ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

راهنمای خرید ارزان‌تر The Last of Us Part II – فیزیکی بخریم یا دیجیتالی؟

تنها دو روز مانده

۳۰
انارگیفت

نسخه فیزیکی The Last of Us 2، یک میلیون تومان. با توجه به قیمت ارز و مشکلاتی که در واردات بازی و کنسول به وجود آمده، احتمالا این متنی است که دو روز دیگر با چشمانی گرد شده به آن نگاه خواهیم کرد. البته من این قیمت را باز هم تخمینی حساب کردم و با توجه به محبوبیت بیش از اندازه بازی، بعید نیست با قیمت‌های نوجومی‌تری هم از سمت فروشندگان رو به رو شویم و از آن‌ها بشنویم که بازی روی دو دیسک عرضه شده و قیمت بالاتری دارد. برای همین در این مقاله، سعی دارم برایتان از نحوه خرید The Last of Us 2 با قیمت پایین‌تر بگویم و به یک سری از سوالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید پاسخ دهم. پس در ادامه با ویجیاتو همراه باشید.

The Last of Us چیست؟

The Last of Us یکی از مهمترین بازی‌های انحصاری پلی استیشن در نسل گذشته بود که توانست به خاطر اتمسفر گیرا و داستانی احساسی و منحصر به فرد به محبوبیت بسیاری برسد. قصه بازی در مورد عشق و امید در دنیایی آخرالزمانی است. دنیایی که حالا تقریبا خالی از سکنه شده و انسان‌هایی که در گوشه و کنار آن ساکن شده‌اند، سعی دارند از شر مسمومیت به هاگ کوردیسپس دور بمانند و خوراک موجوداتی که این هاگ پدید آورده نشوند. با این حال، همانطور که گفتم قصه بازی در مورد امید است.

فایرفلایز، گروهی است شبه نظامی و تقریبا بعد از شیوع گسترده کوردیسپس، کنترل اوضاع جوامع باقی مانده را به دست گرفته. آن‌‌ها دختری به نام الی را پیدا کرده‌اند که نسبت به این مسمومیت مصونیت دارد و می‌خواهند با رساندن او به آزمایشگاهی مجهز، فرآیند ساخت واکسن را شروع کنند. البته به خاطر یک سری مسائل، رهبر گروه فایرفلایز به تنهایی قادر به انجام این سفر نیست و از شخصی به نام جوئل می‌خواهد که به جایش با الی همراه شود و در ازای این کار پاداشی خوب دریافت کند. با این حال، سفر الی و جوئل، قرار نیست یک سفر ساده و بدون ماجرا باشد. به همین خاطر، ترجیح می‌دهم برای کسانی که بازی را هنوز تجربه نکرده‌اند چیزی را اسپویل نکنم تا خودشان بروند از تجربه فوق‌العاده بازی لذت ببرند. چرا که همین حالا هم خیلی دیر شده.

The Last of Us از نظر گیم‌پلی هم یکی از متعادل‌ترین و استانداردترین بازی‌های دهه گذشته بود و تمام بخش‌های آن مثل یک ساعت سوئیسی کنار هم کار می‌کردند. بازی عملا شما را در نقش یک بازمانده قرار می‌داد و کاری می‌کرد که برای مهمات و تجهیزاتتان ارزش قائل باشید. از طرفی دشمنان گوناگونی هم برای بازی طراحی شده بود که برای مقابله با هر کدامشان، باید رویکرد متفاوتی در پیش می‌گرفتید. برای همین، بخش‌هایی از بازی را باید به صورت مخفی کاری می‌رفتید اما وقتی پای انسان‌ها و گروه‌های یاغی وسط کشیده می‌شد، دیگر چاره‌ای نداشتید جز بیرون کشیدن سلاح و شلیک چند گلوله ارزشمند. بازی به خوبی از المان سبک بقا استفاده می‌کرد و برای کسانی که دنبال یک ماجراجویی پر از مشقت می‌گردند، یک تجربه فوق‌العاده خواهد بود.

