ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

موتور سواری در مریخ چگونه است؟

این بار Trial را بدون جاذبه تجربه کنید

۴ مهر ۱۳۹۹ ۵ ذخیره

اگر طرفدار سبک Trial هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Gravity Zero همراه ویجیاتو باشید.

موتورسواری Trial رشته محبوبی است که در آن شرکت‌کنندگان با استفاده از موتورهایی مخصوص از روی موانع می‌پرند و حرکات نمایشی انجام می‌دهند. طی چند سال گذشته این رشته ظاهر جذاب‌تری به خود گرفته و در جدیدترین مسابقات شرکت‌کنندگان را وادار می‌کند تا با تکیه بر مهارت‌های خود، از روی موانع ریز و درشت متعدد بگذرند. همین مسابقات تبدیل به سوژه‌ای جذاب برای بازی‌سازان شده‌اند تا شاهد انتشار سری بازی‌های Trial برای پلتفرم‌های اصلی و موبایل باشیم.

اساس بازی‌های Trial بر فیزیک و جاذبه زمین استوار است. شناخت قدرت و زاویه مناسب برای وارد کردن به موتور و رد شدن از روی موانعی که به شدت تلاش می‌کنند مانع از رسیدن شما به مقصد مورد نظر شوند. استودیو Vivid Games به سراغ این رشته ورزشی رفته، اما با ایجاد تغییری خاص در شرایط بازی موجب شده Gravity Zero شبیه هیچ کدام از بازی‌های مشابه در این سبک نباشد.همانطور که از نام بازی مشخص است، Gravity Zero شما را به یک مسابقه موتورسواری در مریخ می‌برد. جایی که جاذبه وجود ندارد و به همین خاطر، تمام ذهنیت شما از نحوه برخورد با مسائل فیزیکی تغییر می‌کند. البته قرار نیست شما در هوا معلق بمانید یا با اشتباهی کوچک از زمین فاصله بگیرید. در Gravity Zero جاذبه از آنچه انتظار دارید کمتر است و این موجب می‌شود شما زمان نسبتا بیشتری برای اجرای جرکات نمایشی داشته باشید.

هر مرحله در Gravity Zero شامل سه بخش می‌شود. این سه بخش درواقع مسابقاتی هستند که از آسان به سمت سخت می‌روند. معمولا در مرحله اول تنها هستید و هدف این است تا با گذشتن از موانع، به خط پایان برسید. در مرحله دوم یک رقیب به مسابقه اضافه می‌شود که کنترل آن را هوش مصنوعی بازی به عهده دارد. در چنین شرایطی، شما نمی‌توانید مانند مرحله قبلی با صبر و حوصله مسیر پیش رویتان را طی کنید و به خط پایان برسید.

در مرحله سوم نیز شمایید و سه رقیب دیگر. مسابقه سخت است و معمولا یک یا دو نفر از رقبایتان سرعت بالایی دارند و به خوبی از سر موانع رد می‌شوند. درنتیجه شما می‌بایست به مرور دقتتان را بالاتر ببرید و انتظار چالشی سخت‌تر را داشته باشید. اگر طی این سه مسابقه اشتباهی از جانب شما سر بزند و بازنده شوید، می‌بایست از ابتدا کار را شروع کنید. البته مگر اینکه به بازی باج بدهید و ویدیو تبلیغاتی‌اش را نگاه کنید.

Gravity Zero
Gravity Zero همان گیم‌پلی ساده و شناخته شده‌ای را ارائه می‌دهد که سال‌هاست در بازی‌های Trial تجربه کرده‌ایم. ساده و سرگرم‌کننده، همراه با اضافه شدن المانی جدید و جذاب. البته نمی‌توان در این بین تغییر مداوم زاویه دوربین و ایجاد شرایطی متفاوت را نادیده گرفت. همچنین طراحی مراحل Gravity Zero به گونه‌ای است که شما را وادار به طی کردن مسیری صاف نمی‌کند و اضافه کردن مسیرهایی پر پیچ و خم با تکیه بر انعطاف بالای دوربین بازی، حس جدیدی را به شما منتقل می‌کند.

طبق توصیفات ما همه چیز در Gravity Zero فوق‌العاده به نظر می‌رسد، اما بازی با یک ایراد بزرگ مواجه است. تکیه بیش از اندازه به تبلیغات و از طرفی وادار کردن مخاطبان به مشاهده ویدیوهای تبلیغاتی پس از مدتی شما را کلافه می‌کند. حتی در بازی آیتم‌های متنوعی وجود دارند که براساس تعداد دفعات مشاهده ویدیوهای تبلیغاتی در دسترس شما قرار می‌گیرند!

طبیعی است که این مسئله ارزش بازی را به شدت کاهش می‌دهد. گرچه Gravity Zero یک بازی سرگر‌م‌کننده در ژانر ریسینگ و Trial است، اما نمی‌توان مارکتینگ ضعیف و فشار بی‌دلیل بر درآمدزایی از طریق تبلیغات بر مخاطبین را نادیده گرفت. اگر این مسئله برایتان اهمیتی ندارد و دوست دارید عناوین Trial را تجربه کنید، Gravity Zero می‌بایست یکی از انتخاب‌های شما باشد. در غیر اینصورت، بهتر است سراغ عناوین مشابه دیگر بروید.


پیشنهاد نمیشه

Gravity Zero با تکیه بر کم کردن نیروی جاذبه و از طرفی اضافه کردن دوربینی که همراه با حرکتتان در مسیرهای پر پیچ و خم مسابقه تغییر می‌دهد موجب شده تا تجربه عناوین Trial متفاوت و جذاب‌تر شود. البته در کنار تمام محاسن بازی، نمی‌توان از تاکید بی‌مورد بر مشاهده ویدیوهای تبلیغاتی گذشت. مسئله‌ای که به مرور زمان خسته کننده می‌شود و به شدت از ارزش بازی می‌کاهد.

Gravity Zero
Gravity Zero

    Gravity Zero

  • سازنده vivid games
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانرمسابقه‌ای
  • حجم: 48 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/5ko
نظرات
5 1 امتیاز
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات