معرفی و دانلود بازی Pokemon Masters – پیش به سوی قهرمانی

معرفی و دانلود بازی Pokemon Masters – پیش به سوی قهرمانی

دنیایی جدید برای مخاطبانی جدید

۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۴.۳ ذخیره

موفقیت و سودآوری چشمگیر عناوین موبایلی برای نینتندو موجب شده تا این شرکت کهنه‌کار ژاپنی برنامه‌های بلند مدت و جاه‌طلبانه‌تری را برای این پلتفرم آماده کند. شروع کار با عرضه دکتر ماریو [بررسی ویجیاتو] همراه بود و در ادامه، ختم به بازگشت یکی از محبوب‌ترین فرانچایزهای نینتندو برای موبایل شد. پوکمون‌ها باز هم به تلفن‌های هوشمند آمده‌اند تا شما را درگیر همان رقابت قدیمی، اما این بار در قالبی جدید کنند.

پوکمون مسترز با دیگر عناوین منتشر شده از این فرانچایز تفاوت‌های بزرگی دارد. گرچه این بازی به هیچ عنوان قابل مقایسه با پوکمون گو نیست و اصلا قرار نیست تا دوباره تجربه‌ای به آن بزرگی را برای کاربران به ارمغان بیاورد، اما باز هم از چهارچوب عادی بازی‌های موبایلی فراتر رفته.

تغییراتی که نینتندو در پوکمون مسترز اعمال کرده شاید به مذاق بسیاری از طرفداران پروپاقرص و قدیمی این فرانچایز خوش نیاید. اما سوال اصلی اینجاست که گذشتن از آنچه به عنوان ریشه‌های این سری می‌شناختیم به نفع پوکمون‌هاست یا به ضرر آنان؟ با بررسی ویجیاتو همراه باشید تا پاسخش را پیدا کنیم.

پوکمون مسترز
ماجراجویی شما در دنیای پوکمون‌ها این بار ختم به جزیره‌ مصنوعی پاسیو می‌شود. جزیره‌ای زیبا و سرسبز که خود را آماده برگزاری مسابقاتی با نام Pokemon Masters League یا لیگ برتر پوکمون‌ها می‌کند. بلیط ورود به این مسابقات کسب پنج نشانی است که لیدرهایی مشخص به همراه دارند. شما که تعلیم‌دهنده‌ای جوان و جسور هستید، تصمیم می‌گیرید همراه با پوکمونتان یعنی پیکاچوی دوست‌داشتنی در این مسابقات شرکت کنید.

پیش از اقدام برای کسب نشان‌ها نام برده، نیاز به تشکیل تیم دارید. هر تیم متشکل از سه نفر است و می‌توانید افرادی را در نقش رزرو به همراه داشته باشید. در پوکمون‌ سنتر اصلی پاسیو، با دو نفر از اعضای تیمتان آشنا می‌شوید و از این نقطه، ماجراجویی شما برای پیدا کردن هم‌تیمی‌ها، کسب نشان‌های مورد نیاز و درنهایت ورود و شرکت در لیگ پوکمون‌ها آغاز می‌شود.

نینتندو سیاستی جدید درخصوص سری بازی‌های پوکمون اتخاذ کرده و قرار است تا به موازات پیشروی در سیر اصلی این سری بازی‌ها، شاهد ارائه بازی‌هایی باشیم که مانند عناوین اصلی تاکتیکال نیستند. هدف اصلی نینتندو این است که از پیچیدگی‌ها و دشواری‌های شناخته شده برای تجربه بازی‌های پوکمون بکاهد و پوکمون مسترز قرار است در اولین قدم، پله‌ای جهت معرفی نسل جدید به این دنیای جادویی باشد.

اولین تغییر بنیادین در بستر پوکمون مسترز تغییر آن از یک بازی نوبتی به یک بازی استراتژیک است. نبردهای بازی دیگر شامل راندهای نوبتی نمی‌شوند تا شما فرصت لازم برای تصمیم گیری و انتخاب حمله مورد نظرتان را داشته باشید. نوار انرژی تعبیه شده در پایین صفحه شما را یاد کلش رویال می‌اندازد و از قضا مانند همین ساخته محبوب سوپرسل، هر حمله در پوکمون مسترز هزینه‌ای مشخص دارد و از تعداد نوارهای انرژیتان می‌کاهد.

ایده اصلی پوکمون مسترز این است که بین نوع خاصی از پوکمون و یک تعلیم‌دهنده رابطه‌ای قدرتمند و خاص برقرار است. درنتیجه شما تنها یک پوکمون به همراه دارید و برخلاف سایر عناوین پوکمون، نیازی نیست برای داشتن تیمی قدرتمند و شکست ناپذیر، به هر پوکمون چند نوع حمله مختلف را آموزش دهید. پوکمون‌ها نوع خاص خود را حفظ می‌کنند و شما آزادی عملی برای تغییر حملات یا پوشن‌هایشان ندارید.

تنها راه به دست آوردن حملاتی مختلف برای یک نوع از پوکمون‌ها، پیدا کردن تعلیم‌های دهنده‌های جدید و آزاد کردن حملات پوکمون‌هایشان است. این کار از طرق فروشگاه و اتصال تبلت پوکودکستتان به سیستم ردیاب تعلیم‌دهنده‌ها شکل می‌گیرد. شما می‌توانید این تعلیم‌های جدید را به با استفاده از آیتم‌های ثانویه ارتقاء داده و درصورت نیاز به تیمتان اضافه کنید.

