معرفی و دانلود بازی Sandwich! – ساندویچ‌های تو خالی

معرفی و دانلود بازی Sandwich! – ساندویچ‌های تو خالی

ایده‌ای که می‌توانست عاقبت بهتری داشته باشد

۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ذخیره

معیار شما برای دانلود یک بازی از پلی‌استور یا اپ‌استور چیست؟ شاید تصاویری جذاب، موضوعی خاص یا تعداد دانلودهای بالا. گرچه در میان معیارهای نامبرده مقدار دانلود می‌تواند گزینه‌ای قانع کننده‌تر جلوه کند و به نوعی، ثابت کند که شاید بازی محتوای مناسبی دارد که این تعداد آدم آن را تجربه می‌کنند. اما مسئله اینجاست که همیشه این مسئله صادق نیست و خیلی مواقع، خلافش به ما ثابت می‌شود.

در بررسی Mr. Bullet – Spy Puzzles [بررسی ویجیاتو] به عنوان یک مثال در سبک پازل و حتی Sniper 3D Assassin [بررسی ویجیاتو] در سبک اکشن اشاره کردیم که دانلودهای چندین و چند میلیونی نشانگر بالا بودن ارزش تجربه یک بازی نیستند. این مسئله، تاحدودی درخصوص یکی از محبوب‌ترین ساخته‌های استودیو پاپ‌کور یعنی Sandwich! نیز صدق می‌کند.

اما چرا نسبت به بازی‌ای که بیش از ده میلیون دانلود روی فروشگاه پلی‌استور دارد چنین ضعفی را نسبت می‌دهیم؟ با بررسی ویجیاتو همراه باشید تا متوجه شوید.

اصولا یک بازی پازل / آرکید داستان یا موضوع خاصی ندارد. همانطور که از نام Sandwich! نیز پیداست، شما وظیفه درست کردن یک ساندویچ را به عهده دارید. جایی که تمام اجزاء آن روی میز قرار گرفته‌ و شما می‌بایست با احتساب اینکه دو تکه نان حتما در دو طرف مواد میانی قرار گیرند، آنان را به ترتیب تا کنید یا روی هم قرار دهید.

توصیف ما از بازی بسیار ساده است، و بازی نیز همین طور است. برخلاف انتظاری که از بازی می‌رود و حتی با وجود اضافه شدن مواد اولیه بیشتر به میز پیش رویتان، عملا سختی پازل‌ مطرح شده در هر مرحله بیشتر نمی‌شود. شما همچنان با سناریو تکراری قرار گرفتن دو تکه نان در کنار یکدیگر مواجهید تا به سادگی بتوانید مسیر درست برای روی هم چیدن مواد را تشخیص دهید.

مهم نیست چقدر به بازی ادامه دهید، چقدر با هزینه کردن سکه‌هایتان مواد اولیه جدید آزاد کنید و آنان را پیش رویتان بچینید. بازی همچنان از یک الگوریتم تکراری برای خلق پازل‌هایش استفاده می‌کند که از لول ۱۰ تا ۴۰ یکسان است. شاید برخی مواقع با ساندویچی روبه‌رو شوید که تکه‌هایش بخش بزرگی از محیط را پوشانده‌اند، اما پژواکی در دلتان می‌گوید باز همان مسیر قدیمی، و نتیجه نیز همین می‌شود!

Sandwich!
البته می‌توانیم چشم‌هایمان را بشوییم، جور دیگر به Sandwich! نگاه کنیم و بگوییم بازی پازل‌ ساده‌ایست برای به چالش کشیدن کاربرانی با سنین کمتر. اما این دیدگاه جدید به نوعی تغییر صورت مسئله است و جواب قطعی و درستی درخصوص چگونگی تغییر نکردن سبک پازل هر مرحله به ما نمی‌دهد.

درنهایت می‌توانیم از Sandwich! به عنوان پازلی یاد کنیم که به هیچ عنوان طرفداران این سبک را راضی نگه نمی‌دارد. بازی از ارائه پازلی چالش‌برانگیز ناتوان است و تنها می‌توان به چشم یک سرگرمی پوچ و بی‌محتوای شصتی جهت وقت گذرانی یا برای افرادی که انتظار زیادی از یک بازی پازل ندارند به آن نگاه کرد.


پیشنهاد نمیشه

Sandwich! از آن دسته بازی‌هاییست که نباید گول آمار چشمگیرش را خورد. بازی از یک الگوریتم ساده و تکراری برای خلق پازل‌هایش استفاده می‌کند که از همان مراحل ابتدایی رنگ و بوی تکراری به خود می‌گیرند و به مرور شما را از تجربه چالشی جذاب مایوس می‌کنند.

Sandwich!
Sandwich!

    Sandwich!

  • سازنده استودیو پاپکور
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانرپازل
  • حجم: 14 مگابایت

کپی شد https://vgto.ir/5n2
نظرات
0 0 امتیازها
امتیاز مطلب
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
0
دوست داشتید، نظر دهیدx
()
x