معرفی و دانلود بازی Forza Street – یک فرمول اشتباه

معرفی و دانلود بازی Forza Street – یک فرمول اشتباه

حتی فورزا هم مرتکب اشتباه می‌شود

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۵ ذخیره

اگر طرفدار سبک ریسینگ هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Forza Street همراه ویجیاتو باشید.

اگر قصد دارید یک بازی ریسینگ در محیطی مانند پیست‌های اتومبیل‌رانی تجربه کنید، سری Forza Motorsport مختص شماست. اگر دنبال مسابقات خیابانی و حضور در دنیای بیرون از پیست‌های اتومبیل‌رانی هستید، سری Forza Horizon انتخاب اول و آخر شماست. مهم نیست شما چه سبک از ریسینگ را دوست دارید، همیشه و همه جا سری بازی‌های Forza انتخاب اول شما هستند.

مهم نیست چه ملاکی مد نظرتان است. گرافیک؟ فیزیک واقع‌گرایانه؟ شبیه‌سازی دقیق از کنترل اتومبیل‌های مختلف؟ یا هر ملاک و معیار دیگری. سری بازی‌های فورزا چندین و چند سال است که نشان داده‌اند هیچوقت رو به عقب برنمی‌گردند و طرفدارانشان را ناامید نمی‌کنند. البته به جز یک مورد. یک مورد به خصوص و متفاوت که نمی‌توانیم آن را جزئی از قسمت‌های اصلی سری بازی فورزا بدانیم.

Forza Street
Forza Street سال ۲۰۱۸ برای پلتفرم ویندوز ۱۰ و به صورت انحصاری روی فروشگاه مایکروسافت منتشر شد. وظیفه ساخت آن را استودیو Electric Square به عهده داشت که تاکنون هیچ مشارکتی در ساخت سری بازی‌های فورزا نداشته. اما هدف از این کار چه بود؟ ساخت یک نسخه ساده و متفاوت برای کامپیوترهایی که قدرت سخت‌افزاری بالایی ندارند و درنهایت، انتشار آن به صورت رایگان.

رایگان بودن بازی به کنار، حتی این مسئله که نام معتبر و مشهور Forza روی کاور بازی قرار گرفته نیز موجب نشد تا کاربران بتوانند به تجربه Forza Street فکر کنند. صحبت از تشابه زیاد با عناوین قبلی و عدم ارائه یک تجربه جدید نیست، Forza Street مثال بارز «خشت اول گر نهد معمار کج، تا ثریا می‌رود دیوار کج» است. اشتباهی که به شدت روی ویندوز ۱۰ شکست خورد و انتظار می‌رفت روی سیستم عامل موبایل به موفقیت برسد، اما این موفقیت نیز آرزویی محال است.

وقتی صحبت از سری بازی‌های فورزا می‌شود همه ما انتظار یک شبیه‌ساز بی‌نقص را داریم. شبیه‌سازی که به ما اجازه می‌دهد حس حضور در یک اتومبیل سوپراسپورت را تجربه کنیم و اگر سراغ اتومبیل دیگری رفتیم، با تجربه‌ای متفاوت روبه‌رو شویم. فورزا در مورد مسابقات درگ نیست و حتی سعی نمی‌کند مانند بازی‌های موبایلی خود را درگیر این مسائل جزئی کند.

درواقع اشتباه بزرگی که از آن صحبت می‌کنیم همینجاست. ساخت Forza Street با این سبک یک اشتباه بزرگ بود. در Forza Street خبری از مسابقاتی نیست که در قسمت‌های دیگر تجربه کرده بودید. شمایید و یک تجربه سه بعدی از مسابقات درگ، حتی با کنترلی محدود‌تر نسبت به بازی‌های مشابه! نسخه موبایل Forza Street نیز کاملا از ساختار نسخه پی‌سی تبعیت می‌کند و تلاش نکرده تا در این بین بخشی از مشکلات و نواقص بازی را پوشش دهد.داستان درمورد مسابقاتی خیابانی است که این بار برخلاف انتظار، کاملا قانونی برگزار می‌شوند و حتی شبکه‌ای تلویزیونی تمام اتفاقات آن را پوشش می‌دهد. مانند تمام بازی‌های ریسینگ دیگر، باز هم سناریو یک راننده تازه‌کار و دختری که حکم مدیر برنامه‌هایش را دارد و قدم به قدم همه چیز را آموزش می‌دهد تکرار می‌شود. شما تلاش می‌کنید با پیروزی در این مسابقات، علاوه بر مشهور شدن پولی چشمگیر به جیب بزنید و مسابقات را با اتومبیل‌هایی گران‌قیمت‌تر ادامه دهید.

حین حضور در مسابقات کار سختی به عهده شما نیست. بازی شروع می‌شود و مطابق آنچه در تمام بازی‌های درگ ریسینگ می‌بینیم، باید موتور ماشین را طوری گرم کنید که به محض شروع مسابقه با مقداری استاندارد از گاز حرکت را آغاز کنید. یک شروع خوب می‌تواند تاثیر زیادی در روند مسابقه داشته باشد. کار دیگری که باید انجام دهید گاز دادن است. درواقع تمام کاری که انجام می‌دهید گاز دادن است و خبری از کنترل ماشین یا حتی ترمز کردن یا ساده‌ترین کنترل دیگری که در بازی‌های ریسینگ مشاهده می‌کنید نیست.

وقتی به سر پیچ‌ها برسید، با نشانی رنگی روی زمین مواجه می‌شوید که به دو قسمت زرد و قرمز تقسیم شده. شما در قسمت زرد اول می‌بایست دستتان را از روی گاز بردارید و با ورود به قسمت زرد دوم دوباره پدال گاز را فشار دهید، البته با انگشتتان. درضمن یادمان رفت بگوییم، یک کلید دیگر برای استفاده از نیترو یا به عبارتی سرعت دادن به ماشین وجود دارد. همین و بس.

مهم نیست وارد چه دسته‌ای از مسابقات می‌شوید. کجا می‌روید، با چه اتومبیلی می‌روید یا به چه قصدی مسابقه را شروع می‌کنید. تمام کاری که می‌بایست در Forza Street انجام دهید، فشردن پدال گاز و ول کردن آن است. مکانیزمی که به سرعت جذابیت خود را از دست می‌دهد و پس از ۲-۳ ساعت اول آنقدر خسته کننده می‌شود که دیگر دلتان نمی‌خواهد ثانیه‌ای بازی را تحمل کنید.

Forza Street
گیم‌پلی بازی فاجعه‌تر از آن است که حتی بخواهیم به خودمان زحمت دهیم و دنبال لحظه‌ای سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز در آن بگردیم. گرچه کاربران زیادی به خودشان زحمت نداده‌اند در وبسایت متاکریتیک به بازی نمره دهند، اما همان تعداد محدود نیز آنقدر بازی را کوبیده‌اند تا شاهد خلق نمره ۲.۲/۱۰ برای بازی باشیم. نمره‌ای که منصفانه بخواهیم به آن نگاه کنیم، Forza Street مستحقش است.

به نسبت بازی‌های درگ ریسینگ دیگر، حتی قسمت ارتقاء و تیون کردن ماشین‌ها در Forza Street نیز به شدت بی‌منطق و مسخره طراحی شده. می‌خواهید اگزوز ماشینتان را ارتقاء دهید؟ راهی برای پرداخت هزینه وجود ندارد و می‌بایست در سری مسابقاتی شرکت کنید که جایزه‌اش یک کیت اگزوز است! این مسئله درخصوص تیون کردن ماشین با استفاده از پکیج‌هایی مخصوص انجام می‌شود که جزئیات خاصی ندارند و صرفا با دو کلیک ساده روی ماشینتان اعمال می‌شوند و تمام.

اما فارغ از بحث گیم‌پلی، نمی‌توان ظاهر بی‌نظیر Forza Street را نادیده گرفت. موتور گرافیکی Unreal Engine 4 یک بار دیگر جادوی خود را نشان می‌دهد تا این بار شاهد خلق زیباترین فضاسازی‌ها و مدل‌سازی‌ها روی موبایل باشیم. تنوع بالای ماشین‌های بازی و طراحی دقیق و چشم‌نوازشان موجب می‌شود تا از برانداز کردن جزئیات ظاهریشان لذت ببرید. گرچه انتخاب‌های بسیار محدودی که برای شخصی‌سازی در نظر گرفته شده تاحدودی شما را مایوس می‌کند، اما بستری که در Forza Street مشاهده می‌کنید بی‌نقص است. حداقل از نظر بصری، Forza Street به برادران بزرگ‌ترش وفادار مانده و پای خیانت در میان نیست.

برای آن دسته از افرادی که پیش‌تر آسفالت ۹ را تجربه کرده‌اند، Forza Street غیرقابل تحمل است. شاید اگر همه چیز مطابق بازی‌های استاندارد درگ ریسینگ بود و کمی حرفه‌ای‌تر به مکانیزم دنده عوض کردن و مسابقه دادن نگاه می‌شد، اوضاع Forza Street بهتر بود. اما شمایید و کلی مسابقه تکراری که به صورت مداوم یک چیز را از شما می‌خواهند، بدون ذره‌ای تغییر.


پیشنهاد نمیشه

بیاید فراموش کنیم Forza Street وجود دارد. اگر طرفدار درگ ریسینگ هستید، با Drag Racing و Nitro Nation Drag & Drift سرگرم شوید و اگر دنبال مسابقات ریسینگ تمام عیار می‌گردید، آسفالت ۹ یا Real Racing 3 را تجربه کنید. گرچه هدف از ساخت Forza Street این نبوده تا مانند قسمت‌های اصلی این سری عمل کند، اما با این وجود باز هم نمی‌توان ساختار عجیب و خسته‌کننده Forza Street را توجیه کرد.

Forza Street
Forza Street
Forza Street
  • سازنده Electric Square
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانرمسابقه‌ای
  • حجم1600 مگابایت
کپی شد https://vgto.ir/5qd
نظرات (۴)
5 1 امتیاز
امتیاز مطلب
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

چ فکری کردن اینو ساختن اصلا?

یهنی حالم ازش بهم می خوره حیف اون نتی که برای توی بی مصرف دادم رفت

خیلی یکنواخت و مسخرس
با اینکه گرافیکش رو اولراس اما فایده نداره

بازی خوبیه فک کنم

4
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x