حالا قسمت دوم، دو روز دیگر پس از تاریخ نگارش این متن، عرضه خواهد شد و نقدهای مثبتش نشان می‌دهند که ناتی‌داگ توانسته موفقیت قسمت اول را تکرار کند و اثری جلویمان بگذارد که لیاقتش را داشتیم. در The Last of Us 2 قرار است این بار با الی همراه شویم و برعکس نسخه اول داستانی را خواهیم شنید که فرسنگ‌ها از عشق و امید دور است. بلکه اینطور که سازندگان بازی گفته‌اند، The Last of Us 2 در مورد نفرت و خشم خواهد بود و با شخصیتی همراه می‌شویم که تفاوت‌های زیادی با آن دختر کوچک مغرور و دوست داشتنی دارد. در یک کلام بازی از لحاظ بصری نیز یکی از بی‌نقص‌ترین و واقع‌گرایانه‌ترین گرافیک‌های نسل را دارد. گیم‌پلی بازی هم بهبودهای زیادی را پشت سر گذاشته و در قسمت دوم شاهد چند مکانیک تازه مثل جاخالی دادن نیز خواهیم بود.

آیا خرید دیسک The Last of Us 2 ارزش دارد؟

خرید ارزان تر The Last of Us 2

پاسخ این سوال، به سلیقه شما بر می‌گردد. برخی‌ها طبق عادت، بازی‌ها را به صورت فیزیکی خریداری می‌کنند و حس بهتری نسبت به انجام این کار دارند. اما اگر از من بپرسید می‌گویم با توجه به شرایط فعلی، خرید نسخه‌های فیزیکی هر ویدیو گیمی آنقدر ارزش ندارد که بخواهید بابتش یک میلیون تومان (حالا بیشتر یا کمتر) هزینه کنید. چون نسخه‌های فیزیکی نه تنها هیچ فرقی با نسخه‌های دیجیتالی ندارند، بلکه عملا جلوی ارزان‌تر خریدن بازی‌ها را نیز از شما می‌گیرند. چراکه اگر بخواهید بازی‌های فیزیکی را ارزان‌تر تهیه کنید، چاره‌ای ندارید جز شریکی خریدنشان با یک نفر دیگر.

خب شاید با شریکی خرید کردن مشکلی نداشته باشید، اما قطعا دوست هم ندارید بازی محبوبتان که کلی هم پایش پول داده‌اید را اول دوستتان بازی کند و بعد از چند روز یا هفته در اختیارتان قرار دهد. طبیعتا طرف مقابل هم دوست ندارد برایش چنین اتفاقی بیفتد؛ خصوصا اگر پای اثری مثل The Last of Us 2 در میان باشد.

بنابراین، به نظرم الان موقعیتی نیست که بخواهیم سر خرید بازی‌ها به صورت فیزیکی با هم بحث کنیم. البته اگر مشکلی با گران خرید کردن ندارید، حرفی نیست اما من این متن را برای افرادی نوشته‌ام که دوست دارند بازی محبوبشان را با قیمتی منطقی‌تر بخرند. اما راهکار چیست؟

چطور The Last of Us 2 را ارزان‌تر بخریم؟

خرید ارزان تر The Last of Us 2

طبیعتا باید در مورد اکانت‌های ظرفیتی پلی استیشن شنیده باشید. خب اسم این اکانت‌ها من‌درآوردی است و عملا در سایر نقاط جهان چیزی به اسم اکانت ظرفیتی وجود ندارد. اصولا فروشندگان بازی‌های ویدیویی در ایران، برای اینکه بتوانند بازی‌ها را با قیمت پایین‌تری بفروشند، از قابلیت اشتراک‌گذاری اکانت‌های پلی استیشن یا همان سیستم Family Sharing استفاده می‌کنند و با خرد کردن اکانت‌ها، سه گزینه برای تجربه ارزان‌تر بازی‌ها جلوی خریدار می‌گذارند.

اولین گزینه، اکانت‌های ظرفیت ۱ است که در اصل می‌توان آن‌ها را روی پلی استیشن 4 پرایمری و بازی‌هایشان را روی پروفایل‌های موجود در کنسول اجرا کرد. این یعنی می‌توانید با استفاده از این ظرفیت‌، تروفی و سیو باز‌ی‌ها را روی پروفایل خودتان دریافت کنید. با این حال، استفاده از ظرفیت اول بازی‌های پلی استیشن، تنها در صورتی ممکن است که دسترسی‌تان به اینترنت کاملا قطع باشد. چراکه اگر کنسول به اینترنت متصل شود، بازی خریداری شده قفل خواهد شد و دیگر قابل استفاده نیست. برای همین ظرفیت اول بازی‌های پلی استیشن، همیشه قیمت پایین‌تری دارند. برای مثال، ظرفیت اول The Last of Us 2 را می‌توانید با قیمتی بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان خریداری کنید. طبیعتا از آنجایی هم که بازی یک تجربه تک نفره و آفلاین است و هنوز بخش چند نفره به آن اضافه نشده، خریداری ظرفیت اول The Last of Us 2 می‌تواند انتخاب منطقی و درستی برای کسانی باشد که نمی‌خواهند بازی را نگه دارند.

