ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

چگونه با Loba در Apex Legends بهتر بازی کنیم؟

دزد انتقام‌جو

۱
انارگیفت

Loba که اخیرا با شروع فصل پنجم به Apex Legends اضافه شده، به نظر یکی از قدرتمندترین و جالب‌ترین شخصیت‌هاییست که تا کنون در بازی دیده‌ایم. در این سری راهنمای Apex Legends می‌خواهیم به قابلیت‌ها، نقاط قوت و ضعف، و نکاتی برای بهتر بازی کردن با او بپردازیم.

سبک بازی، نقاط قوت و نقاط ضعف Loba

Loba یکی از هیجان‌انگیزترین لجندهاییست که در بازی حضور دارد. او شخصیتیست که استفاده درست از او مهارت بالایی می‌طلبد، اما یک Loba ماهر همواره تیم خود را در موقعیت برتری نسبت به بقیه قرار می‌دهد. او با قابلیت تلپورت شدن و مهارت‌های خاصی که در لوت کردن بسیار کمک می‌کنند از همین الان به یکی از انتخاب‌های محبوب بازیکنان تبدیل شده است.

نقاط ضعف او اکثرا به استفاده نادرست از قابلیت‌هایش برمی‌گردند. قابلیت تلپورت Loba او را از شروع تا انتها آسیب‌پذیر می‌کند و هر کس بخواهد از آن در موقعیت بدی استفاده کند قطعا مجازات می‌شود. این قضیه برای آلتیمیت Loba هم صدق می‌کند و استفاده از آن بدون جلب توجه دیگران به شدت سخت است. اما وقتی که با دقت از او استفاده می‌کنید، Loba یکی از قوی‌ترین لجندهای کل بازی است.

با توانایی‌ها و آلتیمیت Loba بیشتر آشنا شوید

  • قابلیت پسیو: Eye for Quality: لوت‌های اپیک و لجندری نزدیک از پشت دیوارها قابل ملاحظه هستند. برد آن اندازه Black Market Boutique است.

پسیو Loba یک قابلیت فوق‌العاده برای اوایل بازی است و در لوت کردن به شدت کمک‌رسانتان خواهد بود. نه تنها می‌توانید لوت‌های بنفش یا طلایی رنگ اطراف خود را ببینید، بلکه حتی می‌توانید بر اساس شکلش تشخیص دهید که دقیقا با چه آیتمی طرف هستید. این قابلیت مدت زمانی که پای لوت کردن می‌گذرانید را به شدت کوتاه‌تر می‌کند.

نکته خاصی برای استفاده از این پسیو وجود ندارد، چرا که Eye for Quality همواره و بدون نیاز به کار خاصی کمکتان می‌کند. این پسیو برای تعیین مکان آلتیمیتتان هم به کار می‌رود که در ادامه بیشتر درباره آن می‌گوییم.

  • قابلیت تاکتیکال: Burglar’s Best Friend: با پرتاب دستبند Jump Drive، به مکان‌های دور از دسترس تلپورت می‌کند و یا از خطر فرار می‌کند. (کولداون: ۳۰ ثانیه)

اصلی‌ترین قابلیت در پکیج Loba تاکتیکال اوست. با آن می‌توانید از فاصله‌های کوتاه تلپورت کنید – تا وقتی که بتوانید او را در طول انیمیشن‌هایش زنده نگه دارید. همانند Pathfinder و Grappling Hookاش، استفاده از Burglar’s Best Friend کمی پیجیده‌تر از چیزیست که فکر می‌کنید و برای استفاده بهینه از آن، نیاز به تجربه خواهید دشت. در صورت استفاده درست، Loba به یکی از خطرناک‌ترین شخصیت‌های Apex Legends تبدیل می‌شود.

قبل از چپ و راست استفاده کردن از Burglar’s Best Friend، چند نکته را واقعا باید بدانید. اولی: لازم نیست برای تلپورت شدن صبر کنید تا دستبند به زمین برسد. اگر هنگامی که دستبند در هوا بود دوباره از این قابلیت استفاده کنید، به جایگاهی که مستقیما زیر موقعیت کنونی دستبند قرار دارد تلپورت می‌شوید. به عبارت دیگر، فرض کنید می‌خواهید به یک پشت بام تلپورت شوید؛ حتما لازم نیست که دستبند روی بام فرود آید، چون که حتی اگر در حال گذر از آن هم باشد می‌توانید با استفاده به موقع از قابلیت، روی آن تلپورت شوید.

دوم: استفاده از این قابلیت عملا فلجتان می‌کند. نه تنها با انیمیشن‌های طولانی‌ای باید دست و پنجه نرم کنید، بلکه هنگامی هم که دستبند در هوا قرار دارد نمی‌توانید از سلاح خود استفاده کنید و یا با اجسام تعامل داشته باشید. Burglar’s Best Friend قابلیتی نیست که در یک موقعیت بحرانی شما را سریعا نجات دهد. همواره از این قابلیت با یک هدف حساب و کتاب شده استفاده کنید. و در ضمن، فکر نکنید که دشمنان نمی‌توانند تلپورت شما را ببینند، پس از آن برای یک تاکتیک مخفیانه استفاده نکنید.

