ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

یک راهنمای بدون اسپویل از هر آنچه باید در مورد The Last of Us Part II بدانید

بدون نگرانی بخوانید و لذت ببرید

۷
انارگیفت

The Last of Us Part II قطعا یکی از مورد انتظارترین بازی‌های نسل پلی استیشن 4 بود و جای شکرش باقیست که تا لحظه عرضه و تجربه این بازی مهم و تاثیرگذار پساآخرالزمانی بیشتر از چند هفته باقی نمانده. قرار است بازی در تاریخ ۱۹ ژوئن یا به عبارتی ۳۰ خرداد منتشر شود و می‌توانیم به خاطر این اتفاق، تابستان هیجان‌انگیزی را شروع کنیم.

اما برای اینکه آمادگی بیشتری برای همسفر شدن با الی در ماجراجویی تازه‌اش داشته باشید، ما سعی کردیم با طرح یک سری سوال مهم و پاسخ دادن به آن‌ها، شما را برای آنچه در The Last of Us Part II خواهید دید، آماده کنیم. نگرانم نباشید هیچ اسپویلی در کار نیست.

توسعه‌دهنده بازی کیست؟

خب بیایید کار را با یک سوال ساده و ابتدایی شروع کنیم. اسم استودیو توسعه‌دهنده بازی ناتی‌داگ است و سابقه درخشانی در تاریخچه صنعت ویدیو گیم دارد. از بین محبوب‌ترین و تاثیرگذارترین آثار این استودیو می‌توان به بازی‌هایی چون کرش بندیکوت، جک اند دکستر و از همه مهمتر سری آنچارتد اشاره کرد. البته اخیرا رویه استودیو کمی دچار تغییر و تحول شده و برعکس سابق، تمرکز آن‌ها بیشتر از هر چیزی روی قصه‌گویی و پس‌زمینه‌های واقع‌گرایانه و تاثیرگذار قرار گرفته. چیزی که نمونه‌اش را به خوبی در The Last of Us دیدیدم و حس کردیم.

چه اتفاقی در قسمت اول رخ داد؟

قسمت اول The Last of Us که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، جهان ویران شده‌ای را به تصویر می‌کشید که دلیل این ویرانی پخش شدن هاگ کوردیسپس از یک نوع قارچ به خصوص بود. کوردیسپس با ایجاد عفونت در مغز، کنترل انسان‌ها را به دست می‌گرفت و باعث خلق موجودات زامبی‌مانندی می‌شد که بازی از آن‌ها به عنوان «آلوده‌ها» یاد می‌شد. سال‌ها بعد از شیوع گسترده کوردیسپس، بالاخره روزنه امیدی برای درمان این بیماری پیدا شد. بازی دختری به نام الی را به ما معرفی کرد که نسبت به بیماری مصون بود و عده‌ای باور داشتند که می‌توان از این مصونیت برای درمان کوردیسپس استفاده کرد.

برای همین الی را به دست مردی به نام جوئل که فردی توانمند اما آسیب دیده بود، سپردند تا او را به مقری برساند که می‌شد در آن به واکسن مورد نظر دست پیدا کرد. برای رسیدن به این هدف، جوئل و الی عرض ایالات متحده را طی کردند و در این مسیر رابطه عاطفی پدر فرزندی محکمی بین آن‌ها شکل گرفت. با این‌ حال، پایان و اتفاقاتی که در طول مسیر بازی رخ می‌دهند را برایتان لو نمی‌دهم. چون بازی The Last of Us یکی از مهمترین بازی‌های دهه اخیر است و اگر تجربه اش نکردید، پیشنهاد می‌کنم که حتما این کار را بکنید.