با این حال، اگر دوست دارید بازی را حتما نگه دارید و بعدا بخش چند نفره آن را هم تجربه کنید، پیشنهاد من خرید ظرفیت دوم یا سوم است. ظرفیت دوم بازی، به شما اجازه پرایمری کردن اکانت روی دستگاه و اجرای بازی‌های به صورت آفلاین و آنلاین را می‌دهد و عملا هیچ تفاوتی با نسخه فیزیکی ندارد. با این حال، به خاطر همین ویژگی‌ها، قیمت ظرفیت دوم همیشه بالاتر است و اگر بخواهید The Last of Us 2 را اینگونه تهیه کنید، باید چیزی در حدود ۵۰۰ تا ۵۳۰ هزار تومان وجه رایج کشور را به فروشندگان بپردازید. البته اگر تروفی‌ها برایتان اهمیت ندارد و دسترسی کامل به اینترنت دارید، خرید ظرفیت سوم The Last of Us 2 می‌تواند برایتان انتخاب خوبی باشد. با خرید این ظرفیت، نمی‌توانید اکانت را روی کنسول پرایمری کنید و مجبورید روی همان اکانتی که بازی از طریقش خریداری شده، به اجرای The Last of Us 2 بپردازید.

بنابراین، تروفی‌ها نیز روی همان اکانت باز خواهند شد و شما نمی‌توانید آن‌ها را به لیست تروفی‌های پروفایل خود اضافه کنید. از طرفی چون ظرفیت سوم روی دستگاه پرایمری نشده، چاره‌ای ندارید جز آنلاین نگه داشتن دائم کنسول به اینترنت. این یعنی اگر اینترنت قطع شود، بازی به صورت موقتی قفل خواهد شد و پلی استیشن از شما می‌خواهد پس از اتصال مجدد، پای بازی بنشینید. به دلیل همین محدودیت‌ها، قیمت ظرفیت سوم کمی پایین‌تر است و می‌توانید با بیخیال شدن تروفی‌ها، The Last of Us 2 را با قیمتی در حدود ۳۸۰ تا ۴۵۰ هزار تومان خریداری کنید و از تجربه آن لذت ببرید.

خرید The Last of Us 2 به صورت ظرفیتی چه مشکلاتی می‌تواند داشته باشد؟

خرید ارزان تر The Last of Us 2

تقریبا مشکل خاصی پیش رویتان نیست. مگر اینکه از جای نامطمئن خرید کنید که آن وقت احتمال بسته شدن دسترسیتان به اکانت بازی وجود دارد. برای همین سعی کنید تا حد امکان به سراغ فروشگاه‌های معتبری بروید که دیگران هم تجربه خرید از آن‌ها را دارند. در ضمن نگذارید که ارزانی بی‌علت هم شما را فریب دهد. برخی از سایت‌ها، قیمت‌های به شدت پایینی روی اکانت‌های خود می‌گذارند که در اصل، این یک تله بزرگ برای خریدارانی است که از قیمت‌ها بی‌خبرند. قیمت‌ها را هم که برایتان گفتم. پس حتما موقع خرید دقت کنید.

با این حال، خرید اکانت‌های ظرفیتی یک مشکل دیگر هم دارد که ممکن است خریداران ظرفیت دوم بیشتر آن را احساس کنند. عموما اکانت‌های ظرفیت ۳ زیاد خرید و فروش می‌شوند و طبیعی است که فروشندگان برای فروختن بازی به یک نفر دیگر، مجبور شوند رمز حساب را تغییر دهند یا برای مدت کوتاهی دسترسی ظرفیت‌های دوم را ببندند. برای همین اگر دوست ندارید حین تجربه The Last of Us 2، بازیتان قطع شود و موقع تماشای یک سکانس مهم به مشکل بخورید، پیشنهاد من این است که یک اکانت تمام ظرفیت را با دوستان خود بخرید. در چنین شرایطی کنترل کامل تمام ظرفیت‌ها در اختیارتان خواهد بود و می‌توانید بدون دردسر آن‌ها را با هم به اشتراک بگذارید.