و در ضمن، آن را در نزدیکی Interception Pylonای که یک Wattson رقیب کار گذاشته استفاده نکنید. چون که دستبندتان وسط هوا گرفته می‌شود و مستقیما به شما پس داده می‌شود. تلپورت ممنوع.

  • قابلیت آلتیمیت: Black Market Boutique: یک دستگاه قابل حمل قرار می‌دهد که لوت‌های اطراف را به سمت خود تلپورت می‌کند. هر شخصیت خودی یا دشمن می‌تواند تا دو آیتم از آن بردارد. (کولداون: ۱۷۵ ثانیه)

Black Market Boutique روی کاغذ خفن‌ترین و کاربردی‌ترین قابلیتیست که Apex Legends به خود دیده. در واقعیت… آره، همچنان خیلی خوب است. اما باید با چندتا از محدودیت‌هایش کنار بیایید.

بدون هیچ شکی آلتیمیت Loba می‌تواند بازی‌تان را به کل نجات دهد، اگر در مکان و زمان مناسب به کار برده شود. چی بهتر از این است که هر لوتی که در تقریبا ۸۰ متری‌تان قرار دارد را با خیال راحت بدزدید؟

اما چند نکته بسیار مهم را باید در نظر داشته باشید. اول این که هر بازیکنی که از Black Market Boutique استفاده می‌کند نهایتا مجاز به برداشتن دو آیتم است. پس با یکدیگر هماهنگ باشید؛ شاید یکی‌تان به چهار آیتم نیاز داشته باشد و شاید دیگری هیچی. پس هر آن چه که هم‌تیمی نیازمندتان لازم دارد را بردارید و به او بدهید.

دوم: Black Market Boutique برای همیشه می‌ماند و می‌تواند توسط دشمنان هم استفاده شود. پس هر وقت کارتان با آن تمام شد، حتما آن را ببندید.

سوم: با گذاشتن این دستگاه، پالس به شدت بزرگی پخش می‌شود که عملا داد می‌زند «هی، من اینجام!». پس اگر می‌خواهید مخفیانه بازی کنید، ترجیحا از آن استفاده نکنید.

علی‌رغم همه این‌ها، آلتیمیت Loba یک قابلیت بی‌نظیر است که می‌تواند بازی باخته را به بازی برده تبدیل کند. فقط مطمئن شوید که آن را در مکان مناسبی قرار دهید. در ضمن، دستگاه Black Market بردی مشابه پسیو Loba دارد، پس از این دو قابلیت با یکدیگر استفاده کنید.

هنگام بازی کردن با Loba به چه نکاتی توجه کنیم؟

  • همواره به دنبال دستیابی به برتری تاکتیکی باشید. تلپورت Loba، همان طور که گفتیم، اصلا برای فرار از موقعیت‌های ناگهانی کاربردی نیست. بهتر است از آن برای بهبود موقعیت خود استفاده کنید. سعی کنید به ارتفاعات بالاتر بروید و یا دشمنانتان را دور بزنید. به دنبال لحظاتی بگردید که می‌توانید در عین برداشتن لوت، امنیت خود را هم حفظ کنید. هیچوقت از قابلیت‌های خود حین فکر کردن استفاده نکنید.
  • یافته‌های خود را به تیم خود اطلاع دهید. دیدن لوت‌های رده بالایی که در ساختمان‌ها و Supply Binها قرار دارند یک برتری بزرگ است و آن را حتما باید با یاران خود به اشتراک بگذارید. اگر دیدید جایی پر لوت بنفش و طلایی است، طمع نکنید و هم‌تیمی‌های خود را در جریان بگذارید.
  • هنگام مبارزات، بیشتر به فکر تیراندازی و تحرک باشید تا قابلیت‌هایتان. بر خلاف خیلی دیگر از لجندهای Apex Legends، قابلیت‌های Loba برای استفاده در حین مبارزات طراحی نشده‌اند. بلکه، آن‌ها در مواقعی به کار می‌روند که در موقعیت امنی قرار دارید و حین مبارزه نیستید. اگر وسط یک درگیری گیر افتادید، بیخیال قابلیت‌هایتان شوید و به سلاحتان بچسبید.

Loba از نظر هیتباکس با دیگر لجندها چه تفاوتی دارد؟

Loba وضعیت کمی نامشخصی در زمینه هیتباکس دارد. او دارای هیچکدام از پرک‌های Low Profile یا Fortified نیست و احتمالا در وسط‌های لیست هیتباکس‌ها قرار گیرد.

منبع: Rock, Paper, Shotgun

.کپی شد https://vgto.ir/4ga

1
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
amir آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
amir
مهمان
amir

من خودم از سیزن ۲ با میراژ بازی میکنم و مقاله ای که در مورد میراژ گذاشتین رو هم خوندم ولی توی سیزن جدید میراژ رو کلا کوبیدن از دوباره ساختن و خدا رو شکر خیلی قوی تر کردنش اگه میشه یه مقاله ی جدید در مورد میراژ بزارین چون خیلی عوض شده
پیشاپیش از سایت ویجیاتو ممنونم

Green.ir
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...