قصه The Last of Us Part II از کجا شروع می‌شود؟

قصه بازی دقیقا ۵ سال بعد از وقایع قسمت اول شروع می‌شود و این بار با الی جوانی رو به رو می‌شویم که حالا ۱۹ سالش شده و همراه جوئل در جامعه‌ای که در شهر جکسون ایالت وایومینگ شکل گرفته زندگی می‌کند. با توجه به اطلاعات منتشر شده از بازی، به نظر می‌رسد مردم شهر جکسون توانسته‌اند شرایط را تا حدودی به حالت نرمال ۲۵ سال پیش دنیا برگردانند. با این حال، تراژدی‌ها همیشه به دنبال تسخیر زندگی الی هستند و قرار نیست که بگذارند او کمی مزه آرامش را بچشد. گروهی از بازماندگان یاغی به جامعه جکسون حمله می‌کنند و در جریان این حمله اتفاقی رخ می‌دهد که الی مجبور می‌شود برای گرفتن انتقام، پا در سفر تازه و خطرناک دیگری بگذارد.

آیا می‌توانیم کنترل کاراکتر دیگری را هم به دست بگیریم؟

بر اساس اطلاعاتی که ناتی‌داگ منتشر کرده، نه. البته موقع ساخت بازی اول نیز قرار نبود که کنترل الی را هم به دست بگیریم. پس بعید نیست که ناتی‌داگ باز هم در مورد این موضوع مخفی‌کاری کرده باشد و بخواهد در جریان یک سری اتفاق به خصوص، سورپرایزمان کند.

باز هم قرار است عرض ایالات متحده را طی ‌کنیم؟

داستان The Last of Us Part II در لوکیشن‌ها و فصل‌های مختلفی اتفاق می‌افتد اما ناتی‌داگ اعلام کرده که این بار قرار نیست شاهد سفر الی از ایالتی به ایالت دیگر باشیم و بیشتر وقایع بازی در جکسون و سیاتل دنبال می‌شوند. با این حال، به گفته ناتی‌داگ دنیای The Last of Us Part II بزرگ‌ترین و پر جزئیات‌ترین جهانی است که استودیو تا حالا روی آن کار کرده. به قدری بزرگ که مجبورید برای سفر از یک نقطه به نقطه دیگر آن از اسب یا قایق کمک بگیرید.

در این مسیر با چه خطراتی رو به رو خواهیم شد؟

طبیعتا نباید انتظار یک سفر بی‌دردسر را داشته باشید. خطرات بسیاری در کمین شما خواهند بود که در راس‌ تمام آن‌ها، انسان‌ها و گروه‌های مختلف قرار دارند. برای مثال در سیاتل پساآخرالزمانی بازی، جنگی بین دو گروه مختلف بر سر منابع باقی مانده در حال پیگیری است. گروه اول نام خودشان را جبهه آزادی واشنگتون گذاشته‌اند. یک گروه مقاومت که برای شکستن محاصره نظامی سیاتل در همان سال‌های اولیه شیوع کوردیسپس تشکیل شد و حالا خود به خطری برای جامعه بازمانده‌ها تبدیل گشته. افراد حاضر در این گروه، تعلیم دیده، منظم و تا دندان مسلحند و بدون هیچ تاخیر و تاملی هر جنبده‌ای که از نزدیکیشان هم عبور کند، می‌کشند.

در سوی دیگر این معادله نیز اوضاع بهتر نیست. گروه دوم سرافایتس‌ها هستند و اعضای آن را افرادی افراطی و به شدت مذهبی تشکیل می‌دهند. برعکس گروه پر هیاهوی جبهه آزادی واشنگتن، سرافایتس‌ها به شدت در عملیات‌های خود مخفی‌کارانه عمل می‌کنند و علاقه بیشتری به استفاده از تیر و کمان به جای شلیک با سلاح گرم دارند. آن‌ها همچنین در مراسم‌های آیینی خود انسان‌ها را حلق‌آویز کرده و شکمشان را پاره می‌کنند. سرافایتس‌ها بر این باورند که بدن قربانی‌ها لانه‌ای است که گناه در آن رشد کرده و باید این گناه را از روی زمین پاک کرد.