خب این هم از راهنمای خرید The Last of Us 2. شما بازی را به چه صورت می‌خرید؟ نسخه فیزیکی را ترجیح می‌دهید یا دیجیتالی بازی را تهیه می‌کنید؟

تماشای ویدیو با بالاترین کیفیت در یوتوب ویجیاتو

.کپی شد https://vgto.ir/4rv

30
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
15 نظرات
15 پاسخ ها
2 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
27 نویسندگان دیدگاه
محمدErfanMahanArashامین آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Erfan
مهمان
Erfan

سلام من یه سوال داشتم

شما الان تو مقالتون گفتید که اکانت ظرفیت ۱ رو میشه رو اکانت خودمون بازی کرد ؟؟؟
چون توی سایت هایی که بازی رو میفروشن میگن که این نوع رو میشه فقط رو ا‌کانت خریداری شده بازی کرد اگه میشه جواب بدید

Mahan
مهمان
Mahan

بنظرم زیاد فرقی نداره که دیسک بخرید یا اکانت چون بعدا میتونید بفروشیدش چه اکانت ظرفیتی رو چه دیسکشو که اگه نسخه ی فیزیکیشو بعدا بفروشید احتمال زیاد سودم میکنید چون همه بازیا داره گرون میشه واسه همین من دیسکشو ترجیح میدم احتمالا هم تو این هفته رددو میفروشم پولم میذارم روش شاهکار ps4 رو میگیرم

ناشناس۲۸
مهمان
ناشناس۲۸

آخه تو سایت ps4 قیمت دیجیتالشم گرون تره زده اگه اشتباه نکنم، ۹۹ دلار یعنی باقیمت دلار امروز یه چیزی حدود ۱۸۰۰۰۰۰ تومن بعدشم نسخه فیزیکی بهتره چون اگه ۶۰ دلار بگیری که میشه ۱۱۰۰۰۰۰تومن که اگه سود هم بیاری روش بشه ۱۶۰۰۰۰۰ تومن حداقل میشه اینو بعدا بفروشی ۱۲۰۰۰۰۰ تومن که خیلی بهتره از نسخه دیجیتالی تازه بعدا اگه کسی هم خواست ps5 بخره میتونه استفاده کنه یا به دوستان یا آشنایانی که ps4 دارن بدید اوناهم بازی کنن یا اگه یکی از دوستاتونخواست بخره حتما بش بگید اونا دیسک بخرن تا بدن به شما بازی کنین 😁در هر… ادامه مطلب »

Arash
مهمان
Arash

داداش نسخه اشتباهیو دیدی توی سایت
قیمت last 2 دیجیتالی توی پلی استیشن ۶۰ دلاره
اون نسخه ای که ۹۰ دلاره فرق داره !

علی
مهمان
علی

اکانت ظرفیت ۲ حرام نیست؟

Mohammad
مهمان
Mohammad

ویجیاتو
لطفا تبلیغ سایت گیم سیستم رو نکن من ۱۰ روزه بازی خریدم به پشتیبانی تلگرام هم پی ام دادم و فاکتور رو براش فرستادم اما هیچکس پیام منو نمیخونه شماره پشتیبانی تو سایت هم خاموشه !! سایت وزارت صنعت ازشون شکایت کردم هیچکس پاسخگو نیست من رو حساب اعتمادی که به شما داشتم رفتم خرید کردم ازشون ! لطفا شما پیگیر شو واسه من !

امین
مهمان
امین

درسته. این سایت به پیام های پشتیبانی جواب نمیده و گوشیشون هم خاموشه. من هم برای پیدا کردن یک سایت معتبر الان دچار مشکلم چون بعضی سایتها هم اکانت هکی را بجای ظرفیتی میفروشند

محمد
مهمان
محمد

سلام داداش. ببین من خودم از همین گیم سیستم که میگی قبلاََ دو تا بازی یکی away out ظرفیت ۲ و یکی دیگه spiderman ظرفیت ۳ خریدم. هر وقت هم مشکلی برام پیش اومده برام حلش کردن. چند بار away out برام قفل شده ولی بازم پیام دادم برام برش گردوندن. یا اگه نمیتونستن برگردونن یه اکانت جدید بهم داده بودن. خلاصه اینکه به ادمینش بازم پیام بده توی تلگرام. باید جوابتو بده، اگه ایدی تلگرامشو نداری اینم ایدیش : @gameSyS_Admin