پوکمون مسترز
برخلاف گذشته که هر تعلیم‌دهنده می‌توانست پنج پوکمون به همراه داشته باشد، این بار هر تیم شامل سه تعلیم‌دهنده می‌شود که هرکدام یک پوکمون به همراه دارند. پیش از شروع نبردها بازی به شما هشدار می‌دهد که قرار است با چه نوع پوکمون‌هایی مواجه شوید. به همین خاطر دیگر مانند گذشته نیاز ندارید تا نوع هر پوکمون و از طرفی تاثیرگذارترین نوع حمله برای حمله به آن را به خاطر داشته باشید یا آن را جستجو کنید. پوکمون مسترز همه چیز را آماده در اختیارتان قرار می‌دهد تا به سادگی از آن استفاده کنید.

یکی دیگر از خصوصیات جدید پوکمون مسترز Sync Move یا حرکت همگام است. درواقع این نیرویی است که از ارتباط قوی بین تعلیم‌دهنده و پوکمون ساطع می‌شود. فعال شدن این حرکت در گرو استفاده از تعداد مشخصی حمله است. در این قسمت استراتژی ایجاب می‌کند تا با وجود قدرتمندتر بودن حملاتی که مقدار بیشتری انرژی مصرف می‌کنند، شما برای رسیدن به حرکت همگام از حملاتی سریع‌تر و کم هزینه‌تر استفاده کنید. میزان آسیب رسانی حرکت همگام بسیار زیاد است و در بسیاری از مواقع مستقیما موجب از بین رفتن پوکمون هدف قرار داده شده می‌شود.

علاوه بر خط داستانی اصلی، بازی ایونت‌هایی ماهانه و مراحلی مخصوص آشنا شدن با هرکدام از اعضای تیمتان نیز دارد. البته بیشتر مراحلی که صرف معارفه می‌شوند به گشتن در محیط و صحبت با دیگر تعلیم‌دهنده‌های سطح شهر ختم می‌شوند و کمتر پیش می‌آید شما مستقیما وارد نبرد شوید. اگر می‌خواهید قدرت نبردهایتان را تست کنید، با کمی پیشروی در داستان و آزاد کردن نبردهای تمرینی می‌توانید مستقیما سراغ رقبایی قدرتمند بروید.

پوکمون مسترز، گامی رو به جلو یا عقب؟

اما به سوال اصلی در خصوص پوکمون مسترز می‌رسیم. آیا سیاست‌ جدید در نینتندو در ارائه محتوایی جهت جلب نظر کاربران جدید کارساز واقع می‌شود و مهم‌تر از همه، می‌تواند برای طرفداران قدیمی و پروپاقرص این بازی‌ها سرگرم‌کننده تلقی شود؟

ساده شدن پوکمون مسترز و عدم نیاز به پیشینه اطلاعاتی قوی گرچه می‌تواند در جلب نظر مخاطبین جدید موفق عمل کند، اما تصویر این فرانچایز را از آنچه به خاطری شناخته می‌شد شدیدا تغییر داده. درواقع نینتندو رضایت کاربران قدیمی‌اش را قربانی جلب نظر کاربرانی جدید کرده تا از این طریق یک سرمایه‌گذاری بزرگ برای قسمت‌های اصلی و در راه پوکمون داشته باشد.

پوکمون مسترز بیش از آنچه یک عنوان تاکتیکال محسوب شود، در بسیاری از مواقع تبدیل به یک بازی تطبیق دادنی می‌شود. کافی است به لوگوی بالای سر هر پوکمون در نبردها نگاه کنید و درنهایت با یک تصمیم گیری سریع، پوکمون مربوطه به همراه دم دستی‌ترین نوع حمله را انتخاب کنید. گرچه نبردهایی در بازی هستند که برای پیروزی در آن‌ها نیازمند پایه‌ریزی استراتژی‌های اساسی هستید، اما این نوع نبردها تنها بخش کوچکی از بازی را تشکیل می‌دهند.

شما نمی‌توانید حملات هر پوکمون را انتخاب کنید یا تغییر دهید و از طرفی، خبری از گشتن در محیط‌های مختلف برای پیدا کردن پوکمون‌هایی مشخص و ساخت یک تیم رویایی نیست. همه چیز در ساده‌ترین حالت ممکن قرار دارد تا شما بتوانید در داستان بازی پیشروی کرده و درنهایت به مسابقات لیگ پوکمون‌ها برسید.

اگر تا کنون فرصت یا حوصله پیدا کردن شناخت کافی برای تجربه بازی‌های پوکمون را نداشته‌اید، پوکمون مسترز می‌تواند بهترین گزینه برای ورود به این دنیای گسترده و هیجان‌انگیز محسوب شود. اما اگر از تعلیم‌دهندگان قدیمی و سابقه‌دار پوکمون‌ها هستید، پوکمون مسترز مانند یک مینی‌گیم ساده و بی‌چالش است که ممکن برای چند ساعت شما را سرگرم کرده و درنهایت، رنگ و بوی خود را به سرعت از دست بدهد.


پیشنهاد میشه

پوکمون مسترز با هدفی مختلف به بازار عرضه شده. خبری از چالش‌ و پیچیدگی‌های شناخته شده سری بازی‌های پوکمون نیست و همه چیز در ساده‌ترین شکل ممکن طراحی و پیاده‌سازی شده تا این قسمت از بازی، تبدیل به نقطه شروعی برای آشنایی مخاطبین جدید با دنیای پوکمون‌ها باشد.

پوکمون مسترز
Pokemon Masters
Pokemon Masters
  • سازنده نینتندو
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانراستراتژیک
  • حجم600 مگابایت
کپی شد https://vgto.ir/5na
نظرات
4.3 3 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x