اگر انسان‌ها تا این حد خطرناکند، چه انتظاری باید از آلوده‌ها داشته باشیم؟

انتظار یک رویارویی سخت. یک سری از آلوده‌هایی که در قسمت اول با آن‌ها آشنا شده بودیم در The Last of Us Part II هم حضور دارند. رانرها که همان انسان‌های تازه آلوده شده هستند، به گفته ناتی‌داگ حالا سریع‌تر و خشن‌تر از گذشته شده‌‌اند. کلیکرهای کور هم که همیشه به دنبال یک منبع صدا برای حمله به سمتش می‌گشتند نیز در قلب تاریک‌ترین نقاط بازی انتظاراتان را می‌کشند. با این حال، قضیه فقط به همین‌ جا ختم نمی‌شود. بلکه ناتی‌داگ برای این قسمت پای یک موجود جدید به نام شمبلر هم به جهان The Last of Us Part II باز کرده.

این موجودات بزرگ و باد کرده، روی بدنشان منافذی دارند که موقع حمله از آن‌ها اسید ترشح می‌شود. کشتن آن‌ها هم راحت نیست و برای زمین‌گیر کردن شمبلرها باید گلوله‌های نازنین زیادی که زحمت بسیاری برای پیدا کردن تک‌تکشان کشیده‌اید را خرج کنید. با این حال، این چیزی است که ما در نمایش‌های بازی دیدیم و ناتی‌داگ قول آلوده‌های متنوع‌تر و خطرناک‌تری را در نسخه نهایی داده.

می‌توان دشمنان را به جان هم انداخت؟

بله مثل قسمت قبلی، می‌توانید با کمین کردن کاری کنید که دشمنان مختلف بازی به جان هم بیفتند. فقط حواستان باشد که یک دفعه پا در وسط درگیری نگذارید که مهمات و سلامتیتان در خطر بیفتد.

سگ هم در بازی هست؟

راستی داشت سگ‌ها را یادم می‌رفت. یکی از خصوصیات دشمنان انسانی بازی به همین استفاده از سگ‌ها مربوط می‌شود. در بسیاری از لوکیشن‌ها شاهد این هستیم که انسان‌ها حس بویایی قدرتمند سگ‌ها را به خدمت گرفته‌اند و به کمک آن‌ها، سعی می‌کنند موقعیت مکانی شما را پیدا کنند. پس اگر در بازی متوجه حضور سگ‌ها شدید، سعی کنید بیشترین فاصله را از آن‌ها بگیرید. چون طبیعتا این حیوانات رفتار دوستانه‌ای با شما نخواهند داشت.

از مولتی پلیر چه خبر؟

نسخه اورجینال The Last of Us همراه با حالت مولتی پلیری به نام Factions عرضه شد که به شکل ویژه‌ای تجربه آن لذت بخش بود. با این حال، قسمت دوم بدون حالت مولتی پلیر عرضه می‌شود اما ناتی‌داگ قول داده که به زودی این ویژگی را هم به بازی اضافه کند.

سیستم ساخت و ساز هنوز هم سر جایش قرار دارد؟

بله، یکی از فاکتورهای مشترک بین قسمت اول و دوم The Last of Us، وجود سیستم ساخت و ساز در بازی است. مثل نسخه اول، الی می‌تواند با پیدا کردن آیتم‌های مختلف از دل جهان بازی، ابزار، لوازم پزشکی و سلاح‌هایی مثل بمب‌ و مین بسازد.

