ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آموزش بازی

۱۳ نکته‌ای که باید قبل از تجربه Ghost of Tsushima بدانید

شمشیرهای خود را برای سفر دوباره به سوشیما تیز کنید!

رایان زجاجی
نوشته شده توسط رایان زجاجی | ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۶:۰۰

نزدیک به چهار سال از انتشار بازی Ghost of Tsushima بر کنسول PS4 گذشته و حالا نوبت آن رسیده تا این سفر حماسی در جزیره سوشیما را در پلتفرم‌های پی‌سی نیز تجربه کنیم. به همین دلیل بد نیست تا دوباره نگاهی به نکات و ترفندهای این بازی داشته باشیم تا در حالتی کاملا آماده این بازی را تجربه کنیم و از زیر و بم آن باخبر باشیم. با ویجیاتو همراه باشید.

ترفندهای دفع ضربه

ضد حمله زدن (یا Parry کردن) عملا مهم‌ترین فاکتور در مبارزات گوست آو سوشیما است. با پری کردن می‌توانید حملات دشمنان را دفع کنید و از فرصت به دست آمده برای ضربه زدن یا حتی کشتن آن‌ها استفاده کنید. اما یاد گرفتن زمان‌بندی آن برای هر نوع می‌تواند کمی طول بکشد. برای این کار، دکمه L1 را برای بلاک کردن نگه دارید، سپس با حمله دشمن انگشتتان را بردارید و دوباره L1 را بزنید. این جوری اگر هم نتوانستید Parry کنید، حداقل ضربه دشمن را دفع کرده‌اید.

چند مرحله داستانی اول را قبل از شروع گشت و گذار به اتمام برسانید

شاید رها کردن داستان Ghost of Tsushima برای گشت و گذار در دنیای زیبایش وسوسه‌برانگیز باشد، اما چندتا از مهم‌ترین تجهیزاتی که نیاز دارید بعد از دو مرحله اول داستانی باز می‌شوند، مثلا کمانتان یا قابلیت پیدا کردن دشمنان با حس شنوایی خود. بدون این قابلیت‌ها هنگام مواجهه با دشمنان به مشکل خواهید خورد، پس حتما دو مرحله اول را به اتمام برسانید.

سعی کنید اول از همه تیراندازها را بکشید

حتی ساده‌ترین مبارزات بازی گوست آو سوشیما هم شما را مجبور به مواجهه با چندین تهدید از نقاط مختلف می‌کنند. تیراندازها هم با تیراندازی از راه دور کارتان را مشکل‌تر خواهند کرد. اگر حواستان به داد زدن‌های آن‌ها باشد می‌توانید تیرشان را جاخالی دهید، یا حتی بعدا قابلیتی باز کنید که آن‌ها را دفع کنید. اما بهتر نیست از همان اول از شرشان خلاص شوید؟ در مبارزات بزرگ‌تر ممکن است همزمان با شش یا هفت‌تا از این عوضی‌ها سر و کار داشته باشید، پس سعی کنید با از بین بردن آن‌ها موقعیتتان را آسان‌تر کنید.

از استنس‌های مختلف شمشیرزنی استفاده کنید

استنس‌ها دیگر رکن مهم مبارزات بازی هستند، پس عادت کنید که دائما بینشان تغییر حالت دهید. برای شکاندن گارد هر دشمن - شمشیرزنان، سپرداران، نیزه‌داران و غیره - باید از استنس مخصوصشان استفاده کنید. استفاده از استنس درست می‌تواند تعادل دشمنتان را کامل به هم بزند، در حالی که استنس‌های اشتباه فقط وقتتان را تلف خواهند کرد. تازه با تغییر استنس، بازی برای اندکی وارد اسلو موشن خواهد شد تا برای حمله بعدیتان تصمیم بگیرید.

Kunaiها را فراموش نکنید

همان اوایل بازی، تیغ‌های قابل پرتاب یا همان کونای‌ها را به دست خواهید آورد. در مبارزات، می‌توانید آن‌ها را با فشردن R1 به نزدیک‌ترین دشمن (یا با آپگریدها به چند دشمن همزمان) پرتاب کنید. آن‌ها دشمن را نخواهند کشت (مگر این که جانش کم باشد) اما گارد او را برای لحظه‌ای خواهند شکاند تا بتوانید او را سریع‌تر بکشید، یا در مبارزات شلوغ‌تر برای خود فضا درست کنید.

جسدها را بگردید

پس از کشتن دشمنان، یادتان باشد که حتما جسدشان را برای پیدا کردن مهمات - چاقوها، بمب‌ها و غیره - بگردید. با این که همیشه این تجهیزات را می‌توانید در بیس‌ها و کمپ‌ها بخرید، اما سعی کنید همه جسدها را بگردید تا هم چیزی کم نیاورید و هم از خریدتان کم کنید.

دشمنان را مخفیانه بکشید تا نوار Ghost را پر کنید

استند آف‌ها یا همان مبارزات یک به یک با دشمنان را می‌توان جذاب‌ترین المان بازی گوست آف سوشیما دانست، مخصوصا اگر بتوانید سه نفر را با سه ضربه و در خفن‌ترین حالت ممکن بکشید. اما این کار مکانتان را برای سایر دشمنان اطرافتان لو خواهد داد. طی بازی، نواری با نام Ghost برایتان باز خواهد شد که پس از پر شدن، می‌تواند دشمنان را با یک ضربه بکشد و بقیه را بترساند. پر کردن آن تنها با کشتن دشمنان بدون صدمه دیدن ممکن است و خب، تقریبا محال است بتوانید در مبارزه با چند نفر از پسش برآیید. پس سعی کنید تا حد امکان دشمنان را مخفیانه بکشید، تا سپس با Ghost به جانشان بیفتید.