Saeed
مهمان
Saeed

من خودم از یه سایت معتبر ظرفیت د و گرفتم ۴۰۰ برام مهم نیست که بخام بفروشمش چون تا اخر میخام نگهش دارم مگه میشه این بازی فروخت تا الانم بیشتر از بازیهارو با ظرفیت ۳گرفتم هر موقع حواسم با یه بازی دیگه عوض کردم یه مبلغی سر دادم

امین
مهمان
امین

از چه سایتی گرفتید ؟

Hossein7Ahmadi
مهمان
Hossein7Ahmadi

قطعا فیزیکی رو میخرم و آرشیوم رو تکمیل تر میکنم

Pouya
مهمان
Pouya

موقعی پشیمون میشی که ps5 چند ساله اومده و یه کنسول و کلی بازی از رده خارج شده رو دستت مونده

Morteza0935
مهمان
Morteza0935

هرچی ارزون تر بهتر…

YASEEN
مهمان
YASEEN

سلام
من یکی از افرادی هستم که قصد خرید این بازی را دارد،ولی به یک مقدار پول احتیاج دارم.
لطفاً اگر کسی دوست دارد به سایت sheydegame.com برود و اکانت های Resident Evil 2 و Resident Evil 3 را بخرد.
به پشتیبان هم اطلاع دهید که من گفته ام.
ممنون

Shahab
مهمان
Shahab

در حال حاضر بهترین روش خرید همین اکانت های ظرفیتی. فرقی هم نمیکنه چه ظرفیتی. جدیدا ظرفیت ۲ و ۳ هم میشه به همون سایت فروخت.
مرسی بابت این مقاله خوب‌. انشالله همه بتونن این شاهکار بازی کنن.

Amir
مهمان
Amir

هکی👌👌👌

حسین
مهمان
حسین

کاملا درست میگی

amirhosein safari
مهمان
amirhosein safari

یک میلیون؟؟؟ عزیز قیمت بازی در حال خامِ خام ۶۰ دلار حساب کنیم با نرخ ارز امروز که ۱۸/۵۰۰ هست میشه یه چیزی حدود ۱,۱۰۰ هزارتومن خالص ، حالا فروشنده و واردکنند عزیز هرچقدر کرم اش باشه سود میگیره ، در بهترین حالت زیره ۱,۵۰۰ نمیشه پیدا کرد. من خودم ک از سایتی از دبی خرید کردم و سپردم یکی از دوستام بفرسته ایران واسم ، به دلیل اینکه فروش لست آو آس ۲ در امارات ممنوعه ، با قیمت بیشتر از ۶۰ دلار خریدمش ، چون واقعا پیدا نمیشه …. کسانی که از دبی خرید کنند و در تهران… ادامه مطلب »

مازیار
مهمان
مازیار

اگه میخواید ظرفیت ۲ وسط بازی احتمال یک درصد یهو قطع نشه، میتونین وقتی پلی میدین اینترنتو قطع کنین (واسه من که همیشه ظرفیت ۲ میزنم فقط دوبار اتفاق افتاد که قفل شه اونم پیام دادم و باز کردن)
کلا واسه کسی که پولدار نیست، خرید دیسک دیوونگی محضه اونم روز عرضه
همین ظرفیتی بهتره، هم ارزون‌تره، هم روز عرضه بازی میکنی، هم با ضرر خیلی خیلی کم دوباره میفروشیش

Sadegh
مهمان
Sadegh

خو از اون طرفم اگ دیسک بخریم بعدش میتونیم بفروشیمش.مثلا ی تومن دیسک میخری بعد چند ماه ۵۰۰ میفروشیم

اشوان
مهمان
اشوان

پولداریا!

حسین
مهمان
حسین

اخه. دک دو ۵۰۰ ضرر کنی ک چه

میتانی با ۱۰۰ تومن های بریزی ..اگه خواستی آپدیتشم بگیری ۱۰۰ دیگه میدی
این ۲۰۰ تومن کجا ۵۰۰ کجا….°°°

محمد
مهمان
محمد

اتفاقا فیزیکی بهتره یک میلیون میخری، بازی که تموم شد ۹۰۰ میفروشی، کلا صد تومن میوفته

Amin
مهمان
Amin

داداش شما اگه ۹۰۰ میتونستی بفروشی که فروشنده میخواست یه سودم روش بزاره خب همون قیمت نوش میشه که
شما دیسک لست اف اس ۲ رو بیشتر از ۶۰۰ نمیتونی بفروشی
محال ممکن

Bill
مهمان
Bill

کدوم خریه که بخره

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...