‌کند

از نظر کاهش آسیب‌های وارده، کلاه‌خودها مشابه جلیقه‌های ضد گلوله عمل می‌کنند. اما مقدار سلامتیشان کمتر است و سریع‌تر از بین می‌روند. اما از آنجایی که هدشات کردن یکی از رایج‌ترین روش‌های کشتن در پابجی محسوب می‌شود، شما هیچوقت نباید ریسک کنید و حتی از یک کلاه‌خود لول یک بگذرید.

بدون کلاه‌خود تمام اسالت رایفل‌ها و اسنایپ‌های بازی می‌توانند شما را تنها با یک گلوله سرنگون کنند. اما این تعداد با وجود یک کلاه‌خود لول یک به دو گلوله افزایش پیدا می‌کند. درواقع حتی همین کلاه‌خود لول یکی که از دیدگاه بسیاری از کاربران بی‌مصرف است، می‌تواند برای شما یک الی دو ثانیه زمان بخرد تا بتوانید مراتب دفاع از خودتان را تدارک ببینید.

پابجی

کلاه‌خود لول دو
 • کلاه‌خود ارتشی با ۱۵۰ واحد سلامتی
 • ۴۰ درصد از آسیب‌های وارد شده کم می‌کند

همانطور که جلیقه ضد گلوله لول دو تغییر چشمگیری روی شانستان برای زنده بودن در یک نبرد داشت، کلاه‌خود لول دو نیز تقریبا همان نقش را ایفا می‌کند. البته بسیار محدودتر. همچنان بسیاری از سلاح‌های بازی برای از پا در آوردن شما نیاز به دو گلوله دارند. درواقع نکته‌ای که کلاه‌خود لول دو را نسبت به لول یک بهتر می‌کند، میزان سلامتی آن است.

شما دیرتر آن را حین حضور در یک نبرد و آسیب دیدن از دست می‌دهید و این شانس را دارید تا برابر سلاح‌هایی ضعیف بیشتر دوام بیاورید. همیشه همراه داشتن یک کلاه‌خود توصیه می‌شود. اگر لول دو پیدا کردید، چه بهتر!

پابجی

کلاه‌خود لول سه
 • کلاه‌خود نیروهای ویژه با ۲۳۰ واحد سلامتی
 • ۵۵ درصد از آسیب‌های وارد شده کم می‌کند

کلاه‌خود لول سه جایی است که تازه همه چیز رنگ و بویی جدید به خود می‌گیرد. اگر کلاه‌خود لول سه همراه داشته باشید، تنها سلاحی که می‌تواند شما را با یک گلوله سرنگون کند AWM است. سلاح‌های قدرتمند دیگری مانند Kar98 یا M24 به دو گلوله نیاز دارند تا بتوانند برایتان دردسرساز شوند. سلاح‌هایی که به گلوله‌های ۵.۵۶ میلی‌متری مجهزند نیاز به سه گلوله دارند و از طرفی دیگر، تمام شاتگان‌ها برابر کلاه‌خود لول سه بی‌تاثیرند.

باز هم مقدار سلامتی را مبنایی برای انتخاب کلاه‌خود قرار دهید. طبیعی است که یک کلاه‌خود لول دو سالم بهتر از کلاه‌خود لول سه‌ای است که یک چهارم سلامتی‌اش را از دست داده. اما توجه داشته باشید که یک کلاه‌خود لول سه که نصف سلامتی‌اش را از دست داده تقریبا اندازه یک کلاه‌خود لول یک سالم می‌تواند از شما دفاع کند.

 

سوالات و پیشنهاداتتان درخصوص پابجی و تجربیاتتان در استفاده از ترکیب‌های مختلف را حتما در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید.

.کپی شد https://vgto.ir/4ei

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
Green.ir
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...