بررسی نسخه بتای پوکمون مسترز – آماده یک شگفتی جدید باشید

بررسی نسخه بتای پوکمون مسترز – آماده یک شگفتی جدید باشید

نینتندو بازگشته تا با پوکمونی جدید روی موبایل دنیا را تسخیر کند

۹ مرداد ۱۳۹۸ ذخیره

نینتندو سال ۲۰۱۹ را طوفانی شروع کرده. عرضه دکتر ماریو [بررسی ویجیاتو] و رکوردشکنی‌های این بازی در روزهای ابتدایی موجب شد اخبار موفقیت‌های مجدد نینتندو باز هم در فضای اینترنت حسابی سروصدا کند. این بار نینتندو به سراغ یکی از شناخته شده‌ترین عناوین خود رفته، سری بازی‌های پوکمون باز هم مهمان تلفن‌های هوشمند شده‌اند و اولین نگاه به پوکمون مسترز نوید یک موفقیت مجدد را می‌دهد.

پیش از عرضه رسمی بازی نینتندو تصمیم گرفته تا نسخه بتای پوکمون مسترز را در دو کشور سنگاپور و کانادا عرضه کند. از این موقعیت استفاده کردیم تا به سراغ این بازی دوست‌داشتنی برویم تا بفهمیم این بار نینتندو با استفاده از چه فاکتورهایی قصد تکرار رکوردشکنی‌‌های خود را دارد.

پوکمون مسترز

نینتندو همزمان با ادامه دادن سیر اصلی عناوین پوکمون در نظر دارد مخاطبین بیشتری را به سمت این دنیای جادویی جذب کند. در همین راستا، با محصولاتی مواجهیم که مانند دیگر عناوین پوکمون تاکتیکال نیستند و برای تجربه آنان نیازی به پیش‌زمینه‌های بلند بالا درخصوص شخصیت‌ها و قابلیت‌های هر یک نداریم. پوکمون مسترز اولین قدم برای تحقق این ایده نینتندو است. بازی شما را از هر گونه پیش‌نیاز یا اطلاعات بیشتر خلاص کرده و هرچه نیاز دارید بدانید را مستقیما پیش چشمانتان قرار می‌دهد. مانند گذشته نیازی نیست بدانید هر پوکمون از چه نوعی است و برای مقابله کردن با آن نیاز به چه قدرت‌هایی دارید. به همین خاطر ما پوکمون مسترز را مانند خط شروعی می‌دانیم که مخاطبین را جلب کرده و سپس آنان را راهی تجربه عناوین اصلی می‌کند.

نبردها در پوکمون مسترز به گستردگی سابق نیستند و خیلی سریع‌تر پیش‌ می‌روند. ایده اصلی بازی این است که دردنیا میان هر تعلیم‌دهنده (Trainerها) و نوع خاصی از پوکمون یک رابطه بسیار قوی وجود دارد که موجب می‌شود عملکرد این دو نتیجه‌ای بهینه‌تر و قدرتمندتر داشته باشد. شما بازی را با پیکاچو شروع می‌کنید و برای حضور در مسابقات Pokemon Masters League در دنیایی به نام پاسیو دنبال هم‌تیمی‌هایتان می‌گردید. برخلاف روند شناخته شده این سری بازی‌ها که هر شخصیت می‌توانست همزمان ۵ پوکمن به همراه داشته باشد و از آنان در نبردهایش استفاده کند، در پوکمون مسترز هر شخصیت یک پوکمون دارد و فقط از آن در نبردهایش استفاده می‌کند. البته شما هیچوقت به صورت انفرادی به مصاف تعلیم‌دهنده‌های دیگری نمی‌روید و نبردهای بازی به صورت ۳به۳ رخ می‌دهند.

این بدین معنیست که در هر نبرد به صورت همزمان سه پوکمون دراختیار دارید. هر پوکمون می‌تواند از یک سری حملات استفاده کند و برای مثال لازم نیست به پوکمونتان همزمان یک حرکت آب، آتش یا شوک الکتریکی آموزش دهید. یکی از تغییرات بزرگ بازی این است که دیگر با یک رقابت نوبتی مواجه نیستیم‌. قرار گرفتن نوار انرژی در پایین صفحه به شما اجازه می‌دهد برحسب نیاز و با توجه به نوع حمله مورد نظرتان، برای هر حرکت از انرژی‌هایتان هزینه کنید. هرچه حرکات شما قوی‌تر باشند، انرژی بیشتری مصرف می‌کنند و زمان بیشتری طول می‌کشد تا برای حمله بعدی خود آماده شوید. درواقع شاهد این هستیم که پوکمون از یک بازی نوبتی تبدیل به یک بازی استراتژیک شده که در آن سرعت عمل از اهمیت بالایی برخوردار است. این سرعت عمل زمانی تاثیرگذار می‌شود که رقیبتان از تعلل شما استفاده می‌کند و با استفاده از انرژی‌هایش و چند حمله پشت سر هم، پوکمونتان را از بین می‌برد.

پوکمون مسترز

یکی دیگر از قابلیت‌های جدید پوکمون مسترز Sync Move یا حرکت همگام است. به ازای استفاده از هر حمله، از شمارشگر Sync Move کاسته می‌شود و زمانی‌ که این شمارشگر به صفر رسید، امکان استفاده از آن دراختیارتان قرار می‌گیرد. Sync Move یک نوع حمله بسیار قدرتمند است که هر پوکمون داخل تیمتان می‌تواند اجرا کند و برای هیجان‌انگیزتر شدن آن نیز یک تیزر جذاب و کوتاه درنظر گرفته شده. برای انتخاب هم‌تیمی‌هایتان نیز کافیست در بازارچه دنبالشان بگردید و با انتخاب بهترین‌‌هایشان، تلاش کنید با قوی‌ترین تیم ممکن به مصاف رقبایتان بروید.

درنهایت همانطور که در مقدمه مطلب اشاره کردیم، پوکمون مسترز نوید یک شگفتی دیگر در دنیای بازی‌های ویدیویی را می‌دهد. شگفتی‌ای که با سیاستی جدید وارد شده تا مقدمه‌ای برای ورود تازه‌وارد‌ها به دنیای بی‌نظیر پوکمون باشد. کافیست یک ماه دیگر صبر کنید تا بتوانید پوکمون مسترز را روی تلفن هوشمند خود تجربه کنید.

Pokemon Masters
Pokemon Masters
  • سازنده نینتندو
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانراستراتژیک
  • حجم600 مگابایت
کپی شد https://vgto.ir/5nx
نظرات (۱)
0 0 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

باید بازی خوبی باشه

1
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x