الی چطور مهارت‌هایش را ارتقا می‌دهد؟

در The Last of Us، جوئل با پیدا کردن یک سری قرص می‌توانست توانایی‌های خود را بهبود ببخشد. الی هم دقیقا مثل مربی خود عمل می‌کند و می‌تواند از همین قرص‌ها استفاده کند. اما از میزان تاثیرگذاری این قرص‌ها به میزان قابل توجهی کم شده تا جا برای یک المان تازه هم باز شود. حالا حین گشت و گذارهایتان به مجله‌های به خصوصی بر می‌خورید که با برداشتن و خواندن آن‌ها، یک سری از شاخه‌های درخت‌ مهارت‌های الی آزاد خواهند شد. آن وقت می‌توانید از قرص‌ها برای ارتقای مهارت‌هایی چون بقا، مخفی کاری و حتی مبارزه استفاده کنید.

میزهای کار هم هنوز در بازی وجود دارند؟

بله، میزهای کار نیز همچنان در قسمت دوم حضور دارند و می‌توان به کمک آن‌ها، سلاح‌های الی را تقویت کرد. البته نحوه کار با این میزها خیلی تغییر نکرده‌ و مهمترین تفاوتی که با قسمت اول دارند، به جنبه ظاهری آن‌ها برمی‌گردد. مثلا اگر الان بخواهید یک دوربین به اسالت رایفل‌های الی اضافه کنید، پروسه‌ای که الی برای انجام این کار انجام می‌دهد را قدم به قدم خواهید دید.

موزیک‌های بازی چطور هستند؟

در یک کلام عالی. گوستاوو، برنده جایزه اسکار به خاطر ساخت موزیک فیلم‌های Brokeback Mountain و Babel، برگشته و سعی کرده با استفاده از همان تم اصلی موسیقی‌هایی که برای قسمت اول نوشته بود، موزیک‌های تاثیرگذاری هم برای سفر تازه الی بسازد.

چیز جالب دیگری هم هست که از قلم افتاده باشد؟

بله، در The Last of Us Part II تمام دشمنان حاضر در بازی اسم خاص خود را دارند و دقیقا با همان اسم توسط هم‌قطارانشان صدا زده می‌شوند.

منبع: Gameinformer

.کپی شد https://vgto.ir/4k4

7
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
3 نظرات
4 پاسخ ها
1 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
6 نویسندگان دیدگاه
rayanzuckRoham04AmirS.T.A.Ramir آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Roham04
کاربر
Roham04

شخصیت کمکی یا یه همکار توی بازی هست که توی نبرد ها بهت کمک کنه؟

Mohammad Amin
کاربر
Mohammad Amin

خیلی خوب بود.
واقعا دوست دارم هر دو نسخه رو روی PS5 تجربه کنم. (( البته اگر قیمت دلار اجازه بده… ))

rayan
مهمان
rayan

یک راهنمای کوچک هم من بکنم در سه جمله بد نیس
انمیشن اسب سواری فرسنگها با ساخته راک استار فاصله داره
داستان بازی به شدت ضعیفه
انمیشن برداشتن آیتمها در نمایش ای ۳ دروغی بیش نبود.

amir
مهمان
amir

برو جمع کن بدبخت خودتون بازی انحصاری درست ندارین زورتون میاد به بازی های عالی ps4 گیر میدین قشنگ معلومه داری میسوزی که این بازی ها روی ایکس باکس نمیاد

AmirS.T.A.R
مهمان
AmirS.T.A.R

بابا برو چرا چرت میگی تعصبی چه ربطی به ایکس باکس داره سریع جبهه میگیری طرف اومده ی چرتی گفته… و چرا اتفاقا شاید تو نشناسی ولی انحصاری عالی کم نداره مایکروسافت شاید به پای سونی هنوز نرسیده باشه ولی اینجوری هم ک واسه خودتون بدون تحقیق و تجربه کردنش حرف الکی می‌زنید نیست هر دو پلتفرم خوبی ها و بدی های خودشو‌ داره و بازی ها و قابلیت های خودش

zuck
مهمان
zuck

اگر متن خونده باشی درمورد انحصاری های ایکس باکس حرفی نزد بعد امسال سال انحصاری ایکس باکس هست

rayan
مهمان
rayan

آشغال بد بخت زر نزن

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...