بیش از حد به جاخالی دادن اتکا نکنید

دکمه جاخالی در مبارزات می‌تواند بسیار کاربردی باشد؛ با یک بار فشردن، جین یک قدم به کنار می‌رود و با دو بار فشردن فاصله بیشتری را طی می‌کند. این کار در نبردهای شلوغ می‌تواند شما را از مخمصه نجات دهد، اما استفاده بدون فکر از آن باعث می‌شود فاصله زیادی بین شما و دشمنتان ایجاد شود تا برد شمشیرتان به او نرسد. سعی کنید با حساب و کتاب بین انواع جاخالی دادن تصمیم‌گیری کنید تا همواره فرصتی برای ضدحمله زدن داشته باشید.

به صدای حملات غیرقابل دفع دقت کنید

با این که اکثر حملات دشمنان قابل دفع یا پری کردن هستند، اما بعضی هم هستند که تنها با جاخالی دادن می‌توان از دستشان فرار کرد. این حملات علاوه بر این که با رنگ قرمز روی دشمنان می‌درخشند، بلکه صدایی هم از خود پخش می‌کنند. سعی کنید به این نشانه صوتی دقت کنید تا راحت‌تر بتوانید از این حمله‌ها در امان بمانید.

ماموریت‌های جانبی را انجام دهید!

بعضی از ساید کوئست‌ها صرفا با گشت و گذار در دنیای Ghost of Tsushima قابل باز شدن هستند، اما بسیاری از آن‌ها از طریق صحبت با اشخاص مختلف در دسترس قرار می‌گیرند. در شهرها و بیس‌ها بگردید و با شخصیت‌هایی که بالای سرشان حباب دیالوگ وجود دارد صحبت کنید. این ماموریت‌های جانبی برایتان جوایز خاصی خواهند داشت.

هر موقع که بخواهید می‌توانید لباستان را عوض کنید

لباس‌های زیادی در گوست آو سوشیما وجود دارند که هر کدامشان به درد یک کاری می‌خورند؛ برخی تیراندازی‌تان را بهبود می‌بخشند، برخی مخفی‌کاری و برخی دیگر توانایی‌تان در مبارزات. بنا بر موقعیت خود لباستان را عوض کنید تا در بهترین شرایط ممکن قرار بگیرید.

منابع خود را برای دریافت تجهیزات بفروشید

تحهیزات عملا واحد پول Ghost of Tsushima هستند و برای ارتقای زره‌ها و سلاح‌های بازی به کار می‌روند. با این که همواره آن‌ها را در کمپ‌ها، بیس‌ها، جسدها و ماموریت‌های اصلی پیدا می‌کنید، اما احتمالا باز هم با کمبود مواجه خواهید شد. پس منابعی که نیاز ندارید را بفروشید تا این کمبود را جبران کنید.

ماموریت‌های Ishikawa را بروید تا تیرهای آتشین به دست آورید

در گوست آو سوشیما شخصیت‌های زیادی پیدا خواهید کرد که تمام کردن کوئستشان جز منابع و XP چیز چندانی برایتان به همراه ندارد. اما در مورد Ishikawa پیشنهاد می‌کنیم که تا ماموریت پنجم او را انجام دهید. تمام کردن آن‌ها تیرهای آتشین را برایتان باز خواهد کرد که نه تنها دشمنان، بلکه در استایل Far Cry می‌تواند یک چمنزار را کامل به آتش بکشد.

آیا شما بازی گوست آو سوشیما را روی پلتفرم پی‌سی تجربه می‌کنید؟ حتما نظرتان را با به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (6 مورد)
 • ICE MAN
  ICE MAN | 1 هفته قبل

  مطلب جالبی بود ممنون از نویسنده
  من که حتما تجربش میکنم

 • iman-generous
  iman-generous | 1 هفته قبل

  درود و سپاس بر نویسنده محترم
  این اولین مقاله است که در فرمت جدید وب سایت ویجاتو می خوانم. خوب شده سپاس

 • بی نام
  بی نام | ۳۰ تیر ۱۳۹۹

  بازی خیلی خوبیه.مبارزات لدت بخش.جهانی واقعا زیبا.غیر تکراری بودن بازی.کلا بازی عالی بود.ولی مشکلاتی همداشت که قطعا برای یهبازی جدید کاملا معمولیه.موسیقی خوبی هم داره.تعانل با ان سی پی ها هم خوبه فکر می کنم بازی با مشکلاتش لایق نمره8.5 از 10 باشه.ممنون که نطرمو خوندین.دوستون دارم

 • amir mahbobiyan
  amir mahbobiyan | ۳۰ تیر ۱۳۹۹

  من دارم بازیش میکنم واقعا بازی فوقالعاده ای هست واقعا عالیه از بهترین گیم ها هست که بازی کردم و حس یکنواختی نمیده حتما پیشنهاد میکنم بازی کنید

 • m.n1383141
  m.n1383141 | ۲۹ تیر ۱۳۹۹

  دمتون گرم . هنوز با اینکه چیز انچنانی از بازی نمیدونید ولی باز مطالب جالبی رو نوشتید

 • Vin
  Vin | ۲۹ تیر ۱۳۹۹

  واقعا بازیه خفنی عه. گرافیک و طراحی محیط عالیه. حس سینمایی بودن فایت ها خیلی باحاله. آپگرید و امکاناتشم خیلی زیاده. از حد توقع من بهتر بود. و چون یه آی پی جدیده واقعا باید حمایت بشه ازش تا بیشتر از این بازی ها ببینیم

مطالب پیشنهادی